Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.745.389
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Han kaže...
movie kaže...

Skinuo mi se danas novi softwer za PS5 i dual sense kontroler. Težak je nekih 850 GB

 

https://www.playstation.com/en-us/support/hardware/ps5/system-software/

 Blago tebi, ja imam slobodno cca 200GB pa nemrem taj update skinut

Tipfeler 850 MB. Skidam neke 4k UHD filmove pa sam u GB. Imam još malo slobodnog prostora pa sam u problemu.

 Isto tak i kod mene... ono kaj mi nije baš posve jasno je da mi Other files uzimaju cca 100GB trenutno... znam da su tu "vitalne" stvari kao PS4 compatibility za igre itd... ali 100GB cache fileova za cca 5-6 igara je previše.. valjda će sony to malo bolje riješiti ubuduće...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 14:56 (Han).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Izašao novi update za Spiderman Miles Morales koji je dodao treću opciju - Performance raytracing. Igra radi u 60 fpsa sa RT uz vjerojatno nešto nižu rezoluciju.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
movie kaže...
Han kaže...
movie kaže...

Skinuo mi se danas novi softwer za PS5 i dual sense kontroler. Težak je nekih 850 GB

 

https://www.playstation.com/en-us/support/hardware/ps5/system-software/

 Blago tebi, ja imam slobodno cca 200GB pa nemrem taj update skinut

Tipfeler 850 MB. Skidam neke 4k UHD filmove pa sam u GB. Imam još malo slobodnog prostora pa sam u problemu.

 Isto tak i kod mene... ono kaj mi nije baš posve jasno je da mi Other files uzimaju cca 100GB trenutno... znam da su tu "vitalne" stvari kao PS4 compatibility za igre itd... ali 100GB cache fileova za cca 5-6 igara je previše.. valjda će sony to malo bolje riješiti ubuduće...

 

Mislim da je tu i rezervirani prostor za game recording. Meni na PCu nvidia u 20minuta na 1440p@60 pojede oko 7GB.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Han kaže...
movie kaže...
Han kaže...
movie kaže...

Skinuo mi se danas novi softwer za PS5 i dual sense kontroler. Težak je nekih 850 GB

 

https://www.playstation.com/en-us/support/hardware/ps5/system-software/

 Blago tebi, ja imam slobodno cca 200GB pa nemrem taj update skinut

Tipfeler 850 MB. Skidam neke 4k UHD filmove pa sam u GB. Imam još malo slobodnog prostora pa sam u problemu.

 Isto tak i kod mene... ono kaj mi nije baš posve jasno je da mi Other files uzimaju cca 100GB trenutno... znam da su tu "vitalne" stvari kao PS4 compatibility za igre itd... ali 100GB cache fileova za cca 5-6 igara je previše.. valjda će sony to malo bolje riješiti ubuduće...

 

Mislim da je tu i rezervirani prostor za game recording. Meni na PCu nvidia u 20minuta na 1440p@60 pojede oko 7GB.

 Vrlo moguće...

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...
bloodborne kaže...

Da vas pitam sjecam se netko je pisao

1 acc glavni moze na jedan ps4 isto tako ps5.

 

po tome znaci paralelno u isto vrijeme preko istog acc

i ps+ moj buraz na ps4 moze igrati nba dok ja npr rokam

demon souls na ps5 ? Ako je netko isprobao

nesto slicno ili zna ? 

Na istom Accu ne.

Ali mozes igrati npr. na PS5 na Acc A, a na PS4 na Acc B. Account A mora biti primary na PS4.

 zar se nije govorilo da ce se ps5 i ps4 gledat ko odvojene platforme i da ce se s istim accountom moc igrat u isto vrijeme na ps4 i ps5?

 

Frend je pokusao to jer ima ps4 i ps5 i nista, izbacuje ga cim se ulogira na drugoj konzolo.

Ovo sto si ti spomenuo je klasika, isto ko sto je bilo shareanje accounta na ps4, primary i onda igranje s novim drugim accountom.

 

Ono sto on zeli je dat svoj ps4 sestri al da ona moze igrat preko njegovog accounta igre. 

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Zašto ne igra preko svog accounta njegove igre sa shareanjem? Ne može se koristiti isti account na dvije različite konzole u isto vrijeme, ali se mogu shareati igre da igra igre koje on ima preko svog accounta.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Spiderman Miles Morales dobio uz update jos jedan nacin rada a to je Performance RT gdje radi uz RT ali na 60fps uz manji density pjesaka i malo nizu rezoluciju.

Kod mene na 15ak igara cache/other zauzima mislim oko 100GB i to nakon sto sam skinuo CP, bez njega je bilo 80GB.


antimadridista Cini mi se da se moze koristiti isti acc za u isto vrijeme na PS4 i PS5 samo se ne moze igrati istovremeno ista igra, ali druge igre mogu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 16:50 (gamex1423).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Sony PlayStation 5
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...
Chaky kaže...
bloodborne kaže...

Da vas pitam sjecam se netko je pisao

1 acc glavni moze na jedan ps4 isto tako ps5.

 

po tome znaci paralelno u isto vrijeme preko istog acc

i ps+ moj buraz na ps4 moze igrati nba dok ja npr rokam

demon souls na ps5 ? Ako je netko isprobao

nesto slicno ili zna ? 

Na istom Accu ne.

Ali mozes igrati npr. na PS5 na Acc A, a na PS4 na Acc B. Account A mora biti primary na PS4.

 zar se nije govorilo da ce se ps5 i ps4 gledat ko odvojene platforme i da ce se s istim accountom moc igrat u isto vrijeme na ps4 i ps5?

 

Frend je pokusao to jer ima ps4 i ps5 i nista, izbacuje ga cim se ulogira na drugoj konzolo.

Ovo sto si ti spomenuo je klasika, isto ko sto je bilo shareanje accounta na ps4, primary i onda igranje s novim drugim accountom.

 

Ono sto on zeli je dat svoj ps4 sestri al da ona moze igrat preko njegovog accounta igre. 

Mozda, ako ima ukljucen Parent control, pa su klinci na tim subaccountima. Osobno to nisam nikad radio, jer sam misljenja da bih imao problema. A Bitanga je cini mi se i imao.

Ne ogranicavam djecu u nicem, pa ni u tome. Ima mali svoj Account normalan "punoljetan".

 

Imam PS4 i PS5, te sam testirao neke stvari. Ali neke su mozda i zbugane.

Automatski mi se logira u glavni (moj) account na obje konzole.

Jednom je igrao na PS5 i tvrdi da ga je izbacilo cim se sestra logirala na PS4 (nije pokrenula igru). Po meni to ne bi smjelo biti tako i nisam uspio replicirati gresku.

Uredno se moze igrati na PS5 i na PS4 pregledavati poruke/store i sl. Ali cim pokrenes igru na PS4, izbaci ovoga s PS5 (tako bi trebalo biti).

Pandan je Steam. Ako netko pokrene igru na tvom Steamu, ne mozes ti igrati u isto vrijeme na drugom PCu.

 

Ali mozete igrati istu igru na 2 razlicita Accounta.

Znaci igram Rocket League PS5, mali moze na svom accountu PS4 isto igrati, i mozemo biti u istom partiju. Naravno na PS4 mora moj glavni Account biti aktivan kao primarni, jer samo tako ostali acounti imaju pristup svemu s glavnog. I to je u redu, tako bi trebalo biti.

 

Ovo za brat/sestra mora raditi.

Na PS5 stavi svoj account kao primarni. Na PS4 isto stavi svoj kao primarni, ali napravi SESTRI account i ona onda igra s njega. Ne bi ih trebalo izbacivati, osim u rijetkim situacijama kad se sta zbuga. Ali moze to anulirati tako da se automatski logira u sestrin acount na PS4.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Han kaže...
movie kaže...

Skinuo mi se danas novi softwer za PS5 i dual sense kontroler. Težak je nekih 850 GB

 

https://www.playstation.com/en-us/support/hardware/ps5/system-software/

 Blago tebi, ja imam slobodno cca 200GB pa nemrem taj update skinut

Tipfeler 850 MB. Skidam neke 4k UHD filmove pa sam u GB. Imam još malo slobodnog prostora pa sam u problemu.

 kako skidaš 4k uhd filmove? preko plejke?

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
mar123 kaže...
Chaky kaže...
bloodborne kaže...

Da vas pitam sjecam se netko je pisao

1 acc glavni moze na jedan ps4 isto tako ps5.

 

po tome znaci paralelno u isto vrijeme preko istog acc

i ps+ moj buraz na ps4 moze igrati nba dok ja npr rokam

demon souls na ps5 ? Ako je netko isprobao

nesto slicno ili zna ? 

Na istom Accu ne.

Ali mozes igrati npr. na PS5 na Acc A, a na PS4 na Acc B. Account A mora biti primary na PS4.

 zar se nije govorilo da ce se ps5 i ps4 gledat ko odvojene platforme i da ce se s istim accountom moc igrat u isto vrijeme na ps4 i ps5?

 

Frend je pokusao to jer ima ps4 i ps5 i nista, izbacuje ga cim se ulogira na drugoj konzolo.

Ovo sto si ti spomenuo je klasika, isto ko sto je bilo shareanje accounta na ps4, primary i onda igranje s novim drugim accountom.

 

Ono sto on zeli je dat svoj ps4 sestri al da ona moze igrat preko njegovog accounta igre. 

 boldanom sam se i ja nadao, barem privremeno da buraz odigra svoj nba preproda, a ja nekom djetetu dam ps4.

 izgleda da ce se dijete prije veselit, a buraz gledat u cd 

10 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Beton je perfomance rt za Spidermana sto su ubacili. Bas se vidi razlika, iskreno nisam ocekivao bas ovakvu razliku

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Chaky kaže...

Mozda, ako ima ukljucen Parent control, pa su klinci na tim subaccountima. Osobno to nisam nikad radio, jer sam misljenja da bih imao problema. A Bitanga je cini mi se i imao.

Ne ogranicavam djecu u nicem, pa ni u tome. Ima mali svoj Account normalan "punoljetan".

 

 

 

Da, nikako ne kreirati child accounte, ne mogu se nikako upgradeati dok ne prođe vrijeme do 18 godina :-D

Sad na PS5 su malo još poboljšali taj parental control, ali i pogoršali. Nikako ne mogu isključiti tj. dozvoliti djeci da igraju što god hoće od igara (tipa staviti da nema ograničenja), nego kod prvog pokretanja svake igre koja nije za njegovu dob (po nekim idiotskim definicijama) roditelj mora odobriti preko weba ili playke. Dobro su to složili na PS5, super funkcionira, ali se ne može isključiti. Nikako ne mogu sinu od 14 godina dozvoliti po defaultu da igra 16+ igre i sl. nego mi samo stvara probleme. Kupim Miles Morales, djeca ne mogu igrati. Kupim Maneatera, djeca ne mogu igrati. Budalaštine. Onda dozvolim starijem sinu da igra, pa me za pol dana zove mlađi da i njemu dozvolim :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nightyx kaže...

 kako skidaš 4k uhd filmove? preko plejke?

Ma ne. Na računalo a onda ih prebacim na Dune HD pro 4k plus media player. Prva liga.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Nightyx kaže...

 kako skidaš 4k uhd filmove? preko plejke?

Ma ne. Na računalo a onda ih prebacim na Dune HD pro 4k plus media player. Prva liga.

Čitam post, pa pretpostavljam da je "Dune ..." aplikacija   i tražim ju u iStore i PlayStore! 
Kada nisam našao, hajde na net, pa nađem da je vaš kolega "discontinuited", da sada postoji II model! 
Pitanje kolega; gdje ste ga vi uzeli, i koliko narafno platili?! 

ATJ Lučko
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Chaky kaže...

Mozda, ako ima ukljucen Parent control, pa su klinci na tim subaccountima. Osobno to nisam nikad radio, jer sam misljenja da bih imao problema. A Bitanga je cini mi se i imao.

Ne ogranicavam djecu u nicem, pa ni u tome. Ima mali svoj Account normalan "punoljetan".

 

 

 

Da, nikako ne kreirati child accounte, ne mogu se nikako upgradeati dok ne prođe vrijeme do 18 godina :-D

Sad na PS5 su malo još poboljšali taj parental control, ali i pogoršali. Nikako ne mogu isključiti tj. dozvoliti djeci da igraju što god hoće od igara (tipa staviti da nema ograničenja), nego kod prvog pokretanja svake igre koja nije za njegovu dob (po nekim idiotskim definicijama) roditelj mora odobriti preko weba ili playke. Dobro su to složili na PS5, super funkcionira, ali se ne može isključiti. Nikako ne mogu sinu od 14 godina dozvoliti po defaultu da igra 16+ igre i sl. nego mi samo stvara probleme. Kupim Miles Morales, djeca ne mogu igrati. Kupim Maneatera, djeca ne mogu igrati. Budalaštine. Onda dozvolim starijem sinu da igra, pa me za pol dana zove mlađi da i njemu dozvolim :-D

 cekaj ni to nisu uspjeli napravit kak se spada ? ja sam uvijek mislio kako taj parental control funkcionira na nacin

 da ti instaliras karikiram 5 igara i jednostavno zakljucas igru, na nacin na koji ti se zakljucaju + igre kad ti istekne 

 pretplata jednostavno stavis lokot a po ostalima vozi miki do mile volje. uzas koliko su nesposobni

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

 cekaj ni to nisu uspjeli napravit kak se spada ? ja sam uvijek mislio kako taj parental control funkcionira na nacin

 da ti instaliras karikiram 5 igara i jednostavno zakljucas igru, na nacin na koji ti se zakljucaju + igre kad ti istekne 

 pretplata jednostavno stavis lokot a po ostalima vozi miki do mile volje. uzas koliko su nesposobni

 

Sad je obrnuto, sve većeg ratinga je zaključano osim ako ne dozvoliš. Mislim, ima mi to smisla, ali htio bih isključit kompletno tu provjeru. Ako se može na Nintendu, ne vidim zašto se tu ne bi moglo to bolje napraviti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 21:26 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ATJLučko kaže...

Čitam post, pa pretpostavljam da je "Dune ..." aplikacija   i tražim ju u iStore i PlayStore! 
Kada nisam našao, hajde na net, pa nađem da je vaš kolega "discontinuited", da sada postoji II model! 
Pitanje kolega; gdje ste ga vi uzeli, i koliko narafno platili?! 

Naručio sam ga direktno kod njih u trećem mjesecu ove godine a koštao je 400 dollara kao i ovaj novoizašli. U jednoj godini su izbacili dva modela i jedan ugasili. Ništa, budem uzeo i ovog a ovog stavio na njuškalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 22:27 (movie).
3 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Jeste ovo vidjeli

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Nightyx kaže...

 kako skidaš 4k uhd filmove? preko plejke?

Ma ne. Na računalo a onda ih prebacim na Dune HD pro 4k plus media player. Prva liga.

 Off topic al kaj nemres direktno skinut na njega? Preko etherneta slozis shared drive

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...

Jeste ovo vidjeli

 Ako chip pokvaren onda ne bi primao ni signal ni na 4k 60 ili 30 fps  a ovaj govori da je samo na 4k 120 fps. Nema mi smisla ili nije do samog chipa. S druge strane mislim ds cemo se jos koju godinu morati zadovoljiti sa 4k 60 fps, barem sto se tice gaminga.

PSN: user432b2b
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Algoritam Gajeva Zagreb ako netko treba i treba biti brz :)

 
4 0 hvala 1
14 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

Algoritam Gajeva Zagreb ako netko treba i treba biti brz :)

 odmah mi srce brže zakucalo jer sam mislio da ja ps5 na polici, pa se sjetih da je žena sa autom otišla na posao i da nemam s čim do algoritma, pa otvorih sliku i skuzim da nije ps5. Kakav rollercoaster emocija, sreće, razočarenja, prihvaćanja stvarnosti...

PSN - darklydexter
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

Algoritam Gajeva Zagreb ako netko treba i treba biti brz :)

 znanje koljega, nema vise algoritma. pa ima ih svugdje

 dualsenseva i slusalica ne fali, fali plejki i dockova za punjenje.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
malak kaže...

 Ako chip pokvaren onda ne bi primao ni signal ni na 4k 60 ili 30 fps  a ovaj govori da je samo na 4k 120 fps. Nema mi smisla ili nije do samog chipa. S druge strane mislim ds cemo se jos koju godinu morati zadovoljiti sa 4k 60 fps, barem sto se tice gaminga.

 

Potpisao bih odmah ovo iste sekunde.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 11:21 (Bitanga).
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
djhuby kaže...

Algoritam Gajeva Zagreb ako netko treba i treba biti brz :)

 znanje koljega, nema vise algoritma. pa ima ih svugdje

 dualsenseva i slusalica ne fali, fali plejki i dockova za punjenje.

 Imali su i chargera. Ne bi bas rekao da ima slusalica. Gdje si ih vidio?

12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Jel netko već probao? https://store.playstation.com/en-us/product/UP2739-CUSA18291_00-VIGORLEADSKU0001

F2P looter survival shooter nešto....

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...
bloodborne kaže...
djhuby kaže...

Algoritam Gajeva Zagreb ako netko treba i treba biti brz :)

 znanje koljega, nema vise algoritma. pa ima ih svugdje

 dualsenseva i slusalica ne fali, fali plejki i dockova za punjenje.

 Imali su i chargera. Ne bi bas rekao da ima slusalica. Gdje si ih vidio?

 neki dan u linksu, svijet medija kaptol.

 nije bilo puno kom al ih je bilo. danas idem

 do mall-a pa javim ako tam naletim na koje.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...

 Off topic al kaj nemres direktno skinut na njega? Preko etherneta slozis shared drive

Mogu ali na PC imam 4hdd s 10 TB pa na njima skladištim filmove dok na mediaplayeru imam 2TB hdd pa na njega onda prebacujem ono što mislim gledati recimo ovaj tjedan.

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Radi li DS5 na PS4?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice