Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.926
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...

Ja razmisljam o prodaji svoje ps5 (disk verzija), sto mislite koliko bi bilo razumno traziti?

Nemam vremena igrat, jednostavno...

na njuskalu vidim da traze neke nebulozne cifre

 Zašto mora biti razumno? Prodaš je za onoliko koliko je netko spreman platiti, kakvo moraliziranje u kapitalizmu. 

Ja bi je na tvom mjestu stavio na ebay pa nek se "kolju" oko nje, tamo je ekipa koja ima viška love.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Koliko je vama brzina interneta ako igrate na wifiju? Ja sam se nedavno uselio u novi stan i imam optiku paket od 500 mbit. Modem mi je na donjem katu kuće, igram iz sobe gore i PS5 mi hvata 5G wifi na oko 200 mbit max. Dosta često i manje. Koje bi mi tu bilo najbolje rješenje a da nije kabel? Jer mi se neda bušiti ili provlačiti kabel skroz do drugog kata. Xbox mi hvata isto oko 200 mbit iz iste sobe. Što nije loše za 5G wifi signal sa drugog kata, ali volio bi iskoristiti puni potencijal Interneta.

 

Evo recimo ovo je trenutno stanje. Jel ima nekih uređaja koji bi mi pomogli?

 Nema ti tu do kabela, ako želiš punu stabilnu brzinu. Sve drugo ćeš imati gubitke i do 1/3, evo meni optika 100mbit, iza jednog zida na wifiu već imam samo 35mbit, a dok dođe do druge sobe gdje je plejka padne na 20mbit.

 

Mesh je dosta skup, wifi extenderi imaju velike gubitke, powerline mora biti na istom strujnom krugu i ovisno što je spojeno u njega mogu raditi super, a može biti smetnji.

 

Možda ovako nešto? Vani je oko 100$, nije puno.

 

3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Nevezano za PS5, zanima me kad kupujete americki PS+ preko cdkeys.com jel se može kupit normalno Revolutom ili treba pravit fake USA acc kao i za amazon?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni je revolut spojen na paypal tak da sam na taj način platil. Ali ako prolazi eu paypal, onda mora proći i revolut
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...

Ja razmisljam o prodaji svoje ps5 (disk verzija), sto mislite koliko bi bilo razumno traziti?

Nemam vremena igrat, jednostavno...

na njuskalu vidim da traze neke nebulozne cifre

 Ja sam prodao zapakiranu....prvo sam stavio 6500 inodmah me zvalo troje ljudi,svi se sitno htjeli cjenkati.

 

Nakon toga sam digao na 7500 i napisao fiksno.

 

Za 3 dana zove covjek uzimam. Tako da moze se prodat ali da ce potuc za npr 7 soma nece.

 

S time da imaj na umu da se to desilo tjedan dva prije Bozica kad je bila velika potraznja.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Bitanga kaže...
antimadridista kaže...

Koliko je vama brzina interneta ako igrate na wifiju? Ja sam se nedavno uselio u novi stan i imam optiku paket od 500 mbit. Modem mi je na donjem katu kuće, igram iz sobe gore i PS5 mi hvata 5G wifi na oko 200 mbit max. Dosta često i manje. Koje bi mi tu bilo najbolje rješenje a da nije kabel? Jer mi se neda bušiti ili provlačiti kabel skroz do drugog kata. Xbox mi hvata isto oko 200 mbit iz iste sobe. Što nije loše za 5G wifi signal sa drugog kata, ali bvi volio bi iskoristiti puni potencijal Interneta.

 

Evo recimo ovo je trenutno stanje. Jel ima nekih uređaja koji bi mi pomogli?

 

Taj speed test od playke je uvijek krivo pokazivao. Meni sad prvo mjerenje kaže 400/26, a drugo odmah nakon prvoga kaže 300/8

A PC pokazuje normalno kako treba, 520/260.

 Ma je ali isto kad stavim nešto skidati osjetim da mi dosta oscilira i da stvarno dobivam "samo" tih 150-200 mbit. Probao sam se na donjem katu spojiti LAN kabelom i baš je milina kad ti igru od 100 GB skine za praktički pola sata. Sad se mislim kako da dobijem brzinu koja je bar slična tomu ali na gornjem katu. Nemam Wifi 6 ruter. Imaš li možda iskustva s time, koliko unaprijeđuje wifi signal u kući? Znam da PS5 podržava wifi 6.

 

Čitao sam o tim powerline adapterima i zvuči super teoretski, samo ne znam koliko su učinkoviti za te veće brzine. Koliko se tu zapravo gubi brzine sa tim adapterima?

 A jesi možda razmišljao o mesh wifi rješenjima?

Samo kao prijedlog. 

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
thekeyofdestiny13 kaže...

 A jesi možda razmišljao o mesh wifi rješenjima?

Samo kao prijedlog. 

 

Mesh je najbolji ako se spoji kabelom, tako da opet nije neka sreća ako se spajaš WiFiem na mesh router koji je WiFiem spojen na glavni (ili još neki među uređaj).

Nema do kabela ako se želi max brzina.

 

Ali pitanje je uopće je li u tome problem. Kao što rekoh PS laže za brzine (vjerojatno mjeri do svojih boktepita kojih servera), a i pitanje je jel bi se šta brže skidalo.

 

Steam (croatia) serveri su užasno opterećeni zadnjih tjedana, skidalo mi je nekad i sa manje od 1MB/s. Prebacio na austriju tamo 20 MB/S. Prebacio na UK London i onda je tek krenulo na max speed.

Treba eksperimentirati, ali kabel je jedino gdje si siguran da je spoj od rutera do playke pic mic. A dalje može problem biti bilo gdje drugdje :-) Pa čak i u routeru.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 15:10 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
S koje stranice narucujete igre za ps4/5. Mislim na strane stranice eu box izdanja :)
Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...

Ja razmisljam o prodaji svoje ps5 (disk verzija), sto mislite koliko bi bilo razumno traziti?

Nemam vremena igrat, jednostavno...

na njuskalu vidim da traze neke nebulozne cifre

Sada su cijene osjetno manje nego u vrijeme blagdana. Ja sam jučer svoju stavio u oglas jer mi je iskrsnula dobra prilika za kupiti nešto što me interesiralo za gotovinu. Dućan ima još jedan primjerak suba koji me interesirao a nova roba mu neće dolaziti do kraja drugog mjeseca. Nisam trenutno toliko imao i gledam što mogu najbrže prodati da skupim gotovinu. Stavio sam nekoliko stvari u oglasnik i naravno za PS5 najveća gužva. No nitko ne nudi više od 5500k, samo manje. Danas me nazvao lik, došao doma i našli smo se na 5900 kn. To je po meni neki maksimum koji možeš dobiti. No za 5500 kn ćeš sigurno prodati konzolu. Sad će cijene polako padati jer su praznici i vrijeme darivanja prošli. Žao mi je što sam je prodao ali nekako sam ovu drugu stvar trenutno više želio.

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dobro koja je točno razlika između Dirt i Dirt Rally? Vidim ima Dirt 4 i 5, i Dirt Rally i Dirt Rally 2.0.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dirt Rally naginje dosta simulacijama dok Dirt (non.-rally) je više kao arkadni reli, nešto tipa wrc serijal ili v-rally. U svakom pogledu bi preporučio DIRT RALLY prema običnom dirtu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tututuru kaže...
Zavrsija danas TLOU prvi dio. Prije 2 godine san pocea i toliko mi je oni dio na pocetku sa Clickerima bija zamoran da san odusta od igre. Mogu samo rec da mi je iznimno drago da san pruzija jos 1 sansu igri. Sad mi je jasno zasto ste toliko iscekivali drugi dio. Atmosfera, prica, gameplay, sporedni likovi u igri, muzika...sve je nenormalno dobro. Danas san odigra 12 sati u komadu, toliko me zalipilo za ekran. Znan da je drugi dio kontroverzan i da ste i vi ovdje na forumu podijeljenog misljenja, al mislin da cu uzet i nastavak.

 Tututuru

Slobodno kupi drugi dio igra je vrhunska nije ništa kontravezno jednom se koke poljube i to je sve. 

Igra je tip top.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ljudi, moje mišljenje i iskustvo sa brzinama i spajanjem plejke je sljedeće...
UVIJEK je spojena preko kabla, malo sam se pomučil s bušenjem i postavljanjem kanalica (dal sam si truda pa sam ih čak i obojio, da se stope sa zidom), kupil sam si mrvu kvalitetniji kabl, krimpao ga i UVIJEK mi je brzina na maxu.
Imam optiku 500/150 i toliko i dobijem na testiranju.
E sad, ne testiram preko onog njenog testa (jer je nepouzdan), nego otvorim browser, utipkam "speedtest.net" i tak provjerim.
Nikad problema, s time da dosta često streamam, sad pogotovo jer PS5 može streamati 1080p60fps...

Tak da, dajte si malo truda, provucite sve kak spada I bit ćete i više nego zadovoljni, i to iz dva razloga.
Prvo, zato kaj vam download leti...
Drugo, zato kaj ste nekog vraga napravili svojim rukama...

Lp
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Spartan-2402 kaže...
Ljudi, moje mišljenje i iskustvo sa brzinama i spajanjem plejke je sljedeće...
UVIJEK je spojena preko kabla, malo sam se pomučil s bušenjem i postavljanjem kanalica (dal sam si truda pa sam ih čak i obojio, da se stope sa zidom), kupil sam si mrvu kvalitetniji kabl, krimpao ga i UVIJEK mi je brzina na maxu.
Imam optiku 500/150 i toliko i dobijem na testiranju.
E sad, ne testiram preko onog njenog testa (jer je nepouzdan), nego otvorim browser, utipkam "speedtest.net" i tak provjerim.
Nikad problema, s time da dosta često streamam, sad pogotovo jer PS5 može streamati 1080p60fps...

Tak da, dajte si malo truda, provucite sve kak spada I bit ćete i više nego zadovoljni, i to iz dva razloga.
Prvo, zato kaj vam download leti...
Drugo, zato kaj ste nekog vraga napravili svojim rukama...

Lp

Ja umjesio pizzu, žena bila zadovoljna. Da si joj tek vidio osmjeh na licu kada je skužila da na polici nema više PS5. Doduše nisam joj rekao da dolazi poveći sub što će joj opet izmamiti grimasu na lice. No shvatit će da je novi sub ljepši od starog.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
Tututuru kaže...
Zavrsija danas TLOU prvi dio. Prije 2 godine san pocea i toliko mi je oni dio na pocetku sa Clickerima bija zamoran da san odusta od igre. Mogu samo rec da mi je iznimno drago da san pruzija jos 1 sansu igri. Sad mi je jasno zasto ste toliko iscekivali drugi dio. Atmosfera, prica, gameplay, sporedni likovi u igri, muzika...sve je nenormalno dobro. Danas san odigra 12 sati u komadu, toliko me zalipilo za ekran. Znan da je drugi dio kontroverzan i da ste i vi ovdje na forumu podijeljenog misljenja, al mislin da cu uzet i nastavak.

 Tututuru

Slobodno kupi drugi dio igra je vrhunska nije ništa kontravezno jednom se koke poljube i to je sve. 

Igra je tip top.

 Mislim da ocu, al na nekom iducem popustu. Bojin se da mi ne dosadi, odigra san prvi dio u 2 dana i pocea sam Days Gone, pa da nebi bilo previse zombia u malo vrimena  

 

@Spartan-2402 
Baci link da te popratimo
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 19:27 (Tututuru).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zombija nikad ne moze biti previse...

Kad smo kod "cura curi", pa zar u dlc-u prvog dijela vec nije bilo jasno na koju stranu glavna junakinja naginje?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tututuru kaže...
hummer0 kaže...
Tututuru kaže...
Zavrsija danas TLOU prvi dio. Prije 2 godine san pocea i toliko mi je oni dio na pocetku sa Clickerima bija zamoran da san odusta od igre. Mogu samo rec da mi je iznimno drago da san pruzija jos 1 sansu igri. Sad mi je jasno zasto ste toliko iscekivali drugi dio. Atmosfera, prica, gameplay, sporedni likovi u igri, muzika...sve je nenormalno dobro. Danas san odigra 12 sati u komadu, toliko me zalipilo za ekran. Znan da je drugi dio kontroverzan i da ste i vi ovdje na forumu podijeljenog misljenja, al mislin da cu uzet i nastavak.

 Tututuru

Slobodno kupi drugi dio igra je vrhunska nije ništa kontravezno jednom se koke poljube i to je sve. 

Igra je tip top.

 Mislim da ocu, al na nekom iducem popustu. Bojin se da mi ne dosadi, odigra san prvi dio u 2 dana i pocea sam Days Gone, pa da nebi bilo previse zombia u malo vrimena  

 

@Spartan-2402 
Baci link da te popratimo

 Tututuru

Mislim da je najeftinije na njuškalu.

Kako ti se sviđa Days Gone?

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nije bilo jasno. Kamo sreće da je girl on girl action najveći "problem" TLOU2.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 19:40 (Hexfire).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
Tututuru kaže...
hummer0 kaže...
Tututuru kaže...
Zavrsija danas TLOU prvi dio. Prije 2 godine san pocea i toliko mi je oni dio na pocetku sa Clickerima bija zamoran da san odusta od igre. Mogu samo rec da mi je iznimno drago da san pruzija jos 1 sansu igri. Sad mi je jasno zasto ste toliko iscekivali drugi dio. Atmosfera, prica, gameplay, sporedni likovi u igri, muzika...sve je nenormalno dobro. Danas san odigra 12 sati u komadu, toliko me zalipilo za ekran. Znan da je drugi dio kontroverzan i da ste i vi ovdje na forumu podijeljenog misljenja, al mislin da cu uzet i nastavak.

 Tututuru

Slobodno kupi drugi dio igra je vrhunska nije ništa kontravezno jednom se koke poljube i to je sve. 

Igra je tip top.

 Mislim da ocu, al na nekom iducem popustu. Bojin se da mi ne dosadi, odigra san prvi dio u 2 dana i pocea sam Days Gone, pa da nebi bilo previse zombia u malo vrimena  

 

@Spartan-2402 
Baci link da te popratimo

 Tututuru

Mislim da je najeftinije na njuškalu.

Kako ti se sviđa Days Gone?

 Evo u Sancti je na sniženju 236 kn Link

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni je....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako možeš provci kable. WiFi, Eternet over powerlines, Eternet over coax te neće usrečiti. Eto baš imao sam četvorogodišnju borbu i na kraju sam izvadio koaksijalac i stavio mrežni. Samo pazi nemoj CAT5 nego stavi CAT6. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...

Ako možeš provci kable. WiFi, Eternet over powerlines, Eternet over coax te neće usrečiti. Eto baš imao sam četvorogodišnju borbu i na kraju sam izvadio koaksijalac i stavio mrežni. Samo pazi nemoj CAT5 nego stavi CAT6. 

 

I Cat5 je sasvim dovoljan za gigabit. Na normalnim udaljenostima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
Tututuru kaže...
hummer0 kaže...
Tututuru kaže...
Zavrsija danas TLOU prvi dio. Prije 2 godine san pocea i toliko mi je oni dio na pocetku sa Clickerima bija zamoran da san odusta od igre. Mogu samo rec da mi je iznimno drago da san pruzija jos 1 sansu igri. Sad mi je jasno zasto ste toliko iscekivali drugi dio. Atmosfera, prica, gameplay, sporedni likovi u igri, muzika...sve je nenormalno dobro. Danas san odigra 12 sati u komadu, toliko me zalipilo za ekran. Znan da je drugi dio kontroverzan i da ste i vi ovdje na forumu podijeljenog misljenja, al mislin da cu uzet i nastavak.

 Tututuru

Slobodno kupi drugi dio igra je vrhunska nije ništa kontravezno jednom se koke poljube i to je sve. 

Igra je tip top.

 Mislim da ocu, al na nekom iducem popustu. Bojin se da mi ne dosadi, odigra san prvi dio u 2 dana i pocea sam Days Gone, pa da nebi bilo previse zombia u malo vrimena  

 

@Spartan-2402 
Baci link da te popratimo

 Tututuru

Mislim da je najeftinije na njuškalu.

Kako ti se sviđa Days Gone?

 Istina, o njuskalu nisan ni razmislja, tako cu i napravit. Navika mi je samo digitalne igre kupovat, na prosloj generaciji san 2 igre na disku kupija. 

Days Gone sam doslovno na pocetku, odigra sam mozda 1 sat. Za sad izgleda ok, al definitivno ima previse cut scena, cinilo mi se da seriju gledan, a ne da igran  jesi ti igra? Bi li je preporucija?

 

Edit: evo kolega stavija link na SD, hvala. Narucit cu tamo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 20:56 (Tututuru).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jos mi je malo taj tlou preskup, cekat cu neko bolje snizenje ili na njuski kad bude za 100-150kn....

Detroit sam zavrsio, sad igram uncharted 4, kad njega predjem onda tr....

Mislim, igrao sam to vec ali dovoljno davno da zaboravim i da opet sat-dva dnevno mogu uzivati u igranju.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tututuru kaže...
hummer0 kaže...
Tututuru kaže...
hummer0 kaže...
Tututuru kaže...
Zavrsija danas TLOU prvi dio. Prije 2 godine san pocea i toliko mi je oni dio na pocetku sa Clickerima bija zamoran da san odusta od igre. Mogu samo rec da mi je iznimno drago da san pruzija jos 1 sansu igri. Sad mi je jasno zasto ste toliko iscekivali drugi dio. Atmosfera, prica, gameplay, sporedni likovi u igri, muzika...sve je nenormalno dobro. Danas san odigra 12 sati u komadu, toliko me zalipilo za ekran. Znan da je drugi dio kontroverzan i da ste i vi ovdje na forumu podijeljenog misljenja, al mislin da cu uzet i nastavak.

 Tututuru

Slobodno kupi drugi dio igra je vrhunska nije ništa kontravezno jednom se koke poljube i to je sve. 

Igra je tip top.

 Mislim da ocu, al na nekom iducem popustu. Bojin se da mi ne dosadi, odigra san prvi dio u 2 dana i pocea sam Days Gone, pa da nebi bilo previse zombia u malo vrimena  

 

@Spartan-2402 
Baci link da te popratimo

 Tututuru

Mislim da je najeftinije na njuškalu.

Kako ti se sviđa Days Gone?

 Istina, o njuskalu nisan ni razmislja, tako cu i napravit. Navika mi je samo digitalne igre kupovat, na prosloj generaciji san 2 igre na disku kupija. 

Days Gone sam doslovno na pocetku, odigra sam mozda 1 sat. Za sad izgleda ok, al definitivno ima previse cut scena, cinilo mi se da seriju gledan, a ne da igran  jesi ti igra? Bi li je preporucija?

 

Edit: evo kolega stavija link na SD, hvala. Narucit cu tamo.

 

 

Odigraj days gone neces pozalit, pogotovo kada pocnes horde ubijat xd, ja sam ga sada drugi puta presao

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tututuru kaže...

 Tututuru

Mislim da je najeftinije na njuškalu.

Kako ti se sviđa Days Gone

 Meni je bila dobra. Prošao je 2x treći put riješavao samo Horde. Slično kao kolega.

9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jeste probali ove titlove na Hrvatskom u TLOU2? Baš sam nedavno kupio PS4 i uzeo TLOU-R za 79kn kad je bila na akciji i super igrica, jos me malo jebe jer nisam joystick koristio odprije 10ak godina. Čini mi se kao baš dobar feature ako je dobro prevedeno jer volim imat titlove nevezano HR ili EN. Pozdrav

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

 

 
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Treba li prilikom unošenja US PS+ coda ostavljati broj kartice/paypala?
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne, zato i kupujemo kodove
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice