Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.746.021
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Smanjivanje heatsinka nikako se ne moze smatrat pozitivnim potezom,povecanje heatsinka bi bio pozitivan potez....logika.

 

Ovome je vjerovatan uzrok globalna nestasica metala i porast cijena istih.

Drago mi je da sam kupio originalni Ps5 jer je nestvarno tih...rang starih konzola na kartridgzima tipa SNES.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
WadeWilson kaže...

Onima kojima se neda gledati, Sony je maknuo 300 grama heatsinka i novi PS5 je nešto topliji. Lijevo na slici je stari PS5 a desno novi.

 Vise volim tih dodatnih 300 grama sa bolljim hladjenjem.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nakon nekoliko mjeseci sam upalio PS4 Pro, šokantno je  koliko je to bučno a zapravo je bilo normalno.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Moj Ps Pro je bio toliko glasan da ga vise nisam bio koristio...nikad nisam imao tako glasnu konzolu.

Na servisu su promjenili termalnu pastu ili nesto pa se buka prepolovila na pola.

Jedini trenutak kada cujem Ps5 je kada zavrti BD iako moram rec da ne kuzim zasto to nisu rijesili drukcije jer se XsX ne ponasa tako tojest nema te vrtnje BDa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
robogo kaže...
Ima i dobar komentar s kontra strane: moguće je i da je Sony procijenio da može s istom količinom sirovih materijala (za heatsink) napraviti više konzola i na taj način zadovoljiti potražnju, a da razlike u temperaturi neće toliko (ili uopće) utjecati na dugotrajnost konzole i performanse.

 To je vjerojatan razlog. Iako smanjenje heatsinka za kupca ne može biti korak naprijed već samo natrag ipak treba spomenuti nešto bolje i efikasnije ventilatore koje Sony sada ugrađuje. Na videu se se da su krilca ventilatora veća. Rezultat je svejedno 5-6 stupnjeva veća temperatura.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 11:32 (Darkbreeze).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...

Nakon nekoliko mjeseci sam upalio PS4 Pro, šokantno je  koliko je to bučno a zapravo je bilo normalno.

 

 Ali to smo napisali više puta...da je termalna pasta na pro modelu kriminal. Kako kvalitetom tako i implementacijom.

 

Kad je kvalitetno promjeniš sa kvalitetnom markom buka se smanjuje po mojem subjektivnom mišljenju preko 70%.

 

Evo meni radi vec tako godinu dana....to je druga konzola.

 

 

A što se ps5 tice i novog modela što reci...ništa čudno za pohlepni sony...smanjili su cijenu proizvodnje, ubrzali proizvodnju ali cijenu nisu promjenili. Sve je oko novaca.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
sober kaže...
Pozdrav.
1) Kupi sada na akciji, aktiviraj ovaj iduci put. Mozes i odmah, zbrojit ce se. Za postojece korisnike najbolj akcije idu do 330kn ako se dobro sjecam
2) Besplatne igre su iste, u drugim regijama zna biti boljih akcija na igre i ps+ ali to ce drugi kolege bolje znati, ja imam samo cro
3) nakon aktivacije ps+ claimaj 20 besplatnih igri iz ps plus collectiona. Vise su za tebe nego kcerke, ali naci ce se i za njih ponesto

 Kako da claimam 20? Ponudio mi je samo 3, tenis, plant vs zombio i jos jednu.

Gdje tih 20? Pregledao sam store ali nista, ima za PS4 ali na popustu, nije bespla.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kosturko1 kaže...
sober kaže...
Pozdrav.
1) Kupi sada na akciji, aktiviraj ovaj iduci put. Mozes i odmah, zbrojit ce se. Za postojece korisnike najbolj akcije idu do 330kn ako se dobro sjecam
2) Besplatne igre su iste, u drugim regijama zna biti boljih akcija na igre i ps+ ali to ce drugi kolege bolje znati, ja imam samo cro
3) nakon aktivacije ps+ claimaj 20 besplatnih igri iz ps plus collectiona. Vise su za tebe nego kcerke, ali naci ce se i za njih ponesto

 Kako da claimam 20? Ponudio mi je samo 3, tenis, plant vs zombio i jos jednu.

Gdje tih 20? Pregledao sam store ali nista, ima za PS4 ali na popustu, nije bespla.

PS+ Collection i tamo te igre stoje. Jednu po jednu stavljas u library i miran si. Naravno, moras bit na PS5.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

PS+ Collection i tamo te igre stoje. Jednu po jednu stavljas u library i miran si. Naravno, moras bit na PS5.

 Ovo kaj moras jednu po jednu stavljat u library je katastrofa, nemrem vjerovat da nisu dali opciju add all ili neki select pa add selected.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
djdragon95 kaže...
SimeKZ kaže...

PS+ Collection i tamo te igre stoje. Jednu po jednu stavljas u library i miran si. Naravno, moras bit na PS5.

 Ovo kaj moras jednu po jednu stavljat u library je katastrofa, nemrem vjerovat da nisu dali opciju add all ili neki select pa add selected.

 

Grozno. Ne može čovjek ni dobit' na poklon 20 igara, a da ga ne jebu s tim da si ih moraju dodati u library. Pa kud ide ovaj svijet?

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

 

Drugi pogled na novu verziju konzole...iz katastrofe na kraju izgleda win win i za sony i za korisnike.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Treba vidjeti prava testiranja od Gamers Nexus i Digital Foundry, prvi video od Austina i ovaj su clickbait.

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joe Cooker kaže...

Treba vidjeti prava testiranja od Gamers Nexus i Digital Foundry, prvi video od Austina i ovaj su clickbait.

 Joker productions je uvijek bio objektivan i iskren. Napravio je video da objasni kako je austinov video zapravo jako amaterski test koji možda radi veliku štetu soniju i samoj konzoli.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...
Joe Cooker kaže...

Treba vidjeti prava testiranja od Gamers Nexus i Digital Foundry, prvi video od Austina i ovaj su clickbait.

 Joker productions je uvijek bio objektivan i iskren. Napravio je video da objasni kako je austinov video zapravo jako amaterski test koji možda radi veliku štetu soniju i samoj konzoli.

 

 

 

Amaterski test se pobija pravim testiranjem, i laik zna da ono od Austina nije pravo testiranje i da se tako ne mjeri temperatura i rade ostali testovi,osim što je evidentno da je heatsink puno manji i lakši. Usput je kazao da zna puno više od Austina, a nije napravio nikakvo testiranje, zato i kažem da je clickbait jer treba pravo testiranje od recimo DF i GN. Dobro je što je ukazao da Austin nije testirao kako treba, ali sa druge strane meni je to dupli clickbait.

BE HAPPY 要開心 : )
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joe Cooker kaže...
amd freak kaže...
Joe Cooker kaže...

Treba vidjeti prava testiranja od Gamers Nexus i Digital Foundry, prvi video od Austina i ovaj su clickbait.

 Joker productions je uvijek bio objektivan i iskren. Napravio je video da objasni kako je austinov video zapravo jako amaterski test koji možda radi veliku štetu soniju i samoj konzoli.

 

 

 

Amaterski test se pobija pravim testiranjem, i laik zna da ono od Austina nije pravo testiranje i da se tako ne mjeri temperatura i rade ostali testovi,osim što je evidentno da je heatsink puno manji i lakši. Usput je kazao da zna puno više od Austina, a nije napravio nikakvo testiranje, zato i kažem da je clickbait jer treba pravo testiranje od recimo DF i GN. Dobro je što je ukazao da Austin nije testirao kako treba, ali sa druge strane meni je to dupli clickbait.

 Pa napisao je u komentaru da nemre doc do te nove plejke :D Kako da onda testira...

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

 Pa napisao je u komentaru da nemre doc do te nove plejke :D Kako da onda testira...

 I kako onda može govoriti o konzoli koju nije ni pipnuo?

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joe Cooker kaže...
amd freak kaže...
Joe Cooker kaže...

Treba vidjeti prava testiranja od Gamers Nexus i Digital Foundry, prvi video od Austina i ovaj su clickbait.

 Joker productions je uvijek bio objektivan i iskren. Napravio je video da objasni kako je austinov video zapravo jako amaterski test koji možda radi veliku štetu soniju i samoj konzoli.

 

 

 

Amaterski test se pobija pravim testiranjem, i laik zna da ono od Austina nije pravo testiranje i da se tako ne mjeri temperatura i rade ostali testovi,osim što je evidentno da je heatsink puno manji i lakši. Usput je kazao da zna puno više od Austina, a nije napravio nikakvo testiranje, zato i kažem da je clickbait jer treba pravo testiranje od recimo DF i GN. Dobro je što je ukazao da Austin nije testirao kako treba, ali sa druge strane meni je to dupli clickbait.

 Austin ne samo da je napravio clickbait nego je izjavio hrpu krivih informacija kao npr. da bi veca tempreratura mogla utjecat na performanse kaj nije istina. PS5 boost clock ovisi o napajanju kao sto je Cerny rekao jos prije izlaska same konzole. 
Svaka konzola mora radit jednako, a ne da je konzola na Islandu brza od one u Grckoj. Ako je temperatura iznad dopustene granice konzola ce se ugasit i to je to.

Lik je napravio dramu bezveze, a jos je sam izmjerio da je novi PS5 tiši od staroga.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 8:11 (Santana).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da li nekome tipke na joysticku škripe? Meni škripi x i kvadrat. Ne uvijek, ako baš ful ravno stisnem onda ne. Isprve mi toga nije bilo, sad nedavno je počelo. Naravno uvijek se čistim rukama uzima joystick...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Upravo to...

 

Nitko ne spominje da je sa novijom verzijom poboljšan i sam ventilator....heatsink jest manji ali to ne znači da lošije radi posao od prijašnjeg.

 

Možda je razlika minimalna ako je ima a smanjili su samo vrtnju venta...kao i sa ps4 pro zadnjim chasisom.

 

Po meni bolje da nije ni radio taj video,ili testiraj kak spada ili se ostavi čorava posla.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...

 Pa napisao je u komentaru da nemre doc do te nove plejke :D Kako da onda testira...

Sve 5, nisam vidio da nemre do te plejke, svakako ono od Austina je bezveze testiranje i dobro da je na to ukazao ali volio bih da da mišljenje neko tko je testirao kako spada, a ne ovako.

 

 

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 9:46 (Joe Cooker).
13 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Klasični cost reduction od strane Sonya kad su skužilu da su malo pretjerali sa hlađenjem u prvim varijantama. Ne vidim scenarij u kojem je konzola sa 300g fizicki manje hladnjaka na sebi hladnija, ali također to ne bi trebalo imati veliki utjecaj na rad same konzole. Možda će bit glasnija 1Db i bit toplija 2 stupnja i to je otprilike to. Jedino pitanje koje ostaje je kako će se nositi sa temperaturama za par godina kad se napuni prašinom, ali s obzirom da PS5 ima jako dobro hlađenje općenito, mislim da nema brige.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Jonja kaže...

Klasični cost reduction od strane Sonya kad su skužilu da su malo pretjerali sa hlađenjem u prvim varijantama. Ne vidim scenarij u kojem je konzola sa 300g fizicki manje hladnjaka na sebi hladnija, ali također to ne bi trebalo imati veliki utjecaj na rad same konzole. Možda će bit glasnija 1Db i bit toplija 2 stupnja i to je otprilike to. Jedino pitanje koje ostaje je kako će se nositi sa temperaturama za par godina kad se napuni prašinom, ali s obzirom da PS5 ima jako dobro hlađenje općenito, mislim da nema brige.

 

Poanta pasivnog hladnjaka je odvođenje topline od izvora prema ventilatorima i kao akumulator topline kod naglih zagrijavanja.

Nekad i manje metala ako je s većom površinom i bolje raspoređen u odnosu na strujanje zraka može biti bolje nego kocka metala koji nema dovoljnu površinu preko koje struji zrak.

Bitno je da se taj metal brže hladi nego se zagrijava.

 

Ali da, što je veća površina to su krilca gušća i veća je mogućnost začepljenja od prašine.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 10:03 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dosadno mi je kaže...

Vi isto šokirani današnjim mozgovima, takvi se vjerojatno

zabrinu kad se motor auta zagrije u radu. ne znam kakva bi točno

ps5-ica trebala biti u radu, kao santa leda koja je potopila titanic.

đizs, još te komičare youtubere pratiti, kud ide ovaj svijet.

sljedeća vizija dolazi od nekog tik tokera ?

 Vjerujem da samo trolaš,prvi dan na forumu i prvi postovi, s takvim stavom neces daleko dogurati.

 

Na bug forumu si, vecina ljudi ovdje zna osnovne svake pc konfiguracije i zna samostalno složiti pc. 

 

Također i znaju koliku ulogu ima hlađenje.

 

Baš zbog toga se javnost žali, jer se počelo štedjeti na komponentama što dogoročno može izazvati kraci vijek trajanja same konzole.

 

Još bi možda nekako to ljudi i prihvatili kada to sony nebi radio u tajnosti a bez promjene prodajne cijene. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dosadno mi je kaže...
amd freak kaže...
dosadno mi je kaže...

Vi isto šokirani današnjim mozgovima, takvi se vjerojatno

zabrinu kad se motor auta zagrije u radu. ne znam kakva bi točno

ps5-ica trebala biti u radu, kao santa leda koja je potopila titanic.

đizs, još te komičare youtubere pratiti, kud ide ovaj svijet.

sljedeća vizija dolazi od nekog tik tokera ?

 Vjerujem da samo trolaš,prvi dan na forumu i prvi postovi, s takvim stavom neces daleko dogurati.

 

Na bug forumu si, vecina ljudi ovdje zna osnovne svake pc konfiguracije i zna samostalno složiti pc. 

 

Također i znaju koliku ulogu ima hlađenje.

 

Baš zbog toga se javnost žali, jer se počelo štedjeti na komponentama što dogoročno može izazvati kraci vijek trajanja same konzole.

 

Još bi možda nekako to ljudi i prihvatili kada to sony nebi radio u tajnosti a bez promjene prodajne cijene. 

 

 Ne znam čemu se opterećivati ako u vlasništvu već imaju spomenutu konzolu,

 do perioda kad im ista rikne vani će biti neki ps5 slim ili pro sa opet

 novim vizijama velikog sony-a za koji ni vrijeme neće donjeti da

 kroz godine razvoja sklepaju nešto što nakon toga ne treba 5 i pol hiljada

 rekonstrukcija.

 E vidiš da si u krivu...

 

Npr ps3 verzije su umirale unutar prve godine korištenja masovno....upravo zbog problema sa zagrijavanjem chipova.

 

A nije isto da li ce ti vijek konzole biti 4 godina ili 10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
amd freak kaže...
Vjerujem da samo trolaš,prvi dan na forumu i prvi postovi, s takvim stavom neces daleko dogurati.

Ma kakav prvi dan, što ne prepoznaješ starog kolegu forumaša? 

 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
dosadno mi je kaže...
amd freak kaže...
dosadno mi je kaže...
amd freak kaže...
dosadno mi je kaže...

Vi isto šokirani današnjim mozgovima, takvi se vjerojatno

zabrinu kad se motor auta zagrije u radu. ne znam kakva bi točno

ps5-ica trebala biti u radu, kao santa leda koja je potopila titanic.

đizs, još te komičare youtubere pratiti, kud ide ovaj svijet.

sljedeća vizija dolazi od nekog tik tokera ?

 Vjerujem da samo trolaš,prvi dan na forumu i prvi postovi, s takvim stavom neces daleko dogurati.

 

Na bug forumu si, vecina ljudi ovdje zna osnovne svake pc konfiguracije i zna samostalno složiti pc. 

 

Također i znaju koliku ulogu ima hlađenje.

 

Baš zbog toga se javnost žali, jer se počelo štedjeti na komponentama što dogoročno može izazvati kraci vijek trajanja same konzole.

 

Još bi možda nekako to ljudi i prihvatili kada to sony nebi radio u tajnosti a bez promjene prodajne cijene. 

 

 Ne znam čemu se opterećivati ako u vlasništvu već imaju spomenutu konzolu,

 do perioda kad im ista rikne vani će biti neki ps5 slim ili pro sa opet

 novim vizijama velikog sony-a za koji ni vrijeme neće donjeti da

 kroz godine razvoja sklepaju nešto što nakon toga ne treba 5 i pol hiljada

 rekonstrukcija.

 E vidiš da si u krivu...

 

Npr ps3 verzije su umirale unutar prve godine korištenja masovno....upravo zbog problema sa zagrijavanjem chipova.

 

A nije isto da li ce ti vijek konzole biti 4 godina ili 10.

 Ali to ti upravo i govorim ne znam čime se optrećivati novom verzijom

 ako imaš stariju koja se manje grije. Nužno ne znači da će riknuti

 iako poznavajući sony nebi se čudio njihov svaki proizvod ima neki floop.

 

 Ps3 je imala problema sa ylod-om na svakoj mogućoj verziji izuzev možda ultra slim modela

 fat i slim su bili blagi užas, a cijena kao da su bili optočeni zlatom.

 

 i ps5 je imao problema koliko sam čitao svakakvih, a ni dualsense nije ništa bolji.

 zanima me koliko će moj trajati.

 Pa ja još nemam konzolu jer me bundlovi ne zanimaju. Imam vec sve te igre iz bundlova pa cekam golu konzolu. I naravno da me malo brine ta nova verzija...ali dobro vrijeme ce pokazati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

 

 Dali se može igrat s mišem i tipkovnicom rocket league na ps5 i kako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel ima tema za PS nickove?? Imam par ljudi samo dodano. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
rokonja kaže...

 

 Dali se može igrat s mišem i tipkovnicom rocket league na ps5 i kako?

 Zašto bi igrao na inferiorniji način? 

8 godina
offline
Sony PlayStation 5
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice