TVZ zagreb upis

poruka: 5
|
čitano: 6.480
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
TVZ zagreb upis

Ima li netko informaciju koliko je bodova trebalo imati za upis na tvz 2020./2021.? Smjer računarstvo

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
TVZ zagreb upis

Moze li odgovor,hvala.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
TVZ zagreb upis

Pozdrav, maturant sam tehničke škole te me zanimaju studiji na TVZ-u.

Imam predznanja iz programiranja, i voljan sam poboljšati znanje, sviđa mi se raditi u HTML-u i CSS-u te me zanima isplati li mi se upisivati računalstvo ili je to pretežak studij? Zanima me hardver računala i sve vezano uz računala, no nisam prevelik obožavatelj elektroničkih sklopova i mikroupravljača (Arduino, LPC, PLC).

Također, interesira me što izabrati ukoliko ne upadnem na računalstvo. Koliko sam dosad vidio i čuo, elektrotehnika je jako teška (OE i MAT), a informatika me zanima više o smjerovima.

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: TVZ zagreb upis
proffa kaže...

Moze li odgovor,hvala.

 Ne znam koliko kasnim sa odgovorom no eto možda pomogne drugima koji vide ovo:

 

https://www.srednja.hr/kalkulator-matura/

https://www.educentar.net/Usporedi-studije/

 

Odeš na jednu od tih stranica odabereš studij koji te zanima i možeš te informacije saznati, ovo piše za računarstvo na tvz-u: "Prošle akademske godine minimalni broj bodova potreban za upis bio je 694.70, a u prosjeku je ostvareno 753.80 bodova" sad kolko je to pouzdano ne znam 100% ali reko bi da je tu negdje s obzirom na to da obe stranice daju tu informaciju, računaj tak negdje oko 700(a vrlo lako bi moglo biti i više) bodova manje ne odnosno vrlo mala vjerojatnost osim ako ovu maturu ne napišu ljudi lošije. Naravno može se svašta promjenit i ovisi kako generacija napiše maturu ali budi siguran i ciljaj na više od minimuma nemoj se kockat na način "ljudi će napisati loše" i takve fore.

 

Recimo 2017./2018. Minimalan potreban broj bodova 732.3, 2016./2017. minimalan potreban broj bodova 710.7... tako da evo mislim da s ovim informacijama možeš otprilike neku sliku složit kolko će ti biti potrebno.

 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ zagreb upis
htmlking123 kaže...

Pozdrav, maturant sam tehničke škole te me zanimaju studiji na TVZ-u.

Imam predznanja iz programiranja, i voljan sam poboljšati znanje, sviđa mi se raditi u HTML-u i CSS-u te me zanima isplati li mi se upisivati računalstvo ili je to pretežak studij? Zanima me hardver računala i sve vezano uz računala, no nisam prevelik obožavatelj elektroničkih sklopova i mikroupravljača (Arduino, LPC, PLC).

Također, interesira me što izabrati ukoliko ne upadnem na računalstvo. Koliko sam dosad vidio i čuo, elektrotehnika je jako teška (OE i MAT), a informatika me zanima više o smjerovima.

 

Hvala unaprijed.

 Ništa nije preteško i sve se može završiti - sve ovisi o tebi i koliko si se voljan potruditi. Kažeš zanimaju te računala, ali ne i sklopovi, no ukoliko ne znaš analogne/elektroničke i digitalne sklopove nemožeš shvatiti kako računalo radi npr. 

 

HTML i CSS ćeš raditi na TVZ-u na računarsvu i informatici (fino ih je znati - no koliko su danas korisni?). 

Informatiku ne preporučujem upisati i tu ću stati. Elektrotehnika jeste teža, no ne nemoguća. Na elektrotehnici postoji smjer Komunikacijska i računalna tehnika (signali, procesi, programiranja...), od programiranja imaš C,JAVA, LabView, programiranje PLC-a (LAD). 

 

Posloži si prioritete i upiši ono što te zanima. Razmišljajnje - neću to upisati to je teško ne ide.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice