Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.617
|
čitano: 4.738.021
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
LordSnow kaže...

Da li neko koristi drugi hdmi kabl, a ne ovaj što dodje uz konzolu? Meni konkretno treba duži kabl, neka 4m, pa me zanima ako je neko kupovao da mi preporuci koji da uzmem. Ili da koristim ovaj sto sam ranije koristio sa PS4 Pro? Da li ima nekih posebnih beneficija trenutno ovaj hdmi 2.1 kabl? TV koji koristim je SAMSUNG q80t.

 

Tražiš bilo koji kabel na kojem stoji Ultra High Speed HDMI. Mora podržavati 48 Gbps protok.

 

Detaljnije ovdje:

 

https://www.hdmi.org/spec/hdmi2_1

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Skida se Ratchet and Clank Rift Apart 😄 Dostupan je preload
Moj PC  
4 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
fright_lined_room kaže...
LordSnow kaže...

Da li neko koristi drugi hdmi kabl, a ne ovaj što dodje uz konzolu? Meni konkretno treba duži kabl, neka 4m, pa me zanima ako je neko kupovao da mi preporuci koji da uzmem. Ili da koristim ovaj sto sam ranije koristio sa PS4 Pro? Da li ima nekih posebnih beneficija trenutno ovaj hdmi 2.1 kabl? TV koji koristim je SAMSUNG q80t.

Moraš tražiti HDMI 2.1. Negdje neće pisati baš tako, ali moralo bi pisati nešto u stilu "high speed HDMI 48 Gbps". Reci im u trgovini da trebaš HDMI za PS5, oni bi trebali znati. Ja sam prošli tjedan tražio i nigdje nisu imali: Elipso, Instar, SD, svi su rekli ili da još nemaju ili da su prodali.


Da se razumijemo, radit će ti i ovaj sa PS4, ali ti onda PS5 neće moći progurati sve te karafeke tipa varijabilnu frekvenciju osvježavanja i šta ja znam šta još.

 

 

Ako ti je dovoljno 3m

 

https://www.amazon.de/dp/B084L6JWDY/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_CAPZMXBAY62QKT47DTA7

 

 

Ako ti treba baš 5m

 

https://www.amazon.de/dp/B08S78X4HW/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_E9G90KMT2CH2QY460P32

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam sebi uzeo ovaj kabel od  Steelplay-8K High Speed Ultra HD 2M jedino sto je ovaj od 2 metra, mozda na sluzbenoj stranici ima neki od 5 metara ako ti bas treba ali kabel je super investicija i za buducnost 4K 120 Hz tj 8K 60Hz, sve formate podrzava,pleteni, full 48Gbps propusnost...obrati paznju sad je na akciji,odlican, ali mislim da sam negdje na redditu citao bas su objasnjavali  da sa svakim metrom na hdmi-ju dolazi do padanja performansu u tim kablovima, tako da nejdi na veliku metrazu uzmi sto kraci ako mozes.....neznam da li je to netko testirao pa da moze sa sigurnoscu reci, isto kao i kod land kabla cat 5 ili 6 nije isto 50 metara i 5-6 metara istog uvijek se nesto izgubi.....

 

https://infomark.hr/proizvod/playstation-5/ps5-oprema/hdmi-kabel-steelplay-8k-high-speed-ultra-hd-2m-ps5-ps4-xbox-series-xone-switch-pc/

 

P.S. provjerio na sluzbenoj stranici, nema dulje od 2 metra,mozda sa vremenom dode tako da evo link nize

 

https://www.steel-play.com/jvaps500001.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 9:40 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

5m ti je neki maximum za takav kabel tako da me nebi cudilo da ti ga bude jako tesko naci, i vjerojatno ces ga fino platit. Ako oces biti siguran provjeris certifikat na kablu jel dosta cesto lazu u specifikacija i kablovi nisu certificirani. A ako ne nades uvijek mozes uzeti aktivni kabel.

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ima kakvih recenzija od Ratcheta? Konkretno me zanima koliko bi mogao bit dug main story ako ima kakva informacija.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Za tri dana se skida embargo
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Imam Bloodborne pitanje. Što se tiče nadograđivanja i blood gems, je li se trebam igrat s onim glyphs online ili mogu dobre naći i dobre bez toga? Jer nisam baš skužila što je to točno, para mi zapravo varanje, a to nikad ne radim dok igram. Je li mogu naći dobre normalnim putem u Chalice Dungeons? Jer pretpostavljam da mogu jače udarat od ovoga što sad mogu.

 

Inače ide ok, čak sam neke bossove iz prve ili druge sredila, ma da me Longarius izludio, sve sam poteze pohvatala ali nekad mi više krov radio problema pa bii pala

 

Sad sam malo nakon Roma došla, iznenadilo me koliko su neprijatelji teži i koliko jače udaraju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 13:52 (zeze88).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mislim da sam to pokusao samo par puta. Da, mislim da takomozes doći do najjacih oruzja i gemova u igri, meni se to nije dalo, mislim da je drop rate bio jako malen.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zeze88 kaže...

Imam Bloodborne pitanje. Što se tiče nadograđivanja i blood gems, je li se trebam igrat s onim glyphs online ili mogu dobre naći i dobre bez toga? Jer nisam baš skužila što je to točno, para mi zapravo varanje, a to nikad ne radim dok igram. Je li mogu naći dobre normalnim putem u Chalice Dungeons? Jer pretpostavljam da mogu jače udarat od ovoga što sad mogu.

 

Inače ide ok, čak sam neke bossove iz prve ili druge sredila, ma da me Longarius izludio, sve sam poteze pohvatala ali nekad mi više krov radio problema pa bii pala

 

Sad sam malo nakon Roma došla, iznenadilo me koliko su neprijatelji teži i koliko jače udaraju.

 Možeš bez toga, da se naći dobrog kamenja u Chalice dungeons, a ako ih rješiš sve, tak i tak ćeš bit OP, pogotovo u base game-u.

I am over 9000!!!
2 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Prijatelj mi je za rođendan poklonio Fifu21 za ps 5, a ja sam naručio digital verziju, pa me zanima dali postoji mogućnost da se nekako igra sa disca prebaci na digital verziju ili dali ima tko da ima u planu kupovati Fifu 21 pa da se dogovorimo, da mi izađe u susret 😬

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Mogu samo rec' da su prve reakcije jako pozitivne. Stavio sam vecinu igara da se skida i upalio Astro. Joystick je fenomenalan, napokon da mi lezi u ruci kao i od Xboxa. Vibracije i adaptivne trigere necu ni komentirat, perfekcija. Sad cu vidjet kako ce se ostatak igara ponasat. 

 

Pitanje. Frend i ja smo sherali accountove na PS4. Posto sam ja presao na PS5, ako stavim njegov account i slozim da se sve sa njegovog accounta moze sherati na PS5 konzoli. Da li je moguce da ja, on ili obojica dobijemo ban? Ako se ne varam, ekipa koja je koristila PS Collection na PS4 je dobila ban... ili je to zbog neceg sasvim drugog. 

Nadam se da pitanje ima smisla.

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 1:09 (SimeKZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel valjaju Demon Souls i Shekiro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Azmo kaže...
Jel valjaju Demon Souls i Shekiro?

 Demon Soulse nažalost nisam igrao, ali obavezno hoću nekad kad uletim u PS5

 

A Sekiro mi je jedna od najboljih igara ikad. Umirat ćeš, bit ćeš ljut, htjet ćeš razbiti konzolu, ali kad naučiš i pokolješ sve redom kao male kučke, to je najbolji osjećaj u gamingu

2 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Javili iz SD-a da salju konzolu. Nadam se da dode sutra, nisam plejku imo od jedinice pa sam extra uzbuden 😁😁😁

 
5 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Azmo kaže...
Jel valjaju Demon Souls i Shekiro?

 

 

Sekiro ima valjda najbolji gameplay od svih igara u zadnjih nekoliko godina. Samo nisam siguran koliko je to igra za casual igrače, budi spreman da ćeš pišati krv ukoliko nisi baš veteran soulslike žanra. 

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nikad nisam igrao takav tip igre a izgleda zanimljivo. Vidim da su za obije igre super ocjene.

I kakav je Spiderman? Jel ga se isplati sad uzeti u Miles Morales izdanju za 500 i kusur kuna?
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

 

Pitanje. Frend i ja smo sherali accountove na PS4. Posto sam ja presao na PS5, ako stavim njegov account i slozim da se sve sa njegovog accounta moze sherati na PS5 konzoli. Da li je moguce da ja, on ili obojica dobijemo ban? Ako se ne varam, ekipa koja je koristila PS Collection na PS4 je dobila ban... ili je to zbog neceg sasvim drugog. 

Nadam se da pitanje ima smisla.

 

 Itko?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
SimeKZ kaže...

 

Pitanje. Frend i ja smo sherali accountove na PS4. Posto sam ja presao na PS5, ako stavim njegov account i slozim da se sve sa njegovog accounta moze sherati na PS5 konzoli. Da li je moguce da ja, on ili obojica dobijemo ban? Ako se ne varam, ekipa koja je koristila PS Collection na PS4 je dobila ban... ili je to zbog neceg sasvim drugog. 

Nadam se da pitanje ima smisla.

 

 Itko?

 Za te banove sam nešto načuo, ali nitko koga ja poznajem nije dobio ban zbog toga. Evo ja imam PS5, a frend PS4 i sheramo igre...PS Collection i sve ostalo. I to tako od 11. mjeseca prošle godine...

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...
SimeKZ kaže...

 

Pitanje. Frend i ja smo sherali accountove na PS4. Posto sam ja presao na PS5, ako stavim njegov account i slozim da se sve sa njegovog accounta moze sherati na PS5 konzoli. Da li je moguce da ja, on ili obojica dobijemo ban? Ako se ne varam, ekipa koja je koristila PS Collection na PS4 je dobila ban... ili je to zbog neceg sasvim drugog. 

Nadam se da pitanje ima smisla.

 

 Itko?

Ban su dobijali ljudi koji su dijelili kolekciju desecima drugim ljudima. Nitko nije dobio ban samo zbog jedne konzole. Tehnički obje konzole mogu biti tvoje. Jedna na vikendici a druga kod tebe doma i igraš na dva različita acc. Zašto ne. Ne bi trebalo biti ikakvih problema, samo nemoj dijelit dalje.

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sudeći po reviewovima, Ratchet and Clank razvalio. Uzimam day 1.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Da li je itko uzimao EA Play na ps5? Vidim da se prilično jednostavno uzme u storu pod susbscription, ali negdje sam na netu pročitao da nije podržan za ps5 pa ne znam da li bi riskirao i uvjerio se sam da li je podržan ili ne, ili te pare sutra uložit u bolji gablec :D

 

Bio sam nestrpljiv pa sam uzeo, sve normalno radi :)

I am over 9000!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 19:31 (Shivi).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mislim da se to odnosi na EA Play App... Nema ga na PS5 ali pretplata i igre normalo rade
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mislim da se to odnosi na EA Play App... Nema ga na PS5 ali pretplata i igre normalo rade

Da, maknuli su ga pa traži igre po storeu koje su EA Play. Ima internet stranica od EA pa su sve igre na jednom mjestu koje su unutra.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Znači osim grafike ništa pretjerano next gen u Ratchet and Clanku. 70 eura za platformer sa generičkom pričom i likovima bez pravih inovacija u gameplayu.
Znam da je kriza u Sonyu, ali šta je previše je previše.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...
Znači osim grafike ništa pretjerano next gen u Ratchet and Clanku. 70 eura za platformer sa generičkom pričom i likovima bez pravih inovacija u gameplayu.
Znam da je kriza u Sonyu, ali šta je previše je previše.

 A što je to ova generacija donijela novo, osim grafike? Ah da, SSD, adaptive triggeri sa haptic feedbackom, 3D audio. R&C je doslovno sve od toga maksimalno iskoristio. Ovakva igra kakva je doslovno ne bi mogla postojati na PS4 (primarno radi nedostatka SSD-a), ali tebi nije dovoljno next gen Sony je uzeo omiljenu franšizu i napravio najbolji nastavak dosad (većina recenzija su igri dale 9/10), ali eto tebi je to generički platformer.

 

Od svih mogućih igara baš si se našao žaliti na pravu igru za tih 70 EUR-a. Igra je punokrvni nastavak, single player only, nema mikrotransakcija, donijela je trenutno najljepšu grafiku koju PS5 generacija nudi i što je još bitnije odličan gameplay. Da se razumijemo ja prvi sam protiv 70 EUR cijene za neku igru za koju nema nikakvog opravdanog razloga (tipa NBA 2K21 koja je copy paste prijašnjeg nastavka bez gotovo ništa truda uloženo i još uz to nakrcano mikrotranskacijama koje i čine većinu prihoda koju ta igra donese 2K-u), ali ovdje stvarno mislim da si fulao igru za koju ćeš se žaliti radi cijene. Uostalom kao i za svaku drugu 70 EUR igru, ako se ne bude kupovalo po tom cijeni vrlo brzo će pasti na 60 EUR-a.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice