Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.740
|
čitano: 4.917.574
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Resident Evil 4 VR mode stize 8.12.
-Bit ce dostupan besplatno
-Bit ce i demo verzija ako nemate igru
Btw koliko vas ima PSVR2?

 Prebroji nas u PSVR2 temi :)

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Hoce li jos netko reci da na hr storeu nema dobrih dealova?

PSN - darklydexter
Moj PC  
14 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Njemacka zastita potrošača trazi od Sonyja da makne ove 3 stavke ili ce ici na sud.
Moj PC  
13 0 hvala 3
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

I treba... Sjećam se kad sam na PS4 kupio Vice City da bih skužio kako je igra emulirana PS2 verzija, čak ni HUD nije bio prilagođen i ono 5min playtimea, ali možeš si stavi krastavac u guzicu, nema refunda.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel probao netko novi ARK? Ja sam samo par minuta jer više nisam stigao. Izgleda mi nekako "sklepano". Možda imam previsoka očekivanja zbog hvalospjeva oko Unreal 5 enginea ali ovo što sam vidio za sad u Arku i Jusantu me baš i nije impresioniralo. 

I nekakav je problem sa framerateom, vidi se "listanje" slike ponekad kao da ne valja refresh.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Krenuo igrat The Returnal nakon što ste ga tak nahvalili, vidim niste se šalili.

 

Igra je remek dijelo što se tiče tehnikalija, ponajprije sound design koji je savršenstvo. Igram ili na surround sound sustavu ili na slušalicama utaknutima u kontroler, s potpunom sigurnošću mogu odrediti ne samo s koje strane će mi doći neprijatelj već i s koje visine. Haptika je i dalje next level... Ma audiovizualna perverzija, a atmosferu možeš sa mačem rezati.

 

Zapravo sam se zapitao kak to funkcionira na PC-u jer tam najčešće nemaš 3D zvuk, haptiku koliko znam samo ak imaš Dualsense (dakle promili igrača) i to spojen kabelom...

U ovoj igri to nisu nice to haves, potpuno transformiraju iskustvo.

 

Šteta što su igre koje ovako u potpunosti iskorištavaju mogućnosti plejke tako rijetke.

 

Btw, Prometheus mi je jedan od dražih filmova a ovaj setting je u osnovi to... divota

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 12:12 (Chronosus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chronosus kaže...

Krenuo igrat The Returnal nakon što ste ga tak nahvalili, vidim niste se šalili.

 

Igra je remek dijelo što se tiče tehnikalija, ponajprije sound design koji je savršenstvo. Igram ili na surround sound sustavu ili na slušalicama utaknutima u kontroler, s potpunom sigurnošću mogu odrediti ne samo s koje strane će mi doći neprijatelj već i s koje visine. Haptika je i dalje next level... Ma audiovizualna perverzija, a atmosferu možeš sa mačem rezati.

 

Zapravo sam se zapitao kak to funkcionira na PC-u jer tam najčešće nemaš 3D zvuk, haptiku koliko znam samo ak imaš Dualsense (dakle promili igrača) i to spojen kabelom...

U ovoj igri to nisu nice to haves, potpuno transformiraju iskustvo.

 

Šteta što su igre koje ovako u potpunosti iskorištavaju mogućnosti plejke tako rijetke.

 

Btw, Prometheus mi je jedan od dražih filmova a ovaj setting je u osnovi to... divota

 Konzola je sad već tri godine vani, a Astrobot i Returnal su nažalost i dalje jedine igre gdje Dualsense stvarno donosi nešto novo i jako doprinosi imerzivnosti. A Returnal je i dalje najbolja PS5 ekskluziva, bez nekog kontendera na vidiku. Baš me zanima što će Housemarque slijedeće smisliti. Jako rijetko ih se spominje kad se priča o najboljim Sony studijima, ali što god sam njihovo dosad igrao, bilo je odlično.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
GT7 jako dobro koristi haptic - baš je veliko poboljšanje u odnosu na DS4.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nisam igrao, ali ok, znači tri igre dosad. Šteta jer je stvar genijalna kad funkcionira kako spada. Ali jasno da se rijetko kojem developeru baš da previše gnjaviti oko toga.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dajte još preporuka za igre koje odlično rade sa DS kontrolerom. Meni je ovo prva plejka. Može i neka top lista, tako nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
FrostyHR kaže...

Dajte još preporuka za igre koje odlično rade sa DS kontrolerom. Meni je ovo prva plejka. Može i neka top lista, tako nešto?

 

Spider-Mani definitivno, makar čak može postati i zamorno u jednom trenu.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam noob na petici i nemam s čime usporedit, ali u Horizon Forbidden West se dosta drmusa :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Sony PlayStation 5

Pozz, evo ulazim u klub novih vlasnika PS5. Zadnji put sam u konzolaškim vodama bio dok je PS3 bio aktualan tako da dosta stvari učim iznova. Pretpostavljam da već ima odgovor na moje slijedeće pitanje, ali ga nisam uspio naći. Naime trenutno nemam pretplatu na PS storeu, a od PS3-jke su mi ostala dva računa i to na HR i USA profilu.

S obzirom da sam dobio FIFU (FC24 digitalni kod) u paketu s dualsense kontrolom, zanima ne slijedeće: ako aktiviram igru na HR profilu onda sam primoran uzeti pretplatu na HR Storeu da bi mogao igrati igru online ili ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

I kad smo kod toga već, ona fora na Returnalu gdje ako stisneš RT do pola pucaš "normalno", a kad stisneš do kraja aktiviraš secondary fire mode je baš odlična. Ne pamtim da sam to igdje drugdje vidio. Praktički imaš dodatan gumb. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Armor kaže...
GT7 jako dobro koristi haptic - baš je veliko poboljšanje u odnosu na DS4.

 meni bas nije leglo, ugasio sam nakon par utrki. probao i slabije namjestit i kombinirat kocnicu ugasenu gas upaljen i obratno al nije mi bolje nego bez toga. stavio bi vise u kategoriju gimmicka. GT7 je jedino sta igram na konzoli pa nije bas da sam nooblet, al ovo mi nije leglo...

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...

Konzola je sad već tri godine vani, a Astrobot i Returnal su nažalost i dalje jedine igre gdje Dualsense stvarno donosi nešto novo i jako doprinosi imerzivnosti. A Returnal je i dalje najbolja PS5 ekskluziva, bez nekog kontendera na vidiku. Baš me zanima što će Housemarque slijedeće smisliti. Jako rijetko ih se spominje kad se priča o najboljim Sony studijima, ali što god sam njihovo dosad igrao, bilo je odlično.

Što bi rekao da ti kažem da je Returnal Housemarqueov prvi AAA naslov? i toliko su ga dobro napravili da ih je Sony 6 mjeseci po izlasku igre kupio.

 

Ne mogu se odlučiti što mi je najbolji dio igre, priča, combat, sound design ili dizajn oružja.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
GTA 6 Trailer 5.12. u 15h
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 16:19 (Gogy7).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bolje kupiti Slim verziju ilI?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Dobio za poklon PS5. Planiram starom dat svoju četvorku. Na accu imam veliki library, pa me zanima sljedeće. 

 

Dal moze on igrat u svom stanu četvorku na mom accu i ja u svom na petici? Kolko sam shvatio iz čitanja online to je u redu dok god ja igram PS5 igre a on PS4. Dakle da dijelimo taj acc zajedno.

 

Valjda se ne krši neki ToS s tim?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DAXINHO146 kaže...

Dobio za poklon PS5. Planiram starom dat svoju četvorku. Na accu imam veliki library, pa me zanima sljedeće. 

 

Dal moze on igrat u svom stanu četvorku na mom accu i ja u svom na petici? Kolko sam shvatio iz čitanja online to je u redu dok god ja igram PS5 igre a on PS4. Dakle da dijelimo taj acc zajedno.

 

Valjda se ne krši neki ToS s tim?

 Možda funkcionira ta PS4-PS5 metoda sa istim accountom ali ljudi najčešće rade drukčije jer ako igra više ljudi sa istim accountom na različitim konzalama, pobrkaju se savegameovi.

Zato rade ovako:

Na jednoj konzoli možeš imati više accounta. Npr. accounte A, B, C, D, E. I možeš imati više konzola sa istim tim accountima. Ali svaki od tih accounta može imati samo jednu primarnu konzolu, a ostale konzole se za taj isti account tretiraju kao sekundarne.

Ako neka igra pripada accountu A (tj. kupljena je na storeu accounta A ili je disk verzija instalirana pod accountom A), a konzola je namještena kao primarna za account A, onda na istoj toj konzoli možeš igrati istu tu igru i na accountima B, C, D i E. Iskoristiš tu činjenicu i složiš si dva accounta na te svoje dvije konzole kako ti odgovara.

Npr. za taj account na kojem imaš veliki library staviš konzolu od starog kao primarnu. On si kreira novi account na kojem će igrati igre instalirane pod tvojim starim accountom. A ti na svojoj konzoli koja je za stari account sekundarna igraš igre na starom accountu.

To tako funkcionira godinama i do sad nitko zbog toga nije nastradao. Hoće li ikad, ne zna se

 

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
RedHill, ako mozes povoljno kupiti staru verziju PS5, uzmi tu. Ono po cemu je primarno Slim bolji je to sto nudi pravih 1 TB prostora za razliku od zadnje normalne verzije koja nudi 825 GB.

Sve ostalo nije vrijedno toga - dignuli su cijenu digitalne verzije, postolje za vertikalno postavljanje je sad dodatak koji se placa €30.

Koliko citam po Redditu, Slim verzija je navodno nesto glasnija od stare verzije. Vjerojatno je manji ventilator koji se brze vrti unutra (moja pretpostavka).

Ovo sa glasnocom PS5 mi je tezi facepalm jer doma imam i XSX koji je toliko tih da ga jedva mozes cuti u potpuno tihoj prostoriji i to samo zato sto mi stoji na radnom stolu pored mene, spojen na monitor.



11 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ako sad uzmem pretplatu na ps plus extra na godinu dana, da li mi radi ove konverzije daju besplatno cijeli 12 mjesec ili?

 

Vidim nesto da su davali free? ili da cekam neke popuste jer me ispada 125 eura 12 mj, sto nije malo :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa cijelu ovu godinu su davali free, gdje si bio? Čekaj Božić za novi popust, ako poprave shop.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
RedHill, ako mozes povoljno kupiti staru verziju PS5, uzmi tu. Ono po cemu je primarno Slim bolji je to sto nudi pravih 1 TB prostora za razliku od zadnje normalne verzije koja nudi 825 GB.

Sve ostalo nije vrijedno toga - dignuli su cijenu digitalne verzije, postolje za vertikalno postavljanje je sad dodatak koji se placa €30.

Koliko citam po Redditu, Slim verzija je navodno nesto glasnija od stare verzije. Vjerojatno je manji ventilator koji se brze vrti unutra (moja pretpostavka).

Ovo sa glasnocom PS5 mi je tezi facepalm jer doma imam i XSX koji je toliko tih da ga jedva mozes cuti u potpuno tihoj prostoriji i to samo zato sto mi stoji na radnom stolu pored mene, spojen na monitor.


 Moram potvrditi ovo, XSX je nevjerojatno tih, imam obje konzole, prvo sam dobio XSX, kasnije kupio PS5 i bio sam neugodno iznenađen kad sam skuzio da PS5 nije tih kao XSX.

PS5 je što se tiče tišine puno bolji od PS4 ali nije kao XSX.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Cek davali su i premium free sve to? a tek sad dolazi konzola :D prvi puta

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MadDogMattis kaže...
greysaint0 kaže...
RedHill, ako mozes povoljno kupiti staru verziju PS5, uzmi tu. Ono po cemu je primarno Slim bolji je to sto nudi pravih 1 TB prostora za razliku od zadnje normalne verzije koja nudi 825 GB.

Sve ostalo nije vrijedno toga - dignuli su cijenu digitalne verzije, postolje za vertikalno postavljanje je sad dodatak koji se placa €30.

Koliko citam po Redditu, Slim verzija je navodno nesto glasnija od stare verzije. Vjerojatno je manji ventilator koji se brze vrti unutra (moja pretpostavka).

Ovo sa glasnocom PS5 mi je tezi facepalm jer doma imam i XSX koji je toliko tih da ga jedva mozes cuti u potpuno tihoj prostoriji i to samo zato sto mi stoji na radnom stolu pored mene, spojen na monitor.


 Moram potvrditi ovo, XSX je nevjerojatno tih, imam obje konzole, prvo sam dobio XSX, kasnije kupio PS5 i bio sam neugodno iznenađen kad sam skuzio da PS5 nije tih kao XSX.

PS5 je što se tiče tišine puno bolji od PS4 ali nije kao XSX.

 XSX je daleko kvalitetnija konzola. Izgledom,kvalitetom i samom konstrukcijom. PS5 je gadan toranj. 

No,džabe ti dobar izgled kad u MS-u rade budale koje ne znaju poštenu igru isporučiti. A igre prodaju konzole...

Da nema GamePass-a Xbox bi bio u još vecem minusu nego sto je sad.

 

P.S. imam obje konzole. Trenutno igram Horizon FW na PS5,a onda krecem Remnant II na XBX(hvala GamePass-u).

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni je ps5 slim digital daleko najljepša konzola ikad, lijep zaobljen dizajn.
Xbox izgleda kao frizider i kockasto.
Sama unutrašnjost i komponente su daleko kvalitetnije. Bolje hlađenje i liquid metal, u series X je sve slozeno u visinu na malom prostoru.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
kign kaže...

P.S. imam obje konzole. Trenutno igram Horizon FW na PS5,a onda krecem Remnant II na XBX(hvala GamePass-u).

 

Koliko ja vidim Remnant I i II nisu dostupni u HR na Game Passu. Jedino ako imaš neki strani account.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Netko ima HR account?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
kign kaže...

P.S. imam obje konzole. Trenutno igram Horizon FW na PS5,a onda krecem Remnant II na XBX(hvala GamePass-u).

 

Koliko ja vidim Remnant I i II nisu dostupni u HR na Game Passu. Jedino ako imaš neki strani account.

 

 

Samo promijeniš regiju na npr Irsku (za PC game pass je to samo promjena dropdowna u region settingsu Windowsa i nema veze sa regijom accounta nego regijom za windows appse).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice