Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.568
|
čitano: 4.696.714
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
GeraltTheWhite kaže...

 

Ja sam na Days gone odigrao 52h.. Dugo nisam ovoliko sati izgubio na rpg igru, 

 

Ovo nije nikakva kritika tebi kolega, ali zadnje vrijeme često takve stvari čitam po portalima i forumima. Kakve vi to RPG-e igrate ljudi da vam je 52 h puno  

Ah da, danas ionako svaka druga igra ima titulu RPG 

Zato što smo stariji imamo osjećaj da je 2 sata dnevno puno previše vremena provedeno na igrama bez obzira na tip igre (što u jednu ruku i jest). Sjećam se da sam peglao CoD2 MP tamo 2008 i po 40-50 sati tjedno (bez ukljucenog xfirea dok sam AFK! ) i tad mi je to bilo taman - doduše obaveze koje sam tad imao su bile otići na wc kad mi je baš sila :')

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 22:51 (crorockycro).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
GeraltTheWhite kaže...

 

Ja sam na Days gone odigrao 52h.. Dugo nisam ovoliko sati izgubio na rpg igru, 

 

Ovo nije nikakva kritika tebi kolega, ali zadnje vrijeme često takve stvari čitam po portalima i forumima. Kakve vi to RPG-e igrate ljudi da vam je 52 h puno  

Ah da, danas ionako svaka druga igra ima titulu RPG 

 Days gone rpg? What?

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa svaka igra je rpg...

 

Role playing.... neznam u kojoj igri ne igras neku ulogu, glavnog lika, dakle - rpg.

 

Ja kad kazem RPG se referiram na D&D i AD&D stil igara, i duhovne nasljednike s novim mehanizmima...

 

Dakle, iako je svaki doom pucacina, nije svaka pucacina doom.

 

Tako, iako je svaka igra rpg, nije svaka igra RPG.  

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Molim lijepo, nama starijima je dva sata dnevno igranja k'o nekada pet-šest sati. Kvragu, znao sam igrati po deset sati. Ne u komadu i ne svaki dan. Danas o tome mogu samo maštati. :)

 

Mučite me s tim Days Gone. Stalno ga gledam za uzeti (često bude na akciji) i onda dođe netko i kaže da je igra meh. I ja odustanem. Dok se opet ne nabrijem i tako u krug. :)

 

Da ne budem offtopic, nova pošiljka PS5 konzola u GB opet nestala u sekundi. Neki skalper se pohvalio kako je kupio 2000 konzola.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Danas sam se odlicno nasmijao, sad kad spominjes skalpere......

Dakle, nova conspiracy teorija kaze kako sony financira skalpere, da uzimaju sto je vise moguce konzola, onda ih otkupljuju od njih, i opet salju na trziste.... I tako u krug, da sakriju nemogucnost proizvodnje nekog ozbiljnijeg broja konzola....

Cekam sad da bil gates bude otkriven kao vodja skalpera.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam cuo jednu teoriju da vanzemaljci prezmu šleper konzola vrate vozaca sa izbrisanom memorijom i novcima, te da vanzemaljci igraju igre ali samo singleplayer jer da ce cekat pravu akciju da uzmu ps+.
 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

@Shivi meni je pomogao reinstall, od tada se ni jednom nije konzola zamrzla. Prešao sam ga po drugi put zbog platine. S drugim igrama nikakvih problema.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Napokon danas prespojio sve LAN kabelom od dnevnog do sobe na gornjem katu. Skinulo mi Warzone za pola sata, preporodio se. Jedini problem je što imam jedan LAN kabel sad u sobi pa stalno mijenjam iz PS5 u Xbox i obrnuto kad igram jedno i drugo. Ali nikad više wifi. I multiplayer igre mi puno stabilnije rade.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Molim lijepo, nama starijima je dva sata dnevno igranja k'o nekada pet-šest sati. Kvragu, znao sam igrati po deset sati. Ne u komadu i ne svaki dan. Danas o tome mogu samo maštati. :)

 

Mučite me s tim Days Gone. Stalno ga gledam za uzeti (često bude na akciji) i onda dođe netko i kaže da je igra meh. I ja odustanem. Dok se opet ne nabrijem i tako u krug. :)

 

Da ne budem offtopic, nova pošiljka PS5 konzola u GB opet nestala u sekundi. Neki skalper se pohvalio kako je kupio 2000 konzola.

 Neces pozalit xd

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Napokon danas prespojio sve LAN kabelom od dnevnog do sobe na gornjem katu. Skinulo mi Warzone za pola sata, preporodio se. Jedini problem je što imam jedan LAN kabel sad u sobi pa stalno mijenjam iz PS5 u Xbox i obrnuto kad igram jedno i drugo. Ali nikad više wifi. I multiplayer igre mi puno stabilnije rade.

 switch za par eura sa amzona rjesava stvar

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Upravo to odigram sat, sat i po navecer i to mi je ono kao kad sam nekad gejmao 8 sati, kao skyrim nekad davno.. 🤣

A i veseli me kad na igru potrosim +50sati igranja, jer danas bas i ne izlaze igre koje te zadrze toliko (pogotovo ako si negdje oko 30te god starosti, postajes izbirljiviji) .. 🙂

 

 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Napokon danas prespojio sve LAN kabelom od dnevnog do sobe na gornjem katu. Skinulo mi Warzone za pola sata, preporodio se. Jedini problem je što imam jedan LAN kabel sad u sobi pa stalno mijenjam iz PS5 u Xbox i obrnuto kad igram jedno i drugo. Ali nikad više wifi. I multiplayer igre mi puno stabilnije rade.

Kupiš switch za 50-60 kuna (D-Link GO SW-5E), radi k'o metak.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5

 

Meni je i dalje najbitnije samo da smo se konačno riješili tih 30 FPSa na konzolama :-) 

Sad smo na 45 FPSa :-D I to sa većinom toga na medium :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Meni je i dalje najbitnije samo da smo se konačno riješili tih 30 FPSa na konzolama :-) 

Sad smo na 45 FPSa :-D I to sa većinom toga na medium :-)

 A gle, članak kaže da RTX 3070 na sličnim grafičkim postavkama daje gotovo iste performanse kao PS5. S time da taj jedan komad hardvera košta ko cijela konzola.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Stigao Hitman 3 😄 Dobije se i VR verzija igre.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ma da sam sony pustio bi ovo jos neko vrijeme i onda disable PSN svima dok ne posalju potvrdu da su kupili (recimo online narudba napravljena na mail koji je vezan na PSN i ako nemas to onda dokazi da si to ti kupio kako znas) i onima koji to ne naprave recimo console ban na ljeto. 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MetalFreak kaže...

Ma da sam sony pustio bi ovo jos neko vrijeme i onda disable PSN svima dok ne posalju potvrdu da su kupili (recimo online narudba napravljena na mail koji je vezan na PSN i ako nemas to onda dokazi da si to ti kupio kako znas) i onima koji to ne naprave recimo console ban na ljeto. 

 

Čitam 5 puta i ne razumijem što se ovdje želi reći. Može neko suvislo pojašnjenje, ako nije problem? Da budem siguran je li glupa ideja kako se čini.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...
MetalFreak kaže...

Ma da sam sony pustio bi ovo jos neko vrijeme i onda disable PSN svima dok ne posalju potvrdu da su kupili (recimo online narudba napravljena na mail koji je vezan na PSN i ako nemas to onda dokazi da si to ti kupio kako znas) i onima koji to ne naprave recimo console ban na ljeto. 

 

Čitam 5 puta i ne razumijem što se ovdje želi reći. Može neko suvislo pojašnjenje, ako nije problem? Da budem siguran je li glupa ideja kako se čini.

 Takoder nisam skuzija, al garantiram da je glupa ideja.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Meni je i dalje najbitnije samo da smo se konačno riješili tih 30 FPSa na konzolama :-) 

Sad smo na 45 FPSa :-D I to sa većinom toga na medium :-)

 Ispravak, većina na low i ultra low.

Većina efekata ugašena.

Jedino su texture na ultra.

 

Nema smisla uspoređivati on rail segment sa RTX 3070 koja je u drugim igrama za 40% bolja od PS5.

Zato i košta koliko košta. 

Na početku generacije gasiti efekte, low postavke... i to u COD-u????

Netreba gurati ray tracing na konzole sa AMD hardverom. 

 

6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Čovjek vjerojatno pokušava objasniti kako se boriti protiv scalpera. No ništa od toga. Sonyu je totalno svejedno kupio 100 konzola Božo sa Kozari boka ili 100 random ljudi. Njima je bitno da se konzola proda, a tko ju kupi je manje bitno. 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Čovjek vjerojatno pokušava objasniti kako se boriti protiv scalpera. No ništa od toga. Sonyu je totalno svejedno kupio 100 konzola Božo sa Kozari boka ili 100 random ljudi. Njima je bitno da se konzola proda, a tko ju kupi je manje bitno. 

 Onda je ideja jos gluplja nego sta sam mislija  znaci ako on to zeli rec, da se tako triba borit protiv scalpera.. kako ce scalper osjetit posljedice sta ce sony banat konzolu osobi koja ju je kupila iz druge ruke  

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Meni je i dalje najbitnije samo da smo se konačno riješili tih 30 FPSa na konzolama :-) 

Sad smo na 45 FPSa :-D I to sa većinom toga na medium :-)

 Pa jesi gledo video ?

45 fps-a je ovo jer je to native 4k.

Samo u tom segmentu igre nema spustanja rezolucije jer ovo nit nije gameplay dio.Kad igrac preuzme kontrolu rezolucija se spusta kolko treba i fps se vraca na 60

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...

 

Meni je i dalje najbitnije samo da smo se konačno riješili tih 30 FPSa na konzolama :-) 

Sad smo na 45 FPSa :-D I to sa većinom toga na medium :-)

 Pa jesi gledo video ?

45 fps-a je ovo jer je to native 4k.

Samo u tom segmentu igre nema spustanja rezolucije jer ovo nit nije gameplay dio.Kad igrac preuzme kontrolu rezolucija se spusta kolko treba i fps se vraca na 60

 

Napreskokce sam gledao, bez zvuka. Nisam se uopće potrudio dovoljno. Samo sam vidio 45 FPSa PS5, 60 FPSa PC. To mi je bilo dovoljno. 

No, sve cool. PS5 je super pila i ja sam poprilično oduševljen. Samo je premali napredak u patchevima PS4 igara za PS5. Baš zbog takvih stvari kad odlučujem gdje ću kupit igru na kraju kupim za PC jer znam da ću u budućnosti uvijek moći opet odigrat ako ikad budem htio na boljem hardveru.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 15:32 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...
Bitanga kaže...

 

Meni je i dalje najbitnije samo da smo se konačno riješili tih 30 FPSa na konzolama :-) 

Sad smo na 45 FPSa :-D I to sa većinom toga na medium :-)

 Ispravak, većina na low i ultra low.

Većina efekata ugašena.

Jedino su texture na ultra.

 

 Ne pričaj gluposti, otkud to izvlačiš? Da ultra low. To je možda PS4 verzija igre. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne kuzim te usporedbe low,ultra....

Dva razlicita svijeta, graficke postavke na konzolama i na pc nikad nece biti iste, makar ih pogonio isti hardver.

Primarno cijenom se ne moze usooredjivati, a niti ima nekog smisla....

Da, 60fps je super, ps5 je za to sposoban, samo imajte na umu da jos uvijek igramo ps4 igre + zakrpa, kad izadju prave ps5 only igre onda cemo vidjeti sto hardver moze i kako se ponasa....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 15:59 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Eurogamer ima članak o Cold War usporedbi,

 

Benchmark of PC GPUs Vs PS5:

• ⁠PS5 = 45.67 FPS or 100% of PS5
• ⁠RTX 2070 Super = 37.67 FPS or 80.3% of PS5
• ⁠RTX 3070 = 49.60 FPS or 108.6% of PS5
• ⁠RTX 2080 TI = 51.56 FPS or 113.1% of PS5
• ⁠RX 6800 XT = 59.11 FPS or 129.4% of PS5
• ⁠RTX 3090 = 82.83 FPS or 181.2% of PS5

 

PS5 je tu negdje na rangu 3070, sto je odlično. Naravno ima PC fanboya moje će to isti treba zanijekati, ja sam igram na PC-u i neki od tih likova su jadni do boli, oni se ne mogu pomirit sa time da je ps5 jača od većine PCa. Ne vrijedi jednostavno raspravljati. 

 
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

Eurogamer ima članak o Cold War usporedbi,

 

Benchmark of PC GPUs Vs PS5:

• ⁠PS5 = 45.67 FPS or 100% of PS5
• ⁠RTX 2070 Super = 37.67 FPS or 80.3% of PS5
• ⁠RTX 3070 = 49.60 FPS or 108.6% of PS5
• ⁠RTX 2080 TI = 51.56 FPS or 113.1% of PS5
• ⁠RX 6800 XT = 59.11 FPS or 129.4% of PS5
• ⁠RTX 3090 = 82.83 FPS or 181.2% of PS5

 

PS5 je tu negdje na rangu 3070, sto je odlično. Naravno ima PC fanboya moje će to isti treba zanijekati, ja sam igram na PC-u i neki od tih likova su jadni do boli, oni se ne mogu pomirit sa time da je ps5 jača od većine PCa. Ne vrijedi jednostavno raspravljati. 

 ali moras uzet u obzir da je to samo ta jedna igra

imas slicnu usporedbu koju su napravili sa novim Watch Dogs pa si i to pogle malo

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

Eurogamer ima članak o Cold War usporedbi,

 

Benchmark of PC GPUs Vs PS5:

• ⁠PS5 = 45.67 FPS or 100% of PS5
• ⁠RTX 2070 Super = 37.67 FPS or 80.3% of PS5
• ⁠RTX 3070 = 49.60 FPS or 108.6% of PS5
• ⁠RTX 2080 TI = 51.56 FPS or 113.1% of PS5
• ⁠RX 6800 XT = 59.11 FPS or 129.4% of PS5
• ⁠RTX 3090 = 82.83 FPS or 181.2% of PS5

 

PS5 je tu negdje na rangu 3070, sto je odlično. Naravno ima PC fanboya moje će to isti treba zanijekati, ja sam igram na PC-u i neki od tih likova su jadni do boli, oni se ne mogu pomirit sa time da je ps5 jača od većine PCa. Ne vrijedi jednostavno raspravljati. 

 

Pa da, skroz bezveze su takve diskusije. Hardver je ništa bez softvera, a softver je ništa bez hardvera.

Ne možeš reći da si uspoređivao dva različita hardvera i dva različita softvera i zaključio da je PS5 u rangu RTX 3070, a pritom si ignorirao hrpu drugih stvari.

 

Ono, PS5 je moćna konzola za te novce, i to je to. Par godina će biti primarni izbor za gaming većini, a manjina entuzijasta će si kupit i PC i PS5 i Nintendo (i možda Xbox). Sto ljudi, sto kombinacija i potreba. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice