Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.711.349
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam trenutno i dalje na 1080p Sonyu iz 2016. i ne mogu reći da mi išta fali osim što je samo 50". Čisto radi toga će s vremenom ići upgrade jer mi je malo na knap za igranje iz kreveta. Pa onda kad se već kupuje neka ima te moderne đinđe minđe, ali da će meni osobno oled, hdr, 4k drastično poboljšati doživljaj neke igre, ne vjerujem. Loša igra će i dalje ostati loša.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Top, tema Playstation 5 i onda 2 strane rasprave o televizorima :)

 

Ajmo TD's :D

 
6 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Ja sam trenutno i dalje na 1080p Sonyu iz 2016. i ne mogu reći da mi išta fali osim što je samo 50". Čisto radi toga će s vremenom ići upgrade jer mi je malo na knap za igranje iz kreveta. Pa onda kad se već kupuje neka ima te moderne đinđe minđe, ali da će meni osobno oled, hdr, 4k drastično poboljšati doživljaj neke igre, ne vjerujem. Loša igra će i dalje ostati loša.

 Upravo to, crna koja je u tom slučaju zaista crna nije vrijedna extra 7-8k.

 evo baš gledam neki 55" za 3k kn niš mu ne fali.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
icek_picek kaže...

Top, tema Playstation 5 i onda 2 strane rasprave o televizorima :)

 

Ajmo TD's :D

da bi dobio najbolje iskustvo igranja, moras imati najbolji hardware. Bilo monitor ili TVe. Ne vidim problem u takvoj raspravi.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
icek_picek kaže...

Top, tema Playstation 5 i onda 2 strane rasprave o televizorima :)

 

Ajmo TD's :D

da bi dobio najbolje iskustvo igranja, moras imati najbolji hardware. Bilo monitor ili TVe. Ne vidim problem u takvoj raspravi.

Ima cijeli topick 3x veći od ovoga vezano za to. 

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mAa+_ kaže...
Hexfire kaže...
Ja sam trenutno i dalje na 1080p Sonyu iz 2016. i ne mogu reći da mi išta fali osim što je samo 50". Čisto radi toga će s vremenom ići upgrade jer mi je malo na knap za igranje iz kreveta. Pa onda kad se već kupuje neka ima te moderne đinđe minđe, ali da će meni osobno oled, hdr, 4k drastično poboljšati doživljaj neke igre, ne vjerujem. Loša igra će i dalje ostati loša.

 Upravo to, crna koja je u tom slučaju zaista crna nije vrijedna extra 7-8k.

 evo baš gledam neki 55" za 3k kn niš mu ne fali.

 

VA panel je solidan i crna je dosta tamna. Naravno da OLED prednjači, ali ne daje se svakome za TV preko 5k kuna.

I want to believe
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

jel igrao tko Returnal?

 

kakva vam je? cuo sam da je dobra i teska.

 

uzeo ju za 40 eura, polovnu lik prodavao.

 

lp

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...
mAa+_ kaže...
Hexfire kaže...
Ja sam trenutno i dalje na 1080p Sonyu iz 2016. i ne mogu reći da mi išta fali osim što je samo 50". Čisto radi toga će s vremenom ići upgrade jer mi je malo na knap za igranje iz kreveta. Pa onda kad se već kupuje neka ima te moderne đinđe minđe, ali da će meni osobno oled, hdr, 4k drastično poboljšati doživljaj neke igre, ne vjerujem. Loša igra će i dalje ostati loša.

 Upravo to, crna koja je u tom slučaju zaista crna nije vrijedna extra 7-8k.

 evo baš gledam neki 55" za 3k kn niš mu ne fali.

 

VA panel je solidan i crna je dosta tamna. Naravno da OLED prednjači, ali ne daje se svakome za TV preko 5k kuna.

 Pa to i kažem kolega, nije vrijedno ekstra bacanja love. Odnosno je ako sjediš pred tv-om 8+ sati dnevno

 neovisno o sadržaju: konzola, netflix, itd...

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mAa+_ kaže...

 Pa to i kažem kolega, nije vrijedno ekstra bacanja love. Odnosno je ako sjediš pred tv-om 8+ sati dnevno

 neovisno o sadržaju: konzola, netflix, itd...

Kupio sam stvarno puno skupe tehnike u životu. Nikad mi nije bilo žao ali jedina stvar koja mi se isplatila u cijeloj toj priči je televizor. Nikada ništa nisam toliko koristio kao televizor. Iz njega crpim zadnju kap i nije mi žao jedne lipe koju sam za njega dao. Inače to je daleko najjeftinija stvar koju imam ali ako se pogleda samo cijena tv onda on spada među najskuplje na tržištu.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
_itsmoriarty kaže...

jel igrao tko Returnal?

 

kakva vam je? cuo sam da je dobra i teska.

 

uzeo ju za 40 eura, polovnu lik prodavao.

 

lp

Danas ću je probati. Puno očekujem od nje pošto je navodno princip igre kao u Hades. 

10 godina
odjavljen
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam prije 2 godine dao 4 soma za samsung qled 60a 43". Meni je TV savrsen, evo presao i Ratchet and Clank i Demon Souls i bio odusevljen. Ne sumnjam kako je oled jeben, ali da vidim isplativost u tome da dam oko 10 soma za TV, ne vidim. Prije ovog sam imao LG plazmu staru tamo negdje iz 2011 koja je za PS3 bila makina, ali ovo sada mi je neusporedivo.

PeTak
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 13:28 (IvanDado).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da se kupiti Philips OLED za 6,5k, samo treba čekati pravu akciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
mAa+_ kaže...

 Pa to i kažem kolega, nije vrijedno ekstra bacanja love. Odnosno je ako sjediš pred tv-om 8+ sati dnevno

 neovisno o sadržaju: konzola, netflix, itd...

Kupio sam stvarno puno skupe tehnike u životu. Nikad mi nije bilo žao ali jedina stvar koja mi se isplatila u cijeloj toj priči je televizor. Nikada ništa nisam toliko koristio kao televizor. Iz njega crpim zadnju kap i nije mi žao jedne lipe koju sam za njega dao. Inače to je daleko najjeftinija stvar koju imam ali ako se pogleda samo cijena tv onda on spada među najskuplje na tržištu.

 

Jedno je ako ćeš TV koristiti kontinuirano i imaš novaca. Davanje puno novaca za TV nije baš cost effective, a sweet spot je ionako između 3000-6000 kuna gdje ima stvarno dobrih TV-a s pristojnom slikom.

 

Da se razumijemo, da sam etuzijast i da imam love, imao bi OLED odavno 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 14:44 (Brki1994).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...

 

Jedno je ako ćeš TV koristiti kontinuirano i imaš novaca. Davanje puno novaca za TV nije baš cost effective, a sweet spot je ionako između 3000-6000 kuna gdje ima stvarno dobrih TV-a s pristojnom slikom.

 

Da se razumijemo, da sam etuzijast i da imam love, imao bi OLED odavno 

 

U tom rangu većina proizvođača ima bar 3 klase televizora, tako da je teško govoriti o sweet spotu. 3000kn je i dalje najniža klasa. Za 5-6 bi rekao da je sweet spot jer nisu po ničemu okljaštareni televizori, imaju sve što i zahtjevnijem korisniku treba, a iznad toga već kreće eksponencijalni rast cijene u odnosu na rast kvalitete slike.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ali nema puno populacije TV od 4000 kuna pa čak niti od 3000 una. Tijekom Black Friday-a, najviše je otišlo ovih do 3500 kuna koje su snizili na nešto malo ispod 3000 kuna.

 

5000-6000 kuna je price to performance king segment gdje ima ponešto za svakoga, ali je skuplje.

 

Pikirao sam Phillips (5000 kuna) po kojem se naveliko "sere", a meni je odličan i stvarno radi godinu dana bez greške (a ambilight 3 je nešto vrhunsko). Da kupujem sebi TV, panel bi bio sigurno Quantium dot budući da je solidan za LED, a ipak i jeftiniji od Oleda.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 15:16 (Brki1994).
13 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Meni je smisno sta ljudi davaju po 1k eura za mobitel svako dvije godine, a ne zele dat 1k eura za televiziju koju ce zaminit iduci put kad crkne.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
11 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Pa dokle cete jos drobit o televizorima??

Postoji posebna tema za njih pa se tamo prebacite.

 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
rui_costa kaže...

Pa dokle cete jos drobit o televizorima??

Postoji posebna tema za njih pa se tamo prebacite.

 

Gle, većina nas je tu još od PS4 teme, i volimo tu i tamo prodiskutirati sve pomalo.

I o shareanju accounta i o problemima s konzolom, i o igrama i o TVima i FPSovima i o PC gamingu i o bljeskalicama za žene.

Ova tema nam je kao klub za druženje :-)

 

Onda kad pretjeramo prestanemo, no hard feelings :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 16:20 (Bitanga).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
rui_costa kaže...

Pa dokle cete jos drobit o televizorima??

Postoji posebna tema za njih pa se tamo prebacite.

 TV je direktno vezan (no pun intended) za PS5 konzolu tako da kada se pise o TV uredjajima ovdje ne bih rekao da je off-topic jer te iste TV uredjaje koristimo za PS5 i igra veliku ulogu u tom iskustvu.

2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
rui_costa kaže...

Pa dokle cete jos drobit o televizorima??

Postoji posebna tema za njih pa se tamo prebacite.

 dok svi ne kupite oled onda cemo biti

 Playstation 5 powered by LG oled & magic remote.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
rui_costa kaže...

Pa dokle cete jos drobit o televizorima??

Postoji posebna tema za njih pa se tamo prebacite.

 O PS5 je sve pec ispricano, novih igara ima na kapaljku, pa se zato siri tema na ostale uredaje koje su vezane za ps5

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo ja imam OLED C9, godinu i pol dana i super što se Tva tiče, dok je magic remote teški shit... Nakon 6 mjeseci korištenja, boja sa pola tipki se ostrugala. Za takav skupi Tv očekujem da se to ne dogodi, ne znam gdje je tipka home, back, pa nabadam bezveze

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 18:36 (stiffler13).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga, nisi dugo o 60 fps. Ja sad kad sam probao par igri 4k/60 fps sjetio se tebe kralja svih bitangi svih foruma.
Na moj tv HDR game mode je nekako ispran i onda stavim hdr svijetlo, to mi nekako najugodnije. Tv je stariji LG49UH610v. Svjedno mi taj HDR paše i ugodno mi je igrati sa time. Teško je naći idealne postavke za te malo manje poznate tv-e.
Nego, kakve zvučnike koristite? Ja sam razmišljao o edifier r1280db koji su 1100 kn ako se ne varam ili da se strpim pa uzmem 5.1, a to bi bili oni z906.
Oni su oko 2000 kn.
https://www.links.hr/hr/zvucnici-logitech-z906-5-1-thx-3d-stereo-bezicni-daljinski-500w-crni-retail-100503244https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1280db/
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony PlayStation 5
  • Radi PS5 sam kupio LG CX oled. 
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Bitanga, nisi dugo o 60 fps. Ja sad kad sam probao par igri 4k/60 fps sjetio se tebe kralja svih bitangi svih foruma.
Na moj tv HDR game mode je nekako ispran i onda stavim hdr svijetlo, to mi nekako najugodnije. Tv je stariji LG49UH610v. Svjedno mi taj HDR paše i ugodno mi je igrati sa time. Teško je naći idealne postavke za te malo manje poznate tv-e.
Nego, kakve zvučnike koristite? Ja sam razmišljao o edifier r1280db koji su 1100 kn ako se ne varam ili da se strpim pa uzmem 5.1, a to bi bili oni z906.
Oni su oko 2000 kn.
https://www.links.hr/hr/zvucnici-logitech-z906-5-1-thx-3d-stereo-bezicni-daljinski-500w-crni-retail-100503244https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1280db/

 

Ma ja sam sad već na 144/165Hz tj varijabilno kolko ide, prerastao sam i 60Hz. :-P

Al drago mi je da su ljudi uvidjeli da je bolje 60 nego 30 :-)

Bed je što nemam šta za igrati, novi komp, a igre živa dosada. Bit će valjda igara najesen.

 

Ja imam telku spojenu optikom na neki prastari 5.1 receiver, a na njega spojena dva dobra prastara Wharfedale zvučnika, znači samo stereo. Čekam da crkne pa ću razmišljati što dalje, al nikak da se to dogodi.

 

Probao sam nedavno na Samsung tabletu upaliti onaj Dolby Atmos sa njegovim stereo zvučnicima i ostao sam paf kako to može dobro raditi i emulirati surround. Ne znam jel netko od vas ima Dolby Atmos zvučnički setup.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Uvijek si par koraka naprijed, ali polako o Dolby Atmos ćemo intezivno raspravljati za par godina:)
Malo šale, ali ako misliš na neki soundbar sa dolby atmos to vjerojatno ide na min 3,4 tisuće kn. Ja sam imao neke stare 5.1 i bilo je extra na pc, ali sada za spojiti na TV bi trebao optički ulaz/izlaz(nikad to naučiti:), a to onda ne mogu ovi jeftiniji. Ne znam koliko je pametno spajati na ulaz od slušalica. Ja sam si uzeo bio bežične slušalice Sennheisr RS 175 prije par godina za 1500 kn i vidim da još drže tu cijenu. Odlične su, ali volio bi ipak neke zvučnike da malo zagrme kad susjedi odu negdje.
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...

Evo ja imam OLED C9, godinu i pol dana i super što se Tva tiče, dok je magic remote teški shit... Nakon 6 mjeseci korištenja, boja sa pola tipki se ostrugala. Za takav skupi Tv očekujem da se to ne dogodi, ne znam gdje je tipka home, back, pa nabadam bezveze

 imam 2 lg telke sa magic remote-om zasad jos nijedan nije riknuo

 iako da scroll ni meni ne ulijeva povjerenje. ali vidjet cemo s vremenom.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mAa+_ kaže...
stiffler13 kaže...

Evo ja imam OLED C9, godinu i pol dana i super što se Tva tiče, dok je magic remote teški shit... Nakon 6 mjeseci korištenja, boja sa pola tipki se ostrugala. Za takav skupi Tv očekujem da se to ne dogodi, ne znam gdje je tipka home, back, pa nabadam bezveze

 imam 2 lg telke sa magic remote-om zasad jos nijedan nije riknuo

 iako da scroll ni meni ne ulijeva povjerenje. ali vidjet cemo s vremenom.

 

Meni se za sad čini sve ok na CX, ali je softverski jako sjeban. Imao sam u početku hrpu problema da mi se pointer gasio prije nego što sam išta uspio kliknuti.

Resetiranje routera je rješavalo problem privremeno, go figure. Na kraju sam ugasio WiFi na TVu iako je bio spojen s kabelom cijelo vrijeme i od onda mi se nije više to dešavalo.

 

Nedavno sam skužio da uopće više nemam pointera kad uzmem daljinski u ruku, nego sam automatski po navici već klikao kao i na android tvu s direction tipkama. Naravno, reset TVa je riješilo problem.

 

Imaju neki opaki problem u softveru, što je stvarno čudno jer ostatak TVa i aplikacije rade savršeno.

Možda je samo kod mene problem u previše WiFi i BT uređaja u stanu :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Ja imam telku spojenu optikom na neki prastari 5.1 receiver, a na njega spojena dva dobra prastara Wharfedale zvučnika, znači samo stereo. Čekam da crkne pa ću razmišljati što dalje, al nikak da se to dogodi.

 

Probao sam nedavno na Samsung tabletu upaliti onaj Dolby Atmos sa njegovim stereo zvučnicima i ostao sam paf kako to može dobro raditi i emulirati surround. Ne znam jel netko od vas ima Dolby Atmos zvučnički setup.

 

Ja sam gledao Sonos Arc soundbar, ali mu je dosta paprena cijena, a moj Sony XE9005 ni nema podršku za Dolby Atmos (iako je na Sonosu i običan surround vrhunski). S druge strane, čak i da imam TV koji podržava Dolby Atmos, opet nema toliko sadržaja koji će to iskoristiti. Mislim da je još prerano ulagati u Dolby Atmos periferiju.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
Bitanga kaže...

Ja imam telku spojenu optikom na neki prastari 5.1 receiver, a na njega spojena dva dobra prastara Wharfedale zvučnika, znači samo stereo. Čekam da crkne pa ću razmišljati što dalje, al nikak da se to dogodi.

 

Probao sam nedavno na Samsung tabletu upaliti onaj Dolby Atmos sa njegovim stereo zvučnicima i ostao sam paf kako to može dobro raditi i emulirati surround. Ne znam jel netko od vas ima Dolby Atmos zvučnički setup.

 

Ja sam gledao Sonos Arc soundbar, ali mu je dosta paprena cijena, a moj Sony XE9005 ni nema podršku za Dolby Atmos (iako je na Sonosu i običan surround vrhunski). S druge strane, čak i da imam TV koji podržava Dolby Atmos, opet nema toliko sadržaja koji će to iskoristiti. Mislim da je još prerano ulagati u Dolby Atmos periferiju.

 

Ma da, to je istina.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice