Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

poruka: 55
|
čitano: 8.692
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Mrkva28 kaže...
ansha kaže...

Tesko da ce pomoc, al vrijedi pokusat i s BIOS-om...

 aa mozda se netko prije igrao sa biosom i stavljalo neki OC bios ili nesto vrijedi pokusat

Ma ne postoje nikakvi OC bios-i za 3070-ke, napon maksimalni je svima isti...

10 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Boban41 kaže...
Na defaullt postavkama mi ide do 2500rpm ventovi na cca 75°. Sa undervoltom ventovi na 1600-1700 sa 59-60° konstantno hehe. Razlike u preformansama nikakve, u furmarku cak score malo veci.

Mene zanima sta ovo "hehe" znaci u ovom postu....

 

Probaj kuciste s vanjske strane prozora stavit,bit ce nize tem sigurno...

Origin_Steam: hrka11
3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Svaka ćas drug, probat cu hehe
12 godina
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Ta kartica ima bios switch, oc i silent, default je oc, vidi kakve su temperature na silent. I stavi na 60hz da vidimo temperature.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 15:13 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
ansha kaže...

Ma ne postoje nikakvi OC bios-i za 3070-ke, napon maksimalni je svima isti...

  pijatelj ima strix 3070 grafa imala problema overheat rusenje....stavili novi bios sa asusove stranice i radi kao nova..kazem vrijedi pokusat samo pokusavam pomoc

AE REKO ŠTAE
11 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...

... I stavi na 60hz da vidimo temperature.

 što bi je stavljao na 60hz kad ima 144hz monitor, ne kužim što bi trebao postići s tim?

da mu radi s pola snage? pa normalno da će past temperatura ako nije opterećena

najbolje da igra samo pasijans s njom i to na 30fps

12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

... I stavi na 60hz da vidimo temperature.

 što bi je stavljao na 60hz kad ima 144hz monitor, ne kužim što bi trebao postići s tim?

da mu radi s pola snage? pa normalno da će past temperatura ako nije opterećena

najbolje da igra samo pasijans s njom i to na 30fps

Istog sam mišljenja, šta se onda čudi šta su mu visoke temperature ak igra na 144 hz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 18:44 (Cryogenic).
3 godine
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Ja se i dalje nadam da ti trollas cilo vrime xD
Pa radje cu je nogama izgazati nego igrati na 60hz sa 144hz ekranom.
12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Boban41 kaže...
Ja se i dalje nadam da ti trollas cilo vrime xD
Pa radje cu je nogama izgazati nego igrati na 60hz sa 144hz ekranom.

 Pa prijatelju opce mene boli ona stvar na kolko ćeš se ti igrat, ja sam ti rekao da testiras temperature na 60 hz a ne da se do kraja života igraš na 60 hz da vidimo dal je visoka temperatura grafi do igranja na 144hz, ako je do toga onda neznam kaj se čudiš ko picek glisti kaj ti se tri grafe identično zagrijavaju. Nigdje ja nisam napisao da se ti moraš igrat na 60 hz. U ovih 5 dana mogao si 1500 puta stavit na 60 hz u riva tuneru i testirat i vratit na 144hz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 20:54 (Cryogenic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

... I stavi na 60hz da vidimo temperature.

 što bi je stavljao na 60hz kad ima 144hz monitor, ne kužim što bi trebao postići s tim?

da mu radi s pola snage? pa normalno da će past temperatura ako nije opterećena

najbolje da igra samo pasijans s njom i to na 30fps

Istog sam mišljenja, šta se onda čudi šta su mu visoke temperature ak igra na 144 hz.

Lol, cudi se zato sta to tako ne bi trebalo biti ako cooler ista valja. Ta kartica nije veliki potrosac, kako 4090-ke mogu biti tihe i hladne dok vuku 450W?

14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
hrka11 kaže...
Cryogenic kaže...

 Pa prijatelju opce mene boli ona stvar na kolko ćeš se ti igrat, ja sam ti rekao da testiras temperature na 60 hz a ne da se do kraja života igraš na 60 hz da vidimo dal je visoka temperatura grafi do igranja na 144hz, ako je do toga onda neznam kaj se čudiš ko picek glisti kaj ti se tri grafe identično zagrijavaju. Nigdje ja nisam napisao da se ti moraš igrat na 60 hz. U ovih 5 dana mogao si 1500 puta stavit na 60 hz u riva tuneru i testirat i vratit na 144hz.

 Nek si mu rekao,kad je tvrdoglav i dosadan

Nije on tvrdoglav i dosadan koliko su vasi savjeti idiotski...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...

 Pa prijatelju opce mene boli ona stvar na kolko ćeš se ti igrat, ja sam ti rekao da testiras temperature na 60 hz a ne da se do kraja života igraš na 60 hz da vidimo dal je visoka temperatura grafi do igranja na 144hz...

i kakvog uopće smisla ima ograničavat grafu na 60fps, ako to ne pokazuje ništa osim toga da se grafa manje grije kad radi s pola snage

prijedlog ti je u rangu - stavi ciglu ispod gasa da vidiš hoće li auto manje trošit

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

 Pa prijatelju opce mene boli ona stvar na kolko ćeš se ti igrat, ja sam ti rekao da testiras temperature na 60 hz a ne da se do kraja života igraš na 60 hz da vidimo dal je visoka temperatura grafi do igranja na 144hz...

i kakvog uopće smisla ima ograničavat grafu na 60fps, ako to ne pokazuje ništa osim toga da se grafa manje grije kad radi s pola snage

prijedlog ti je u rangu - stavi ciglu ispod gasa da vidiš hoće li auto manje trošit

 

Ma lik ne kuzi uopce da refresh rate nema utjecaja na opterecenje grafe, vsync je taj koji limitira fps, ako ne ukljucis vsync, svejedno je dal je monitor 30hz ili 360hz...

12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

 Pa prijatelju opce mene boli ona stvar na kolko ćeš se ti igrat, ja sam ti rekao da testiras temperature na 60 hz a ne da se do kraja života igraš na 60 hz da vidimo dal je visoka temperatura grafi do igranja na 144hz...

i kakvog uopće smisla ima ograničavat grafu na 60fps, ako to ne pokazuje ništa osim toga da se grafa manje grije kad radi s pola snage

prijedlog ti je u rangu - stavi ciglu ispod gasa da vidiš hoće li auto manje trošit

 

 Tražimo razna rješenja, ograničavanje grafe na 60hz samo da se vidi jel ima manje temperature na 60hz i da se vrati na 144hz, znači test od dvije minute i pol koje on u 5 dana nije mogao napravit. Nitko njemu nije rekao da vozi grafu na 60 hz do kraja života, samo da je TESTIRA! Daj čitaj sa razumijevanjem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 21:41 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

 Pa prijatelju opce mene boli ona stvar na kolko ćeš se ti igrat, ja sam ti rekao da testiras temperature na 60 hz a ne da se do kraja života igraš na 60 hz da vidimo dal je visoka temperatura grafi do igranja na 144hz...

i kakvog uopće smisla ima ograničavat grafu na 60fps, ako to ne pokazuje ništa osim toga da se grafa manje grije kad radi s pola snage

prijedlog ti je u rangu - stavi ciglu ispod gasa da vidiš hoće li auto manje trošit

 

Ma lik ne kuzi uopce da refresh rate nema utjecaja na opterecenje grafe, vsync je taj koji limitira fps, ako ne ukljucis vsync, svejedno je dal je monitor 30hz ili 360hz...

 Upravo ti picajzla govori da ima utjecaja, ono šta ja pričam od početka. Jebe lud zbunjenog

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 21:42 (Cryogenic).
8 godina
online
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Kako ograničiti grafu na 60Hz ili si mislio na 60fps, a to je razlika

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Taraba kaže...

Kako ograničiti grafu na 60Hz ili si mislio na 60fps, a to je razlika

Ma lik nema blagog pojma o cemu prica. 

12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Taraba kaže...

Kako ograničiti grafu na 60Hz ili si mislio na 60fps, a to je razlika

 Monitor na 60hz, grafu na 60fps, jel ti sad ocd miran. U žaru pisanja sam tak stavio, najmanje bitno u cijeloj ovoj priči, šta se hvataš za konce da bi ispao pametan, radije predloži nešto čovjeku možda pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 23:05 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
ansha kaže...
Taraba kaže...

Kako ograničiti grafu na 60Hz ili si mislio na 60fps, a to je razlika

Ma lik nema blagog pojma o cemu prica. 

 Ma bitno da ti imaš a lik i dalje ima probleme i to sa tri grafe. Neznam kako da ti zahvalimo. Gdje točno da spomenik dignemo

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 23:06 (Cryogenic).
8 godina
online
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
Cryogenic kaže...
Taraba kaže...

Kako ograničiti grafu na 60Hz ili si mislio na 60fps, a to je razlika

 Monitor na 60hz, grafu na 60fps, jel ti sad ocd miran. U žaru pisanja sam tak stavio, najmanje bitno u cijeloj ovoj priči, šta se hvataš za konce da bi ispao pametan, radije predloži nešto čovjeku možda pomogne.

 Ha čovječe, pa ne treba stavljat monitor na 60Hz da bi provjerio kako mu radi na 60fps, refresh rate nimalo ne opterečuje grafičku, kaj tu trebaš biti nešto posebno pametan. Ali koliko vidim čovijek je već rješio svoje nedoumice, ali ti brate još ne. Odi sad ti isprobaj to što si rekao pa nam reci kako je ispalo ... rofl

12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
hrka11 kaže...

 

 Meni je cilj sto gluplji savjet dat posto je bobi moj veliki frend kojeg on obozava...tako da se ja slazem s kolegom za 60hz

ljudsko oko ne vidi razliku iznad 24fpsa tako da mu je dosta i 60fpsa 

 Ja sam mu rekao da samo testira a ne da ostane na 60hz, moraš ponovit gradivo pročitat sve ponovo jer ako ovako fejlaš bez razumijevanja pitam se kakav si fejl u životu skup sa anshom koji prvo šalabahtare na guglu pa onda ovdje imaju verbale proljeve.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2022 13:51 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

Crio savjet ti nema smisla nemoj brate ako boga znate.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje
dery kaže...

Crio savjet ti nema smisla nemoj brate ako boga znate.

 Frende, zabole me ona stvar za kompleksaše malih pimpeka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2022 13:53 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Rtx 3070 Aorus master v1 grijanje

ahaha dobar si nećemo te mijenjat nikada

kradem mine iz minskog polja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice