Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.591
|
čitano: 4.714.447
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

malo offtopica, jučer je objavljeno da je prosječna dob gamera u SAD-u 35 godina, tako da to stvarno odavno više nije sport samo za djecu

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

nista me to ne cudi je hrpu ljudi je odraslo s gaminglom, i sada svi rade i imaju lovu i kupuju hardware i igre, samo sta nemaju toliko vremena za igre

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Konzola, dva kontrolera, slušalice , oled , dvije igre za početak. Otkud klincima 2000 eura . Tata si taj luksuz može priuštit. 

 
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

ma u americi su 65"+ telke po 500 dolara na akcijama, cisto sumnjam da vise od 10% gamera ima oled

za 1k dolara se igra konzola + tv

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

I dalje je to preskupo , jako je puno djece koja nemaju mogučnost dobiti pc ili konzolu. Puno je prioritetnijih stvari kod roditelja , platiš stan, kredit, režije i troškove života pa ako nešto ostane. PC ili konzola nisu na listi prioriteta. Zamisli da radiš za minimalac, kakav ps5 za klince?? Iz tog razloga mi je taj podatak o starosnoj dobi igrača očekivan.

 

S druge strane, gejming nikada nije bio popularniji i dostupniji kao danas.

 

 

 
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

malo offtopica, jučer je objavljeno da je prosječna dob gamera u SAD-u 35 godina, tako da to stvarno odavno više nije sport samo za djecu

Kao netko od 35 godina, konacno sam uzeo PS5 i to upario s 77" OLED-om. Doduše, nemam vlastiti krov nad glavom niti auto, pa ono xD
Obzirom da sam se oduvijek smatrao PC fanom, nakon ovog setupa, ne vidim potrebu za upgrejdom starog kompa u skorije vrijeme nikako. Doduše, kad dodem strgan s joba, cak i igranje plejke zna biti malo prevelik mentlani napor, tako da se to dosta svodi na upalit neku seriju i mozak na pašu. 

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bilo je par pojedinaca na prethodnim stranicama koji su rekli da su dobili

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 

Kao što rekoh, potpuno protuzakoniti store u HR.

Nadam se da netko ima muda da im spiči opaku kaznu i bar malo zaradi za proračun.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

PS5 digital, sa 2 kontrolera, potpuno novo, zapakirano, jamstvo.. za 5000kn, je li to dobra cijena? Ne zanima me ništa drugo, samo vaša procjena je li to dobra cijena

3 Dobra cijena
20 Loša cijena
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Repko kaže...

PS5 digital, sa 2 kontrolera, potpuno novo, zapakirano, jamstvo.. za 5000kn, je li to dobra cijena? Ne zanima me ništa drugo, samo vaša procjena je li to dobra cijena

 Ako kupuješ je loša, ako prodaješ je dobra 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Repko kaže...

PS5 digital, sa 2 kontrolera, potpuno novo, zapakirano, jamstvo.. za 5000kn, je li to dobra cijena? Ne zanima me ništa drugo, samo vaša procjena je li to dobra cijena

 Ako kupuješ je loša, ako prodaješ je dobra 

 

Ček, ne možeš tak, rekao je da ga ništa drugo ne zanima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Ček, ne možeš tak, rekao je da ga ništa drugo ne zanima.

 Ma ne obraćam ti se ja na takve zahtjeve.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Ja sam u dvojbi glede digitalno vs. fizičko izdanje igre. Par puta sam se opekao kod fizičke verzije igre jer sam dao 550kn za igru i onda sam bio pod pritiskom da ju moram odigrati što prije kako bi cijena što manje pala kada ju odlučim preprodati. I onda kada bi odlučio prodati igru nailazio sam na takve pacijente da bi mogao tri knjige napisati. 

 

Sada baš gledam, 90% igara su mi digitalne, od tih igara 90% je kupljeno na popustu. A kupiti fizičku igru za cca 250-350kn i onda ju preprodavati za 150-250kn - ne da mi se. 

 

Razumijem sve koji u tome vide računicu, ali uz sve životne obaveze ne da mi se još zamarati s prodajom igara. Long story short, nakon svega napisanog izgleda da ipak nemam dvojbi u dvoboju fizičko vs. digitano. :) 

ja preferiram fizičko izdanja , no jedine dve igre (za sada) koje sam kupio sasvim nove po punoj cijeni su Gran Turismo 7 i Lego Star Wars The Skywalker Saga (ps5 verzije). sve ostale igre u fizičkom izdanju sam kupio po zalagaonicama (ps4 verzije). Digitalno imam ono što je došlo besplatno na psn+essential , jedino sam witcher 3 baš kupio digitalno prvenstveno zbog ovog next gen update-a (iako ga već imam na GOG-u)

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Lonely Boy kaže...
Marcek555 kaže...

Bilo je par pojedinaca na prethodnim stranicama koji su rekli da su dobili

 aha pardon nisam listao. obicno odem na zadnju stranicu pa eventualno nju pročitam.
 meni pretplata ističe 15.02. baš me zanima hoću li dobiti kakav mail :D

 meni je isticala essential pretplata 4.1., pa su mi produžili, 5 dana kasnije su mi poslali slijedeći mail:

 

"S obzirom na to da se u cijeloj Hrvatskoj u siječnju 2023. uvodi euro, moramo izvesti određene radove u trgovini PlayStation Store koji će utjecati na tvoje plaćanje pretplate za uslugu PlayStation Plus.

Što to znači za tebe?
Od 1. siječnja 2023. nećeš moći upotrebljavati nijedan od naših uobičajeno prihvaćenih načina plaćanja – osim sredstava iz PSN novčanika ostvarenih putem vaučera – za plaćanje pretplate na uslugu PlayStation Plus, dok se ne dovrše nadogradnje.

Zbog ovoga tvoja pretplata neće biti naplaćena na sljedećem datumu plaćanja. Za svaki mjesec radova u trgovini PlayStation Store primit ćeš 30-dnevni vaučer.

Svaki mjesec poslat ćemo ti poruku kako bismo potvrdili mjesečno produljenje tvoje pretplate.

Ponovno ćemo te kontaktirati kako bismo te obavijestili o završetku ažuriranja trgovine PlayStation Store i vraćanju na tvoje uobičajene postavke plaćanja."

 

inače pretplatu plaćam putem psn bonova za nadopunjavanje walleta ( i prije Nove sam nadopunio da imam više nego što je potrebno za produženje pretplate)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 12:35 (Wolverine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

malo offtopica, jučer je objavljeno da je prosječna dob gamera u SAD-u 35 godina, tako da to stvarno odavno više nije sport samo za djecu

Prosjek dižu ovi sa 30+ u guzici koji žive kod staraca u podrumu i gejmaju po cijele dane. 

Kod nas na balkanu je ta dob još viša.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sve su to ljudi koji ko djeca nisu imali PS1 pa na dalje a sad si mogu priustit.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wolverine kaže...
Vandit kaže...

Ja sam u dvojbi glede digitalno vs. fizičko izdanje igre. Par puta sam se opekao kod fizičke verzije igre jer sam dao 550kn za igru i onda sam bio pod pritiskom da ju moram odigrati što prije kako bi cijena što manje pala kada ju odlučim preprodati. I onda kada bi odlučio prodati igru nailazio sam na takve pacijente da bi mogao tri knjige napisati. 

 

Sada baš gledam, 90% igara su mi digitalne, od tih igara 90% je kupljeno na popustu. A kupiti fizičku igru za cca 250-350kn i onda ju preprodavati za 150-250kn - ne da mi se. 

 

Razumijem sve koji u tome vide računicu, ali uz sve životne obaveze ne da mi se još zamarati s prodajom igara. Long story short, nakon svega napisanog izgleda da ipak nemam dvojbi u dvoboju fizičko vs. digitano. :) 

ja preferiram fizičko izdanja , no jedine dve igre (za sada) koje sam kupio sasvim nove po punoj cijeni su Gran Turismo 7 i Lego Star Wars The Skywalker Saga (ps5 verzije). sve ostale igre u fizičkom izdanju sam kupio po zalagaonicama (ps4 verzije). Digitalno imam ono što je došlo besplatno na psn+essential , jedino sam witcher 3 baš kupio digitalno prvenstveno zbog ovog next gen update-a (iako ga već imam na GOG-u)

Nisam znao da je imati jednu opciju bolje nego imati dvije opcije. Fizička igra se isto može kupiti na popustu ili rabljena, možeš mjenjati, možeš posuditi prijatelju. Ne kužim zašto bi za nju bio pritisak brzo odigrati da se čim manje izgubi. Zašto fizičku pod obavezno moraš prodavati ako digitalnu uopće ne možeš prodati. Osobno digitalno kupujem samo igre na popustu koje završavaju u backlogu. Kod omiljenih igri za kolekciju samo fizička, steelbook ako ima izdanje, collectors ako mi se svidi paket (đinđe me ne zanimaju, mora biti figura i steelbook - Sekiro je imao najpovoljniji collectors ispao me u nabavi oko 60 eura sa figurom, steelbookom i đinđama + fantastična igra).

 

Od danas je u prodaji fizički Witcher 3 Complete Edition za PS5 i Xbox Series X, baš me zanima kako će to ići po 40 eura, mislim da ne baš pretjerano, oni koji i nisu imali su kupili prije update-a na akciji za smiješnu cijenu. Brzo će i to na akciju.

 

 

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Za one koji imaju bar jednog prijatelja sa PS5 (verziju sa bd čitačem), fizička opcija je enormno bolja odnosno isplativija.

 

Za one koji nemaju niti jednog takvog prijatelja, ili imaju prijatelja, ali takođe i dovoljno novca da im nije nikakav problem kupiti full price igru nakon jedne milisekunde razmišljanja, pa makar je nikada niti ne odigrali, digitalna opcija je definitvno prednost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...

Konzola, dva kontrolera, slušalice , oled , dvije igre za početak. Otkud klincima 2000 eura . Tata si taj luksuz može priuštit. 

 Ko da svatko tko kupuje konzolu mora imati OLED TV. Svašta. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Cansee kaže...

malo offtopica, jučer je objavljeno da je prosječna dob gamera u SAD-u 35 godina, tako da to stvarno odavno više nije sport samo za djecu

Prosjek dižu ovi sa 30+ u guzici koji žive kod staraca u podrumu i gejmaju po cijele dane. 

Kod nas na balkanu je ta dob još viša.

 

ne odnosi se to na količinu igranja, već termin "gamer", a oni smatraju gamerima sve one koji redovito na tjednoj bazi igraju igrice na nekom elektroničkom mediju. Eto naprimjer ja imam kolegicu na poslu, redovito piči neku igru na mobitelu, i tako već godinama. Nije neradnica da se razumijemo, učinkovita je i vrijedna, ali kad ima priliku vadi taj mobitel i igra. Po svim parametrima ona se može smatrati gamerom, a ona za sebe nikad ne bi rekla da je to, šokirala bi se da joj netko kaže da je ona gamer.

 

sigurno da i ti podrumaši utječu na statistiku, ali mi sad pričamo o toliko postotku ljudi da imamo gamere iz svih sfera društva. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 14:27 (Cansee).
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Cansee kaže...

malo offtopica, jučer je objavljeno da je prosječna dob gamera u SAD-u 35 godina, tako da to stvarno odavno više nije sport samo za djecu

Prosjek dižu ovi sa 30+ u guzici koji žive kod staraca u podrumu i gejmaju po cijele dane. 

Kod nas na balkanu je ta dob još viša.

 Imam 30+, živim u svojoj kući, dva klinca, 4k TV i PS5 disk verziju, gamerski komp, i gamerski laptop (u prijevodu, nije roditeljevo (nebi ni moglo biti, roditelji mrtvi odavno, siroče bio), moje je, zarađeno, ne poklonjeno).

 

Prosjek dižu ljudi koji igraju igre već 30 godina, poput mene npr. Od komodorca nadalje.

 

Ono što svi zaboravljaju da već desetljećima su igre među nama, a zadnji 10 godina so postale mainstream medij.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 15:08 (Jarvan).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Samo sam htio naglasiti da dijete ne može samo sebi kupiti konzolu. To mora roditelj, ako to želi i ako to može. Zbog toga naravno je da je njhova zastupljenost manja.

S druge strane ako si gamer onda želiš i najbolji setup.
11 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...
Samo sam htio naglasiti da dijete ne može samo sebi kupiti konzolu. To mora roditelj, ako to želi i ako to može. Zbog toga naravno je da je njhova zastupljenost manja.

S druge strane ako si gamer onda želiš i najbolji setup.

 Realno, moji klinci već sad igraju igre, a s vremenom će ako će htjeti igrati još više.

Ali u statistiku neće ići njihove godine, nego moje, acc je na mene, kartica je na mene, tako je mislim sa preko 50% PS računa u svijetu, glase na starce, a klinci španaju.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

Nisam znao da je imati jednu opciju bolje nego imati dvije opcije. Fizička igra se isto može kupiti na popustu ili rabljena, možeš mjenjati, možeš posuditi prijatelju. Ne kužim zašto bi za nju bio pritisak brzo odigrati da se čim manje izgubi. Zašto fizičku pod obavezno moraš prodavati ako digitalnu uopće ne možeš prodati. Osobno digitalno kupujem samo igre na popustu koje završavaju u backlogu. Kod omiljenih igri za kolekciju samo fizička, steelbook ako ima izdanje, collectors ako mi se svidi paket (đinđe me ne zanimaju, mora biti figura i steelbook - Sekiro je imao najpovoljniji collectors ispao me u nabavi oko 60 eura sa figurom, steelbookom i đinđama + fantastična igra).

 

Od danas je u prodaji fizički Witcher 3 Complete Edition za PS5 i Xbox Series X, baš me zanima kako će to ići po 40 eura, mislim da ne baš pretjerano, oni koji i nisu imali su kupili prije update-a na akciji za smiješnu cijenu. Brzo će i to na akciju.

 

 

 Nigdje nisam rekao da je kupnja fizičkih igara, samo da je meni, kada se uzme sve u obzir, postala tlaka i radije kupujem digitalne igre. A došao sam u određene godine kada mi više nije fora vidjeti na polici 30 kutija dvd-ova koji predstavljaju kao neku moju kolekciju. Ako igra na popustu košta 250kn fizička verzija i 250kn digitalna verzija, uvijek ću prije kupiti digitalnu verziju. 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
NathanDrek kaže...

Nisam znao da je imati jednu opciju bolje nego imati dvije opcije. Fizička igra se isto može kupiti na popustu ili rabljena, možeš mjenjati, možeš posuditi prijatelju. Ne kužim zašto bi za nju bio pritisak brzo odigrati da se čim manje izgubi. Zašto fizičku pod obavezno moraš prodavati ako digitalnu uopće ne možeš prodati. Osobno digitalno kupujem samo igre na popustu koje završavaju u backlogu. Kod omiljenih igri za kolekciju samo fizička, steelbook ako ima izdanje, collectors ako mi se svidi paket (đinđe me ne zanimaju, mora biti figura i steelbook - Sekiro je imao najpovoljniji collectors ispao me u nabavi oko 60 eura sa figurom, steelbookom i đinđama + fantastična igra).

 

Od danas je u prodaji fizički Witcher 3 Complete Edition za PS5 i Xbox Series X, baš me zanima kako će to ići po 40 eura, mislim da ne baš pretjerano, oni koji i nisu imali su kupili prije update-a na akciji za smiješnu cijenu. Brzo će i to na akciju.

 

 

 Nigdje nisam rekao da je kupnja fizičkih igara, samo da je meni, kada se uzme sve u obzir, postala tlaka i radije kupujem digitalne igre. A došao sam u određene godine kada mi više nije fora vidjeti na polici 30 kutija dvd-ova koji predstavljaju kao neku moju kolekciju. Ako igra na popustu košta 250kn fizička verzija i 250kn digitalna verzija, uvijek ću prije kupiti digitalnu verziju. 

Digitalne igre ne kupujes vec iznajmljujes.Kao i svi mi ostali kad odaberemo digitalnu verziju 🥂

 

Ljudi su vec gubili digitalne filmove,igre itd...

By buying a digital game, you are simply buying a license to play it - and the platform holder has the right to revoke that license at any time.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 16:24 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Je li uzeo tko u SD dualsense edge kontroloer i dobio ga danas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Digitalne igre ne kupujes vec iznajmljujes.Kao i svi mi ostali kad odaberemo digitalnu verziju 🥂

 

Ljudi su vec gubili digitalne filmove,igre itd...

By buying a digital game, you are simply buying a license to play it - and the platform holder has the right to revoke that license at any time.

 Ako je vec tako, onda ih eventualno unajmljujes. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 17:02 (Tututuru).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
mzopg kaže...
Cansee kaže...

malo offtopica, jučer je objavljeno da je prosječna dob gamera u SAD-u 35 godina, tako da to stvarno odavno više nije sport samo za djecu

Prosjek dižu ovi sa 30+ u guzici koji žive kod staraca u podrumu i gejmaju po cijele dane. 

Kod nas na balkanu je ta dob još viša.

 

ne odnosi se to na količinu igranja, već termin "gamer", a oni smatraju gamerima sve one koji redovito na tjednoj bazi igraju igrice na nekom elektroničkom mediju. Eto naprimjer ja imam kolegicu na poslu, redovito piči neku igru na mobitelu, i tako već godinama. Nije neradnica da se razumijemo, učinkovita je i vrijedna, ali kad ima priliku vadi taj mobitel i igra. Po svim parametrima ona se može smatrati gamerom, a ona za sebe nikad ne bi rekla da je to, šokirala bi se da joj netko kaže da je ona gamer.

 

sigurno da i ti podrumaši utječu na statistiku, ali mi sad pričamo o toliko postotku ljudi da imamo gamere iz svih sfera društva. 

 Ma jasno, ono je bio pokušaj zajebancije, koji nije prošao. 

 

Igram od malih nogu, ali sebe ne smatram gejmerom, možda sam nekada bio, ali to su bili periodi kad sam gazio igre od jutra do sutra, sada nažalost više nemam toliko volje. Što si stariji to ti igranje djeluje kao besmisleno gubljenje vremena i čini ti se da to malo vremena što imaš trebaš iskoristiti bolje i pametnije... naravno to uopće nije točno, ali puno ljudi ima takav osjećaj i dojam. Dok imaš 30-40 još je to ok, ali kad krene 50 onda se stvari drastično mijenjaju.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...  

 Nigdje nisam rekao da je kupnja fizičkih igara, samo da je meni, kada se uzme sve u obzir, postala tlaka i radije kupujem digitalne igre. A došao sam u određene godine kada mi više nije fora vidjeti na polici 30 kutija dvd-ova koji predstavljaju kao neku moju kolekciju. Ako igra na popustu košta 250kn fizička verzija i 250kn digitalna verzija, uvijek ću prije kupiti digitalnu verziju. 

Meni još nije tlaka, tek mi je 40.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

Meni još nije tlaka, tek mi je 40.

 Moram priznati, ljubomoran sam na takvu mladost.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice