Problem sa gtx 1060

poruka: 13
|
čitano: 2.703
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Problem sa gtx 1060

Pozdrav,

ubacio sam grafu u maticnu,morao sam ju spojiti sa dva molexa na 8pin,jer mi napajanje ima samo 6pinski konektor.

spojim sa hdmi kablom u monitor,upalim, a komp se upali,pa ugasi i onda se opet pocne paliti. Graficka vrti ventilatore samo 15-ak sekundi i onda ih ugasi.

Crni ekran bude, kao da pokusava uci u windowse ali ne moze,ne mogu ni u bios tada. Onda nakon par minuta tog crnog ekrana pocne paliti win(onaj znak za win 10 se pojavi) i onda  opet nakon koju minutu samo dođu vodoravne linije u nekim bojama preko ekrana. I to je to. Grafu sam danas probao kod frenda koji ima isu i odmah mu je diglo windowse i prepoznalo ju.

A kada hdmi spojim na maticnu i grafu ostavim unutra ide mi normalno u windowse,cak mi i prepozna da ima nvidiu unutra i instalira sve drivere. Ali nece ju prepoznati kad probam otvoriti nvidia control panel,kaze "nije spojena sa nekakvim kablom. Vise puta sam pokusavao i uvijek isto. Pomagajte pliz. Je li mozda ovo napajanje preslabo? Ima vec dosta godina ali nije bilo nikakvih problema dok nije bilo graficke.

Ovo je konfa:

cpu: i5-3570

gpu: msi armor gtx 1060 6gb

mbo: msi b75a-g43

ram: 12gb

psu: chieftec gps-450aa-101a

ssd 250 + hdd 300

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 17:17 (deckoshreljina).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa gtx 1060

-ako nije kvar, struja.. onda je bios-verzija, trebaš noviji 10.x..

ali, ako i proradi razmisli o jačem napajanju jer jača vga traži dok ovo relno isporučuje do cca 400w i starenjem može biti problem tj ovisi koji rail-žica-raspored pa ništa ne znači dva molexa tj možda ih trebaš spojiti na druge žice (jer ako vuče iz jedne tad je isto kao da iz jedne cijevi točiš vodu.. ide koliko ima vode, ne cijevi..) tj kad proradi priovjeirš napajanje-napone u radu-opterećenju i zaključiš jel dovoljno-stabilno ili može biti problem a tad je jeftinije odmah nego čekati kvar mbo+gpu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Problem sa gtx 1060

Pomocu MSI Live Update 6 sam napravio update biosa i svega sto je trebalo.

Je li to dovoljno ili treba bateriju vaditi iz maticne?

A molexe sam svakako spajao i uvijek isto.

Narucio danas 6pin na 8pin pa cu probati s time spojiti,vjerovatno ce doci za dan dva.

 

4 godine
offline
Re: Problem sa gtx 1060

Evo upravo stavio novo napajanje crosair cv550 i opet isto.

Ima li tko kakvu ideju?

12 godina
offline
Re: Problem sa gtx 1060
Jel imaš Display port kabal?
Koji monitor imaš?
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 21:57 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Problem sa gtx 1060

Monitor je Samsung syncMaster p2470, a pokušavao sam sa HDMI spojiti. Je li u tome moze biti problem?

 

12 godina
offline
Re: Problem sa gtx 1060
Pa može da.
Jesi kod frenda spajao isto preko Hdmi kabla?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 12:19 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Problem sa gtx 1060

Da.

12 godina
offline
Re: Problem sa gtx 1060
Probaj sa tim istim kablom ne sa svojim.
Uzmi njegov pa probaj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 12:43 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Problem sa gtx 1060

Rijesio,na kraju je problem bio u biosu, jer mi nije bio na zadnjoj verziji,bio je 10.0, a treba 10.10.

Probao sam skinuti sa stranice taj 10.10 i nije mi htijelo flesati bios preko usb-a,samo crna slika sta god da napravio.

Pa sam sve povadio iz maticne,izvadio i bateriju,pustio neko vrijeme i kad sam upalio verzija je bila 10.10.

Nemos vjerovat. Al evo,radi preko hdmi kabla,odmah je prepoznao grafu.

Hvala svima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Problem sa gtx 1060
Ne bi se čudio da su ti windoze 'updejtali' bios na stariju verziju od one s kojom je došla matična. To se i meni dogodilo i trebalo mi je vremena dok nisam skužio zašto mi odjednom komp ne prepoznaje tv preko hdmi-a
15 godina
offline
Re: Problem sa gtx 1060
deckoshreljina kaže...

Pomocu MSI Live Update..

 -problem je u.. ne win.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Problem sa gtx 1060

Ja sam mislio da taj live update stavi i bios na najnoviju verziju ali ocito ne. Mene samo cudi kako je nako vađenja svega iz maticne pri ponovnom pokretanju(iako sam mislio da nese uspiti podici sustav zbog prvotnog faila na updetu) odmah otvorio bios u najnovijoj verziji koju do tada nisam nikad imao na kompu. Ali dobro,sta dobro,odlicno. Evo sve radi kao po loju!!! Samo jedna plocica rama koja bi trebala raditi na 1600mhz radi na 1333. !?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice