Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 550.306
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Pitanje za ekipu koja je kupila P30pro u A1 Hrvatska.

Podržava li uređaj Dual Sim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
sweeth kaže...

Pitanje za ekipu koja je kupila P30pro u A1 Hrvatska.

Podržava li uređaj Dual Sim?

Da i to kod svih operatera...

8 godina
protjeran
offline
Huawei P30/P30 Pro

jel emui ist kao i na m20pro? ili su ga poboljsali? jesu li fotografije obasute zutilom ili je to update rijesio? gledam napraviti upgrade s note 9, ali sve me strah da ce to biti downgrade ako odaberem p30 pro

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Imas more tema o tome a note 9 i p30pro ti je lako uporediti... I za to imas more izvora.... zasto mijenjas note 9? Tesko da ces napraviti upgrade barem nista bitno sto ces primijetiti u radu sa bilo kojim telefonom trenutno na trzstu a i koji ce izaci na trziste u ovoj godina.....

12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ivanlotz kaže...

jel emui ist kao i na m20pro? ili su ga poboljsali? jesu li fotografije obasute zutilom ili je to update rijesio? gledam napraviti upgrade s note 9, ali sve me strah da ce to biti downgrade ako odaberem p30 pro

Konstantno izlazi update...mi smo na 124, izašao je 140, i sad 153...

 

Fotografije meni nikad nisu bile žute...to mi je Note 9 radio...

 

Ako te strah onda ostani na Note9. 

 

Ja sam isšao s Nota 9 na P30 Pro i ne žalim ni jedne sekunde.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

A što misliš o prelasku s s10+ na p30 pro.sve više si o tome razmišljam.jučer probao p30 pro i mob mi se sviđa

12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
igor001 kaže...

A što misliš o prelasku s s10+ na p30 pro.sve više si o tome razmišljam.jučer probao p30 pro i mob mi se sviđa

Moje subjektivno mišljenje. Ja sam ti uzeo P30 Pro u prenarudžbi i dobio sat. Za tih 4500kn se meni isplatilo zamjenit Note9 s P30 Pro.

 

Imao sam S6,S7,S8,Note 9... + ostale mobitele. Ja nisam uzeo S10+ jer ne vidim nikakav napredak., ili ono nešto što bi me potaknulo da kupim S10+.

 

P30 Pro sam prvenstveno uzeo zbog kamere i ja sam prezadovoljan. Baterija ti je odlična, brzi punjenje fenomenalno, brzina software-a top...

Svaki novi update donosi nova poboljšanja...153 daje dual video snimanje, još brži otisak prsta, bolje slike...ima tu svega po malo.

 

Kažem to je moje mišljenje. Nekom će S10+ biti bolji tj ima drugačije prioritete, nekom Note 9. Ima nas svakavih...nismo svi isti.

 

ps na kraju krajeva ne znam kako misliš kupit mob...ali uzmi online i imaš 14 dana zakonski rok za povrat. U 14 dana ga testiraj pa vidi. Zato ja uvijek kupujem online - M20Pro mi nije legao tj dobio sam zeleni ekran.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 12:23 (R36).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...
igor001 kaže...

A što misliš o prelasku s s10+ na p30 pro.sve više si o tome razmišljam.jučer probao p30 pro i mob mi se sviđa

Moje subjektivno mišljenje. Ja sam ti uzeo P30 Pro u prenarudžbi i dobio sat. Za tih 4500kn se meni isplatilo zamjenit Note9 s P30 Pro.

 

Imao sam S6,S7,S8,Note 9... + ostale mobitele. Ja nisam uzeo S10+ jer ne vidim nikakav napredak., ili ono nešto što bi me potaknulo da kupim S10+.

 

P30 Pro sam prvenstveno uzeo zbog kamere i ja sam prezadovoljan. Baterija ti je odlična, brzi punjenje fenomenalno, brzina software-a top...

Svaki novi update donosi nova poboljšanja...153 daje dual video snimanje, još brži otisak prsta, bolje slike...ima tu svega po malo.

 

Kažem to je moje mišljenje. Nekom će S10+ biti bolji tj ima drugačije prioritete, nekom Note 9. Ima nas svakavih...nismo svi isti.

 

ps na kraju krajeva ne znam kako misliš kupit mob...ali uzmi online i imaš 14 dana zakonski rok za povrat. U 14 dana ga testiraj pa vidi. Zato ja uvijek kupujem online - M20Pro mi nije legao tj dobio sam zeleni ekran.

 Bitno mi je kod mob da je slušalica glasna,pošto radim u jako bučnom okruženju,a vidim da p30 pro nema klasičnu slušalicu,pa me to zabrinjava,pošto s10+ ima stvarno glasnu slušalicu

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 12:42 (igor001).
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
igor001 kaže...
R36 kaže...
igor001 kaže...

A što misliš o prelasku s s10+ na p30 pro.sve više si o tome razmišljam.jučer probao p30 pro i mob mi se sviđa

Moje subjektivno mišljenje. Ja sam ti uzeo P30 Pro u prenarudžbi i dobio sat. Za tih 4500kn se meni isplatilo zamjenit Note9 s P30 Pro.

 

Imao sam S6,S7,S8,Note 9... + ostale mobitele. Ja nisam uzeo S10+ jer ne vidim nikakav napredak., ili ono nešto što bi me potaknulo da kupim S10+.

 

P30 Pro sam prvenstveno uzeo zbog kamere i ja sam prezadovoljan. Baterija ti je odlična, brzi punjenje fenomenalno, brzina software-a top...

Svaki novi update donosi nova poboljšanja...153 daje dual video snimanje, još brži otisak prsta, bolje slike...ima tu svega po malo.

 

Kažem to je moje mišljenje. Nekom će S10+ biti bolji tj ima drugačije prioritete, nekom Note 9. Ima nas svakavih...nismo svi isti.

 

ps na kraju krajeva ne znam kako misliš kupit mob...ali uzmi online i imaš 14 dana zakonski rok za povrat. U 14 dana ga testiraj pa vidi. Zato ja uvijek kupujem online - M20Pro mi nije legao tj dobio sam zeleni ekran.

 Bitno mi je kod mob da je slušalica glasna,pošto radim u jako bučnom okruženju,a vidim da p30 pro nema klasičnu slušalicu,pa me to zabrinjava,pošto s10+ ima stvarno glasnu slušalicu

 Meni je slušalica taman glasna. Onda ga nemoj kupit. Kupi S10+..

5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Pročitaj moj post prije,pa češ vidjeti da imam s10+ i da razmišljam o prelasku na p30pro,pa sam zato pitao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 14:04 (igor001).
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Molim pomoć! Imam mob. Huawei P9 lite mini. Do sada mi je mesenđer slao i primao slike,a prije par dana sam primjetio da nema slika nego neka hrpa brojeva.Kad stisnem na to pita želite li otvoriti datoteku,stisnem u redu ,kaže preuzimanje datoteke se priprema,ali se ništa ne dešava.Isto kad nekom šaljem sliku on vidi sliku,a ja je vidim dok ne ode k njemu,a onda se opet ukaže ona kamara brojeva.Inače,onaj kojem sam poslao sliku on je cjelo vrijeme vidi.

Samo Canon priznam
 
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...

zasto mijenjas note 9? Tesko da ces napraviti upgrade barem nista bitno sto ces primijetiti u radu sa bilo kojim telefonom trenutno na trzstu a i koji ce izaci na trziste u ovoj godina.....

a cisto onako, note 9 imam vec duze vrijeme, pa da probam nesto novo/drugacije

mozda ipak bolje da pricekam oneplus 7 pro, cini mi se prilicno zanimljiv

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ja mijenjam mobitele svakih pola godine pa sam Note 9 mijenjao nakon 7 mjeseci a ne da bi uzeo P30 PRO...on je bio najpovoljniji i dovoljno interesantan za isprobati.
Kada bi gledao cisto racionalno P30 PRO nije vrijedan prelaska jer je Note u mnogo stvari bolji mob.
Neces biti nezadovoljan sa P30 PRO, ali realno Note je visa klasa...ono kao da usporedjujemo Mercedes S klasu sa E klasom.
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ivanlotz kaže...
Posmatrač kaže...

zasto mijenjas note 9? Tesko da ces napraviti upgrade barem nista bitno sto ces primijetiti u radu sa bilo kojim telefonom trenutno na trzstu a i koji ce izaci na trziste u ovoj godina.....

a cisto onako, note 9 imam vec duze vrijeme, pa da probam nesto novo/drugacije

mozda ipak bolje da pricekam oneplus 7 pro, cini mi se prilicno zanimljiv

 Ja mjenjam mobitele svaki pola godine i ako hoćeš probat nešto novo onda uzmi P30 Pro a ako hoćeš ostat na "sterilnom" Samsungu...slobodno.

 

Malo bi promijenio Ocean77 konstataciju. Note 9 ti je S klasa - onako konforna, poslovna, u neku ruku dosadna...a P30 Pro ti je E klasa ali Brabusov model. Neće ti bitni udobna i konforna ali ćeš imati neke stvari s kojima se ističe iz mase Mercedesa...

P30 Pro zoom, baterija, brzo punjenje.

Nadogradnja 153 software ti još donsi poboljšanje na kameri, senzor otiska prsta + dual camera snimanje.

 

 

10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Daj ne uspoređujte mobitele s autima bog vas pomoga. 

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Stavljena zadnja verzija softwarea 9.1.0.153...preskocih ja 140.

Dobio Dual-view mod, poboljsan portret mod jer su uključili ovu TOF kameru..

Portret moram još isprobati...

Senzor otiska prsta poboljšan...radi još brže..

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Dodaju stvari iako jos nisu rijesili ni neke osnovne.
AI mode je vrlo los, prepozna scenu dobro, ali prezasicuje boje.
Trava nikada zelenija nije bila, a nebo plavije...ugasen vivid colors.
Za Instagram je to OK, ali za realnije slike i dalje smatram da treba to sve pogasiti.
Jucer prvi maj, u prirodi, upalim AI, auto mode, prebacujem povremeno na teleskopsku kameru i cesto se gubi AI jer skace malo sa glavne na teleskopsku...rezultat, oko 50% nezeljenih rezultata...citaj slika koje su trebale biti sa uvecanjem 5X, a zapravo su crop sa glavne kamere i rezultat je daleko losija slika.
Ove sa koristenim AI su kao sto rekoh dobre samo za Instagram...AI mode treba jedan veliki update jer ovo je komedija...ono sto je odlicno je wide kamera...to mi je najpozitivniji dio price kamera na P30 PRO.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 10:02 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Dodaju stvari iako jos nisu rijesili ni neke osnovne.
AI mode je vrlo los, prepozna scenu dobro, ali prezasicuje boje.
Trava nikada zelenija nije bila, a nebo plavije...ugasen vivid colors.
Za Instagram je to OK, ali za realnije slike i dalje smatram da treba to sve pogasiti.
Jucer prvi maj, u prirodi, upalim AI, auto mode, prebacujem povremeno na teleskopsku kameru i cesto se gubi AI jer skace malo sa glavne na teleskopsku...rezultat, oko 50% nezeljenih rezultata...citaj slika koje su trebale biti sa uvecanjem 5X, a zapravo su crop sa glavne kamere i rezultat je daleko losija slika.
Ove sa koristenim AI su kao sto rekoh dobre samo za Instagram...AI mode treba jedan veliki update jer ovo je komedija...ono sto je odlicno je wide kamera...to mi je najpozitivniji dio price kamera na P30 PRO.

Ugasiš AI i riješen problem. Ne kužim čemu koristiš taj AI ako ti ne odgovara??

Meni na Note 9 je AI bio neupotrebljiv pa ga nisam koristio. Imao sam izbor - ugasio AI.

Ti ako hočeš prirodne boje - ugasiš AI, staviš na standardne boje i imaš realnu sliku. Opet ponavljam da ti na P30 Pro imaš izbora. Na Note 9 nemaš jer htio ne htio slike su ti uvijek bile zasičene i neprirodne.

 

Ne koristim Instagram tj ne stavljam slike, ali ga imam reda radi. Pa 99% slika kod ekipe je za Instagram...tako da 99% ekipi AI odgovara.

 

A što se tiće update-a...poboljšan je senzor (brzina), a koliko vidim i kamera. Bit će to sve dobro. Bitno da se Huawei trudi promjenit neke stvari na bolje.

Meni je kamera na P30 Pro do sad najboja koju sam imao. Svestrana s mogučnostima kakve nitko trenutno nema.

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
A o cemu bi trolao u temi da ugasi Al?
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Poanta je da se AI istice kao jedna od stvari koja je na P30 PRO odlicna iako je daleko od toga.
AI ima problem sa forsiranjem nerealnih boja, a kada se ugasi AI i vivid onda se dobiju normalnije boje, ali problem 5X uvecanja i dalje ostaje na auto mode i bez AI.
Znaci ako ja aktiviram opciju 5X ja ocekujem da sam pokrenuo periskopsku kameru, a ne da mi ovisno o uvjetima (sjena, manje svjetla) mob proizvoljno prebacuje sa glavne na teleskopsku...vrlo frustrirajuce.
Znaci ako hocu pod svaku cijenu 5X trebam ici u PRO mode.
Isto tako kada sam na mode 40 MP onemoguceno je koristenje wide i teleskopske kamere pa treba ulaziti u menu i prebacivati opet na 10 MP.
PRO mode ima bug sa live view jer slika ne ekranu ne prati promjenu postavki uvijek...ovo je real life koristenja kamere tog mobitela i tu ima dosta posla da se kroz update rijese neke stvari.
Ja sam jos na prvom update, vidjet cu dali je nesto od navedenog rijeseno kada dobijem zadnji update.
Meni ne trebaju nove mogucnosti dok postojece ne dovedu u red.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 11:14 (ocean77).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Dodaju stvari iako jos nisu rijesili ni neke osnovne.
AI mode je vrlo los, prepozna scenu dobro, ali prezasicuje boje.
Trava nikada zelenija nije bila, a nebo plavije...ugasen vivid colors.
Za Instagram je to OK, ali za realnije slike i dalje smatram da treba to sve pogasiti.
Jucer prvi maj, u prirodi, upalim AI, auto mode, prebacujem povremeno na teleskopsku kameru i cesto se gubi AI jer skace malo sa glavne na teleskopsku...rezultat, oko 50% nezeljenih rezultata...citaj slika koje su trebale biti sa uvecanjem 5X, a zapravo su crop sa glavne kamere i rezultat je daleko losija slika.
Ove sa koristenim AI su kao sto rekoh dobre samo za Instagram...AI mode treba jedan veliki update jer ovo je komedija...ono sto je odlicno je wide kamera...to mi je najpozitivniji dio price kamera na P30 PRO.

ne znam zasto se muci sa AI ako ti ide na zivce, iskljuci ga i zaboravi da postoji

 

kod mene je totalno suprotno, i nema sanse da fotkam ista bez ukljucenog AI, bar jos malo dok je P30P kod mene, saturacija, wb, dr, odlicni, jedino gdje mogu vidjeti da grijesi je ponekad kod  neba, tu zna napraviti preveliku ekspoziciju, to je to

 

s time da sve fotke koristim za photo albume, oduvijek od kada sam sa fotica presao na fotkanje iskljucivo sa mobitelima, tamo negdje od S6 generacije mobitela

 

koristim 6R dimenzije (6x8) HP i Canon photo papir, i printam sve na HP i Canon photo printerima doma, imam valjda preko 20 obiteljskih foto albuma, sto doma sto kod baka okolo, sve slikano sa mobitelima

 

i kada gledam te fotke, saturacija je najveca na fotkama od Samsunga uredaja, a najmanja na Lumia fotkama, iskljucivo koristim auto mode, nemam vremena niti zivaca se jebat sa manualnim postavkama 

 

iskreno, nije niti veca saturacija ponekad losa, neke od Samsung fotki koje sam radio, bas super izgledaju upravo jer je nabio saturaciju 

 

za realan prikaz scene, za one koji to hoce, jedino manual mode na bilo kojem uredaju je rjesenje, ostalo je stvar osobnog ukusa, tko preferira koji element fotke da je bolji, meni je dinamicki raspon bog i batina, a za ostalo me boli tuki kak je pogodeno

 

da Apple napravi smartphone  kako treba, uzeo bih ga samo zato sto mi se cini da oni najbolje pogadaju dinamicki raspon

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Nisi citao moj post pazljivo...znaci ostavimo AI po strani.
Ugasen AI, i aktiviran auto mode...prebacim na 5X uvecanje, pali teleskopsku kameru i par trenutaka poslije vidim da je sam prebacio na standardnu kameru koja je 1X (sjena, manje svjetla, kontra svjetlo) ...ona ima 40 MP i mob u tom momentu radi crop dijela slike i to "glumi" pravo 5X opticko uvecanje.
Znaci i kada je AI ugasen on ponekad odlucuje umjesto korisnika...u takvoj situaciji ti ostaje samo PRO mode.
PRO mode je trenutno pun bug-ova pa mi ni on nije pouzdano rjesenje.
Ovo sto ja pisem je kada ides kameru suociti sa real life...ja ne znam sto ste vi uopce koristili od svega...po pisanju bih rekao da ste korisnici koji imaju niske kriterije ako vas ovo zadovoljava.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Poanta je da se AI istice kao jedna od stvari koja je na P30 PRO odlicna iako je daleko od toga.

Kolega odlična naspram konkurencije. Pogledaj kakav Samsung ima AI. Nikakav. Note 9 ima takav AI da ga je bolje ne koristit. Rijetko prepoznaje scene tako da ga ja skoro nisma ni koristio. Pogledaj onda boje na Note 9 - zasičene + bijela je žuta. Slika totalno nerealna. I šta sam ja napravio. Prodao Note 9. 

 

Moja preporuka ti je da prodaš P30 Pro i prestaneš se patit...

8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Ja mijenjam mobitele svakih pola godine pa sam Note 9 mijenjao nakon 7 mjeseci a ne da bi uzeo P30 PRO...on je bio najpovoljniji i dovoljno interesantan za isprobati.
Kada bi gledao cisto racionalno P30 PRO nije vrijedan prelaska jer je Note u mnogo stvari bolji mob.
Neces biti nezadovoljan sa P30 PRO, ali realno Note je visa klasa...ono kao da usporedjujemo Mercedes S klasu sa E klasom.

hvala ti na savjetu, strpit cu se onda jos malo, barem do izlaska op7, mozda cak i do note 10

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Evo vam jedan ociti BUG u PRO mode...ovo vam je live view prikaz koji inace sluzi osim za kadriranje i da vidis kakvu sliku ces dobiti...znaci u kadru imam sliku kakvu zelim, a rezultat je preeksponirana slika.
Primjetio sam da se u PRO mode AF kamere jako muci i sporo fokusira...ista stvar se ne dogadja u auto mode sto znaci da je hardware isprava i da je problem SW prirode.
Znaci u svakom mode ima neki problem...cekam update pa cemo vidjeti sto je od ovoga rjeseno.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ovdje na ovom video od nekog lika se vidi to o cemu pisem...na samom kraju videa prebacuje malo na standardnu, malo na periskopsku...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Evo vam jedan ociti BUG u PRO mode...ovo vam je live view prikaz koji inace sluzi osim za kadriranje i da vidis kakvu sliku ces dobiti...znaci u kadru imam sliku kakvu zelim, a rezultat je preeksponirana slika.
Primjetio sam da se u PRO mode AF kamere jako muci i sporo fokusira...ista stvar se ne dogadja u auto mode sto znaci da je hardware isprava i da je problem SW prirode.
Znaci u svakom mode ima neki problem...cekam update pa cemo vidjeti sto je od ovoga rjeseno.

 Ja imam na poslu istu takvu stolicu i trudim se dobit različitu sliku i nikako. Pro mod upaljen.

 

Aj stavi sliku onih dolje postavki u Pro modu, pa da ja tako namjestim?? Ps vidim postavke na prvoj slici.

 

Ček jesi ti tu stolicu zumirao?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 12:00 (R36).
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ne vrijedi ti isto namjestiti jer nemamo iste uvjete...svjetlo.
Imalo bi smisla da smo na istom mjestu i isprobamo u isto vrijeme.
Kada dobijem update koji si ti vec instalirao isprobat cu sve ponovo pa napisem dali je rijeseno sve ovo.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice