Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nisam upućen jako u AMD grafe, ali vidio sam na jendom drugom forumu da ovu isto preporučuju:

 

https://www.futura-it.hr/xfx-amd-rx-5600-xt-thicc-ii-pro-6gb-d6-3xdp-hdmi/67075/product/

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DeadPony kaže...

Nisam upućen jako u AMD grafe, ali vidio sam na jendom drugom forumu da ovu isto preporučuju:

 

https://www.futura-it.hr/xfx-amd-rx-5600-xt-thicc-ii-pro-6gb-d6-3xdp-hdmi/67075/product/

 Pulse 5600XT za manju lovu je pun pogodak 

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Misliš li da se isplati uzeti grafičku bez garancije? tj jel 2000kn za 2060 oke cijena bez garancije?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dobro ti kaže megatama, radije idi na 2060, na cyberpunku i budućim igrama ćeš s dlss-om imat perfomanse koje neće ili će jedva stizat i dvije klase jače amd grafe.
Još je najavljen dlss 3.0, a već 2.0 je čudo i toliko dobro radi da je doslovno ludost uzimat grafu bez toga

EDIT
radije daj više i uzmi s garom, a možda i za tu možeš izvuć garu ako kontaktiraš trgovinu i dobiješ kopiju računa
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 11:30 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DeadPony kaže...

Misliš li da se isplati uzeti grafičku bez garancije? tj jel 2000kn za 2060 oke cijena bez garancije?

 Pa uzmi ovu 5600XT Pulse za 2300 i miran si sa garancijom, grafičkom sa svime. Nema smisla ic na rtx 2060 za 2000kn i to bez garancije, a ovdje imas novu 5600xt i to pulse za 2300....

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
rocko9 kaže...
DeadPony kaže...

Misliš li da se isplati uzeti grafičku bez garancije? tj jel 2000kn za 2060 oke cijena bez garancije?

 Pa uzmi ovu 5600XT Pulse za 2300 i miran si sa garancijom, grafičkom sa svime. Nema smisla ic na rtx 2060 za 2000kn i to bez garancije, a ovdje imas novu 5600xt i to pulse za 2300....

 Da to bez garancije mi je zajeb, ali ima nova rtx 2060 za 2500kn pa mi nije neka ogromna razlika u cijenu u odnosu na 5600xt.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

gdje ima nova rtx2060 za 2.5k kuna? Ja koliko vidim ta Pulse rx5600xt je 2.277kn dok je najjeftinija rtx2060 2.715kn, to je više od 400kn razlike za kartice iste snage.

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

gdje ima nova rtx2060 za 2.5k kuna? Ja koliko vidim ta Pulse rx5600xt je 2.277kn dok je najjeftinija rtx2060 2.715kn, to je više od 400kn razlike za kartice iste snage.

 Našao sam ovdje:

 

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-palit-gf-rtx2060-dual-6gb/148921?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

nije mi pokazalo na nabavi kada sam gledao, a gle ako kupuješ općenito za gaming ja bi išao na pulse 5600xt, ako kupujes isključivo za cyberpunk onda rtx2060

10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

gdje ima nova rtx2060 za 2.5k kuna? Ja koliko vidim ta Pulse rx5600xt je 2.277kn dok je najjeftinija rtx2060 2.715kn, to je više od 400kn razlike za kartice iste snage.

 Ma jos je i slabija 2060, a bit ce jos slabija pogotovo poslije kad izgubi podrsku 

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

nije mi pokazalo na nabavi kada sam gledao, a gle ako kupuješ općenito za gaming ja bi išao na pulse 5600xt, ako kupujes isključivo za cyberpunk onda rtx2060

 

Oke hvala na pomoći. Ponudio mi je jedan lik RTX 2060 za 2400kn polovnu, ali budem sad još malo pročitao o 5600 XT.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

...ako kupujes isključivo za cyberpunk onda rtx2060

 nije to isključivo za cyberpunk, nego je pametno sad razmišljati unaprijed, pogotovo kad se vidi kakve dlss ima rezultate i da će raditi sa svim igrama koje imaju taa

2060 će s tim fičrom vozat krugove oko 5700xt, a kamo li ne oko 5600xt

 

na stranu fanbojizam, treba biti realan - dlss je možda bio zakurac u prvoj iteraciji, ali ovo je nešto sasvim drugo

pogledaj malo, bez crvene krpe na očima, testove dlss 2.0 i kako to izgleda, pa sam reci jel nema potencijal napraviti perfprmance boost od barem 50% na rtx grafama bez imalo lošeg utjecaja na prikaz

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

a ja kao imam crvenu krpu oko ociju? 

10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

a ja kao imam crvenu krpu oko ociju? 

 Pa to je to, kad preporucis AMD onda si fanboy ali kad preporucis nvidiu onda nisi 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Realno radi DLSSa RTX serija je vise future proof.....kada ti mozes uz dlss na jednoj rtx2060 dobit performanse rtx2080ti bez dlss o cemu se ima vise razmisljat..... 

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

a ja kao imam crvenu krpu oko ociju? 

 pa čim nastavljaš preporuke 5600xt za cyberpunk, očito imaš

2060 će sa dlss 2.0, kojeg cyberpunk podržava, imat bolje rezultate od 5700xt, a kamo li od 5600xt

 

a nije to samo cyberpunk, jer je nvidia konačno napravila dobar posao i očito namjerila to ubaciti u sve buduće igre, a vjerojatno će ubaciti i u dobar dio starijih koje imaju taa

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

ako kupujes isključivo za cyberpunk onda rtx2060

picajzla0707 kaže...

 pa čim nastavljaš preporuke 5600xt za cyberpunk, očito imaš

 

 

EDIT: joj sorry, vidi crveni upitnik na slici, sad sam gotov 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 13:27 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

EDIT: joj sorry, vidi crveni upitnik na slici, sad sam gotov 

 a jbga, kad nemaš argumenata onda idu budalaštine

 

Nvidia DLSS in 2020: Stunning Results

 

naravno da si ti to sve već vidio, ali ekipa iz hw unboxed su poznati nevidijini plaćenici, pa to nije nikakav argument

zapravo dlss je, isto kao i okrugla zemlja, nasa na mjesecu i 5g mreža, masonska izmišljotina kako bi nas porobili 

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

kakvih argumenata? ti si napisao da sam za cyber preporučavao rx5600xt a finop sam iznad napisao ako uzima za tu igru odnosno ako radi isključivo radi te igre upgrade što je spomenuo neka ide na rtx što sam ti fino i citirao.

 

osim toga, koliko ti prstiju jedne ruke treba da nabrojis sve igre koje podrzavaju DLSS? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 23:26 (ibme74).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

EDIT: joj sorry, vidi crveni upitnik na slici, sad sam gotov 

 a jbga, kad nemaš argumenata onda idu budalaštine

 

Nvidia DLSS in 2020: Stunning Results

 

naravno da si ti to sve već vidio, ali ekipa iz hw unboxed su poznati nevidijini plaćenici, pa to nije nikakav argument

zapravo dlss je, isto kao i okrugla zemlja, nasa na mjesecu i 5g mreža, masonska izmišljotina kako bi nas porobili 

 Imas mozda neke prave igre ? Tipa PUBG, BF4/5, Rust, Warzone/MP, CS, Rainbow, AC ili podrzava jedino smeca sa linkica ? Onaj prvi DLSS je imao BF5 i RTX, a ovaj drugi ga iz nekog razloga nema... interesting.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 14:22 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

osim toga, koliko ti prstiju jedne ruke treba da nabrojis sve igre koje podrzavaju DLSS? 

 koliko ti prstiju treba za igre koje podržavaju taa, a iste će podržavati dlss?

uostalom, zar grafe uzimamo samo radi prošlih igara ili gledamo što će se igrati nadalje

 

hahhaajaads kaže...

 Imas mozda neke prave igre ? Tipa PUBG, BF4/5, Rust, Warzone/MP, CS, Rainbow, AC ili podrzava jedino smeca sa linkica ? Onaj prvi DLSS je imao BF5 i RTX, a ovaj drugi ga iz nekog razloga nema... interesting.

 ti si poseban slučaj, da kojim slučajem ubace dlss podršku u sve i jednu igru unazad 10 godina, ti bi rekao da je sve to zakurac jernga ne podržava quake arena

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 14:24 (picajzla0707).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

osim toga, koliko ti prstiju jedne ruke treba da nabrojis sve igre koje podrzavaju DLSS? 

 koliko ti prstiju treba za igre koje podržavaju taa, a iste će podržavati dlss?

uostalom, zar grafe uzimamo samo radi prošlih igara ili gledamo što će se igrati nadalje

 Pa radi proslih normalno, na jednoj ruci nemres nabrojat nove igre a da valjaju.

 

 DLSS podrsku za "starije" i dobre igre nece izbacit sigurno, a i ako ubace opet ce bit problema sa kvalitetom slike, uostalom tko je uopce spomenuo quake arenu ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 14:26 (hahhaajaads).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja sam skeptičan oko tih featura koje trebaš posebno paliti u samo posebnim igrama. Prosječan gamer ne zna ni koji GPU mu je u kompu, moš mislit da će istraživati što je rtx, dlss 1.0, 2.0, 3.0 i koje igre podržavaju i kako je implementirano. Pa onda još škiljiti jesu sjene bolje ili lošije, kakvi su rubovi, je li fps 90 ili 120.
Jebeš to, staviš što jači GPU u komp i vozi. Brute force sve gura. Kupovat GPU zbog doslovno jedne igre je bedastoća, a još veća da ti GPU feature odlučuje što ćeš igrati.
Moj PC  
10 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Ja sam skeptičan oko tih featura koje trebaš posebno paliti u samo posebnim igrama. Prosječan gamer ne zna ni koji GPU mu je u kompu, moš mislit da će istraživati što je rtx, dlss 1.0, 2.0, 3.0 i koje igre podržavaju i kako je implementirano. Pa onda još škiljiti jesu sjene bolje ili lošije, kakvi su rubovi, je li fps 90 ili 120.
Jebeš to, staviš što jači GPU u komp i vozi. Brute force sve gura. Kupovat GPU zbog doslovno jedne igre je bedastoća, a još veća da ti GPU feature odlučuje što ćeš igrati.

Takav gamer ce kupit konzolu a ne pc jer je na pcu nece znat pokrenut. 

10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Ja sam skeptičan oko tih featura koje trebaš posebno paliti u samo posebnim igrama. Prosječan gamer ne zna ni koji GPU mu je u kompu, moš mislit da će istraživati što je rtx, dlss 1.0, 2.0, 3.0 i koje igre podržavaju i kako je implementirano. Pa onda još škiljiti jesu sjene bolje ili lošije, kakvi su rubovi, je li fps 90 ili 120.
Jebeš to, staviš što jači GPU u komp i vozi. Brute force sve gura. Kupovat GPU zbog doslovno jedne igre je bedastoća, a još veća da ti GPU feature odlučuje što ćeš igrati.

 Pa normala da nece znat, dan danas ih hrpa ne zna snimat nesta, koriste OBS ili nekakve third party programe kao Fraps za snimanje umjesto amdov ili nvidijin softwer koji su vjerovatno najbolji.

5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Ja sam skeptičan oko tih featura koje trebaš posebno paliti u samo posebnim igrama. Prosječan gamer ne zna ni koji GPU mu je u kompu, moš mislit da će istraživati što je rtx, dlss 1.0, 2.0, 3.0 i koje igre podržavaju i kako je implementirano. Pa onda još škiljiti jesu sjene bolje ili lošije, kakvi su rubovi, je li fps 90 ili 120.
Jebeš to, staviš što jači GPU u komp i vozi. Brute force sve gura. Kupovat GPU zbog doslovno jedne igre je bedastoća, a još veća da ti GPU feature odlučuje što ćeš igrati.

 Slažem se.

 

Ali pročitao sam toliko reviewova i mišljenja raznih, gdje sam došao na zaključak da su po performansama RTX 2060 i RX 5600 XT podjednaki, s minimalnim razlikama u nekim igrama. 

Jedina razlika koju navode mnogi je ray tracing koji će biti dostupan u nekim igrama. Što me navodi na zaključak, da ako imam obje kartice po istoj cijeni, radije bi uzeo RTX 2060 (koju će vjerojatno biti lakše i prodati jednog dana).

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RTX2060 je već dan danas drek za RT a kamoli za tek nadolazeće igre sa RT

10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DeadPony kaže...
Kresaux kaže...
Ja sam skeptičan oko tih featura koje trebaš posebno paliti u samo posebnim igrama. Prosječan gamer ne zna ni koji GPU mu je u kompu, moš mislit da će istraživati što je rtx, dlss 1.0, 2.0, 3.0 i koje igre podržavaju i kako je implementirano. Pa onda još škiljiti jesu sjene bolje ili lošije, kakvi su rubovi, je li fps 90 ili 120.
Jebeš to, staviš što jači GPU u komp i vozi. Brute force sve gura. Kupovat GPU zbog doslovno jedne igre je bedastoća, a još veća da ti GPU feature odlučuje što ćeš igrati.

 Slažem se.

 

Ali pročitao sam toliko reviewova i mišljenja raznih, gdje sam došao na zaključak da su po performansama RTX 2060 i RX 5600 XT podjednaki, s minimalnim razlikama u nekim igrama. 

Jedina razlika koju navode mnogi je ray tracing koji će biti dostupan u nekim igrama. Što me navodi na zaključak, da ako imam obje kartice po istoj cijeni, radije bi uzeo RTX 2060 (koju će vjerojatno biti lakše i prodati jednog dana).

 RTX 2060 sa RTom ti je kao da se igras na konzoli, imas isti 30 fps feeling, ako ti je to dobro na kartici od 2500kn onda stvarno 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

RTX2060 je već dan danas drek za RT a kamoli za tek nadolazeće igre sa RT

2060rtx nije drek, ima Nvidia drek hit iz prošlosti GTX 1060 3Gb. ;)

 

The big evil 970 3.5Gb takodjer :))

 

p.s. jedino di bi zamjerio rtx 1060 je to što postoji super verzija. 

cheers

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 16:04 (metallic).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Jebeš to, staviš što jači GPU u komp i vozi. Brute force sve gura. Kupovat GPU zbog doslovno jedne igre je bedastoća, a još veća da ti GPU feature odlučuje što ćeš igrati.

 lako je pričat o brute force ako imaš 10.000 kuna samo za grafu, no ako možeš dobiti iste perfomanse za triput ili četiri puta manje novaca, onda priča postaje drukčija

a tko ne zna kliknut na jednu stavku u opcijama (iako će vjerojatno biti upaljeno po defoltu), taj vjerojatno ne zna niti komp upalit

 

i već je rečeno stoput - dlss 2.0 konačno izgleda i radi kako spada, najavljen je i 3.0, implementacija je - kako kažu - easy peasy, trebala bi raditi sa svim igrama koje imaju taa i samim time za računati je da će ćeš lakše nabrajat igre koje to nemaju nego obrnuto

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice