Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.587
|
čitano: 4.712.888
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tu si u pravu, ali vidi, uglavnom na ps plusu uglavnom zavrse igre koje imaju dlc ili neki dodatni content kako bi izdavaci zaradili cak i kad je igra na ps plusu, vecinu SP igara Sony stavlja na ps now te stave tu igru samo na mjesec dva. Sve se svodi na pretplatnike. Oko 45-50 milijuna pretplatnika koji placaju oko 50$ godisnje su velike pare. Druga stvar su novi pretplatnici tj kupovanje novih pretplatnika. Ako plate igru izdavacima oko 200-500 tisuca dolara i dobiju recimo 100,000 novih korisnika, svaki novi korisnik ih je kostao oko 2-5$. Svaki od njih ce potrositi oko 50$ u prosijeku, nevazno ako i kupi ps plus za 10$, broji se kao novi korisnik. Sad naravno, ima tu hrpa izracuna i proracuna, koliko ljudi ce kupiti dlc, koliko ljudi ce kupiti ovo ono. Vidi samo big rock galactic i koliko im je skocio broj igraca jer je na ps plus.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Hvala tebi i @gamex 1423, uspio sam tako da se prije ulasku u igru ulogiram s drugim accountom, može biti i guest

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
langzy kaže...

Svašta, pa Microsoftu game pass nije profitabilan, a još manje prodaja konzola. 

To je njima samo igra jer imaju novaca da kupe 10 Sonyja.

 

 Kompletna Xbox divizija je profitabilna i profitabilnost raste iz godine u godinu. Na tržištu jedino Nintendo zarađuje od prodaje konzola (oni nikad ne idu na gubitak, vjerojatno je to razlog zašto uvijek guraju anemičan hardver u svoje konzole). Sony i Microsoft oboje popuše po prodanoj konzoli i to je business model koji drže već godinama. Sony je tek u zadnjim godinama PS4 imao sitnu zaradu po prodanom primjerku konzole.

 

Nebitno je da li Microsoft zarađuje na Gamepass-u (tu nikada nisu bili previše jasni) ali činjenica je da im cijela divizija dobro radi i da je Gamepass sigurno zaslužan za dobar dio uspjeha. Gamepass generalno dovodi ljude u Xbox ekosustav gdje onda troše i na ostali softver (igre i DLC).

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mogu li uzeti ps plus neke druge zemlje, evo npr slovenski (nije u osnovi bitno ciji), bitno da mogu platiti paypalom, imam nesto sitno novaca na paypalu, naravno, nas ps plus ne nudi paypal kao opciju placanja, a kako sam upravo upao u zamku nisi cijepljen-nemozes u banku shemu, ne mogu doci do novaca, telefonom ne mogu nista rijesiti (neki problem s karticom), pa dok se cijepim,odem, docekam....

Klinac ce me zatuci na spavanju, pa ako postoji mogucnost da na drugog usera napravim psn account i kupim preko paypala ps plus pretplatu, bio bih zahvalan da netko napise kako.....

Tnx!
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Mogu li uzeti ps plus neke druge zemlje, evo npr slovenski (nije u osnovi bitno ciji), bitno da mogu platiti paypalom, imam nesto sitno novaca na paypalu, naravno, nas ps plus ne nudi paypal kao opciju placanja, a kako sam upravo upao u zamku nisi cijepljen-nemozes u banku shemu, ne mogu doci do novaca, telefonom ne mogu nista rijesiti (neki problem s karticom), pa dok se cijepim,odem, docekam....

Klinac ce me zatuci na spavanju, pa ako postoji mogucnost da na drugog usera napravim psn account i kupim preko paypala ps plus pretplatu, bio bih zahvalan da netko napise kako.....

Tnx!

 pa napravi americki racun i ovdje kupi ps+  

https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/playstation-plus/1-year-playstation-plus-membership-ps3-ps4-ps-vita-digital-code

 

280kn ti je godina dana

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igrao tko the touryst?
Sviđa mi se igra, sad je snižena.
Pa ne zanima dali vrijedi?
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nemam toliko na paypalu....

 

Vise me zanima sistem, nego gdje kupiti....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Probao dirt rally 2.0 i teška, ali dobra vožnja. 94 kn je goty verzija (75 ako imaš ps+). Samo kad sam vidio da moraš imati internet konekciju uvijek odustao od kupnje. Barem ja izbjegavam takve igre.
Sad gledam wrc 9 i ima deluxe verzija za 132 kn. Jel to sve šta treba za igrati karijeru? (Slika)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Najbolje ti je da kupis PSN bonove sa paypalom za odgovarajuci racun i to ukucas onda mozes kupiti igre. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Probao dirt rally 2.0 i teška, ali dobra vožnja. 94 kn je goty verzija (75 ako imaš ps+). Samo kad sam vidio da moraš imati internet konekciju uvijek odustao od kupnje. Barem ja izbjegavam takve igre.
Sad gledam wrc 9 i ima deluxe verzija za 132 kn. Jel to sve šta treba za igrati karijeru? (Slika)

 Yep. Ja igram karijeru. Samo nisam 100% za internet konekciju. Mogu provjeriti kasnije pa ti javiti. 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Sad gledam wrc 9 i ima deluxe verzija za 132 kn. Jel to sve šta treba za igrati karijeru? (Slika)

 A koja bi bila razlika između Deluxe i obične verzije WRC-a 9? Deluxe je jeftinija dosta... u čemu je caka?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pero Dinamit kaže...
mariclius kaže...
Sad gledam wrc 9 i ima deluxe verzija za 132 kn. Jel to sve šta treba za igrati karijeru? (Slika)

 A koja bi bila razlika između Deluxe i obične verzije WRC-a 9? Deluxe je jeftinija dosta... u čemu je caka?

 Uocio sam da se to dost cesto zna desiti na PS Storeu, stave Deluxe/Ultimate verziju na popust umjesto Standard izdanja. Nije nikakva caka, samo na taj nacin valjda pokusavaju povecati broj prodanih primjeraka. Kad daju popust od 75% razlika izmedju Standard i Deluxe izdanja bi bila $5-$10 tako da im je bolje stavit Deluxe.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
emerik kaže...
Pero Dinamit kaže...
mariclius kaže...
Sad gledam wrc 9 i ima deluxe verzija za 132 kn. Jel to sve šta treba za igrati karijeru? (Slika)

 A koja bi bila razlika između Deluxe i obične verzije WRC-a 9? Deluxe je jeftinija dosta... u čemu je caka?

 Uocio sam da se to dost cesto zna desiti na PS Storeu, stave Deluxe/Ultimate verziju na popust umjesto Standard izdanja. Nije nikakva caka, samo na taj nacin valjda pokusavaju povecati broj prodanih primjeraka. Kad daju popust od 75% razlika izmedju Standard i Deluxe izdanja bi bila $5-$10 tako da im je bolje stavit Deluxe.

 Da, jednostavno mogu rec da je igra na 75% popusta iako nije kad usporedis cijenu sa standard verzijom.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
emerik kaže...
Pero Dinamit kaže...
mariclius kaže...
Sad gledam wrc 9 i ima deluxe verzija za 132 kn. Jel to sve šta treba za igrati karijeru? (Slika)

 A koja bi bila razlika između Deluxe i obične verzije WRC-a 9? Deluxe je jeftinija dosta... u čemu je caka?

 Uocio sam da se to dost cesto zna desiti na PS Storeu, stave Deluxe/Ultimate verziju na popust umjesto Standard izdanja. Nije nikakva caka, samo na taj nacin valjda pokusavaju povecati broj prodanih primjeraka. Kad daju popust od 75% razlika izmedju Standard i Deluxe izdanja bi bila $5-$10 tako da im je bolje stavit Deluxe.

 Da, jednostavno mogu rec da je igra na 75% popusta iako nije kad usporedis cijenu sa standard verzijom.

 

Mislim da u deluxe verziji dobiješ još nekoliko auti. Tako sam i ja uzeo jer je u tom trenutku deluxe bila povoljnija ili čak ista cijena kao standard. 

 

Samo šta je igra dosta teška, ne prašta ni sitne pogreške.

 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
snake44 kaže...

Samo šta je igra dosta teška, ne prašta ni sitne pogreške.

 

 

Da. Ja obično griješim u zadnjoj četvrtini etape kada već popusti koncetracija. Ali jeben je osjećaj kada uspiješ nanizati nekoliko zavoja savršenom putanjom. Ja bi jedino volio da je osjećaj brzine malo bolji. 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x360gamer kaže...
Igrao tko the touryst?
Sviđa mi se igra, sad je snižena.
Pa ne zanima dali vrijedi?

 Znam da su ju dosta nahvalili ACG i HCL. Koliko je?

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Zna li netko kako kupiti upgrade na ps5 (directors cut) verziju Death Strandinga (imam fizičku disc verziju) na US accountu? (a da se ne plaća 60$)

 

 

Edit:

 

Na us accountu mi nudi samo kupovinu po full cijeni 60$, dok na hrvatskom account-u nudi upgrade za 70kn...ali ne da mi se davati 150kn za bon da bi igrao igru koju već imam, dok na US računu već imam neka sredstva. Je li to Death Stranding nema na US store uopće mogućnosti upgrade-a ili šta?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 12:07 (AFARON).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chronosus kaže...
x360gamer kaže...
Igrao tko the touryst?
Sviđa mi se igra, sad je snižena.
Pa ne zanima dali vrijedi?

 Znam da su ju dosta nahvalili ACG i HCL. Koliko je?

 Svi su je nahvalili.

105 kn je trenutno s 150.

Želiš možda po pola da uzmemo?

Malo je kratka jedino..7h navodno.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav svima

 

jedno trivijalno pitanje; da li se kontroleri mogu puniti sa bilo kojim usb-A - usb-C kabelom ili je potrebno imat baš neki za ps5 kakvi se nude po dućanima?

Negdi sam zagubio original kabel pa sad punim sa mobitelovim kabelo, pa reko da provjerim.

Unaprijed hvala na odgovoru

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...

Zna li netko kako kupiti upgrade na ps5 (directors cut) verziju Death Strandinga (imam fizičku disc verziju) na US accountu? (a da se ne plaća 60$)

 

 

Edit:

 

Na us accountu mi nudi samo kupovinu po full cijeni 60$, dok na hrvatskom account-u nudi upgrade za 70kn...ali ne da mi se davati 150kn za bon da bi igrao igru koju već imam, dok na US računu već imam neka sredstva. Je li to Death Stranding nema na US store uopće mogućnosti upgrade-a ili šta?

  Ne znam kako ide sa diskom ali ja sam imao digitalnu PS4 verziju igre na US accountu i na store nasao directors cut upgrade te isti kupio bez problema.

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kabl bi trebao biti kabl.......

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
AFARON kaže...

Zna li netko kako kupiti upgrade na ps5 (directors cut) verziju Death Strandinga (imam fizičku disc verziju) na US accountu? (a da se ne plaća 60$)

 

 

Edit:

 

Na us accountu mi nudi samo kupovinu po full cijeni 60$, dok na hrvatskom account-u nudi upgrade za 70kn...ali ne da mi se davati 150kn za bon da bi igrao igru koju već imam, dok na US računu već imam neka sredstva. Je li to Death Stranding nema na US store uopće mogućnosti upgrade-a ili šta?

 moras pazit uglavnom EU igre retail nisu kompatibilne sa USA DLCovima i obrnuto, zato ti mozda igru niti ne registrira...

 

kad imas igru recimo na njemackom racunu i kupis dodatak na njemackom racunu to radi odmah, iako neki DLC bonovi se mogu registrirat u citavoj europi.

 

Ali 100% ako imas recimo USA igru i kupujes za nju DLC na nekom europskom racunu taj DLC nije kompatibilan sa tom verzijom igre....

 

znaci nesto kao region lock

 

cak recimo standardna igra i kad izade game of the year edition ne prihvaca save pozicije jer je to to totalno druga igra za konzole posto ima drugi USID probj il kako se vec zove.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 12:39 (Robert_84).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Robert_84 kaže...
AFARON kaže...

Zna li netko kako kupiti upgrade na ps5 (directors cut) verziju Death Strandinga (imam fizičku disc verziju) na US accountu? (a da se ne plaća 60$)

 

 

Edit:

 

Na us accountu mi nudi samo kupovinu po full cijeni 60$, dok na hrvatskom account-u nudi upgrade za 70kn...ali ne da mi se davati 150kn za bon da bi igrao igru koju već imam, dok na US računu već imam neka sredstva. Je li to Death Stranding nema na US store uopće mogućnosti upgrade-a ili šta?

 moras pazit uglavnom EU igre retail nisu kompatibilne sa USA DLCovima i obrnuto, zato ti mozda igru niti ne registrira...

 

kad imas igru recimo na njemackom racunu i kupis dodatak na njemackom racunu to radi odmah, iako neki DLC bonovi se mogu registrirat u citavoj europi.

 

Ali 100% ako imas recimo USA igru i kupujes za nju DLC na nekom europskom racunu taj DLC nije kompatibilan sa tom verzijom igre....

 

znaci nesto kao region lock

 

cak recimo standardna igra i kad izade game of the year edition ne prihvaca save pozicije jer je to to totalno druga igra za konzole posto ima drugi USID probj il kako se vec zove.

 Ja recimo imamo US account i HR disk verziju Miles Moralesa i ne mogu kupiti Spiderman Remastered na svoj account.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
tanjuraca kaže...

Pozdrav svima

 

jedno trivijalno pitanje; da li se kontroleri mogu puniti sa bilo kojim usb-A - usb-C kabelom ili je potrebno imat baš neki za ps5 kakvi se nude po dućanima?

Negdi sam zagubio original kabel pa sad punim sa mobitelovim kabelo, pa reko da provjerim.

Unaprijed hvala na odgovoru

 Mozes bilo kojim kablom, samo nemoj spajati na brze/fast chargere jer oni znaju sprziti bateriju.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Hvala na info...

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
tanjuraca kaže...

Pozdrav svima

 

jedno trivijalno pitanje; da li se kontroleri mogu puniti sa bilo kojim usb-A - usb-C kabelom ili je potrebno imat baš neki za ps5 kakvi se nude po dućanima?

Negdi sam zagubio original kabel pa sad punim sa mobitelovim kabelo, pa reko da provjerim.

Unaprijed hvala na odgovoru

 Mozes bilo kojim kablom, samo nemoj spajati na brze/fast chargere jer oni znaju sprziti bateriju.

 

Ja sam punio sa svim po redu chargerima, i od samsunga, i od applea i nikad problema.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala na odgovorima koji su se javili za wrc 9 i dirt rally 2.0:)
Uz ea play za 30 kn skinuo sam sve need for speed i dirt 4 i dirt rally 2.0.
Dirt 4 ima i neke klase pa se može namjestiti za početnike. Grafika je već slabija od 2.0.
Dirt rally 2.0 je teška igra, ali kako sve više vozim sve mi se više sviđa. Grafika je odlična. Najveći uspjeh 5 mjesto za sada.

Razmišljao sam o wrc 9 jer ne treba biti online za karijeru, a to mi je jedini minus na dirt 2.0.

Ali, ako je wrc 9 još teži onda ipak biram dirt 2.0.
Ima za wrc 9 na YouTubeu best controller settings i koliko vidim mnogi pišu da su već htjeli odustati od igre dok to nisu probali. Navodno, sa time ti igra malo i oprosti greške:)

Šteta što se ne može isprobati wrc. Zato mi je ovih 30 kn za ea play odlično. Isprobam igru po igru. Zato bi i volio da bude što više toga na novom ps+. Barem bi isprobao većinu ponude pa si uštedio koju kunu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zaboravio napisati.

Imate za klince rayman legends na popustu za 37 kn. Može i u dvoje.

Kupio sam spužva bob, jedva našao na njuškalu za 150 kn. Ne znam zašto je tako skupo, ali zapela mala:)
Tu već ako hoćeš u dvoje samo neke posebne staze.

Imate i Garfield kart za 30 kn. Nije loše za manju djecu:) Može do 4 igrača.
Moj PC  
2 0 hvala 4
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
gamex1423 kaže...
tanjuraca kaže...

Pozdrav svima

 

jedno trivijalno pitanje; da li se kontroleri mogu puniti sa bilo kojim usb-A - usb-C kabelom ili je potrebno imat baš neki za ps5 kakvi se nude po dućanima?

Negdi sam zagubio original kabel pa sad punim sa mobitelovim kabelo, pa reko da provjerim.

Unaprijed hvala na odgovoru

 Mozes bilo kojim kablom, samo nemoj spajati na brze/fast chargere jer oni znaju sprziti bateriju.

 

Ja sam punio sa svim po redu chargerima, i od samsunga, i od applea i nikad problema.

 Ja jednom spojio DS4 na brzi punjac od samsunga i crkla baterija, a citao sam i po netu raji da se isto desavalo sa DS4 i DualSense. Ne mora biti, ali postoji rizik.

10 godina
odjavljen
offline
 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice