Rx 6600 random black screen

poruka: 72
|
čitano: 17.073
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Rx 6600 random black screen

Pozdrav svima...kupio sam nedugo rx 6600(8gb) i kad sam prvi put upalio PC i igru , nakratko se pojavio black screen i opet vratilo, instalirao sam nove drivere i nisam imao problema sve do danas..  u 2 navrata opet mi se pojavio black screen na koju sekundu i opet natrag,u igri i na desktopu čak mislim da sam i čuo zvuk u pozadini..kartica prije koju sam imao rx 570 8 gb,također mi se u par navrata pojavio Black screen ALI kod paljenja racunala,  i morao sam restartati puno puta da bih opet iz nekog razloga dalje radila normalno (rx 570 -ventilatori su radili) i dala mi sliku, u normalnom radu ili kod igre mi se to nije događalo... sad sam updejtao BIOS , skinuo sam neki Intel managment,GPU driver je updejtan na zadnjeg ali nisam stigao duže koristiti da vidim hoče li opet...pošto imam PSU 500w možda je do napajanja? 

Na netu sam u kalkulator upisao svoje komponente i komp trosi oko 340 +/- W,ima dosta viška ,a sad još i više kad sam staru grafu zamijenio novom koja manje troši...mišljenje bih molio,oprostite na dugom postu

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen

Jesi prije instalacije drivera izbrisao stari sa DDU?

 

pan y agujas
15 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen

Instaliraj ovaj driver, najbolji ove godine. Prvo opet ddu programom sve izbriši.

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-22-10-2

kradem mine iz minskog polja
2 godine
neaktivan
offline
Rx 6600 random black screen

Ok to ču probati iduče...nisam izbrisao stari driver sa DDU..planirao sam to prije nego izvadim staru grafu,ali nije mi davala sliku bas taj puta,a ja bio nervozan kraj nove grafe,pa ju ubacio bez toga i samo skinuo novi driver,opče sam zaboravio na taj dio....hvala na savjetu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen

Moglo bi biti i nešto vezano za način spajanja s monitorom (ili sam monitor) pa isprobaj druge ulaze/kabele ako si u mogućnosti, ako ti se to događalo i sa starom grafičkom onda driveri i grafa nemaju veze, a i napajanje je dovoljno to je grafa od 100w

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2022 20:20 (Gee).
7 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen

Ja sam ti te random black screenove imao sa starim monitorom i to kad bi ga spajao sa DP kablom. Na Hdmi je koliko se sjećam radio normalno bez toga.

Sad kupio novi monitor i spojio ga s DP kabelom koji je došao uz njega i zasad mi se to nije više dešavalo tako da moj prijedlog ti je probaj sa Hdmi kabelom spojiti ili sa nekim drugim boljim Display Portom...

Isto tako može biti i do Freesynca ako ga imaš/koristiš. Probaj ga ugasiti da vidiš jel će ti to nestati. Mislim da je meni miks monitora odnosno freesynca i kabela kojim je bio spajan radilo ta sranja.

Sva sreća pa s novim Dellom nemam više tih poteškoća.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2022 21:21 (Audi1989).
2 godine
neaktivan
offline
Rx 6600 random black screen

Evo danas sam deinstalirao drivere sa DDU i stavio zadnji od AMD-a i opet mi je blinknulo, pa sam opet deinstalirao i opet stavio predzadnji driver , i vidim sad opet...probao promijeniti HDMI port na tv-u ali ništa...i da zaboravio sam napomenuti da NE igram na monitoru,vec na LED-TV-u 59. ** hz...igrao sam tako na starom kompu i nisam imao problema, pa nisam do sad to spominjao...probat cu staviti kabel od ps4 da vidim hoče li biti promjene...mozda da probam na drugom LED-tv-u ?? 

Nisam nikad koristio monitore,niti nisam planirao,ali da ne ulazim u troškove kupnje jednog ako možda nije do toga...htio bih isprobati prvo sve drugo što bi moglo biti...još kakva ideja??? Battlefield 2042 se skida božični popust je, i ovo mi "opako" stvara probleme 😅

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Rx 6600 random black screen

E opce nisam registrirao ovaj link...probao sam sa zadnja 2 šta mi nudi na AMD stranici, ali ta verzija nije bila...probat ču opet 3. put probati da vidim rezultat

12 godina
online
Re: Rx 6600 random black screen
Sličan problem sam i ja imao, najgore je bilo što sam istovremeno mijenjao matičnu, procesor i grafičku (isto RX 6600) pa ti znaj šta te zajebava.

Uglavnom, sve pospajao, normalno odradim svježu instalaciju windowsa bez problema ali čim windowsi ili ja ručno instaliram drivere od grafe slike na monitoru nestane, i dalje normalno vidim bios i početak dizanja windowsa ali čim pokrene drivere slike nestane. Dan i pol sam se s time zajebavo i skoro odustao dok se nisam sjetio probati drugi monitor koji je noviji i evo na njemu nikakvih problema.
Stariji monitor je dell 60hz I spajao sam ga preko hdmi, a noviji aoc 75hz i ima freesync i spajam ga preko DP. Oba su 1080p.

E sad dal je problem bio u refresh rateu, freesyncu, načinu spajanja ili kombinaciji nečega od to troje, ne znam.

Uglavnom rekao bi klasična natezanja s AMD karticama 🤣
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Rx 6600 random black screen

Da mozda i je problem što vec godinama igram na LED tv-u,ali mi nije stvarao probleme jer nisam imao te komponente...još ču zamjenit kabel danas,ako bude i dalje,onda ču zamjeniti s drugim LED-tv-om koji imam doma...battlefield 2042 je kupljeni pa ču isprobati onda :)

3 godine
offline
Rx 6600 random black screen

slicne probleme sam imao na amd kartici, presao na nvidiu i od tada nista. tada sam si dao rijec nikad vise amd grafa nece u mene

 
2 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Rx 6600 random black screen

Aha, aha... Znači nije mit.

7 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen

Ja sam svoje navedene probleme imao i na Amd kartici (Rx 470 Nitro+) ali i na Nvidiji (Gtx 1660 Super).

7 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen
bertRo92 kaže...

Da mozda i je problem što vec godinama igram na LED tv-u,ali mi nije stvarao probleme jer nisam imao te komponente...još ču zamjenit kabel danas,ako bude i dalje,onda ču zamjeniti s drugim LED-tv-om koji imam doma...battlefield 2042 je kupljeni pa ču isprobati onda :)

Nije to, ja imam RX 6600 spojenu na LED TV 60 Hz, nikakvih problema.

Driveri su zadnja verzija, sve ok.

Možda da ručno u control panelu grafe isforsiraš refresh rate.

I isključi sve fore oko adaptivnog refresh ratea, možda joj TV uopće ne daje ispravne informacije.

 

pan y agujas
16 godina
offline
Rx 6600 random black screen

To je za radeonke normalno i mi to cijenimo!

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Rx 6600 random black screen

Ja sam mislio da imam problem sa 6600xt

Sve se bilo zamrznulo i onda crni ekran. Na kraju graficka je skroz oke, al je maticna riknula.

Sreca kaj imam garanciju na nju 3 godine jer su dvije vec prosle u 10. mjesecu.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2022 12:24 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rx 6600 random black screen

postovani gurui cipova i grafickih cudesa..evo mi problema

imam i5 proc 8th generacije ssd od 240gb i jos hard od 1 tb imam 16gb rama i grafu 6600xt...win 11..igram vecinom pucacine i rts..imam samsung monitor,,60hz osvjezavanje..uglavnom..kada igram bf5 bf1 cak i uz smanjene postavke igre konstantno imam 55fps...ne kuzim...imam taj adrenalin amd i i sve sam pokusao i meni jednostavmo igru vrti na 55 a nekad na cak i manje fps...ocajan sam..ponekad se uspori toliko kao da je nemam...zna li nesto zasto

t12matijaCRO
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Rx 6600 random black screen

Meni je prije nekoliko mjeseci odjednom u BF1 bio pao fps. I gledam ja što je sad, kako to, mislim se, ovo-ono... Čak sam instalirao nove drivere i ništa. Kada ono, dobro pogledam u grafičke postavke igre i vidim da mi je "resolution scale" bio podignut na 175%, ako se ne varam. Umjesto kako mi je bilo na 100% što odgovara rezoluciji FHD monitora. Dakle, umjetno mi je bila podignuta rezolucija, a fps je tada drastično pao. Ne znam kako je došlo do toga jer ja to nisam dirao, ali sam zaključio (možda krivo) da mi je Geforce Experience sam promijenio grafičke postavke u toj igri. Od tada Geforce Experience nemam na računalu.

15 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen

U Adrenalinu disable sve u postavkama pod stavkom graphics osnovne i advanced. U Display isto sve disable.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2023 14:47 (dery).
14 godina
online
Re: Rx 6600 random black screen

meni je prilikom rada racunala u chromeu znalo na stotinku izbacivati crni ekran. kao da ekran trepće. nista dok je slika bila staticna, nego prilikom scrolanja gore dolje. youtube, facebook, forum itd..

 

imam rx 6600xt. ugl to sam rijesio na nacin da sam sa nativnog osvjezenja slike od 144hz spustio na 120 hz i to u windows postavkama, ne u driverima. to je rijesilo problem treptanja.

 

pa eto ako netko ima slican problem da moze isprobati sa tim. 

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2023 17:01 (lollik91).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rx 6600 random black screen

sve sam napravio..i dalje 28frp ..uzas

 

t12matijaCRO
13 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen
t12matija kaže...

sve sam napravio..i dalje 28frp ..uzas

 

 Jesi provjervao temperature dok igraš i GPU/CPU utilization?

Say hello to my little friend
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rx 6600 random black screen

temp.procesora i gafe je ok.plus da mi je kuciste sa strane otvoreno a sobu ne grijem..jednostavno..prije mi je sve radilo super sada nula.mislim da nije do sustava nego od drivera..taj adrenalin amd nesto ne valja...postavke bf 1 i bf5 srednje..grafaa radi po defultu..nista dirao...i blur u igrama iskljucen...i da ne nabrajam...

t12matijaCRO
12 godina
online
Re: Rx 6600 random black screen

Jesi odradio brisanje drivera s DDU i ponovnu instalaciju? 

14 godina
online
Re: Rx 6600 random black screen
Krunoo7 kaže...
t12matija kaže...

sve sam napravio..i dalje 28frp ..uzas

 

 Jesi provjervao temperature dok igraš i GPU/CPU utilization?

 Onda izbrisi sve komplet i vrati prijasnju verziju koja ti je sljakala

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
13 godina
online
Re: Rx 6600 random black screen
t12matija kaže...

temp.procesora i gafe je ok.plus da mi je kuciste sa strane otvoreno a sobu ne grijem..jednostavno..prije mi je sve radilo super sada nula.mislim da nije do sustava nego od drivera..taj adrenalin amd nesto ne valja...postavke bf 1 i bf5 srednje..grafaa radi po defultu..nista dirao...i blur u igrama iskljucen...i da ne nabrajam...

 A gle, nešto sigurno je ali teško je to sada ovako na "daljinu" utvrditi. Ja bi probao sve software reinstal od Windowsa do drivera, onda naravno kad se Winsi instaliraju, pod uvjetom da si zaista probao i provjerio sve. No prije toga, ako sumnjaš u grafu i drivere, najlakše ti je da možda probaš grafu u nekom drugom kompu pa da se utvrdi radi li ona kako treba ili ne. Ako je do grafe, i ako ne valja onda reklamacija i amen. Meni je to sve sumnjivo ali dok nemam u svojim rukama sam i ne provjerim, ne mogu znati. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 11:52 (itomic009).
8 godina
offline
Re: Rx 6600 random black screen
Nemoj ignorirati osnove.....

Kad je bio zadnji trenutak kad je sve bilo "super"?

Sto se promjenilo? Sto si novo dodao, instalirao, mjenjao....

Vrati se na taj trenutak i vidi hoce li opet sve biti super ili nece.

Ako apsolutno nista nisi mjenjao..... Onda ti je pravo vrijeme da karticu testiras na drugom kompjuteru..

Bjesomucno instaliranje drajvera, cackanje po opcijama i slicno te nikud ne vodi. Ili si ti nesto mrdao, ili nesto hardverski nije ok.

A to najlakse saznas tako da isprobas karticu na drugom mjestu.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Rx 6600 random black screen

na racunalu nemam pa skoro nista instalirano..znaci win 11,origin,steam vcl i to je sve...napajanje novo 850w....ssd 240gb nov...ne znam dali se neko sjeca one mape iz bf5 metro..tamo su teksture skroz pokidane..i tu se vdii da je problem driveri..grafa e 6600xt hellhound...znaci bf1 bf5 i coh2 sve vrti na 55fps..ponekad me doslovno izbaci iz igre..i vrati u widovs desktop..jel imao tko takav problem..windowsi su svjezi...

t12matijaCRO
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rx 6600 random black screen

nisam dirao nista jer nisam  expert ..znaci sve po defaultu...

t12matijaCRO
13 godina
online
Re: Rx 6600 random black screen

Jel imaš još koju igru instaliranu osim tih par koje si spomenuo? Ako imaš, probaj pa vidi jel tamo radi kako treba?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice