Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.549.776
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

G1840, R7 260, 12 GB RAMa. Ali imam iskustva dosta sa snimanjem. I tek se nedavno uvela opcija snimanja preko GPUa. ;) Prije se sve snimalo preko CPUa. Snimam gameplay zadnje 4 godine pa znam. Preko Bandicama se gubi sigurno 50-55-60% FPSa. A preko GPUa kad snimaš, možda ljudi ne primjete, ali u nekim slučajevima visoke kvalitete audia, se desi audio delay/desync pa se kvaliteta audia mora sniziti.

 

Ugl. fraps je mala beba prema bandicamu, bandicam ždere CPU do bola. I za GTA V okvirno .. 4 jezgre sigurno trebaju za igru samo, i još 2 dodatne za snimanje. Tako da 6/12 je minimum minimuma za taj projekt. ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VelvetGlove kaže...

G1840, R7 260, 12 GB RAMa. Ali imam iskustva dosta sa snimanjem. I tek se nedavno uvela opcija snimanja preko GPUa. ;) Prije se sve snimalo preko CPUa. Snimam gameplay zadnje 4 godine pa znam. Preko Bandicama se gubi sigurno 50-55-60% FPSa. A preko GPUa kad snimaš, možda ljudi ne primjete, ali u nekim slučajevima visoke kvalitete audia, se desi audio delay/desync pa se kvaliteta audia mora sniziti.

Ugl. fraps je mala beba prema bandicamu, bandicam ždere CPU do bola. I za GTA V okvirno .. 4 jezgre sigurno trebaju za igru samo, i još 2 dodatne za snimanje. Tako da 6/12 je minimum minimuma za taj projekt. ;)

 Ijeee.. pa ne možeš odabrati samo jedan program :D

Ja sam se igrao sa frapsom valjda prije 10-15 godina. Onda sam imao daleko preslab PC, pa je i ostalo na isprobavanju.

Pa Bandicam, OBS, xsplit, pa Shadowplay... stalno moraš pronalaziti najbolji način za snimanje.

Nvidia je preko GPUa uvela snimanje još 2012-te godine.

 

I onda lijepo za CPU intensive games upotrijebiš softver koji snima preko GPU. 

To bi bile GTA, Hitman, Tomb raider...

Pa čak i ako zvuk ode van synca, upotrijebiš Audacity da pomakneš zvuk za koju milisekundu.

 

Uglavnom, mislim da je pogrešno razmišljanje da se ne može snimati GTA V u 1080p i preko 60 fps-a.

Ako to snimaš, moraš snimati preko GPUa ili odvojenog hardvera.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

 

 

Takvu sliku neces nikada dobiti niti na jedan nacin na 1440p a kamoli na 1080p monitoru jednostavno je nemoguce i to je onaj WOW efekt.

Jednom kada igras duze vremena na boljem i vidis losije dobijes proljev i pitas se kako sam mogao. 

Ista shema ti je 60hz vs 144hz.. ako predes s 60hz na 144hz vidjeti ces razliku ali osjetit ces je tak kada se nakon par sati vratis natrag na 60hz...

 

 

 Mile, mene konkretno zanima kako si zadovoljan sa monitorom kojeg imaš ?

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...
toxic kaže...

 

 

Takvu sliku neces nikada dobiti niti na jedan nacin na 1440p a kamoli na 1080p monitoru jednostavno je nemoguce i to je onaj WOW efekt.

Jednom kada igras duze vremena na boljem i vidis losije dobijes proljev i pitas se kako sam mogao. 

Ista shema ti je 60hz vs 144hz.. ako predes s 60hz na 144hz vidjeti ces razliku ali osjetit ces je tak kada se nakon par sati vratis natrag na 60hz...

 

 

 Mile, mene konkretno zanima kako si zadovoljan sa monitorom kojeg imaš ?

 S obzirom da je TN i vise nego zadovoljan..

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Preporuka graficke do 400 kuna,uz procesor e4600@3.0ghz. 

Da ne zahtjeva dodatno napajanje.

Gledam cijene i ne vjerujem koliko su narasle.  Imao sam frajera koji mi je nabavio gtx 750 2 gb za 200kn i rekao ako trebam jos da mu se javim ali sam izgubio broj.

Ako si na forumu javi mi se necu nikom reci. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

AMD ReLive je došao tek nedavno, a Shadowplay je u početku bio jako jako limitiran s opcijama. Tako da su se tek u zadnjih pola godine - godinu desile jako velike promjene, i tek se sad pošteno može igrati s tim softwareima. ;)

Ja snimam 4:3 igre s Bandicamom, jer sam primjetio jednu jako fora stvar u snimanju 4:3 igre u 16:9 opciji... iako je igra 4:3, dobije se 16:9 slika na neku foru, i to samo bandicam može. :D

A 16:9 igre naravno snimam preko GPU.

 

 

I dečko koji kupuje grafu. Imao sam GTX650 na E7200 prije trenutnog kompa. Tako da vjerujem da je GTX650/GT740 maximum za taj procesor, ne vjerujem da više može gurati.

Imaš MSI R7 260 za 350kn, s 2 i pol mjeseca garancije na njuškalu ... ali ne znam kakvo je napajanje i ne vjerujem da će E4XXX moć to gurat. Imam tu grafu, isto s otprilike sličnom garancijom ... Temperature zmajske. Jako dobar cooler.

 

EDIT

 

Od ostalih ako nađeš GTX 750, GT 740, GTX 650, R7 250, R7 250X ... ali svi traže previše para za te kartice. GTX 750 za 499kn ima jedna, ali kraj ove za 200kn manje nema smisla.

Ne znam koliko voliš AMD, ali imam fakat istu karticu, cooler je zmajski zbilja, ali postoji šansa da će te driveri malo zezat. Ipak je to AMD.

Ja bi o toj R7 260 prvo razmislio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 12:06 (VelvetGlove).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Driveri zezaju samo one koji neznaju instalirati software, nikakvih problema nisam imao ni sa amd niti sa nvidiom, a sta se tice drivera ati ima puno bolje drivere od nvidie i puno duzu podrsku 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vračam se na priču; ajd da 1-2-3 osobe ne znaju, ali AMD forum ima 581 slučaj black screena .. i ne vjerujem da 581 osoba ne zna srediti drivere. Dokaz: https://community.amd.com/thread/204651 .

Ja sam imao Gainward GTX650 1GB GDDR5, niti jedan problem s njom dok sam je imao. A s AMD stalno nešt zeza. Makar je taj Gainward cooler bio smeće nad smećem, a MSI suprotnost....

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-kartica-msi-radeon-r7-260-oc-1gb-gddr5-vga-dvi-hdmi-oglas-23269796

 

Ovo je taj oglas. Ja sam inače mislio kupiti karticu za backup ako ova odapne. :D Ali jbg, zapio lovu jučer i odustao od ideje. A imam SLI/CF matičnu, isto bi kupio karticu. :D Ali nemam ...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

580 ljudi je sipak i nije nikakav pokazatelj. Treba znati pravi poredak instalacije, nikad ne instaliras drivere gpu driver prije chipseta, isto tako ako ide catalsty suite moras instalirati net framework ali ljudi neznaju citati i onda se javljaju problemi. Isti klinac imas i sa nvidom 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Obozavam amd imaju najljepse kartice. 

Znaci bio sam uzeo u 6 mjesecu 750 2gb za 200 kuna tako da sad gledam tu karticu i vidim da su cijene ogromne. Pa mi je nekako najbolje sacekati i uzeti iz ducana tipa gtx 1050 ali posto sam nestrpljiv to necu napraviti. 

Vezano za drivere nikad problema od 2006 do sad a forum citam vec 7 godina i stalno se netko zali i nikako mi nije jasno. 

Vidio sam tu na forumu 250x i gtx 740 2gb koja je razlika izmedu tih kartica?

S fx 8320 i 750 sam pokretao witchera na medium full hd. A vidim da neki jedva na low pokrecu. Nije mi jasno. 

Htio bih karticu da mogu igrati neku pucacinu tipa cod4,csgo,mw3 novo. Patim na fps ali sam i realan znam da necu dobit puno za ovu lovu. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moja zadnja muka s AMD karticom. :D https://ibb.co/np4QRG

Prije toga crash drivera svakih 15 minuta. Naj**ao sam se s AMDom više nego s bilo kim drugim u životu. xD

Ali ajde, barem sam probao i AMD i MSI, oboje sam htio probati pun kufer vremena.

 

Btw. samo da pitam, koja bi bila realna cijena za GTX650, 1GB GDDR5? Htio bi nešt isprobati sa NVidiom, a ljudi s foruma nisu od pomoći. Hvala na info.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
DarthMarkus kaže...
toxic kaže...

 

 

Takvu sliku neces nikada dobiti niti na jedan nacin na 1440p a kamoli na 1080p monitoru jednostavno je nemoguce i to je onaj WOW efekt.

Jednom kada igras duze vremena na boljem i vidis losije dobijes proljev i pitas se kako sam mogao. 

Ista shema ti je 60hz vs 144hz.. ako predes s 60hz na 144hz vidjeti ces razliku ali osjetit ces je tak kada se nakon par sati vratis natrag na 60hz...

 

 

 Mile, mene konkretno zanima kako si zadovoljan sa monitorom kojeg imaš ?

 S obzirom da je TN i vise nego zadovoljan..

 
Zar uopce postoje monitori koji nisu 4k??? 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Naravno, dell ima 8k monitor

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav ljudi, zanimame kakva je ova graficka i moze li na nju igrati ovaj novi call of duty ww2 i battlefield 1 https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-asus-geforce-gtx-1050ti-phoenix-4gb-ddr5-dvi-hdmi-dp-051800195 ??

Hvala!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moze ali je cijena da si propucas nogu.

Ima i jeftinije i to verzije sa dva venta klik

 

Za 1.700-1.750kn idu gtx1060 koje sunpuno jace tako da nema smisla davati 1.500kn za gtx1050ti

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Onda 260 1gb ili 250x 2gb? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovisi šta dobiješ za cooler. :D Ne znam koliko će se usrečiti s ovim minijaturnim coolerom. :D

 

@K. - 250x je puno slabija kartica, a 1 vs 2 gb ti ne igra ulogu na kartici te jačine. Ako baš moram uzeti nešto, uzeo bi onu MSI 260, ima još 2 mjeseca jamstva u futuri it, koji je hebozovan dučan. 250x, za 100kn je dobra.. ljudi previše traže za takve kartice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 14:29 (VelvetGlove).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

MSI uzmi, taj Gigabyte ne vrijedi više od 200kn. ;)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
VelvetGlove kaže...

MSI uzmi, taj Gigabyte ne vrijedi više od 200kn. ;)

 Ma iskreno znam da ne vrijedi,zato razmisljam zbog ovih minera da nit ne uzimam amd grafe. 

Koja je jaca? A ova gt 740 2gb OC? 

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

GT 740 cijene su napuhane do bola. A to ti je isti vrag kao GTX 650 i R7 250X. To su kartice unutar 2% jačine jedna od druge. Jednostavno ne vrijedi tih novaca. Traže previše, a za te novce koji oni traže, dobiješ rabljenu RX460/560 ako imaš sreće, a RX460 je već puno puno ozbiljnija grafička, kraj koje su ovo dječje igračke.

 

MSI 260 vrijedi tih 300kn sigurno.

 

Gigabyte 250 ne vrijedi tih novaca, pa da ju je Bog Isus Himself napravio, ne vrijedi. Ako ti da za 200, onda možeš razmisliti.

 

I ako ti igra 2 mjeseca garancije vs godinu dana garancije, ali opet dobiješ 35% slabiju grafičku za iste novce.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

5850 više troši, a i slabija je. ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav trebam pomoc planiram si uzet graficku do nekih 600kn polovnu koju bi mi prepotucili

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miro76 kaže...

pozdrav trebam pomoc planiram si uzet graficku do nekih 600kn polovnu koju bi mi prepotucili

Ostatak konfe? Točan model napajanja?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Napajanje Inter-Tech Nitrox IT-7600SG 600W, Modular
Procesor xeon x5460
8gb ram
Maticna asus p5q
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzeo sam r7 250 2gb 2 god garancije za 150 kuna. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kolacic kaže...

Uzeo sam r7 250 2gb 2 god garancije za 150 kuna. 

 

Odlicna kupnja. Sve igre izasle do 2010-e ces moc igrat na maks...

ekvivalent bi bila gt 730 64 bit, samo ona je dx 11.

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 19:43 (Gorstak79).
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imao GTX650, to je cca 10% razlike ... može to izgurati 720p. ;) Meni je Grid Autosport lijepo radio na 720p uz E7200. Za 150kn s 2 godine garancije je ok deal. :D To je najniže što se može ići u gaming dijelu. ;) Neće mu baš raditi Fifa 18, ali neke stvari može izgurati u 720p. ;)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miro76 kaže...

pozdrav trebam pomoc planiram si uzet graficku do nekih 600kn polovnu koju bi mi prepotucili

 http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/amd-saphire-rx460-oc-2gb-oglas-23295165

 

Za tu cijenu je dobro. Uzeo bi onu 1050ti za 900 kuna samo da ih imam sad. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice