Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.732.243
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...
Ja sam presretan sa svojim PS5 i s ponosom ti dajem TD. Čak sam uspio maknut ženu sa switcha i igramo zajedno PS5.

 Svi smo....

 

Moji komentari su u stilu "presretan sam sa svojim novim ferarrijem, samo jbg, slabo je cesta na kojem ga mogu voziti onako kako je zamisljeno".....

 

Isto i sa ps5.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nema meni bolje kad ja upalim svoj PS4 2k14, pa probudim pola susjedstva dok igram igru na 20 FPS, budim ženu i djecu. Nisam ga upalio za igranje preko godinu i pol. Samo za Netflix i Plex sam ga palio pošto mi TV nema jack za slušalice (nabijem Samsunga na onu stvar).

 

Upalim ja PS5 pa čujem srce kako mi kuca ali ne ćujem PS5 dok radi. Pa uz PS5 igre imam sve PS4 igre koje sam kupio ali su bile neigrive na PS4, pa kad mi igru ili load game učita instant suza krene. Kad je PS4 izašao nije bilo ništa za igrati, sad uz PS5 igre imaju sve PS4 igre. Sad kad vidim kako igre izgledaju zapravo s HDR-om i to sve za 3100 kn. Meni je PS5 čisti primjer da novac donosi sreću. 

 
12 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Gajotres kaže...
Ja sam presretan sa svojim PS5 i s ponosom ti dajem TD. Čak sam uspio maknut ženu sa switcha i igramo zajedno PS5.

 Svi smo....

 

Moji komentari su u stilu "presretan sam sa svojim novim ferarrijem, samo jbg, slabo je cesta na kojem ga mogu voziti onako kako je zamisljeno".....

 

Isto i sa ps5.....

 

Teško da je Ferrari :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kaj se PS5 tiče...
Da, iskustvo igranja je daleko bolje nego na PS4 Pro.
Makar, ja sam u svoj PS4 Pro ugradio Samsung Evo860 1TB i igrice su se stvarno brže učitavale nego sa stock HDD-om, ali koliko god da je SSD bio brži, nije mogao baš sve popeglati...
Za primjer, jer sam se htio uvjeriti na svoje oči, skinuo sam Division 2 na PS5, i makar D2 još nije dobio zakrpu za next-gen, sve izgleda puno bolje, fluidnije i brže.
Zatim sam probao HZD, i apsolutno ista stvar, makar nisam nikakav profi niti tech geek, fakat se golim okom vidi razlika.
PS4 Pro, pogotovo sa SSD-om, nije za baciti, ali da ga PS5 nadilazi, to svakako.
E sad, kao što je već ovdje nekoliko puta rečeno, nećemo znati koliko dok ne dobijemo pravu AAA next-gen igru, onda ćemo tek vidjeti pravi potencijal i da li eventualno bude prisutnog kašljucanja što se tiče FPS-a, RT-a, 4K itd...
Do tada, možemo samo nagađati i nadati se najboljem...
Što se tiče PS5 i PS5 Pro (ili kako god će se već zvati), kada izađe, prodam PS5, dodam malo novčića i kupim Pro, to konstantno čekanje da izađe nešto novo i jače, te odgađanje kupnje nečeg što me veseli, po meni baš i nema smisla, ali onda opet, to je samo moje, subjektivno, mišljenje i kao takvo ga nemam namjeru nametati drugima.
Sorry na malo podužem postu.

Lp ekipa, I svima vam želim ugodan vikend
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dali se zna kad dolazi nadogradnja za GTA V....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zna li neko da li mogu kupiti i koristiti bilo koji USB BT adapter za PC kako bih koristio DualSense na njemu bezicno?

 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Bluetooth-4-0-Dongles-Mini-USB-2-0-3-0-Adapters-Dual-Mode-CSR4-0-for-Computer/132464281585?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ovaj sam kupio sinu za kontroler od PS4 i super radi ne znam jel radi sa novim.

Prije sam kupio neki od Asus mislim nije htio raditi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 20:55 (hummer0).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Najveća sramota za PS5 je svakako AC Valhala.

 
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...

Najveća sramota za PS5 je svakako AC Valhala.

 po cemu?

 

po "internetu" bas i ne

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...

Najveća sramota za PS5 je svakako AC Valhala.

 Zasto? 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
Zna li neko da li mogu kupiti i koristiti bilo koji USB BT adapter za PC kako bih koristio DualSense na njemu bezicno?

 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Bluetooth-4-0-Dongles-Mini-USB-2-0-3-0-Adapters-Dual-Mode-CSR4-0-for-Computer/132464281585?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ovaj sam kupio sinu za kontroler od PS4 i super radi ne znam jel radi sa novim.

Prije sam kupio neki od Asus mislim nije htio raditi.

 Najbolje da kupis 8BitDo Wireless USB Adapter. Pomocu tog adaptera mozes bez problema bezicno igrati sa DualSense na PC

 

https://www.8bitdo.com/wireless-usb-adapter/

 

Mozes naruciti na amazonu

 

https://www.amazon.de/Mcbazel-Wireless-Bluetooth-Nintendo-Raspberry/dp/B0786JC6VW

3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Izbacuje mi error na cdkeys prilikom plaćanja -  "The transaction could not be processed"? U prošlosti sam uspješno kupovao ne kužim zašto se sada ne može, je li netko imao isti problem?

 

EDIT: Promijenjena mi je regija bila na računu zato nije htjelo :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 22:31 (crorockycro).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gabriel1994 kaže...
hummer0 kaže...
Zna li neko da li mogu kupiti i koristiti bilo koji USB BT adapter za PC kako bih koristio DualSense na njemu bezicno?

 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Bluetooth-4-0-Dongles-Mini-USB-2-0-3-0-Adapters-Dual-Mode-CSR4-0-for-Computer/132464281585?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Ovaj sam kupio sinu za kontroler od PS4 i super radi ne znam jel radi sa novim.

Prije sam kupio neki od Asus mislim nije htio raditi.

 Najbolje da kupis 8BitDo Wireless USB Adapter. Pomocu tog adaptera mozes bez problema bezicno igrati sa DualSense na PC

 

https://www.8bitdo.com/wireless-usb-adapter/

 

Mozes naruciti na amazonu

 

https://www.amazon.de/Mcbazel-Wireless-Bluetooth-Nintendo-Raspberry/dp/B0786JC6VW

 Nisam ga isprobao sa PS5 kontrolerom, ali je cijena ovoga mog 35Kn dok je tvoj 23 EUR 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 0:27 (hummer0).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

12 MORE Upcoming BIG PS5 Exclusive Games of 2021 And Beyond

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 14:02 (Gabriel1994).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gabriel1994 kaže...

12 MORE Upcoming BIG PS5 Exclusive Games of 2021 And Beyond

 

 Da sigurno ce sve izaci ja cu ti odma reci da novi spiderman nece izaci, tj. Vjerovatno polovica 

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovaj nioh ce bit dobar, njega se vec duze vrijeme spremam odigrat........ ima li kakvih novost kada  i mogli oc3kivat GoW i horizon

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marcek555 kaže...

Ovaj nioh ce bit dobar, njega se vec duze vrijeme spremam odigrat........ ima li kakvih novost kada  i mogli oc3kivat GoW i horizon

 Horizon nekad u drugom dijelu godine. GoW su takodjer najavili kao 2021 ali nesto ne vjerujem da ce ga uspjeti izbaciti do kraja godine.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igram days gone, sve 5, ali jednu stvar ne razumijem nikako.....

Dakle, ubiju me, uletim kao budala negdje i sahrane me. Vise nemam ni novcica ni bountya kod sebe, logicno.

Medjutim onda udjem u neki od kampova, i pise mi da imam tipa 15-20.000 novaca, i stvarno ih imam.

U cemu je fora, pola mape sam prepjesacio s kanticom goriva jer sam se dovukao do kampa s 1$, nisam mogao refuelat motor, kad ulazim u kamp - para kao blata....

Wtf?

Edit - zanemarite, skuzio sam.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 17:50 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Igram days gone, sve 5, ali jednu stvar ne razumijem nikako.....

Dakle, ubiju me, uletim kao budala negdje i sahrane me. Vise nemam ni novcica ni bountya kod sebe, logicno.

Medjutim onda udjem u neki od kampova, i pise mi da imam tipa 15-20.000 novaca, i stvarno ih imam.

U cemu je fora, pola mape sam prepjesacio s kanticom goriva jer sam se dovukao do kampa s 1$, nisam mogao refuelat motor, kad ulazim u kamp - para kao blata....

Wtf?

Edit - zanemarite, skuzio sam.....

 

Reci sad što je bilo :-) uskoro počinjem igrati pa da se ne sjebem :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma, to su ustvari camp credits, ako sam dobro skuzio, u svakom kampu imas razlicit broj kredita koieg trosis na popravke, kupovinu i sl....

Sto vise erranda radis za kamp, vise kredita imas, a ja sam bas bio zaglavio u kampu gdje sam sve ispucao....

Barem mislim da je to fora, punim ds trenutno pa nastavljam kasnije s igrom....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Tako je to su camp credits, i kako budes vise posla obavljao tako ce ti se rep dizat i otkljucavat vise stvari, nadam se da si shvatio da se u nekim campovima vise baziraju na upgrade motora a u drugim na oruzja xd, uglavnom ako zapne di pitaj , kolko sam ju puta odigrao znam napamet xd

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 23:29 (Marcek555).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
@Hummer0
Ja sam kupio najobicniji BT adapter u instaru za 80kn, skines DS4 for Windows i svar super sljaka. Inace nakon Xbox kontrolera, DS4 te doslovno smeca kao sto je Nacon Revolution Ultimate kontroler koji kosta pun k, ovaj DualSense je najbolji koji sam do sad koristio. Svaka cast Sonyu👌
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 8:12 (Jurke94).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Jurke94 kaže...
@Hummer0
Ja sam kupio najobicniji BT adapter u instaru za 80kn, skines DS4 for Windows i svar super sljaka. Inace nakon Xbox kontrolera, DS4 te doslovno smeca kao sto je Nacon Revolution Ultimate kontroler koji kosta pun k, ovaj DualSense je najbolji koji sam do sad koristio. Svaka cast Sonyu👌

 

Ja sam odustao od BT adaptera (a imam jako dobre, čak i sa antenama) za kontrolere nedavno kad sam skužio da uzrokuju brutalni pad FPSa i stuttering u nekim igrama za koji okrivljavaš grafičku, a ustvari je BT kriv. Prebacivanjem na tipkovnicu sve se sredi, a vraćanjem na kontroler sve počne odumirati.

Kupovina originalnog Xbox Controller Wireless adaptera je riješila problem. BT jednostavno nije dovoljno dobar za kontrolere na dobrom hardveru. Ne znam kako je na DualSenseu, ali i DS4 i Xbox Controller imaju iste probleme na BTu. Plus random disconnecti i sl. gluparije, a i DS4Windows je bio čudna biljka koja je često imala svoju volju različitu od moje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marcek555 kaže...

Tako je to su camp credits, i kako budes vise posla obavljao tako ce ti se rep dizat i otkljucavat vise stvari, nadam se da si shvatio da se u nekim campovima vise baziraju na upgrade motora a u drugim na oruzja xd, uglavnom ako zapne di pitaj , kolko sam ju puta odigrao znam napamet xd

 Malo je to nespretno napravljeno, ako covjek ne obraca paznju,onda mu je logicno da je to valuta koja je jednaka svugdje, a reputacija sluzi samo da omoguci sto s tom valutom mozes a sto ne mozes na pojedinom mjestu.

 

No, tu nije kriva igra, kriv je igrac....

 

Jos mi je malo bezveze sto ne mozes motor koristiti kao mulu, da na njega okacis eventualno jos nekakvo oruzje, dodatnu kanticu goriva..... ok, ovo s gorivom rijesis ugradnjom veceg rezervoara, ali da su barem predvidjeli opciju da mozes jos jedno "special" weapon drzati na motoru, ovisi o stilu igre, osobno volim kampove i ambushe rjesavati iz daljine, snajperom, sto god se moze, no opet, draga mi je i zaustavna moc machine guna, posebice kad negdje uletim kao budala u kredit, pa se onda cupaj dok 30 zombija trci za tobom.... 

 

Ili da su barem omogucili da si negdje uz put mozes raditi stashove, pa ono, pokupis sto ti treba, ovako traziti prvu bazu, i locker je zamorno. Malo zivlji i interaktivniji svijet bi bio odlican dodatak.

 

E da, koja je fora s onim divljackim vibriranjem kontrolera, znaci hodas negdje, on pocme vibrirati, ukljucis onaj sense, ali jednostavno ti nista ne pokazuje, prodjes tri koraka naprijed, vratis se nazad na tocnu lokaciju gdje je vibrirao - nista, vise ne vibrira.....??

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
To s vibracijom ukazuje da je u blizini nešto sto moras istražiti, vibrira kad udes u krug i kad si blizu. I mene je to bunilo, vibrira i mislim da sam blizu kad ono objekt na drugoj strani search kruga.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

To si u pravu, bilo bi dobro da mozemo na motoru imat dodatno oruzje, ja recimo kampove volim crossbowom rjesavat.

 

Treba gledati da se sto prije spale gnijezda da mozes imat fast travel opciju.

 

A ono sto se tice vibracije, kada upalis sense, prikaze ti on mjesto, ali su glupo to napravili, jer se boja kojom ti prikaze mjesto malo razlikuje od pozadine na kojoj se nalazi pa se moras jako zagledat da  bi vidio.

 

Isto je jako bitno kakvim redoslijedom otkljucavas skillove, jer se moze igrac zaletit pa otkljuca gluposti koje mu uopce nisu potrebne 

 

 

 

    evo ovdje tema da ne spamamo ovu  vvv Days gone

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 14:23 (Marcek555).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Ja sam odustao od BT adaptera (a imam jako dobre, čak i sa antenama) za kontrolere nedavno kad sam skužio da uzrokuju brutalni pad FPSa i stuttering u nekim igrama za koji okrivljavaš grafičku, a ustvari je BT kriv. Prebacivanjem na tipkovnicu sve se sredi, a vraćanjem na kontroler sve počne odumirati.

Kupovina originalnog Xbox Controller Wireless adaptera je riješila problem. BT jednostavno nije dovoljno dobar za kontrolere na dobrom hardveru. Ne znam kako je na DualSenseu, ali i DS4 i Xbox Controller imaju iste probleme na BTu. Plus random disconnecti i sl. gluparije, a i DS4Windows je bio čudna biljka koja je često imala svoju volju različitu od moje.

 

Ovo najčešće nije do samog vanjskog USB uređaja koliko do USB porta i sustava na koji se spaja uređaj. Određeni USB integrirani kontroleri i portovi izazivaju snažne smetnje, najčešće se radi o novijim i brzim USB 3.0, općenito USB 3.X portovima. Kad se nešto spoji na taj usb priključak i aktivira ga, dolazi do značajnih smetnji /kašnjenja u odzivu. Smetnje nisu nužno jednako izražene za svakl spojeni uređaj. Najčešće se primijeti po trzavom odzivu s miša i tipkovnice, naravno u igrama isto.

Ponekad je uzrok u kombinaciji drivera kontrolera/priključka, sistemskih drivera i vanjskog uređaja pa jako skaču latencije na podsustavima za audio, mrežu i disk, vga i slično. Nekad nešto od toga. Problematika je dosta složena i teško je doći do rješenje, ovisi od slučaja do slučaja.

Ne budu uvijek jednake smetnje ali bluetooth adapteri, wifi usb adapteri, receiveri za daljinske prijemnike su zbog bežičnog signala najviše pogođeni smetnjama ali su česte smetnje i kad se priključi usb vanjska meorija ili disk. Ponekad pomaže bilo koji taj dongle/adapter udaljiti malo od priključka, preko produžnog usb kabela. Ne izaziva svaka kombinacija uređaja ovakve smetnje ili latencije (kašnjenje).

 

Nisu posebno primijećeni slični problemi na USB2.0 portovima pa ako se ima takvih priključaka vrijedi spojiti uređaj sa smetnjama na USB2.0 port, i vidjeti radi li na njemu dobro što najčešće bude slučaj. Spomenuti problemi uglavnom pogađaju noviji hardware, matične ploče ali i android tv boxove, laptope.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 14:35 (Maat).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...
Bitanga kaže...

 

Ja sam odustao od BT adaptera (a imam jako dobre, čak i sa antenama) za kontrolere nedavno kad sam skužio da uzrokuju brutalni pad FPSa i stuttering u nekim igrama za koji okrivljavaš grafičku, a ustvari je BT kriv. Prebacivanjem na tipkovnicu sve se sredi, a vraćanjem na kontroler sve počne odumirati.

Kupovina originalnog Xbox Controller Wireless adaptera je riješila problem. BT jednostavno nije dovoljno dobar za kontrolere na dobrom hardveru. Ne znam kako je na DualSenseu, ali i DS4 i Xbox Controller imaju iste probleme na BTu. Plus random disconnecti i sl. gluparije, a i DS4Windows je bio čudna biljka koja je često imala svoju volju različitu od moje.

 

Ovo najčešće nije do samog vanjskog USB uređaja koliko do USB porta i sustava na koji se spaja uređaj. Određeni USB integrirani kontroleri i portovi izazivaju snažne smetnje, najčešće se radi o novijim i brzim USB 3.0, općenito USB 3.X portovima. Kad se nešto spoji na taj usb priključak i aktivira ga, dolazi do značajnih smetnji /kašnjenja u odzivu. Smetnje nisu nužno jednako izražene za svakl spojeni uređaj. Najčešće se primijeti po trzavom odzivu s miša i tipkovnice, naravno u igrama isto.

Ponekad je uzrok u kombinaciji drivera kontrolera/priključka, sistemskih drivera i vanjskog uređaja pa jako skaču latencije na podsustavima za audio, mrežu i disk, vga i slično. Nekad nešto od toga. Problematika je dosta složena i teško je doći do rješenje, ovisi od slučaja do slučaja.

Ne budu uvijek jednake smetnje ali bluetooth adapteri, wifi usb adapteri, receiveri za daljinske prijemnike su zbog bežičnog signala najviše pogođeni smetnjama ali su česte smetnje i kad se priključi usb vanjska meorija ili disk. Ponekad pomaže bilo koji taj dongle/adapter udaljiti malo od priključka, preko produžnog usb kabela. Ne izaziva svaka kombinacija uređaja ovakve smetnje ili latencije (kašnjenje).

 

Nisu posebno primijećeni slični problemi na USB2.0 portovima pa ako se ima takvih priključaka vrijedi spojiti uređaj sa smetnjama na USB2.0 port, i vidjeti radi li na njemu dobro što najčešće bude slučaj. Spomenuti problemi uglavnom pogađaju noviji hardware, matične ploče ali i android tv boxove, laptope.

 

Ne vjerujem da je do toga, jer mi je BT bio spojen na nekoliko različitih mjesta i svuda je bio isti problem, i u front panelu od kućišta, i u USB HUBu na stolu i monitoru, i USB2 i USB3, i razmaknuto od wireless adaptera za miša i slušalice, i na starom PCu i na novom PCu. I sa 2 BT adaptera, i sa onim ugrađenim na ploču.

 

Dosta sam eksperimentirao i ima puno postova na netu baš na tu temu ("xbox controller bluetooth FPS drops"). 

 

Npr, u Valhalli se sve činilo ok, imao sam 70 FPSa na nekim jačim postavkama na starom PCu sa vanjskim BT adapterom. Kad sam prešao na novi PC koji je imao BT na ploči, reko idem s njim spojit Xbox controller. Upalim Valhallu sve cool sa mišem i tipkovnicom. Upalim kontroler, a FPS u menijima padne na 2 FPSa. Približim kontroler kućištu, poveća se na 40 FPSa. Reko ok, glup sam, moram spojit antenu za WiFi+BT što je došla s pločom. I stvarno, sve je puno bolje proradilo. Opet 70ak FPSa kao i ranije. Igram, al stalno neki micro stutter. Sve dok nisam jednom slučajno trknuo miša (a Ubisoft igre automatski prebacuju aktivni input) i na istoj sceni mi FPS skoči na 90 FPSa (a recimo da je bio na 70 FPSa s kontrolerom). Dosta sam poslije toga eksperimentirao jer sam skužio kako to reproducirati, i sve se svelo na to da BT adapter i BT konekcija nisu neka sreća za kontrolere i igre.

 

Uglavnom, problem riješen originalnim Microsoftovim adapterom za 150kn. Nije pretjerana razlika u cijeni, a mirno igraš bez razmišljanja u tome jel imaš FPS dropove ili nemaš. Možda je do drivera, možda do Windowsa, možda do igara, al jednostavno mi se neće razmišljati o tome.

Bluetooth je seljačka tehnologija, čak i audio zvuči lošije nego sa propriatery wireless protokolima ili čak sa analognim kabelom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Jurke94 kaže...
@Hummer0
Ja sam kupio najobicniji BT adapter u instaru za 80kn, skines DS4 for Windows i svar super sljaka. Inace nakon Xbox kontrolera, DS4 te doslovno smeca kao sto je Nacon Revolution Ultimate kontroler koji kosta pun k, ovaj DualSense je najbolji koji sam do sad koristio. Svaka cast Sonyu👌

 

Ja sam odustao od BT adaptera (a imam jako dobre, čak i sa antenama) za kontrolere nedavno kad sam skužio da uzrokuju brutalni pad FPSa i stuttering u nekim igrama za koji okrivljavaš grafičku, a ustvari je BT kriv. Prebacivanjem na tipkovnicu sve se sredi, a vraćanjem na kontroler sve počne odumirati.

Kupovina originalnog Xbox Controller Wireless adaptera je riješila problem. BT jednostavno nije dovoljno dobar za kontrolere na dobrom hardveru. Ne znam kako je na DualSenseu, ali i DS4 i Xbox Controller imaju iste probleme na BTu. Plus random disconnecti i sl. gluparije, a i DS4Windows je bio čudna biljka koja je često imala svoju volju različitu od moje.

 Hvala na informaciji ali ipak cu radje trpiti te padove fps nego da se patim misom i tastaturom. Svakako na PC rijetko igram, ili nesto preko nekog emulatora ili ako nesto nemam na konzoli a na PC se potrefi da imam. Cesto su to neke nezahtjevne igre a spojio sam PC sa TV-om koristeci duzi HDMI kabal pa zelim da mogu bezicno preko kontrolera igrati da ne pruzam jos i USB od 3 metra po sobi a mis i tastatura mi nikako ne dolaze u obzir.

Hvala svakako svima na savjetima i misljenjima, dok donesem odluku pa cu kupiti neki adapter i mislim da ce biti dovoljno dobro za moje potrebe na PC.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovako na prvu se ne mogu sjetiti da sam imao frame dropove radi Dualshocka, ali koristio sam ga samo par mjeseci na PC-u pa možda nisam ni primijetio. Ali diskonektanje je svakako bilo prisutno i definitivno je puno veća gnjavaža koristiti DS4 umjesto Xbox kontrolera na Windowsima. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dualshock se bez problema preko DS4 koristi na PC preko kabela. Nekoliko godina sam se tako igrao i nikakvih problema. Nikad. Dio iskustva s PC igrama, a dio remote play na PS4 kad je TV zauzet.

 

@Bitanga vjerojatno si u pravu da kod tebe nije problem ono što sam naveo kao moguće uzroke, s obzirom da si istestirao sve živo što se može istestirati. I dalje je moguće da je problem kompatibilnosti između blutetooth adaptera i xbox kontrolear ili nešto na relaciji s driverima za iste. Kakogod sam BT kao tehnologija ne izaziva FPS drop već je taj drop posljedica nekog problema u komunikaciji između uređaja ili drivera. Sam bluetooth kao tehnologija nije uzrok FPS dropu.

Inače hvala na detaljnom objašnjenju, drago mi je da si riješio problem s wireless adapterom. Micro stutter je vrlo iritantna stvar, suosjećam.

 

S renomiranim kvalitetnijim proizvodima gdje je više uloženo u odabir komponenti, više testiranja i bolje napisani driveri se smanjuje šansa da nešto ne radi kako treba. S ovim jeftinijim manje kbvalitetnim adapterima se povećavaju šanse da uređaj ne zadovoljava sve specifikacije i standarde i da ne radi dobro. Kod bluetootha isto postoji više generacija i standarda.

 

Jedan od najjednostavnijih primjera koji dokazuju da sam bluetooth nije problem ako je dobro implementiran su i PS4 i PS5 gdje nema nikakvih gubljenja veze ni stuttera, iako se istovremeno prenose i audio informacije (ako su spojene slušalice) i upravljanje kontrolerom. Ali tu je uvijek isti hardware i software, dovoljno istestiran i dobro podešen. Kod PC je bezbroj kombinacija hardwarea i softwarea, neki upitne kvalitete i tu zna biti svakakvih problema. Zato nikome ne bih preporučio jeftine noname BT adaptere već nešto što dokazano i provjereno radi a kupiti tamo gdje ćete moći vratiti uređaj i zamijeniti ili dobiti novac nazad.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 18:04 (Maat).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice