Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.578
|
čitano: 4.707.981
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...
Santana kaže...
Strelok kaže...

Cijena je nebitan faktor.

Zašto uvijek namećete cijenu?

 

Pa da nema kripto i korona krize pc komponente bile bi puno jeftinije a ps5 i xsx nakon godinu dana priča kao do sada.

Zar sam ja seronja jer ti imaš RTX 3080 i PS5?

Kako je tvoj subjektivni dojam bitan u ovoj priči?

Mi raspravljamo o performansama a ne preferencijama gdje je pojedincu bolje igrati.

Super za tebe, mogao bi dići kulturu na novu razinu. 

 seronja si jer stalno seres nekaj....

 

Cijene su takve kakve jesu i naravno da je to bitan faktor. Da nema bitcoina.... ali ga ima...

 Tvoj potpis je napomena da ne ulazim u diskusiju.

Sad najednom pola foruma ima RTX 3080...koja stoji ugašena jer je bolje igrati na PS5.

Da ne kažem kako se cenkate i grebete u kupi prodaj temama za hardver. 

Ovo je bolje od lovačkih priča.

 Moj potpis je takav jer mi je smijesan i to je to. Ako to u tebi izaziva reakcije onda mislim da imas problem.

 

Ja nit ista kupujem niti prodajem. Kad prodajem dajem ispod cijene samo da cim prije prodam i izbjegnjem gnjavazu.

 

Naravno da nema pola foruma 3080 kad kosta ko 3x PS5, ako ne i vise sada.

 

Od pocetka nisi objektivan niti malo i onda se cudis kad te drugi prozivaju.

 

Da, ljudima je bitno kolko stvari kostaju. Ja sam mislio napravit upgrade sa rx580 na 3080 ili 3070, ali nedam tolke novce. Nije mi igranje tak bitna stvar. Rađe ulozim u foto opremu ili opremu za planinarenje.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 19:32 (Santana).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 

Da, ljudima je bitno kolko stvari kostaju. Ja sam mislio napravit upgrade sa rx580 na 3080 ili 3070, ali nedam tolke novce. Nije mi igranje tak bitna stvar. Rađe ulozim u foto opremu ili opremu za planinarenje.

 

Hehe, kod mene je baš obrnuto. Prodao svu foto opremu u zadnjih mjesec dana. Pomirio sam se s tim da nemam ni vremena ni volje više za to.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...

 

Da, ljudima je bitno kolko stvari kostaju. Ja sam mislio napravit upgrade sa rx580 na 3080 ili 3070, ali nedam tolke novce. Nije mi igranje tak bitna stvar. Rađe ulozim u foto opremu ili opremu za planinarenje.

 

Hehe, kod mene je baš obrnuto. Prodao svu foto opremu u zadnjih mjesec dana. Pomirio sam se s tim da nemam ni vremena ni volje više za to.

 Meni to ide sa plninarenjem, idemo svaki vikend. Preko tjedna ako nesto stignem odigrat i to je to. Igram Hitman 3, super mi je igra :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Uglavnom počeo sam Maneater-a PS5 verziju. Dašak osvježenja i zabave, koji stvarno dobro izgleda a još bolje se izvodi. Jako zabavno, i ono što je pomalo repetitivno je opet zabavno. Baš sam zadovoljan i mislim da ću probati platinirati.

 

P.S. prestanite sa glupim usporedbama PC vs PS5. Svatko igra na onome što mu odgovara. Bio sam prije PC freak a sad sam na PS4-5 i ne bi se bar što se tiče igranja vraćao na PC sve da 3080 dođe 100 kuna. 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Prošli tjedan sam uzeo onu ea pretplatu za 8kn i mogao sam igrati fifu 21 10 sati i sad vidim da je na akciji i htio bih je kupit , ali ne mogu jer mi piše kao da već posjedujem igricu , odigrao sam tih 10 sati što sam mogao odigrati i probao sam obrisat igricu , ali ja i dalje je nemogu kupit ...

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

Uglavnom, nakon ovakvih stvari prođe me volja za PS5.

Da su PC komponente dostupne, roknuo bi RTX 3080 TUF ASUS i bok

 

Sad će opet kolege reći da nije LOW postavka.

Neke niti nema. Rezolucija 1440p...

30 frejma...

 

 

 

 

 

 

 

 Control nije ni izasao za PS5....to je PS4 igra koja se vrti u virtualnom environmentu na PS5 i nema pristup hardveru.

 

Control PS5 izlazi u 2. mj....vec drugi put ne shvacas bas bazicne stvari a pricas o "realnim cinjenicama"...

 

 

Takoder Control u 4K bez DLSSa sa 4K nativnim renderom i RT na max ima 19-22 FPSa na 3090...

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 21:27 (Mitch).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ovaj control koji ce sutra biti na plusu....

Ps4 ili ps5 izdanje?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Oba izdanja
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav ima li na ps5 ona opcija za rentat ili kupit filmove,,tipa ko sta je bilo na ps4?

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...
Strelok kaže...

Uglavnom, nakon ovakvih stvari prođe me volja za PS5.

Da su PC komponente dostupne, roknuo bi RTX 3080 TUF ASUS i bok

 

Sad će opet kolege reći da nije LOW postavka.

Neke niti nema. Rezolucija 1440p...

30 frejma...

 

 

 

 

 

 

 

 Control nije ni izasao za PS5....to je PS4 igra koja se vrti u virtualnom environmentu na PS5 i nema pristup hardveru.

 

Control PS5 izlazi u 2. mj....vec drugi put ne shvacas bas bazicne stvari a pricas o "realnim cinjenicama"...

 

 

Takoder Control u 4K bez DLSSa sa 4K nativnim renderom i RT na max ima 19-22 FPSa na 3090...

 Control iz DF videa i jeste next gen izdanje.

Ne kužim te baš. Možda si se zabunio.

Pravo izdanje, nije backward comp. verzija.

 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
God Of War sutra dobiva 4K 60fps Upgrade
Moj PC  
13 0 hvala 5
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...

 Control nije ni izasao za PS5....to je PS4 igra koja se vrti u virtualnom environmentu na PS5 i nema pristup hardveru.

 

Control PS5 izlazi u 2. mj....vec drugi put ne shvacas bas bazicne stvari a pricas o "realnim cinjenicama"...

 

 

Takoder Control u 4K bez DLSSa sa 4K nativnim renderom i RT na max ima 19-22 FPSa na 3090...

 

Ma jel, u virtualki se vrti? :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Znači svakome svoje veselje. Netko će istrest 30k kn-a za "konfu" di se vide čestice, a nekoga boli veliki K za iste :D I tako se vrtimo u krug... Konkretno Ja budala živim u apple okruženju i super mi je, a za gaming imam konzolu i ona mi je isto super 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...
Mitch kaže...
Strelok kaže...

Uglavnom, nakon ovakvih stvari prođe me volja za PS5.

Da su PC komponente dostupne, roknuo bi RTX 3080 TUF ASUS i bok

 

Sad će opet kolege reći da nije LOW postavka.

Neke niti nema. Rezolucija 1440p...

30 frejma...

 

 

 

 

 

 

 

 Control nije ni izasao za PS5....to je PS4 igra koja se vrti u virtualnom environmentu na PS5 i nema pristup hardveru.

 

Control PS5 izlazi u 2. mj....vec drugi put ne shvacas bas bazicne stvari a pricas o "realnim cinjenicama"...

 

 

Takoder Control u 4K bez DLSSa sa 4K nativnim renderom i RT na max ima 19-22 FPSa na 3090...

 Control iz DF videa i jeste next gen izdanje.

Ne kužim te baš. Možda si se zabunio.

Pravo izdanje, nije backward comp. verzija.

 

 Ne znam kako jer patch je izasao upravo prije 45 minuta za PS5....kako ga je onda taj channel dobio ne znam.

Bitanga kaže...
Mitch kaže...

 Control nije ni izasao za PS5....to je PS4 igra koja se vrti u virtualnom environmentu na PS5 i nema pristup hardveru.

 

Control PS5 izlazi u 2. mj....vec drugi put ne shvacas bas bazicne stvari a pricas o "realnim cinjenicama"...

 

 

Takoder Control u 4K bez DLSSa sa 4K nativnim renderom i RT na max ima 19-22 FPSa na 3090...

 

Ma jel, u virtualki se vrti? :-)

 Da, PS5 ima nesto kao svoj "docker" za PS4 di koriste stari GNM+GNMX a ne novi PS5 API. Upravo zato igre kao COD: MW i Warzone ne iskoristavaju citav CPU/GPU u PS5 i rade u 4k@60 a ne 4k@120 jer ta verzija GNM jednostavno ne zna kako to napraviti. I onda automatski dobijes identican rezultat renderanja na PS5 za PS4 Pro igru kao sto bi dobio na PS4 Pro.

 

GNM novije verzije zna iskoristit RDNA2, sjest na full VRAM, manje throttlanja ima, ima frequency boost itd...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 6:51 (Mitch).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Neki ovjde nemaju boljeg posla nego braniti PC gaming i njegov hardver, iako najvjerojatnije igraju na nekom kršu, ja osobno igram dosta na PC-u i mogu po stoti puta reci da ima ljudi koji taj medij brane kao vlastitu obitelj, ne PS5 ne može biti jača od PCa LOL. 

Pogledajmo na Steam Hardware Survey Jan 2021, 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

0.6% ima 3080, većina ljudi i dalje igra na 1060 (kao ja), većina igra na 1080p rezoluciji i ima hardver daleko slabiji od PS5, i bas takvi su najglasniji kada treba kenjat po PS5. Kao da je imati komp neko postignuće, možda za nekog mentalca i je. 

 
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dermentor kaže...

Uglavnom počeo sam Maneater-a PS5 verziju. Dašak osvježenja i zabave, koji stvarno dobro izgleda a još bolje se izvodi. Jako zabavno, i ono što je pomalo repetitivno je opet zabavno. Baš sam zadovoljan i mislim da ću probati platinirati.

 

P.S. prestanite sa glupim usporedbama PC vs PS5. Svatko igra na onome što mu odgovara. Bio sam prije PC freak a sad sam na PS4-5 i ne bi se bar što se tiče igranja vraćao na PC sve da 3080 dođe 100 kuna. 

 Da, Maneater je super. Ja sam je s gustom odigrao i zavrsio sam 100% sva podrucja. Trebalo mi je ukupno par minuta manje od 15 sati i dobio sam platinu bez da sam pokusavao da je dobijem. 


Ovo mi se svidja, predjes 100% stvari ingame, sve si otkljucao, pokupio, odradio i to je platina. Glupo mi je na vecini igara sto mozes igru preci 100% a trofeje na pola tek. Pola tih trofeja sto je ostalo je skriveno da ne vidis sta treba za njih, znaci moras naci na netu, i onda kad nadjes to su neke random i glupe stvari koje nemaju veze s igrom.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...
Strelok kaže...

 

 Da, PS5 ima nesto kao svoj "docker" za PS4 di koriste stari GNM+GNMX a ne novi PS5 API. Upravo zato igre kao COD: MW i Warzone ne iskoristavaju citav CPU/GPU u PS5 i rade u 4k@60 a ne 4k@120 jer ta verzija GNM jednostavno ne zna kako to napraviti. I onda automatski dobijes identican rezultat renderanja na PS5 za PS4 Pro igru kao sto bi dobio na PS4 Pro.

 

GNM novije verzije zna iskoristit RDNA2, sjest na full VRAM, manje throttlanja ima, ima frequency boost itd...


Pa to je samo rendering API, a ne virtualizacija. Naravno da igra mora implementirati novi API da bi ga mogla koristiti, isto kao i na Windowsima što moraš imati u igri podršku za DirectX 12, neće sam od sebe magično proraditi na starim igrama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
online
Sony PlayStation 5

Control ako nista drugo dobar je primjer smanjenja velicine igre na PS5 u odnosu na PS4 zbog SSD-a (Samo 25GB)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Da se nadovezem na temu Control, evo sta su iz DF objavili povodom kuknjave na postavke.

"I see some people freaking out about settings here. This game is very expensive and has extremely high end effects work. RDNA 2.0 is not very good at ray tracing. They are targetting a high resolution at 60 or 30 fps. They decided, smartly, to keep the framerate high and stable at that resolution, which meant settings concessions.

Go checkout how this game runs at High with no RT on an RX 5700 XT if you want to see how PS5 will fair at higher settings (not well at 1440p).

Also people freaking out at low settings makes no sense - as tons of console games always run at low or lower than low settings. It is just that I do not make a video always covering every single release for people to freak about that fact about. Last gen, this was extremely common. This gen it will be the same. Consoles tend to favour higher resolution with lower settings in terms of design."


Vidim dosta raje pise da je i na PC jako zahtjevna i da sa odlicnim konfiguracijama je tesko naci optimalne postavke da bi igra izgledala i radila dobro istovremeno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 9:16 (gamex1423).
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

Neki ovjde nemaju boljeg posla nego braniti PC gaming i njegov hardver, iako najvjerojatnije igraju na nekom kršu, ja osobno igram dosta na PC-u i mogu po stoti puta reci da ima ljudi koji taj medij brane kao vlastitu obitelj, ne PS5 ne može biti jača od PCa LOL. 

Pogledajmo na Steam Hardware Survey Jan 2021, 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

 

0.6% ima 3080, većina ljudi i dalje igra na 1060 (kao ja), većina igra na 1080p rezoluciji i ima hardver daleko slabiji od PS5, i bas takvi su najglasniji kada treba kenjat po PS5. Kao da je imati komp neko postignuće, možda za nekog mentalca i je. 


Pa sigurno je da puno vise ljudi ima PCe nego konzole. Bilo kakve. Nije ni 3080 jedina grafička koja vrijedi, treba i njih pribrojiti. E sad dolaskom PS5 je i sigurno da je vecina tih PCa losija od PS5 (kad bi ju ljudi mogli uopce kupiti). No to nije ono zašto ljudi vole PC. Vole ga radi mogućnosti, opcija, kompatibilnosti, povezivosti i sl. I konzole ljudi vole radi nekih drugih stvari, jednostavnosti, stabilnosti, cijene itd. Potpuno je suludo to uspoređivati. Ima sto parametara tko što preferira, a ne jedan univerzalni.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 9:25 (Bitanga).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Dostupne su PS Plus igre, na US acc ako odete pod PS Plus bit ce i dalje stare, medjutim samo rucno potrazite na PS Store i mozete ih odmah u library i download.

Kod Control pazite da ne skinete obicnu/PS4 verziju, nego bas Control- Ultimate jer je to PS5 verzija.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Dostupne su PS Plus igre, na US acc ako odete pod PS Plus bit ce i dalje stare, medjutim samo rucno potrazite na PS Store i mozete ih odmah u library i download.

Kod Control pazite da ne skinete obicnu/PS4 verziju, nego bas Control- Ultimate jer je to PS5 verzija.

Claimo sam Ultimate ( release 02.02.2021.  dobio obje - ps5 i PS4) pa možeš birati download. Preko appa postavio da se skida Destruction all-stars, pa ću ga danas probat. Mislim da će mi faliti bombe, mitraljezi i motorne pile na točkovima...  Tako da me neće dugo zadržati

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Hmmm, zanimljivo sta obecavaju. Jos koliko sam upratio to sve treba biti uz 60fps.

"Gran Turismo 7 promises a new-generation experience with unparalleled vehicle detail, ray-traced lighting and reflections, near-zero load times, and full use of the DualSense wireless controller’s adaptive triggers and haptic feedback."


 

The 2021 games preview | This Month on PlayStation | PlayStation

 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Hmmm, zanimljivo sta obecavaju. Jos koliko sam upratio to sve treba biti uz 60fps.

"Gran Turismo 7 promises a new-generation experience with unparalleled vehicle detail, ray-traced lighting and reflections, near-zero load times, and full use of the DualSense wireless controller’s adaptive triggers and haptic feedback."


 

The 2021 games preview | This Month on PlayStation | PlayStation

 Naravno, nebi se cudio da bude i 120 opcija.

Ako GT7 bude izgledao kao GTsport u replay-u onda ce izgledat vrhunski :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Mozda nekog zanima.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Mitch kaže...
Strelok kaže...

 

 Da, PS5 ima nesto kao svoj "docker" za PS4 di koriste stari GNM+GNMX a ne novi PS5 API. Upravo zato igre kao COD: MW i Warzone ne iskoristavaju citav CPU/GPU u PS5 i rade u 4k@60 a ne 4k@120 jer ta verzija GNM jednostavno ne zna kako to napraviti. I onda automatski dobijes identican rezultat renderanja na PS5 za PS4 Pro igru kao sto bi dobio na PS4 Pro.

 

GNM novije verzije zna iskoristit RDNA2, sjest na full VRAM, manje throttlanja ima, ima frequency boost itd...


Pa to je samo rendering API, a ne virtualizacija. Naravno da igra mora implementirati novi API da bi ga mogla koristiti, isto kao i na Windowsima što moraš imati u igri podršku za DirectX 12, neće sam od sebe magično proraditi na starim igrama.

 Da ali je container u kojem se vrti igra zapravo OS-level virtualizacija. Pokrece environment koji ima dependencies iskljucivo za PS4.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Hmmm, zanimljivo sta obecavaju. Jos koliko sam upratio to sve treba biti uz 60fps.

"Gran Turismo 7 promises a new-generation experience with unparalleled vehicle detail, ray-traced lighting and reflections, near-zero load times, and full use of the DualSense wireless controller’s adaptive triggers and haptic feedback."


 

The 2021 games preview | This Month on PlayStation | PlayStation

 Vise bi me zanimao motion u DualSense 

4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Evo opet se moze provjeriti koliko smo igrali.

Ja brijem da ovo ne mjeri dobro. Al et

 

https://ffa.hr/vijesti/provjerite-sto-i-koliko-ste-igrali-na-playstationu-u-2020-na-svojoj-personaliziranoj-stranici/56086/

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Koliko buke oko Controla, a igra dosadi nakon par sati.  

 

Jedino zbog čega je vrijedi pogledati je RTX, a ni to me ne može natjerati da dođem do kraja. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5

Baš sam htio komentirati kako se igra čini baš dosadna i ne znam bili ju uopće krenuo igrat...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice