Scaling problem

poruka: 4
|
čitano: 855
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Scaling problem

Imam problem sa scalingom, grafa je HD4650

Kad instaliram drivere nemam onaj ATI settings u kojem riktam scalling i nije mi slika preko cijelog ekrana

Jednom sam to napravio prije ali se više ne sjećam kako, imao sam to valjda u postavkama sad nemam

Probao više vrsta drivera ni u jednom ne mogu ništa podešavati

Ako netko zna može pomoć

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Scaling problem

-nema više vrsta drivera, driver je jedan, pravi. Verzija je pri tome samo staro-novo u osnovi isto.. Driver za radeon seriju ovisi o starosti-supportu, sam os automatikom obavi potrebno (možda bolje nego korisnik koji to ne zna, npr nije isto xp-w7-10..+buildovi ili linux..). Ako pokušavaš instalirati npr stari necrtificiran driver na npr w10-1803.. tad te win odbija, ne napravi ništa, ne instalira driver (ignorira te)... i tad to moraš u reboot-f7 modu ali tad moraš biti 100$ siguran..

 

-ostalo, tko zna o čemu pričaš.. os, ccc, nešto treće ili moguć kvar.

.. npr za ccc trebaš .net 2-3-4.

-driver je taj koji sve obavlja, dok je neki controlpanel samo soft koji ti nudi manje-više opcija u odnosu na sam os kao win.

-druga stvar, npr skaliranje je za analogni vga izlaz/monitor ulaz, ne za hdmi-dvi.. ali opet ovisi što sve driver-soft nudi i što nudi monitor/tv.

-pa npr korištenje više monitora kad ovisno o driveru tj mogućnostima kartice neke opcije nisu moguće itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Scaling problem

Nisi me skužio ili ja nisam dobro objasnio, uglavnom

 

Kad instaliram driver nemam onog atievog kontrol panela 

U njemu sam nekad prije imao postavke scalinga i riješio taj problem neprikazivanja slike preko cjelog ekrana, a sad to ne mogu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Scaling problem

atijev CCC je dodatak, ne ''baš'' driver, driver je upravo to što si instalirao (npr kad imaš full installer nudi se sve-express ili custom i možeš ili ne moraš instalirati..)

-to znači da imaš samo driver, bez dodatka-softa-ccc-a.. i tad je fix jednostavan, odeš na ati-radeon (amd) str i skineš željeni driver + koji ima (vjerojtano) tražni cp..

-ili imaš neki pogrešan driver pa win ne napravi ništa, ignorira te i korsiti generički (čist driver bez CCCa) koji je u installeru-paketu drivera win ili autoupdateu.

CCC je dodatak za kontrolu-podešavanja.. nije driver, mada to tako izgleda i kolokvijalno, navika.. svi su navikli da je tu.

Radeon catalyst control centar ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 19:33 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice