Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.495
|
čitano: 5.564.062
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...

Dajte ljudi ne budite smjesni 20 igara ima sigurno sto sp sto mp da sa 3070 ne mogu na 2k povuc 144 a gdje 4k.

Koji je smisao visoke rezolucije sa low-medium detaljima u sp.

Znaci red dead, cyberpunk skoro sve i jddan dio novi assasins creed a, warzone, far cry... Mogao bih nabrojati more naslova, 3060ti je 1080p kartica. Katice poput 3080ti i 3090 na 4k na AA naslovima nemogu dat više od 100 fpsa jedino simulacije.

Najgora je stvar što ljudi koji traže gpu pročitaju ovakve stvari i kupuju napamet... Eto ekipa udri po dislajku kad već toliko lažem...

 Bez DLSS-a ako se upali RT 3060 ti na 1440p ne može držati ni 60 fpsa, u nekim igrama ne nemože ni uz DLSS, npr

 

 

3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...

Dajte ljudi ne budite smjesni 20 igara ima sigurno sto sp sto mp da sa 3070 ne mogu na 2k povuc 144 a gdje 4k.

Koji je smisao visoke rezolucije sa low-medium detaljima u sp.

Znaci red dead, cyberpunk skoro sve i jddan dio novi assasins creed a, warzone, far cry... Mogao bih nabrojati more naslova, 3060ti je 1080p kartica. Katice poput 3080ti i 3090 na 4k na AA naslovima nemogu dat više od 100 fpsa jedino simulacije.

Najgora je stvar što ljudi koji traže gpu pročitaju ovakve stvari i kupuju napamet... Eto ekipa udri po dislajku kad već toliko lažem...

 https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-x-trio/28.html

Evo ako ja lažem onda ti neznaš čitati, sad zamisli ako je ovdje avg u 28 igara na 4K i Ultra detaljima s prakticki nepotrebnih 4xaa ide prosjek 67fpsa sto se desi kad maknes koji detalj A di nece jace grafe

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2022 9:31 (Boris grozni).
14 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Da...a svaka i malo zahtjevnija igra ima 45 fpsa na 4K sa rTX 3060 Ti. Netko jede meso, drugi jedu zelje a u prosjeku svi jedu sarmu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2022 9:53 (forumaš).
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Stanje nacije ko 91" stavis graf od 28 igara i prosijek 67fpsa na abnormalnih 4xaa i ultra detaljima i dalje nevjeruju vec imaju svoje misljenje o tome

#bogvampomogao

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne razumijem ljude koji u 2022, kad se najavaljuju 500 Hz monitori, još uvijek smatraju da je dovoljno imati 60 FPS-a u igri da bi se smatrala igrivom... Smatram da je danas 60 Hz monitor kod gamera izuzetak, a ne pravilo, pa čemu onda preporučivati grafu koja jedva isporuči 70 FPS-a (3060ti na 4k)? Imam 240 Hz monitor i ne pada mi na pamet igrati bilo koju igru koju ne mogu pokrenut na minimalno 144 FPS-a.

Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cauchy kaže...

Ne razumijem ljude koji u 2022, kad se najavaljuju 500 Hz monitori, još uvijek smatraju da je dovoljno imati 60 FPS-a u igri da bi se smatrala igrivom... Smatram da je danas 60 Hz monitor kod gamera izuzetak, a ne pravilo, pa čemu onda preporučivati grafu koja jedva isporuči 70 FPS-a (3060ti na 4k)? Imam 240 Hz monitor i ne pada mi na pamet igrati bilo koju igru koju ne mogu pokrenut na minimalno 144 FPS-a.

To koliko je fps-a potrebno ovisi o tipu igre, kompetitivni fps-ovi naravno zahtjevaju puuno istih, single player igre puno manje, a ovisi i o zanru igre, naravno da u civilizaciji i slicnim igrama ne treba vise od 60 i puuuno bolje ce izgledat u 4k sa 60hz nego u 1080p sa zilijun fps-a...

Sad nakon Eldena igram DS3 i vidi vraga, engine je lockan na 60fps, ti onda takve igre ne igras iako su savrseno igrive?

 

Ukratko, generaliziras i pises gluposti...

14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...

Stanje nacije ko 91" stavis graf od 28 igara i prosijek 67fpsa na abnormalnih 4xaa i ultra detaljima i dalje nevjeruju vec imaju svoje misljenje o tome

#bogvampomogao

 Ja tu grafu imam godinu i pol, jako dobro znam što može i što ne može, imam 1440p i 4k ekran i nije mi problem nešto isprobati, imam i priličan broj igara.

Grafa je odlična, uz DLSS 4K 60 fpsa je moguć , ako si spreman rezati detalje na midium, bez RT-a. Ak igra nema  DLSS onda je problem. Također ta lista nema nove naslove.

 

Za 1440p bez RT 60+ fpsa bez problema. Uz RT zna biti problema i na 1440p. Npr. Dying Light 2 koji sa RT-om izgleda izvrsno, ali uz DLSS performanse neam stabilnih 60 na 1440p, barem dok sam ju igrao. Možda su u međuvremenu to optimizirali.

14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Al ovo je stvarno za posrat se, rezolucija je likovima nebitna i vole gledat pixele i nazubljene rubove, al im zato suze idu kad je nesto u 70fps-a... Koji debilizam 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cauchy kaže...

Ne razumijem ljude koji u 2022, kad se najavaljuju 500 Hz monitori, još uvijek smatraju da je dovoljno imati 60 FPS-a u igri da bi se smatrala igrivom... Smatram da je danas 60 Hz monitor kod gamera izuzetak, a ne pravilo, pa čemu onda preporučivati grafu koja jedva isporuči 70 FPS-a (3060ti na 4k)? Imam 240 Hz monitor i ne pada mi na pamet igrati bilo koju igru koju ne mogu pokrenut na minimalno 144 FPS-a.

 Mogu na TV-u upaliti 120 hza i u single player igrama meni je to isti kurac ko i 60 hza. Kuži se razlika ali meni ništa presudno.

14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Al ovo je stvarno za posrat se, rezolucija je likovima nebitna i vole gledat pixele i nazubljene rubove, al im zato suze idu kad je nesto u 70fps-a... Koji debilizam 

 Meni je 60 fpsa savršeno igrivo uz vsync, u bilo kojem tipu igre,

2 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Al ovo je stvarno za posrat se, rezolucija je likovima nebitna i vole gledat pixele i nazubljene rubove, al im zato suze idu kad je nesto u 70fps-a... Koji debilizam 

 Čitam i nevjerujem

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Meni je iskreno žao što ekipa priča svašta.

Majstori pričate o 4k i 144hz i onda bacate screenove sa 60 plus fpsa i to ne 4k .

60 je igrivo neke igre jesu fluidne ali definitivno je 10 puta bolje sa 75 plus

Svaka brza igra izgleda puno fluidnije sa više fpsa.

Oprostite mi što smatram tako ja sam budala vi ste pametni.

Ovaj forum ima toliko članova koji su pomogli i koji su od koristi.

Neznam u cemu je problem 32 inca 4k

Kad je 27inca za 2k savršeno

Full hd 25 maksimala. 

Msm ljudi će iz financiskih razloga uzivat i na 60 fpsa 

Nemogu svi sebi priuštit gaming zvijeri, ali da je isto 100 plus i 60fpsa to je uvreda za bilo kojeg forumaša 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...

Meni je iskreno žao što ekipa priča svašta.

Majstori pričate o 4k i 144hz i onda bacate screenove sa 60 plus fpsa i to ne 4k .

60 je igrivo neke igre jesu fluidne ali definitivno je 10 puta bolje sa 75 plus

Svaka brza igra izgleda puno fluidnije sa više fpsa.

Oprostite mi što smatram tako ja sam budala vi ste pametni.

Ovaj forum ima toliko članova koji su pomogli i koji su od koristi.

Neznam u cemu je problem 32 inca 4k

Kad je 27inca za 2k savršeno

Full hd 25 maksimala. 

Msm ljudi će iz financiskih razloga uzivat i na 60 fpsa 

Nemogu svi sebi priuštit gaming zvijeri, ali da je isto 100 plus i 60fpsa to je uvreda za bilo kojeg forumaša 

2k je savrseno na 27 inca? Meni nije, meni je prilicno uzasno nakon 4k na 28 inca. 

Ti s jedne strane govoris da je 60 malo i nedovoljno, al s druge strane mala i nedovoljna rezolucija nije problem. 

 

A lijepo ti je objasnjeno da je vrlo visoki fps potreban samo u odredjenim zanrovima igara, cak je i u auto simulacijama 60 dovoljno dobro jer nema naglih, trzavih pokreta kao u shooterima...

 

Shvati da tvoj stav gdje je fps bog, a rezolucija nije bitna, nije nista validniji od suprotnog...

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja koji igram na 34", 1080p i 60-75Hz...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CyberDemonVZ kaže...

Ja koji igram na 34", 1080p i 60-75Hz...

Mi, koji smo igrali na 320x240, kad bi se pojavila igra u 640x480, to bi bilo crystal-clear...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...

Meni je iskreno žao što ekipa priča svašta.

Majstori pričate o 4k i 144hz i onda bacate screenove sa 60 plus fpsa i to ne 4k .

60 je igrivo neke igre jesu fluidne ali definitivno je 10 puta bolje sa 75 plus

Svaka brza igra izgleda puno fluidnije sa više fpsa.

Oprostite mi što smatram tako ja sam budala vi ste pametni.

Ovaj forum ima toliko članova koji su pomogli i koji su od koristi.

Neznam u cemu je problem 32 inca 4k

Kad je 27inca za 2k savršeno

Full hd 25 maksimala. 

Msm ljudi će iz financiskih razloga uzivat i na 60 fpsa 

Nemogu svi sebi priuštit gaming zvijeri, ali da je isto 100 plus i 60fpsa to je uvreda za bilo kojeg forumaša 

 Zar si ista drugo i ocekivao ? Isto kak i dosta ljudi brani DLSS... A u drugom slucaju kriju svoj identitet na steamu da nebi drugi skuzili sta zapravo "igraju", a na forumu trkeljaju nesto drugo.

 

Najbolji mi je onaj sad koji veli da ovi sa nizim rezama vole gledat pixele i nazubljene rubove... Yes, 100% se fokusiramo na rub kuce kod lijevog prozora koji nije dovoljno nazubljen, nema veze sto ispred mene stoji neprijateljski igrac. 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
cauchy kaže...

Ne razumijem ljude koji u 2022, kad se najavaljuju 500 Hz monitori, još uvijek smatraju da je dovoljno imati 60 FPS-a u igri da bi se smatrala igrivom... Smatram da je danas 60 Hz monitor kod gamera izuzetak, a ne pravilo, pa čemu onda preporučivati grafu koja jedva isporuči 70 FPS-a (3060ti na 4k)? Imam 240 Hz monitor i ne pada mi na pamet igrati bilo koju igru koju ne mogu pokrenut na minimalno 144 FPS-a.

To koliko je fps-a potrebno ovisi o tipu igre, kompetitivni fps-ovi naravno zahtjevaju puuno istih, single player igre puno manje, a ovisi i o zanru igre, naravno da u civilizaciji i slicnim igrama ne treba vise od 60 i puuuno bolje ce izgledat u 4k sa 60hz nego u 1080p sa zilijun fps-a...

Sad nakon Eldena igram DS3 i vidi vraga, engine je lockan na 60fps, ti onda takve igre ne igras iako su savrseno igrive?

 

Ukratko, generaliziras i pises gluposti...

Poanta je da je tehnologija krenula naprijed, većina gamera nema više 60 Hz monitore (bilo 1080, 2K ili 4K), igre su fluidnije na više FPS-a, a ljudi i dalje preporučuju grafičke na temelju toga mogu li generirati 60 FPS-a na nekoj rezoluciji. Ako neka igra prikazuje 95 % vremena statičnu sliku, kao tvoja civilizacija, naravno da se ta fluidnost neće moći iskazati. Zbog takvog stava još uvijek NVIDIA i AMD nemaju grafičke koje mogu isporučiti 240 FPS-a na max grafici na 1080p, nego ciljaju da zadovolje tih magičnih 60. I da se razumijemo, nisam protiv visoke rezolucije.

Čemu uopće spominješ DS3 engine? Je li to neko mjerilo kvalitete? Čim je engine lockan na 60 FPS odmah znaš da je ili portan s konzole ili da je izuzetno loše implementiran. 

Imam osjećaj da će ljudi kao ti i za 30 godina svojim unucima pričat kako je 60 Hz "dovoljno" dok će postojat monitori s 1000 Hz. Više čak ni ne programiram na 60 Hz.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Sad nakon Eldena igram DS3 i vidi vraga, engine je lockan na 60fps, ti onda takve igre ne igras iako su savrseno igrive?

 

Ukratko, generaliziras i pises gluposti...

 Smiješno što si spomenuo jednu od igara za koje bi baš žrtvovo grafiku za FPS, pogotovo jer igram parry build.

Elden je daleko od savršeno igrive igre jer Japanci bas obožavaju taj 60 lock i fušerenje PC portova.

Say hello to my little friend
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

S obzirom da trolam eto ode u kinu rižu zaljevat. 

Poglupit ću okolinu oko sebe. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...

S obzirom da trolam eto ode u kinu rižu zaljevat. 

Poglupit ću okolinu oko sebe. 

Usput kupi i trending 60hz monitor 

14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mogu grafe tjerati 240 fpsa ako imaš dovoljno dobar CPU.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cauchy kaže...


Imam osjećaj da će ljudi kao ti i za 30 godina svojim unucima pričat kako je 60 Hz "dovoljno" dok će postojat monitori s 1000 Hz. Više čak ni ne programiram na 60 Hz.

Ajde ne bulazni, imam doma 144 i 300hz (laptop), meni je hrr jednako bitan i u windowsima i browseru kao i u igrama, skrolanje web stranica u kombinaciji 4k 144hz je cisti seks . Poanta je da ako hocu imat 144fps lock, mogu slobodno smanjit rezoluciju, isto tako to do sada jos nisam napravio jer bolje izgleda 4k low nego 1080p ultra...  

 

Isto tako nije poanta u tome dal je From-ov engine dobar ili los nego to da nekad nemas opciju biranja...

 

U nebo dizes jedan aspekt prikaza a negiras drugi, cesto dosta bitniji...

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kmeljavi gameri. Frend je igrao Mp igru, imao je toliko FPSa da je mogao brojati piksele ali je bio The Rock u većini partija.
O periferiji i A4 papiru ispod miša neću ni pričat
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vidim da su malo pale cijene gpu-a, koja bi trenutno bila ok cijena za polovnu 1660 super?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nova srot 6600 na nabavi 3000. 3060 3700hrk. Sad vidi gdje spada 1660 super i tu se negdje orjentiraj. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cvaja997 kaže...

Nova srot 6600 na nabavi 3000. 3060 3700hrk. Sad vidi gdje spada 1660 super i tu se negdje orjentiraj. 

 

Asus Dual RX6600 je 2.800kn i daleko od toga da je šrot model

https://www.tweaktown.com/reviews/9996/asus-dual-radeon-rx-6600/index.html#Power-Consumption-and-Temps

 

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/amd-rx-6600-review-ft-asus-and-gigabyte/

5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ima li tko iskustva sa ovima gsm centar i mobi ri shop? vidim da su im cijene za neke grafe daleko nize od ostalih ducana

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2022 21:16 (neti973).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Potrebna pomoc...! Danas sam cistio svoju graficku (XFX rx 580 8gb) i cistio ko i svakih 6 mjeseci sto radim, ali je problem sto ventilatori se ne vrte,odnosno ne vrte se ni kad se podesi rucni nacin u MSI Afterburneru, a sukladno tome ona ima u sebi 0 rpm mode koji ne pokrece ventilatore ukoliko temp ne dode do 60°C, ali sam upalio igricu i temp je skocila do 68 a ventilator i dalje stoji na mjestu, i siguran sam da nisam potrgao pinove jer su ravni i sve zice u konektoru su prisutne i znam da nisam cupao ko sivonja niti sam cupao da sam primio za žicu vec za to malo kuciste gdje su pinovi, odnosno radio sam ko u svaki put, ali sad ne zele ventilatori radit i ne znam sto je problem

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Strumf123 kaže...

Potrebna pomoc...! Danas sam cistio svoju graficku (XFX rx 580 8gb) i cistio ko i svakih 6 mjeseci sto radim, ali je problem sto ventilatori se ne vrte,odnosno ne vrte se ni kad se podesi rucni nacin u MSI Afterburneru, a sukladno tome ona ima u sebi 0 rpm mode koji ne pokrece ventilatore ukoliko temp ne dode do 60°C, ali sam upalio igricu i temp je skocila do 68 a ventilator i dalje stoji na mjestu, i siguran sam da nisam potrgao pinove jer su ravni i sve zice u konektoru su prisutne i znam da nisam cupao ko sivonja niti sam cupao da sam primio za žicu vec za to malo kuciste gdje su pinovi, odnosno radio sam ko u svaki put, ali sad ne zele ventilatori radit i ne znam sto je problem

Jel usao/kliknuo konektor do kraja? Ako nista ne pomogne, uvijek ti ostaje opcija "raskupusat" shroud od coolera i montirat "obicne" 120mm ventove koje spojis na plocu/hub..

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Strumf123 kaže...

Potrebna pomoc...! Danas sam cistio svoju graficku (XFX rx 580 8gb) i cistio ko i svakih 6 mjeseci sto radim

Ajme, nakon toliko raskapanja nije čudno da je kartica "crkla", pa to se lagano prođe kistom ili još bolje kompresorom i to je to, nije to predviđeno da se stalno rastavlja.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice