Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.222
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Taj kolega moze kupovat bilogdje ili? U svakom slucaju mu napomeni da gleda 5700 XT, a ne obicnu 5700, da ne bi bilo :)

 ovu ce mi uzet:

https://www.gigabyte.com/hr/Graphics-Card/GV-R57XTGAMING-OC-8GD#kf

 

znaci koliko vidim ima cak nesto vise fps od 2070?

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lange kaže...
The_Fichek kaže...

Taj kolega moze kupovat bilogdje ili? U svakom slucaju mu napomeni da gleda 5700 XT, a ne obicnu 5700, da ne bi bilo :)

 ovu ce mi uzet:

https://www.gigabyte.com/hr/Graphics-Card/GV-R57XTGAMING-OC-8GD#kf

 

znaci koliko vidim ima cak nesto vise fps od 2070?

 Okej je ta Gigabyteova, ali ako moze nek uzme ovu jer je najbolji model na trzistu. 5700 XT je rang 2070 Super, sve ovisi o igri.

 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Malo o rx5600xt modelima

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da ne otvaram novu temu, reko da ovdje pitam koja je duzina i sirina ovih chipova memorije oznacenih.Ako netko zna ili ima neki podatak moze i link hvala 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dreadmoore kaže...

Da ne otvaram novu temu, reko da ovdje pitam koja je duzina i sirina ovih chipova memorije oznacenih.Ako netko zna ili ima neki podatak moze i link hvala 

Rastavi grafičku karticu, fino izmjeri i usput stavi novu termalnu pastu i termal padove. 

ps. meni to izgleda kao 10x10 mm za memoriju, sad za naponski dio, ovako je teško reći sa slike.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 17:28 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

Da ne otvaram novu temu, reko da ovdje pitam koja je duzina i sirina ovih chipova memorije oznacenih.Ako netko zna ili ima neki podatak moze i link hvala 

Rastavi grafičku karticu, fino izmjeri i usput stavi novu termalnu pastu i termal padove. 

ps. meni to izgleda kao 10x10 mm za memoriju, sad za naponski dio, ovako je teško reći sa slike.

 Aha hvala valentin ma ovo sam skinio sa interneta sliku, dosao kit za vodeno  nzxt sve je to ok.Samo mi je problem sto nemgu nigdje ovdje u bosni pronaci te male pasivne hladnjake, znam da u hrvatskoj ima.Dok to meni dodje vise cu platit postu nego sto to vrijedi.Pa nesto mudrujem, nasao sam kuci iz starog ups-a,pa cu iskoristit njegove aluminijske hladnjake za ovu zajebanciju.Zato sam i pitao dali netko zna  jel se mozda prije mene stim susrecao itd.

4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

trenutno trazim graficku za novi pc. Budzet je do 2000kn. Sto se tice igara, igrat cu vecinom nezahtjevnije naslove, ali i neki zahtjevniji tipa Metro: exodus i Red dead redemption 2, ne trebam igrati na nista visokim postavkama nego bi zelio samo da ih mogu glatko igrati na 70+fpsa. Planiram i streamat slabije igre tipa cs:go, payday 2, l4d2 i slicno, nista prezahtjevno. Monitor ce biti 144hz 1920x1080.

Gledao sam neke novije graficke tipa gtx 1660 super koja mi je blago iznad budzeta, ali sve vise mi se cini da mi je isplatljivije uzeti gtx 1070/1070ti i za godinu dana je zamjeniti za noviju generaciju.

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mandarina123 kaže...

Pozdrav,

 

trenutno trazim graficku za novi pc. Budzet je do 2000kn. Sto se tice igara, igrat cu vecinom nezahtjevnije naslove, ali i neki zahtjevniji tipa Metro: exodus i Red dead redemption 2, ne trebam igrati na nista visokim postavkama nego bi zelio samo da ih mogu glatko igrati na 70+fpsa. Planiram i streamat slabije igre tipa cs:go, payday 2, l4d2 i slicno, nista prezahtjevno. Monitor ce biti 144hz 1920x1080.

Gledao sam neke novije graficke tipa gtx 1660 super koja mi je blago iznad budzeta, ali sve vise mi se cini da mi je isplatljivije uzeti gtx 1070/1070ti i za godinu dana je zamjeniti za noviju generaciju.

 

Hvala unaprijed.

 

Probaj doci do 1660 super pogotovo ako ces streamati. Malo se razvuci, isplati se.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ti nešto znači u odabiru, GTX 1660 i 1660Ti su jedine kartice iz GTX 1xxx serije koje u sebi imaju isti čip za kodiranje i streamanje kao i novije RTX 2xxx kartice - učinkovitiji čip sa ljepšom slikom prilikom streamanja (samo se trebaš sjetiti u OBSu odabrati Nvenc NEW)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CyberDemonVZ kaže...

Ako ti nešto znači u odabiru, GTX 1660 i 1660Ti su jedine kartice iz GTX 1xxx serije koje u sebi imaju isti čip za kodiranje i streamanje kao i novije RTX 2xxx kartice - učinkovitiji čip sa ljepšom slikom prilikom streamanja (samo se trebaš sjetiti u OBSu odabrati Nvenc NEW)

 Nije istina, i 1650 super ima!  Obicna 1650 nema.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
prije 3 mjeseca sam kupio asus 1660 super tuf sa 2 venta 1850kn u instaru danas vidim 2200kn lagano sve išlo malo gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ja sam pred 3 tjedna upiknuo onu Asus Strix 1660S za 1875 kunića

 

znači išle su 15% dolje i još 10% za plaćanje Visom...

 

pa je cijena ista - 2451*0.85*0.9*=1875

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 13:49 (Stric_Jura).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejo74 kaže...
prije 3 mjeseca sam kupio asus 1660 super tuf sa 2 venta 1850kn u instaru danas vidim 2200kn lagano sve išlo malo gore

 Kakvih 2200, oko ~2000kn su vecinu vremena.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav. Imam pitanje vezano za amd kartice. Do sad sam se zbog cijene fokusirao na rx590 za 1600kn u protisu. Bacio sam oko na 5600xt koja je ipak novija, cca 20-25% jaca, ali 30tak % skuplja. Gledam uzet "32 monitor 2k 75Hz ili neki "27 2k. Zanima me misljenje da li se isplati za 800kn vise (1/3 cijena od rx90 vise) uzeti 5600xt?? Ili za sada uzet rx590 pa za koju god nadograditi sa nekom u istom cijenovnom rangu kao i rx590??? 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 S obzorom da bi igrao na 1440p, treba ti grafa ranga RTX 2060 ili RX 5600 XT. Te grafe nisu jače 20 - 25%, nego više jedno 45% u prosijeku (više manje, kako gdje) od RX 590.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Fala, onda je odluceno. Znam da nije tema,al cisto pitanje. Bojim se da mi je 32 ekran mozda i velik jer gledam na 80-100cm. I ako bi isao na 27 ekran, da li je velika razlika i da li je potrebno 2k ili je i dovoljno fullHD na 27??

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Po meni 27" je preveliko za FHD... ja sam probao 2k na 27" i nema nazad - imam 22" FHD i 27" QHD u dual setupu. Kad prevučem prozor sa QHD na FHD ufff... moram ga doosta smanjiti da stane na ekran... puuno više desktopa.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lfbo kaže...

Fala, onda je odluceno. Znam da nije tema,al cisto pitanje. Bojim se da mi je 32 ekran mozda i velik jer gledam na 80-100cm. I ako bi isao na 27 ekran, da li je velika razlika i da li je potrebno 2k ili je i dovoljno fullHD na 27??

 Za gaming je super 1080p na 27 inča. Dobro je i za ostalo jer je taman normalne veličine font, ako si na metar. 1440p na 27 inča ti je onako malo sitno, ali je dobro. Sad, kako kome šta paše. Ne možeš ti tu nešto profulati. Ja sam na 32 inča 1440p i meni je odlično. Jako velik ekran, ali lako se čovjek navikne na komociju .

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 13:44 (itomic009).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

mene više nebi ni puškom niko natjerao da kupim monitor ispod 27", bez obzira na rezoluciju...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja koristim i 29 i 27". Za produktivnost (npr. programiranje) i filmove mi je bolji 29", za serije i 16:9 igre 27". Za igre koje koriste 21:9, pogotovo kompetitivne (dota2 u mom slucaju) mi je bolji 29". Za sve ostalo tak svejedno. Fora kod 29" je sto treba znat namjestit visinu s nosačem za ugodno koristenje. Eh sad, da imam 1440p, a ne 1080p 27", bilo bi tesko rec koji je bolji za produktivnost, no problem koji vidim kod 1440p je skaliranje 1080p filmova i sto nazalost nema bas puno 1440p filmova ni serija.

 

Edit: Naravno 27" se za puno nizu cijenu nadje s 144+Hz tako da je za gaming tada po difoltu bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 12:15 (The_Fichek).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo mali podsjetnik na stare grafe i njihov cudan izgled u proslosti, da osvjezi temu. 

nek se nitko ne ljuti;kome nije Ontopic ili aktualno, ali htio sam podjeliti s vama. uzivajte

pozz

 

link PC gamer :)

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

no problem koji vidim kod 1440p je skaliranje 1080p filmova i sto nazalost nema bas puno 1440p filmova ni serija.

 

Ke? To sigurno nije problem koji vidis ili si vidio jer tog problema nema...

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju polovnu karticu kupiti do 3000kn?

Se isplati kupiti Powercolor 5700xt Red dragon? 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 17:06 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
The_Fichek kaže...

no problem koji vidim kod 1440p je skaliranje 1080p filmova i sto nazalost nema bas puno 1440p filmova ni serija.

Ke? To sigurno nije problem koji vidis ili si vidio jer tog problema nema...

Za skaliranje sam citao i pogledao par videja (tesko se vidi) jer nemam 1440p monitor, a ovaj drugi dio je cinjenica - vecina filmova i serija su FHD ili 4K.. Slicno je i s 2560x1080 na 3440x1440 ili 4K na 3440x1440. Realno je to vjerojatno tesko za primjetit, a i bolje da je tak, ako je tako. Logika kaze da nemre bit jednako prikazan 1080p sadrzaj na ekranima razlicitih rezoluicija, ali ako je to sve dobro skompresirano i sta vec na vecoj rezoluciji onda super.

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

P nije nitko rekao da moraš gledati full screen... gledaj u FHD prozoru... ili je premalo?

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Alfredo nr.2 kaže...

Koju polovnu karticu kupiti do 3000kn?

Se isplati kupiti Powercolor 5700xt Red dragon? 

 https://www.pcshop.hr/graficka-kartica-msi-radeon-rx-5700xt-gaming/msi-rx5700xt-g-8g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Zašto polovnu ako ima nova za gotovinu 3300kn, istina nije Gaming X, veliki su to novci za polovnu karticu. Na njuškalu sam danas gledao powercolor rx5700 xt za 2700kn,to je okej cijena.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo da se ubacim samo u temu, nadam se da nije problem možda će nekome biti od koristi. Danas mi je stigla  Msi RX5700 Evoke GP OC, pošto sam vidio da se neke pregrijavaju na internetu itd. U COD Warzone sve na maksimalnim postavkama nije prešla 70 stupnjeva, odigrat ću još par naslova čisto iz nekog testa ako netko bude uzimao ovu grafičku da zna buduči da na internetu nema previše testova o njoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Provjeri i ostale temperature, kao što su hot spot i vrm.   Tu mogu biti visoke vrijednosti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice