Novi korisnici i spam na oglasima

poruka: 9
|
čitano: 4.850
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Novi korisnici i spam na oglasima

Pozdrav,

Vidio sam da u zadnje vrijeme dosta "novih" članova (starih od par dana do par mjeseci) visi po oglasima. Svi možemo pretpostaviti da se tu ne radi samo o novim članovima nego i nekim starim koji imaju po dva ili možda i više računa. Ne izgleda lijepo kad tamo žicaju i spamaju oglase, bacaju TD, itd.. Možda bi trebalo zabraniti pristup oglasniku i procjenama novim članovima dok ne steknu nekakav status nakon određenog perioda. Također i mogućnost TU/TD dok ne postanu punokrvni članovi. Osobno ne oglašavam često, ali često bacim oko na oglase i mislim da bi tu trebalo malo uvesti reda. 

Samo dobronamjerna sugestija. Hvala.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Novi korisnici i spam na oglasima

Krivo razmišljanje, oglasi su jedino mjesto gdje se može "objektivno" dati TU/TD, i nitko od prozvanih ih ne daje bezveze, a i još mi je najjače kak ozbiljno doživljavate to, tipa kad vidiš TD odmah doživljavaš to kao: ubit ću ti mamu i silovati tatu, premda to zapravo znači: ne slažem se (piše ti kad "hoveraš" miš iznad toga).

Tak da ti je ideja bezveze, nitko ne bi dao TD da cijena nije skroz fulana, a to kaj misliš da se ljudi samo inate nije istina; ako želiš prodati proizvod iznad tržišne cijene - koristi njuškalo, svaka daljna diskusija je uzaludna.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Novi korisnici i spam na oglasima

Ovdje se vecina razumije u hardver i zna koliko sto vrijedi.Na raznim oglasnicima i FB marketplacu ljudi stavljaju na primjer GAMING Konfa sa i5 2400 GTX 1050TI 4gb , 2x 4gb ddr3 1600mhz i 256gb ssd okaci 2-3 RGB ventilatora za 100kn i opali cijenu 400e.

 

Slazem se jedino da bi se trebalo uredovat gdje se spama na jednom te istom oglasu sa 10-tak postova dnevno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi korisnici i spam na oglasima

Dakle nisam rekao da se ukloni mogućnost TU/TD sa oglasa, već da se "novim" članovima ukloni ta mogućnost dok se ne pokaže da su zaista novi članovi, a ne drugi ili treći računi pojedinaca. Moje mišljenje je da toga ima. Zapravo novim članovima treba u cijelosti dignuti TU/TD dok ne steknu neki status ili prođe neki period. Može im ostati opcija HVALA kad postave pitanje i dobiju odgovor, recimo kao kod kolega koji neumorno svaki dan sastavljaju konfiguracije. Ako nisam u pravu neka modovi zaključaju temu i zdravo. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 11:08 (Alizalb).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Novi korisnici i spam na oglasima
Alizalb kaže...

Pozdrav,

Vidio sam da u zadnje vrijeme dosta "novih" članova (starih od par dana do par mjeseci) visi po oglasima. Svi možemo pretpostaviti da se tu ne radi samo o novim članovima nego i nekim starim koji imaju po dva ili možda i više računa. Ne izgleda lijepo kad tamo žicaju i spamaju oglase, bacaju TD, itd.. Možda bi trebalo zabraniti pristup oglasniku i procjenama novim članovima dok ne steknu nekakav status nakon određenog perioda. Također i mogućnost TU/TD dok ne postanu punokrvni članovi. Osobno ne oglašavam često, ali često bacim oko na oglase i mislim da bi tu trebalo malo uvesti reda. 

Samo dobronamjerna sugestija. Hvala.

 Onaj tko postavi mali oglas ima mogućnost zaključavanja komentara.

 

Ako netko baš ciljano provocira ili trola u komentarima, može ga se prijaviti.

 

Već postoji vrlo strogo ograničenje o minimum 6 mjeseci starom računu (ili statusu pretplatnika) za one koji imaju pravo objaviti oglas, a sada da se još ide dodatno limitirati prava onih koji oglase čitaju i žele komentirati, odvelo bi nas u krajnost.

...
4 godine
protjeran
offline
Re: Novi korisnici i spam na oglasima
fer-de-lance kaže...

Krivo razmišljanje, oglasi su jedino mjesto gdje se može "objektivno" dati TU/TD, i nitko od prozvanih ih ne daje bezveze, a i još mi je najjače kak ozbiljno doživljavate to, tipa kad vidiš TD odmah doživljavaš to kao: ubit ću ti mamu i silovati tatu, premda to zapravo znači: ne slažem se (piše ti kad "hoveraš" miš iznad toga).

Tak da ti je ideja bezveze, nitko ne bi dao TD da cijena nije skroz fulana, a to kaj misliš da se ljudi samo inate nije istina; ako želiš prodati proizvod iznad tržišne cijene - koristi njuškalo, svaka daljna diskusija je uzaludna.

 

 Mislim da kolega zapravo zeli reci da inicijativa bude poput one na pc ekspertu
 gdje moras biti clan barem 6mj za pristup trznici.

 
 a ne da se danas regas sutra imas 10 oglasa na trznici bez ikakvog traga na forumu
 slike o tome  jesi li dobronamjerno tu ili da nekoga prevaris/trolas, itd...

 odnosno postovi + odredeni vremenski staz znaci pristup oglasima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 10:03 (bloodborne).
12 godina
offline
Novi korisnici i spam na oglasima

Opcenito se ljudi malo previse pale tu na forumu (ne samo trznica) napisi jednu greskicu odmah ide drvlje i kamenje po tebi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi korisnici i spam na oglasima
bloodborne kaže...
fer-de-lance kaže...

Krivo razmišljanje, oglasi su jedino mjesto gdje se može "objektivno" dati TU/TD, i nitko od prozvanih ih ne daje bezveze, a i još mi je najjače kak ozbiljno doživljavate to, tipa kad vidiš TD odmah doživljavaš to kao: ubit ću ti mamu i silovati tatu, premda to zapravo znači: ne slažem se (piše ti kad "hoveraš" miš iznad toga).

Tak da ti je ideja bezveze, nitko ne bi dao TD da cijena nije skroz fulana, a to kaj misliš da se ljudi samo inate nije istina; ako želiš prodati proizvod iznad tržišne cijene - koristi njuškalo, svaka daljna diskusija je uzaludna.

 

 Mislim da kolega zapravo zeli reci da inicijativa bude poput one na pc ekspertu gdje moras biti clan barem 6mj za pristup trznici.

 a ne da se danas regas sutra imas 10 oglasa na trznici bez ikakvog traga na forumu da netko stvori sliku o tome 

 jesi li dobronamjerno tu ili da nekog prevaris/trolas, itd...

 odnosno postovi + odredeni vremenski staz znaci pristup oglasima.

 Kolega točno sam na to mislio, i osobno mislim da je to sasvim ok. Ali opet, tu su modovi i oni odlučuju.

4 godine
protjeran
offline
Re: Novi korisnici i spam na oglasima
Alizalb kaže...
bloodborne kaže...
fer-de-lance kaže...

Krivo razmišljanje, oglasi su jedino mjesto gdje se može "objektivno" dati TU/TD, i nitko od prozvanih ih ne daje bezveze, a i još mi je najjače kak ozbiljno doživljavate to, tipa kad vidiš TD odmah doživljavaš to kao: ubit ću ti mamu i silovati tatu, premda to zapravo znači: ne slažem se (piše ti kad "hoveraš" miš iznad toga).

Tak da ti je ideja bezveze, nitko ne bi dao TD da cijena nije skroz fulana, a to kaj misliš da se ljudi samo inate nije istina; ako želiš prodati proizvod iznad tržišne cijene - koristi njuškalo, svaka daljna diskusija je uzaludna.

 

 Mislim da kolega zapravo zeli reci da inicijativa bude poput one na pc ekspertu gdje moras biti clan barem 6mj za pristup trznici.

 a ne da se danas regas sutra imas 10 oglasa na trznici bez ikakvog traga na forumu da netko stvori sliku o tome 

 jesi li dobronamjerno tu ili da nekog prevaris/trolas, itd...

 odnosno postovi + odredeni vremenski staz znaci pristup oglasima.

 Kolega točno sam na to mislio, i osobno mislim da je to sasvim ok. Ali opet, tu su modovi i oni odlučuju.

 da, jasno mi je sa time da ako se dobro sjecam ovdje sam morao cekati 3 mj da postam prvi oglas

 ili moram biti bug pretplatnik.

 

 dok sad cu te lagati na pc ekspertu sam preko 10 god regan clan, tam smo morali

 cekati 6 mj i onda jos na mail slati svoj nick, staz kako bi nam se odobrio pristup trznici.
 sto je po meni sasvim okej.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice