Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.697.763
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne, samo performance update, no details....

Ovo vjerovatno, ili barem djelom, krpa ranjivost u web browseru, jer kako glasine kruze, vec su pronasli dovoljno rupa da bi se mogao napraviti exploit tipa hen....

Doduse jasno je da ga nitko u ovoj fazi nece javno pustiti, prerano je za otkrivanje, kad realno sony ima puno toga za.popraviti i doraditi, a i besmisleno je startati s ovako niskom verzijom firma.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav svima,

 

evo info od SD. 
Ja sam naručio 5.10. (Digital verzija). 

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel' ovo četvrti val na pomolu? :) 

 

https://twitter.com/PlayStation/status/1331583421668319234

 

PlayStation: We want to thank gamers everywhere for making the PS5 launch our biggest console launch ever. Demand for PS5 is unprecedented, so we wanted to confirm that more PS5 inventory will be coming to retailers before the end of the year - please stay in touch with your local retailers.

 
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Marcek555 kaže...
Ja im prvi nebih slao upite da su mi lijepo i rekli da nece poslat p4ije 1 12, bar bi znao na cemu sam

 Tocno to.

 

Meni su rekli (naruceno 19.11) da konzole ocekuju pocetkom 12 mjeseca, te da bi isporuka trebala biti do 15.12, u najgorem slucaju do 20.12.

 

Ukoliko do 15.12 ne dobijem nikakvu obavijest o paketu, da ih kontaktiram, pa ce mi moci dati detaljnije informacije.

 

Podebljano je kljuc - ocekuju i trebalo. Ne doci ce, ne biti ce - ocekujemo da hoce.

 

I nemam ih sto prije 15.12 zvati, pitati ista vezano za dolazak i isporuku.

 

 

Jesi uzeo u SD? 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Možda čak i dobijemo digital konzolu u prosincu. We’ll see...
Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

 A kako bi točno Sony trebao zaustaviti ovo? Oni daju određenu količinu konzola na prodaju raznim dućanima (Amazon, Gamestop itd) i onda na tim stranicama nastupaju botovi. Koje je drugo rješenje? Pogotovo za vrijeme pandemije gdje je kupnja konzola u dućanu nemoguća.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovi Scalperi nisu nikome pomogli osim sebi.

Sony je realno na gubitku tako.

Je prodao se PS5 ali stoji u skladištima ili sobama jer ipak nema toliko ludih da kupuju po tim cijenama.

Samo pratite njuškalo i ebay, itd.

Stoje oglasi cijelo vrijeme.

 

Sonyu je u interesu da proda PS5 gamerima koji će kupiti 2-3 naslova, dodatnu opremu i pretplatu.

Tako zarađuju zapravo jer konzolu prodaju ispod cijene prvu godinu, pogotovo Digital verziju.

Tak da eto, trebali su sve raspodijeliti za preorder i gdje fali tu poslati.

 

Nikakve ONLINE kupnje.

Poštenije bi bilo da se može u poslovnici pa tko prvi njegovo. Jedan komad po osobi. Znači kampiraš, potučeš se, nebitno, svakako poštenije nego ovo sa botovima i scalperima.

 

Samo kaj je korona sjebala sve i eto.

Takva je situacija pa su one raspoložive konzole mimo preordera u krivim rukama završile.

 
3 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 A kako bi točno Sony trebao zaustaviti ovo? Oni daju određenu količinu konzola na prodaju raznim dućanima (Amazon, Gamestop itd) i onda na tim stranicama nastupaju botovi. Koje je drugo rješenje? Pogotovo za vrijeme pandemije gdje je kupnja konzola u dućanu nemoguća.

znali su za interes, znali su za situaciju u svijetu, znali su odakle im dolaze dijelovi i za koga se jos

u istim tvornicama proizvode dijelovi, znali su da ljudi nisu nigdje putovali ni trosili pare na gluposti zbog

covida i stedjeli barem oni koji su ostali zaposleni. sto znaci za ocekivati je bilo da ce ljudi biti doma i htjeti gejmati.

 

sjecas se negdje unazad par mjeseci kad je steam objavio podatke o broju aktivnih korisnika u isto vrijeme.

sve se to moze uzeti u analizu. kazem mozemo do nove godine 2021 nabrajati. + ocito treba promijeniti nacin online kupovine.

jbg kako god okrenes proizvod je krenuo od sonya.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 15:31 (bloodborne).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sony je zeznuo što ih nije prodavao za 700 - 800 eura, da su ih za tu lovu stavili na preorder - isto bi sve prodali... Idući put se neće zeznut

 
0 5 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

momci ako ste me imalo citali u ovih 18 mj koliko sam registriran ovdje,

onda znate da ja rijetko kad branim neku kompaniju. mene oni kao gamad ne interesiraju,

ali kazem razumijem sadasnju situaciju i nedostatak informacija na koje vi imate pravo

i trebate znati i dobiti.

 

ali ponavljam svi ti agenti kojima se vi javljate info dobivaju zadnji, ako i imaju prije vremena
onda vam ju ne govore jer jednostavno ne smiju. a mislim da vam ni ne moram pricati
da i sami znate da ste providerima bitni samo dok potpisujete ugovor nakon toga jebi se druze.
vi ste tele ofci bili ovce potpisali ste, a njih boli đoko kaj se vi zivcirate.

 

zasto sam ja nakon dobrih 15+ god otisao iz vip/a1 idem po mob neda mi se zajebavat
sa bonovima, uspostavom poziva, razmisljanjem da li imam koliko imam min, para na racunu

itd. uzmem pretplatu i bok. uglavnom idem po mob korisnik vjeran 15+ god njima

covjek ispred mene uzima isti mobitel kao i ja, slusam namjerno da cujem uvjete.

 

dodem nakon njega on je kao novi korisnik dobio popust na mjesecni racun 60kn odnosno

izaci tj izasao ga je racun 240kn mjesecno, mene kao budale "vjerne" 15+ god isti mob
sa tom tarifom izlazi 300kn mjesecno, ja kao budala vjerna 15+ god nemam pravo na pogodnost.

 

uzimam svoj broj kazem hvala lijepo prelazim u tele2 ( nisam se tu bas usrecio ) ali u sustini
svi su oni isti vi ste super dok kao novi korisnik potpisujete ugovor. mozete si odma racunati

da cim stavite tocku na ugovor potpisete ga automatski si zamislite nogu u guzici. jer nakon tog

trenutka njih boli kurac za vas. ista situacija je i sa plejkom, vi ste dali pare, potpisali ste ugovore.

 

do trenutka dok oni nisu dobili lovu vi ste bili super, slatki novi korisnik a sad im se zivo jebe.

zato vam kazem traziti informacije u ovoj nestasici ps5ice vam naprosto nema smisla.

 

ili kao sto vam je i kolega jedan takoder potvrdio da je on iz Sante domenice dobio

istu info kao i ja za dolazak plejke. sto znaci cekajte do 20.12. ako tad ne stigne

sjurite se u poslovnice i ne izlazite dok vam konzolu ne stave u ruke. :D

 

Bravo na postu i svaka čast!

 

Prema telekomima ne treba imati nikakvu vjernost. Oni muzu nas, mi trebamo must njih!

 

Evo ja sam prije 2 godine prešao s TELE2 na TCOM samo zato što sam imao sreće i uhvatio puno bolju tarifu za manje pare nego u TELE 2 plus ODLIČAN mobitel koji još uvijek koristim za smiješnih 1000 kuna (inače je taj mobitel u slobodnoj prodaji koštao 6500)! Ni sam ne znam kako sam ga uspio ugrabiti al ugrabio sam zadnji!. Tele mi nije niš ponudio ekstra a bio sam kod njih valjda 6 godina! Tako svaki put kad mi ističe ugovor gledam što mogu dobiti za svoje pare kod kojeg operatera. Sad sam mislio prijeći iz TCOM u A1 al jednostavno tarife su lošije za doslovno iste pare tako da mi se s te strane ne isplati. A isto tako mi je i slučajno uletio PS5BR i bio je to nobrainer! Ostao sam u TCOM. Brand new tek izašlu vruću konzolu ću platiti nešto manje nego u slobodnoj prodaji, dobio sam "jači" model plus što sam cijenu ispeglao na 2 godine!

 

Ja to gledam na način da sam i ja njih "iskoristio" kao i oni mene. Prst u uvo i deri do sljedeće prilike za 2 godine! 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
antimadridista kaže...

 A kako bi točno Sony trebao zaustaviti ovo? Oni daju određenu količinu konzola na prodaju raznim dućanima (Amazon, Gamestop itd) i onda na tim stranicama nastupaju botovi. Koje je drugo rješenje? Pogotovo za vrijeme pandemije gdje je kupnja konzola u dućanu nemoguća.

znali su za interes, znali su za situaciju u svijetu, znali su odakle im dolaze dijelovi i za koga se jos

u istim tvornicama proizvode dijelovi, znali su da ljudi nisu nigdje putovali ni trosili pare na gluposti zbog

covida i stedjeli barem oni koji su ostali zaposleni. sto znaci za ocekivati je bilo da ce ljudi biti doma i htjeti gejmati.

 

sjecas se negdje unazad par mjeseci kad je steam objavio podatke o broju aktivnih korisnika u isto vrijeme.

sve se to moze uzeti u analizu. kazem mozemo do nove godine 2021 nabrajati. + ocito treba promijeniti nacin online kupovine.

jbg kako god okrenes proizvod je krenuo od sonya.

 A što ti misliš da je proizvodnja konzola kao videoigra? Stisneš botun i eto još 10 milijuna konzola preko noći? PS5, Xbox i nove AMD kartice koriste istu arhitekturu. Ima tu puno problema. Da su oni mogli proizvesti i prodati 10 milijuna, prodali bi ih oni, budi bez brige. Ne znam kako bi im bilo u interesu prodati što manje konzola?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Azmo kaže...

Napokon spojeno! Skidaju se igre! 

 

Ali problem...

 

Koja je fora s tim HDR? Kad ga hoću stavit na AUTOMATIC kaže mi da će promijenit rezoluciju na 1080 je spojeni uređaj ne pordžava HDR???

 

Imam novi SONY TV, 4k, uredno podržava HDR. Stavio sam i na TVu settings HDR10 ali PS5 i dalje odbija? WTF?

 

Evo imam ovu telku:

https://www.sony.hr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-65xg8596/specifications

 

 To su te neke dječje bolesti.Ja sam automatski prebacio par igara onom opcijom sa ps4 na ps5. Onda mi je prvo javio kad sam htio jednu pokrenuti da tv ne podržava hdr, da bi mi par dana za nekaj drugo javio da kabel (originalni sonyjev 2.1) ne podržava hdr u 4k, pa da se mora promijeniti rezolucija u fullhd. Na kraju sam to riješio prčkanjem po opcijama hdmi ulaza na tv, sad mislim da imam i 4k i hdr.

 

Inače hdr vam je defaultno isključen na ps5(bar je tako kod mene bilo). Morate ući u video opcije i manuelno ga staviti na automatic, onda ćete možda dobit ovakvu poruku o promjeni rezolucije. Također, ps5 za sada ne podržava ni dolby vision ni hdr10+, samo običan hdr10. Tako da možda nije najsretnije rješenje za gledanje najnovijih video sadržaja.

 

Inače konzola je super. UI je brz i ljepše izgleda, samo što treba sada 100 radnji da se  igra zatvori i konzola stavi u rest/turn off mode, to su malo zakomplicirali. Također ps store, mora se u isti ući pet puta da se jednom otvori ona black friday akcija.

Sinoč sam prvi put primjetio i coil wine(zujanje ventilatora) u rest modu. Konzola je digitalna. Možda zato što sam bio stavio kontroler na punjenje je vent još radio. na kraju sam isključio na turn off, pa ništa više nije zujalo.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Prodalo se oko 2.5M PS5 Konzola..

“We want to thank gamers everywhere for making the PS5 launch our biggest console launch ever,”

Nove konzole stižu krajem prosinca

Sony nas moli da ostanemo u kontaktu s prodavačima.... Saljite svi mail kad ce mi doći PS5 😄

“Demand for PS5 is unprecedented, so we wanted to confirm that more PS5 inventory will be coming to retailers before the end of the year – please stay in touch with your local retailers.”

Ta analiza je kriva, prodalo se vjerojatno 4-5 milijuna.

 

Uracunali su samo 2 launch datea (12.11 I 19.11), ali ne i preordere kojih je bilo preko 1 milijun samo u USA

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

da nije bilo corone koja je ljude natjerala na stednju i ostanak kuci cisto sumnjam.

da se zvijelo kako se zivjelo prije corone mislim da bi malo tko dao 700-800+ eura

za konzolu pa i ti hrabriji sta su pokupovali.

 

kazem ti antimadri mogli su odgoditi raspolagali su svim mogucim informacijama

i pizdarijama u svijetu, ali im je u interesu i dalje bilo samo pokupit lovu,a ekipi plejka

kad stigne. zao mi je, al ja sony necu branit. kao sto sam rekao volim ja njihov proizvod

al ne znaci da "volim" njih. imali su oni puno kikseva i diskutabilnih vizija i ideja, a i promašenih odluka.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 15:48 (bloodborne).
4 godine
offline
Sony PlayStation 5

Neki oglasi za PS5 na Njuški već imaju po nekoliko tisuća pregleda...otprilike kao spotovi Nine Badrić pa ti vidi... 😏

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

 

Nikakve ONLINE kupnje.

Poštenije bi bilo da se može u poslovnici pa tko prvi njegovo. Jedan komad po osobi. Znači kampiraš, potučeš se, nebitno, svakako poštenije nego ovo sa botovima i scalperima.

 

 to i ja kažem, ali pošto su kod nas bile zatvorene trgovine zbog lockdown i ostat ce zatvorene do ko zna kada... koje je riješenje?

 

inače (da evo sad bas neureknem) izgleda da moj ps5 stize u petak ili ponedjeljak...rijesio preko nekog prijatelja od prijatelja koji je kupio 2 komada, jedan je predvidio za svoj frizerski salon, ali posto je lockdown i frizerski saloni nemogu radit,a i kad se otvore ko zna kad ce moci normalno radit, odlucio je jednog prodat...

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

hdmi 2.1 i hdmi 2.0...razlika samo u tome sto jedan podrzava 120fps, a drugi ne?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mortiis kaže...

hdmi 2.1 i hdmi 2.0...razlika samo u tome sto jedan podrzava 120fps, a drugi ne?

 Podržava i HDMi 2.0 120 fps, ali ne u 4k rezoluciji. HDMI 2.1 podržava 4k120. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Mortiis kaže...

hdmi 2.1 i hdmi 2.0...razlika samo u tome sto jedan podrzava 120fps, a drugi ne?

 Podržava i HDMi 2.0 120 fps, ali ne u 4k rezoluciji. HDMI 2.1 podržava 4k120. 

 sad sam nesto isao gledat za oba svoja tv-a sta pise kod tog HDMI...i ne pise nista, samo da oba imaju 3 ulaza HDMI

jel to ovisi o ulazu na tv-u ili o kablu?

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kaze mi prijatelj koji radi u jednoj dostavnoj sluzbi. Da im je na skladiste doslo 500 konzola. Od tih 500 on je osobno vozio 10 komada, 10 komada je vozio u pripizdine koje dobro da imaju struju. Na koji nacin su ti ljudi dosli do konzola, nema pojma... al' tesko veli da ih imaju kuda ustekat.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

Kaze mi prijatelj koji radi u jednoj dostavnoj sluzbi. Da im je na skladiste doslo 500 konzola. Od tih 500 on je osobno vozio 10 komada, 10 komada je vozio u pripizdine koje dobro da imaju struju. Na koji nacin su ti ljudi dosli do konzola, nema pojma... al' tesko veli da ih imaju kuda ustekat.

 Jel se zna ko salje konzole?

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ima mi jos netko problem sa dualsense "stick drift"? Cudno je sto se malo javi malo je ok, ni 5 dana koristenja. 

 

Za razliku od njega konzola odlicno radi..

PSN: user432b2b
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Mortiis kaže...

hdmi 2.1 i hdmi 2.0...razlika samo u tome sto jedan podrzava 120fps, a drugi ne?

 

I VRR

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
KobeHOF- kaže...
Možda čak i dobijemo digital konzolu u prosincu. We’ll see...

 Da, ali ne i digital edition, zaboravili su to napisati

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ako niste znali, mozete dok igrate imati YouTube ili neku drugu internet stranicu otvorenu i pinovat sa strane.

 

Bitno je samo da posaljete vi nekom ili neko vam bilo koji link preko poruka, onda na konzoli otvorite poruku, pinujete i mozete pored tog igrati ili raditi sta zelite.

 

https://i.imgur.com/Fx9qsC9.jpg

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sta reci ko da ne rade u istoj firmi lol, svako prica svoje, ujutro iave jedno od podneva drugo

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 16:56 (Marcek555).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Ima koja "dobra duša" da mi se javi u PM u vezi EA Play....

Kaj ti nije jasno? Sve sam ti jučer rekao. Evo što su mi odgovorili u EA kada sam im postavio pitanje:

 

PlayStation 5

 

There’s no EA Play Hub app for PlayStation 5. To download a game or early trial, search for the one you want to play in the PlayStation Store from your PlayStation 5 and download it from there.

 

See what games are available with EA Play on ea.com.

 

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...

Kaj ti nije jasno? Sve sam ti jučer rekao. Evo što su mi odgovorili u EA kada sam im postavio pitanje:

 

PlayStation 5

 

There’s no EA Play Hub app for PlayStation 5. To download a game or early trial, search for the one you want to play in the PlayStation Store from your PlayStation 5 and download it from there.

 

See what games are available with EA Play on ea.com.

 

 fala kolega

Ekipa se meni čini ili UFC3 nema na PS Store?

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Sada mi je rekla teta u Tele2 (za one koji cekaju njihovu isporuku). Tele2 je danas krenuo s isporukama uredaja narucenih u prvom valu i svi ce uredaji biti isporuceni kroz 2-5 dana. Oni koji na statusu narudzbe nemaju ikakvu promjenu, neka se ne brinu jer konzole izravno preuzima Overseas i tek kada narudzba bude evidentirana kod Overseas-a i kada se uskladi sa sustavom Tele2, tek onda ce doci do promjene u statusu narudzbe.


Nadalje, kako je isporuka trebala krenuti 19. a doslo je do kasnjenja i kako je danas prvi dan isporuke, onda Tele2-u nije nista vidljivo do kad se sustavi ne usklade (sutra, a u najgorem slucaju prekosutra). 

 

Konacno, sve prednarudzbe iz prvog vala biti ce sigurno dostavljene ovaj ili do sredine sljedeceg tjedna, samo trebamo cekati. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice