PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.764.944
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Sad ce 3 godine u 11om mj. Mozda je to razlog sto ju zele i pod cijene.
https://www.njuskalo.hr/ps4-konzole/ps4-pro-2-dualshock-kontrolera-2000kn-oglas-32335421

Konzolu nisam nikad otvarao, tako da je vjerojatno prasnjava unutra, koliko se da usisati toliko sam ju i cistio. Bojao sam se otvoriti ju. Nikad problema s njom.
Moj gaming vam se svodi na to da odigram pol h igru koju mi developeri posalju i jednu novu igru mjesečno. Zadnje sam igrao Mafiu na njoj.
9 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Frend je nedavno prodao za sto eura pro model s 4 kontrolera, iako sam mu ja riješio i za više para, ali mu se nije dalo zajebavat s poštom.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
E to su frendovi, a ne ove moje cicije :D
Pa gledam za tisućicu, koju stoju gore dole bi se i dalo nabaviti nešto, samo me frnja da sad uzmem i da nebude ništa novije za igrat za koji mjesec kad petica izađe. Ima li nešto na što treba obratiti pažnju kod kupovine ili su sve serije iste, mislim na godište i sl. Za ps 4 pro govorim.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Fule99 kaže...
E to su frendovi, a ne ove moje cicije :D
Pa gledam za tisućicu, koju stoju gore dole bi se i dalo nabaviti nešto, samo me frnja da sad uzmem i da nebude ništa novije za igrat za koji mjesec kad petica izađe. Ima li nešto na što treba obratiti pažnju kod kupovine ili su sve serije iste, mislim na godište i sl. Za ps 4 pro govorim.

 Gledaj da je zadnja revizija PRO-a, G chassis. Puno je tiša nego prve verzije. Ako ima garanciju vjerojatno je taj model. Pa još godinama će igre izlaziti na PS4, nije ko da će se tih 100m korisnika od slijedećeg mjeseca svi prebaciti na PS5. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
bloodborne kaže...

Jel se skoro računa ? 

 gdje je zapelo ? 

6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...
Death Stranding je meni jedna od najboljih, najposebnijih i najpozitivnijih igara u zadnjih nekoliko godina.

Prvo odma da se razumijemo, ovo je walking simulator. Odnosno, to je nekakvo jednostavno shvaćanje igre, ali je činjenica da je većina gameplaya hodanje. Ako se nadaš nekakvoj akciji i borbi to zaboravi. Ima borbe, ali nije baš najzanimljivija niti najbolje izvedena. Borba bude sa tim BT stvorenjima, a što se tiče ubijanja ljudi, igra to izričito obeshrabruje ali je moguće.

Ono zbog čega je ova igra najbolja je svladavanje prepreka. Moraš ići od točke A do točke B i snađi se kako god znaš u neprijateljskoj okolini. Priča je super i vuče te da nastaviš dalje, ima misterije i zanima te kako će se razviti. Glazba i grafika su fenomenalne.
Ali ono što je apsolutni vrh, i razlog zašto je igra pozitivna, je online komponenta, kojom si u komunikaciji sa drugim igračima. Jedino možeš pomoći drugima, nema toksičnosti, samo međusobno pomaganje. Ja sam sate provodio noseći materijale da izgradim razne stvari da pomognem drugim igračima.

Neće se igra svima svidjeti, neće se svima dati raditi te stvari, ali meni i mnogima je igra čisti užitak
Pitaj ako te zanima šta još

 Slažem se od početka do kraja. Uz HZD to mi je najdraža PS4 igra. Nije za svakoga, ali koga uvuče slijede mu sati i sati zabave. 

 

Imam do sada 80-ak sati, čekam da mi ju prijatelj vrati pa da ju mogu platinirati. Od 80 sati barem pola sam potrošio na izgradnju cesta i zip linea. :) 

4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
GeraltTheWhite kaže...
bloodborne kaže...

Jel se skoro računa ? 

 gdje je zapelo ? 

 shadow sam prosao jednom posudio i dan danas igra kruzi okolo.

 tocnije sad mi je kod bratića, prototype mi se neda igrat iznova.

 dark souls ce uskoro bit platina, a za spidermana mi fali jos jedno odijelo

9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Nakon američkog presao sam u indiu 😄 Cyberpunk 300 kn 3500 Rupees
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Nakon američkog presao sam u indiu 😄 Cyberpunk 300 kn 3500 Rupees

 

kako punis account?

9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Amazon india, sve isto kao US radis ali india
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Amazon india, sve isto kao US radis ali india

Da li treba VPN ili može sve nromalno kao na US accountu.  

12 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Baš si razmišljam dal bi radila revolut kartica za kupovinu na india store-u? Sumnjam da mi bu prošla erste visa.... I sad gledam, fifa 21 na india store-u 349 kn a kod nas 549, na US store-u 385

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 15:00 (Han).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Han kaže...

Baš si razmišljam dal bi radila revolut kartica za kupovinu na india store-u? Sumnjam da mi bu prošla erste visa.... I sad gledam, fifa 21 na india store-u 349 kn a kod nas 549, na US store-u 385

Na US ne prolazi.

Probaj na Indijskom, pa javi da li je proslo. 

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Proces je kao za US
Radite na vlastitu odgovornost
Treba vam Fake adresa za amazon i za Account. Na amazonu sam platio visom. Ne kupujete direkno preko racuna vec kupujete gift cards s Amazona.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Eto, uspio sam dogovoriti prodaju Ps4 Pro. 1500 kn. 2 gamepada, stand, stanica za punjenje gamepada.
Neznam jesam li sretan ili tužan. Dobro me je služio i nadam se da ce raditi jos dugo vremena. Sad cekam PS5 😄
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Eto, uspio sam dogovoriti prodaju Ps4 Pro. 1500 kn. 2 gamepada, stand, stanica za punjenje gamepada.
Neznam jesam li sretan ili tužan. Dobro me je služio i nadam se da ce raditi jos dugo vremena. Sad cekam PS5 😄

Nekoga si usrecio. 

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Pokrenuo bih malu raspravu.
Na hcl portalu sam procitao clanak o mišljenju jednog developera da bi streameri trebali placati licencu za stream igre.

Iskreno, mogu reci da se slazem s njim. Za promociju je dovoljan kratki video, review ili prvih 15 min igre.
Meni nebi bio problem platiti licencu kad vec dobijem free igru.
Bilo bi zanimljivo vidjeti da i developeri zarade na popularnim Streamerima, mnogi koji gledaju streamove ni ne kupe igru na kraju.
S druge strane, igre tipa Fall Guys ili Among Us su postale popularne upravo zbog streamera. I sad svi streamaju igru zbog visokog search ratea.
Sto vi mislite? Naravno tu ne ubrajam review kanale i slične.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Moja pro otisla za 1500kn prije dva tjedna. Jedan gamepad i dvije igre GT Sport i God of War. Tjedan dana sam izdrzal bez nje i na kraju posudil plejku od susjeda jer se ne igra uopce. Sad mi je lakse cekat 19.11.
PSN:Dacho_223
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Pokrenuo bih malu raspravu.
Na hcl portalu sam procitao clanak o mišljenju jednog developera da bi streameri trebali placati licencu za stream igre.

Iskreno, mogu reci da se slazem s njim. Za promociju je dovoljan kratki video, review ili prvih 15 min igre.
Meni nebi bio problem platiti licencu kad vec dobijem free igru.
Bilo bi zanimljivo vidjeti da i developeri zarade na popularnim Streamerima, mnogi koji gledaju streamove ni ne kupe igru na kraju.
S druge strane, igre tipa Fall Guys ili Among Us su postale popularne upravo zbog streamera. I sad svi streamaju igru zbog visokog search ratea.
Sto vi mislite? Naravno tu ne ubrajam review kanale i slične.

 

Ako piše negdje u ugovoru da ne smiješ strimati igru bez naknade developeru, onda ok. Netko ju možda zbog toga neće kupiti jer to povlači neke druge mogućnosti za sobom. Recimo, zašto bi takva igra koštala 550 kn? Ako pretpostavimo da developer dodatno može zaraditi što od reklame i dodatne prodaje, što od harača za strimanje, onda igra u startu može biti jeftinija.

Meni je to sve skupa suluda gramzivost. Nije developer osigurao platformu za strimanje. Zamisli kupiš Urus i snimaš se kako voziš i dobivaš gomilu lajkova i gledatelja na youtubeu. Zarađuje youtube i zarađuje youtuber. Šta bi trebalo i lamborghiniju poslati postotak zarade?

Ili odeš Urusom pred narodnjački klub i pokupiš neku plastičnu pi*ku koja se taman izoperirala za Dubai. Nakon upotrebe bi bio red poslati ju upravi Lamborghinija da i oni dobiju postotak pi*ke.

PSN - darklydexter
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Ezio kaže...

Ako piše negdje u ugovoru da ne smiješ strimati igru bez naknade developeru, onda ok. Netko ju možda zbog toga neće kupiti jer to povlači neke druge mogućnosti za sobom. Recimo, zašto bi takva igra koštala 550 kn? Ako pretpostavimo da developer dodatno može zaraditi što od reklame i dodatne prodaje, što od harača za strimanje, onda igra u startu može biti jeftinija.

Meni je to sve skupa suluda gramzivost. Nije developer osigurao platformu za strimanje. Zamisli kupiš Urus i snimaš se kako voziš i dobivaš gomilu lajkova i gledatelja na youtubeu. Zarađuje youtube i zarađuje youtuber. Šta bi trebalo i lamborghiniju poslati postotak zarade?

Ili odeš Urusom pred narodnjački klub i pokupiš neku plastičnu pi*ku koja se taman izoperirala za Dubai. Nakon upotrebe bi bio red poslati ju upravi Lamborghinija da i oni dobiju postotak pi*ke.

 

A gle, jel možeš streamati se kako gledaš i komentiraš cijeli film s bluraya?

Taman i da ne zaradiš ništa od toga popio bi tužbu, a kamoli da zaradiš.

 

Igra je spoj svih umjetnosti za koje ni inače nije dopuštena neovlaštena reprodukcija. Za sada u igrama toleriraju to streamanje, walkthroughove i sl. Ali tko kaže da će vječno.

Pogotovo kod igara koje igraš radi priče. Još pogotovo ako su linearne, pa kad vidiš sve šta ćeš igrati onda.

Drugo je za kompetitivne igre gdje to samo potiče ljude da više igraju i onda je u interesu i publishera i developera da se čim više priča o njima.

 

Naravno, tko ima dozvolu neka streama.

 

Ali ako će platiti streamer onda bi trebao platiti i streaming servis (youtube, twitch) jer i oni zarađuju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Pokrenuo bih malu raspravu.
Na hcl portalu sam procitao clanak o mišljenju jednog developera da bi streameri trebali placati licencu za stream igre.

Iskreno, mogu reci da se slazem s njim. Za promociju je dovoljan kratki video, review ili prvih 15 min igre.
Meni nebi bio problem platiti licencu kad vec dobijem free igru.
Bilo bi zanimljivo vidjeti da i developeri zarade na popularnim Streamerima, mnogi koji gledaju streamove ni ne kupe igru na kraju.
S druge strane, igre tipa Fall Guys ili Among Us su postale popularne upravo zbog streamera. I sad svi streamaju igru zbog visokog search ratea.
Sto vi mislite? Naravno tu ne ubrajam review kanale i slične.

Btw. taj developer radi za google na stadia... tak da ta bizarna izjava nije nimalo cudna.

Ako izbacis online igru i trazis da ti ljudi placaju za streamanje osuđen si na propast jer ti to nitko nece platit, a igra ce ti past u zaborav.

Zamisli da je tak i za recenzije i ostalo... pa nitko nece nit znat da ta tvoja igra postoji.



Probo je to i Nintendo napravit pa je odustao od toga na kraju.

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Pokrenuo bih malu raspravu.
Na hcl portalu sam procitao clanak o mišljenju jednog developera da bi streameri trebali placati licencu za stream igre.

Iskreno, mogu reci da se slazem s njim. Za promociju je dovoljan kratki video, review ili prvih 15 min igre.
Meni nebi bio problem platiti licencu kad vec dobijem free igru.
Bilo bi zanimljivo vidjeti da i developeri zarade na popularnim Streamerima, mnogi koji gledaju streamove ni ne kupe igru na kraju.
S druge strane, igre tipa Fall Guys ili Among Us su postale popularne upravo zbog streamera. I sad svi streamaju igru zbog visokog search ratea.
Sto vi mislite? Naravno tu ne ubrajam review kanale i slične.

 To je nekaj ko RH? 19 vrsta poreza i prireza za nekaj kaj si vec 5x kupil. Top spika. Nije dosta mikrotransakcija u svemu, jos bi trebal platit da reklamiram njihovu igru. Nek igre budu besplatne onda, napune ih sa reklamama. Ako zelim iskustvo bez reklama, platim punu cijenu... ako ne... Imam reklame svakih 30min gametimea. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Santana kaže...

Btw. taj developer radi za google na stadia... tak da ta bizarna izjava nije nimalo cudna.

Ako izbacis online igru i trazis da ti ljudi placaju za streamanje osuđen si na propast jer ti to nitko nece platit, a igra ce ti past u zaborav.

Zamisli da je tak i za recenzije i ostalo... pa nitko nece nit znat da ta tvoja igra postoji.



Probo je to i Nintendo napravit pa je odustao od toga na kraju.

 

 

 

Onaj tko prenosi nogomet plaća savezu i dalje naplaćuje od svojih gledatelja i sponzora (tako je i sa svim ostalim sportovima).

Potpuno isto se može preslikati i na game streaming.

 

Samo što je game industry ogroman i promjenjiv pa je trenutna pažnja često puno bitnija od priljeva neke sitne pinkice.

Jer to nakratko jako podiže vrijednost kompanija koje inače možda uopće ne bi toliko vrijedile. Tako da se taj switch u game industriji vjerojatno nikad neće dogoditi.

 

Ali kažem, nije isto COD Warzone, LOL, FIFA ili npr Uncharted 4, Tomb Raider ili Walking Dead.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 17:39 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Santana kaže...

Btw. taj developer radi za google na stadia... tak da ta bizarna izjava nije nimalo cudna.

Ako izbacis online igru i trazis da ti ljudi placaju za streamanje osuđen si na propast jer ti to nitko nece platit, a igra ce ti past u zaborav.

Zamisli da je tak i za recenzije i ostalo... pa nitko nece nit znat da ta tvoja igra postoji.



Probo je to i Nintendo napravit pa je odustao od toga na kraju.

 

 

 

Onaj tko prenosi nogomet plaća savezu i dalje naplaćuje od svojih gledatelja i sponzora (tako je i sa svim ostalim sportovima).

Potpuno isto se može preslikati i na game streaming.

 

Samo što je game industry ogroman i promjenjiv pa je trenutna pažnja često puno bitnija od priljeva neke sitne pinkice.

Jer to nakratko jako podiže vrijednost kompanija koje inače možda uopće ne bi toliko vrijedile. Tako da se taj switch u game industriji vjerojatno nikad neće dogoditi.

 

Ali kažem, nije isto COD Warzone, LOL, FIFA ili npr Uncharted 4, Tomb Raider ili Walking Dead.

Ako ilegalno streamas film onda radis samo to ilegalan stream, dok igra spada u fair use jer ipak ti imas kontrolu nad njom... nece se sama igrat bez tebe.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Ezio kaže...

Ako piše negdje u ugovoru da ne smiješ strimati igru bez naknade developeru, onda ok. Netko ju možda zbog toga neće kupiti jer to povlači neke druge mogućnosti za sobom. Recimo, zašto bi takva igra koštala 550 kn? Ako pretpostavimo da developer dodatno može zaraditi što od reklame i dodatne prodaje, što od harača za strimanje, onda igra u startu može biti jeftinija.

Meni je to sve skupa suluda gramzivost. Nije developer osigurao platformu za strimanje. Zamisli kupiš Urus i snimaš se kako voziš i dobivaš gomilu lajkova i gledatelja na youtubeu. Zarađuje youtube i zarađuje youtuber. Šta bi trebalo i lamborghiniju poslati postotak zarade?

Ili odeš Urusom pred narodnjački klub i pokupiš neku plastičnu pi*ku koja se taman izoperirala za Dubai. Nakon upotrebe bi bio red poslati ju upravi Lamborghinija da i oni dobiju postotak pi*ke.

 

A gle, jel možeš streamati se kako gledaš i komentiraš cijeli film s bluraya?

Taman i da ne zaradiš ništa od toga popio bi tužbu, a kamoli da zaradiš.

 

 To je neusporedivo. Komentiraj 1:1 usporedbu a to je samo i jedino ona u kojoj je developer=lambo uprava, kupac urusa=kupac igre, streaming=pi*ka

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Pokrenuo bih malu raspravu.
Na hcl portalu sam procitao clanak o mišljenju jednog developera da bi streameri trebali placati licencu za stream igre.

Iskreno, mogu reci da se slazem s njim. Za promociju je dovoljan kratki video, review ili prvih 15 min igre.
Meni nebi bio problem platiti licencu kad vec dobijem free igru.
Bilo bi zanimljivo vidjeti da i developeri zarade na popularnim Streamerima, mnogi koji gledaju streamove ni ne kupe igru na kraju.
S druge strane, igre tipa Fall Guys ili Among Us su postale popularne upravo zbog streamera. I sad svi streamaju igru zbog visokog search ratea.
Sto vi mislite? Naravno tu ne ubrajam review kanale i slične.

 

Po meni to je notorna glupost koja nema veze sa stvarnošću, niti je provediva, niti je u interesu samih developerskih kuća. To je rekao lik koji je poznat po nebuloznim izjavama i već su mu izvukli kojekakve gluposti koje je govorio u prošlosti.

 

I da sad ne ulazim u usporedbe kakvima se bave po internetu (zašto filmski kritičar ne treba plaćati licencu da bi kritizirao film i sl.), zar ti stvarno misliš da bi sami developeri dobili i jednog dolara od tih licenci? Otišle bi na podebljanje bonusa i dividendi CEO-a i ostalih gazdi.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Pokrenuo bih malu raspravu.
Na hcl portalu sam procitao clanak o mišljenju jednog developera da bi streameri trebali placati licencu za stream igre.

Iskreno, mogu reci da se slazem s njim. Za promociju je dovoljan kratki video, review ili prvih 15 min igre.
Meni nebi bio problem platiti licencu kad vec dobijem free igru.
Bilo bi zanimljivo vidjeti da i developeri zarade na popularnim Streamerima, mnogi koji gledaju streamove ni ne kupe igru na kraju.
S druge strane, igre tipa Fall Guys ili Among Us su postale popularne upravo zbog streamera. I sad svi streamaju igru zbog visokog search ratea.
Sto vi mislite? Naravno tu ne ubrajam review kanale i slične.

Ne slazem se s tim prijedlogom.

Ako ga to toliko smeta ne mora poklanjati kodove streamerima.

Jer bi to vrlo brzo prebacili neko sranje i na usere, pa ti pocnu naplacivati igru po minuti provedenoj u njoj.

 

Dovoljno je sranje s digitalijom i servisima gdje platis igru i u biti nisi njen vlasnik.

Ne mozes je posuditi, ne mozes je pokloniti, jedino se mozes nadati da nece nikad propasti servis na kojem si je uzeo.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Usporedba
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Gogy7 kaže...
Usporedba

 Nekako mislim da  ce sa "faceliftom" biti upola manji.Isto kao i ps3 i ps4 slim u odnosu na original

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
big_guy kaže...

 Nekako mislim da  ce sa "faceliftom" biti upola manji.Isto kao i ps3 i ps4 slim u odnosu na original

 A što ako izađe danas sutra(za par godina) "Pro" ili "ultra" moglo bi samo zadržati gabarite 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice