Probelm sa RX570

poruka: 16
|
čitano: 3.280
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Problem sa RX570

Pozz,kupio ssm rx 570 4gb nitro graficku i pise da treba 8+6pinsko napajanje a ja imam samo 2x6 bez 8 pinskog na napajanju pa da li se kako moze srediti to sa pinovima jer stvarno nebi kupovao napajanne novo samo sa 8pinskim prikljuckom...inqce ovo moje napajanje ima 500w

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa RX570

Koje tocno napjanje imas? Ugl. imas 6+2 pinske naponske kablove, razdvojeni su konektori no na istom kablu. Ako nisi dobio sa karticom možeš kupiti molex u PCI naponski kabl

Battlelog: D3lBoy-00
6 godina
neaktivan
offline
Probelm sa RX570

Kolko je pouzdano stavit adapter molex na 8pinsko? Dal nije vece opterecenje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Probelm sa RX570
Arci5 kaže...

Kolko je pouzdano stavit adapter molex na 8pinsko? Dal nije vece opterecenje?

 Meni je falio jedan 8 pinski i taj konektor se istopio se nakon nekog vremena.

Sve je u početku najnormalnije radilo no nakon par mjeseci konektori na par žica su se počeli topiti na jednom molexu. 

Zanimljivo je da je proizvođač uz grafičku dostavio identične konvertore no iz mog isusktva to nije za rastrošnije grafičke kartice.

Najbolje odmah uzeti napajanje sa potrebnim PCIE 8PIN konektorima ako možeš ili uzmi taj konvertor dok ne kupiš novo napajanje. 

 

BTW grafičkoj nije bilo ništa, sasvim ispravno radi i dalje. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
offline
Probelm sa RX570

Uzmi si 6pin na 8pin konektor, 8pin se od 6pin razlikuje u tome što ima samo dvije žice više za masu i radit ce ti bez problema

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 9:59 (Tony1999).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Probelm sa RX570

Uzet cu onda molex na 8pinski adapter barem mjesec dva dok ne kupim  novo napajanje....koliko bi minimalno morao platiti da bi uzeo bolje napajanje 8pinovano bas?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 17:00 (Arci5).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Probelm sa RX570
Mozes uzeti i ovaj 6to8pinski konvertor jer su oni nesto bolji od molexa i mslim da su nesto malo skuplji od molexa. Sto se tice napajanja uzmi od 500+ w nekog boljeg proizvodjaca. Ima tema na forumu pa upitaj za preporuku napajanja.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Probelm sa RX570

Posto su ovo ljubicaste zice ima li kakve to veze i da li ko ima iskustva s tim adapterom? https://www.links.hr/hr/kabel-delock-pci-express-6-pin-z-na-2x-8-pin-m-naponski-interni-202300065

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 21:05 (Arci5).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Probelm sa RX570

Nema veze što su ljubičaste žice, može i taj.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Probelm sa RX570

Zamislite da netko spoji grafu koja treba 2 8-pin konektora s takvim adapterom... instant vatromet lol

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Probelm sa RX570
191x7 kaže...

Zamislite da netko spoji grafu koja treba 2 8-pin konektora s takvim adapterom... instant vatromet lol

 Nema vatrometa nego neće upaliti. To je svega 75w i ne znam zašto prave ovakve 6>2x8pin

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
7 godina
protjeran
offline
Re: Probelm sa RX570
191x7 kaže...

Zamislite da netko spoji grafu koja treba 2 8-pin konektora s takvim adapterom... instant vatromet lol

 

boxer kaže...

 Nema vatrometa nego neće upaliti. To je svega 75w i ne znam zašto prave ovakve 6>2x8pin

 

Obojica ste u pravu i u krivu u isto vrijeme.

 

Napajanja sa vise kanala/railova nece moci pokrenuti PC, jer bi OCP trebao odraditi svoje.

Ako napajanje nema aktivni OCP, tek onda je moguc vatromet, makar nebi trebao biti,

osim ako je bas bas lose napajanje, tipa MSIndustrial i slicni sroteki.

 

Ako je napajanje sa jednim 12V kanalom/railom, radit ce normalno - jer svi 12V vodici

idu iz istog kanala, pa je svejedno vodi li jedna zica do 12V ili njih deset - uvjek se opterecuje

isti sklop jednako - nema nikakvih problema i sve ce raditi uredno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: Probelm sa RX570

A kako će 1x6pinski PCIE sa 75w dati 300w na 2x8pin? 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
7 godina
protjeran
offline
Probelm sa RX570

Ne daje napon i jakost struje konektor, nego izvor, odnosno napajanje.

 

A tip konektora moze biti bilo kakav - bitna je kvadratura vodica, zato proizvodjaci

stede i stave dva seta 6+2pin vodica, jer je kvadratura istih nikakva.

 

Bolji proizvodjaci uzmu vodice sa vecom kvadraturom, i na isti set nakelje

dva konektora, i gle cuda, nikom nista, sve radi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Probelm sa RX570

Molim pomoc znqci kupio sam adapter molex na 8pinski,a jedan 6 pinski imam vec na napajanju,grafa trazi 6+8, i ja zastekao 6 u 6 a u 8pinski adapter...i sad sam instalirao sve drivere za karricu i instalirqo pubg i kad se pali pubg restarta mi pc i tqko u svakoj igri,temperatura graficka je 29 30 uvijek...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Probelm sa RX570

Onda ti je u startu napajanje preslabo, OVP i OCP odrade svoje, da nebi doslo do pregaranja.

Na zalost, morat ces investirati i bolje napajanje. Ali na srecu, to ti je najpametnija investicija.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice