NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.463
|
čitano: 706.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

za SP igre je 30ak sati taman, jer dode do nekog zasicenja i ljudima dosadi nakon toga. bio neki clanak o tome

 

meni je 40-60 sati za SP super jer volim kada mi je 1 eur po satu igre, za nove igre

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MasterOfDisaster kaže...

 

 

Vidi se da ne igraš SP igre, 200h u SP igri je van pameti dužina gameplay-a, neki prosjek je 20h-60h i to je super, COD SP traje max 8h. Uglavnom, ja sam igrač koji želi proći hrpetinu igara, viditi hrpetinu sadržaja i žanrova, a ne igrati 2 žanra i 5 igrica i u svakoj imati 5.000 h (to je meni osobno gubljenje vremena), ali ima nas svakakvih i to je čar života, svatko voli nešto

 Velim ti, zadnji put SP 2014, odtad nista (osim uvoda u BF5 ), meni je osobno bolje izgubit vrijeme (koje je bar fun) nego svakih 20-60h davat po 60€

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MasterOfDisaster kaže...
forumaš kaže...

dvije i pol godine od izlaska grafe. reakao sam da na 4K rade parktički sve igre izašle prije 3-4 godine i nisam rekao na max detaljima koji su sami sebi svrha, a to je hrpa naslova.

Evo dao sam ti primjer forza motorspor 4K mmax detalji vrhunski grafički naslov 60+ fpsa, igra ne podržava DLSS.

 

S druge strane kupiš PS5 i do danas još nema 60 fps patch za RDR2, nego ga igraš na 30 fpsa.

Stalno spominješ Forza Motosport koja je izašla 2017. godine, pa normalno da igra radi ok na 4K, ali eto ja bi igrao novije naslove, a ne iz 2017. godine.

Nadalje spominješ RDR2 koja uopće nije PS5 igra i samo dobra volja developera će nešto napraviti po tom pitanju, a do sada developere boli dupe za PS5 i to je ok. Normalno da neće svi hitovi za PS4 dobiti patch za PS5.

 Ak je tebi to OK, i meni je to OK, jer ne namam takvih problema sa kompatibilnosti. Nema ni jedne igre zaključane na 30 fpsa.

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

To je relativno šta si rekao, na ps5 imaš samo modove za igre tj. performance od 60 fps ili 120 fps ili quality mode koji je najčešće 30 fps, ali detalji do max-a. Pa svatko ima mogućnost da odabere. za obične smrtnike u igri vizualna razlika između quality moda i performance je zanemariva, osim ako ono ideš lagano i sada razgledaš detalje, a to realno ako radi 5% igrača max.

 detalji do max?

mislim da nema šanse, to su u novijim igrama detalji na medium u najboljem slučaju, fino tjunirani da se na tri metra na televizoru ne vide toliko nedostaci

o smanjivanju rezolucije da ne govorim, primjerice da bi moglo goniti rt na spajdermenu u 4k, sve refleksije su prikazane u 1080p i tako gdje god mogu snize postavke

 Kad se sjetim kako su izgledali Last of Us 2 i Red Dead Redemption na PS4 običnom modelu, a to ti je prastari Radeon 7850 onda se nipošto ne bojim za PS5 koji ima nešto ala Radeon 5700 XT + AMD Fidelity. Konzole imaju budućnost a grafe po ovim cijenama ne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2023 22:08 (SaintGriz).
15 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Uspoređujes kruške i jabuke, konzola vrti u 30-60 fps nove naslove a takvu graficku i danas kupiš za 500-600e uz dlss i uz naravno i dalje kvalitetniji prikaz PC igara zbog vise detalja, a ostaje ti računalo i namjena i za druge stvari.


Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...

Uspoređujes kruške i jabuke, konzola vrti u 30-60 fps nove naslove a takvu graficku i danas kupiš za 500-600e uz dlss i uz naravno i dalje kvalitetniji prikaz PC igara zbog vise detalja, a ostaje ti računalo i namjena i za druge stvari.


 

Pa i nije baš tako, dosta igara na PS 5 ima otključan FPS...ja sam recimo Last of Us remake upravo odigrao u prosjeku od 80-90 fps-a, baš me zanima kakva će grafa trebati da upogoni tu igru na kompu u 4k (pa makar i uz DLSS).

Igara koje se izvode u 30-fpsa na PS 5 možeš nabrojati na prste jedne ruke, i to su one koje su primarno rađene za PS 4,a developeru nije u interesu izbaciti podršku za 60 fpsa.

Ja sam do neki dan imao u kompu RX 6600 Xt koja je u nekom cjenovnom rangu od 400 eura pa se itekako vidi razlika PS 5 vs komp, u korist PS 5 naravno, tako da ako hoćeš imati bolju grafiku u 60 + fpsa morat ćeš ipak malo više love odvojiti za grafu, a to nećeš nikako dobiti sa 500-600 eura ako pričamo o novom, eventualno da ti za 600 eura uleti neka polovna rtx 3080.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 8:28 (lobotomac90).
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

Pa i nije baš tako, dosta igara na PS 5 ima otključan FPS...ja sam recimo Last of Us remake upravo odigrao u prosjeku od 80-90 fps-a, baš me zanima kakva će grafa trebati da upogoni tu igru na kompu u 4k (pa makar i uz DLSS).

Igara koje se izvode u 30-fpsa na PS 5 možeš nabrojati na prste jedne ruke, i to su one koje su primarno rađene za PS 4,a developeru nije u interesu izbaciti podršku za 60 fpsa.

Ja sam do neki dan imao u kompu RX 6600 Xt koja je u nekom cjenovnom rangu od 400 eura pa se itekako vidi razlika PS 5 vs komp, u korist PS 5 naravno, tako da ako hoćeš imati bolju grafiku u 60 + fpsa morat ćeš ipak malo više love odvojiti za grafu, a to nećeš nikako dobiti sa 500-600 eura ako pričamo o novom, eventualno da ti za 600 eura uleti neka polovna rtx 3080.

O cemu ti pričas, pa sa 3080 sam na 4k prešao sito i rešeto na 4k max postavkama sa RT na prosjeku od 80-90FPS uz dlss Quality, a di su te postavke i prikaz od onih na PS5 koji koristi neke med-high detalje i ne koristi ni punu 4K rezolucijuza prikaz.

Ta 6600XT em nema ni dlss em ne vredi 400e, kod nas ide puno jača i bolja rtx 3070 od 600e, vani je isla i po 500e dok nisu otisle zalihe Ampere pa i cijena otisla gore.

Za lock 60fps na 4k ti je dovoljna rtx 3070 ako ces igrati na med-high detaljima koji su jednaki prikazu detalja za PS5 igre, i uz to imas i dlss u svakoj igri uglavnom i mozes bez problema koristiti i dlss balanced mode.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

I ti isto uspoređuješ kruške i jabuke, kao prvo konzole su namjenjene isključivo igranju i igre su optimizirane upravo konzolama da daju najviše moguče sa raspoloživim hardwerom, i logično je da ča ista igra raditi fluidnije na PS5 nego na PC sa istim ili sličnim hardverom.

Druga stvar su igre, i tih je na konzolama ljepi broj više

Treča stvar je, punooooo manje zaj....e je sa konzolama, uvališ se na kauč, stisneš 2 tipke i igraš igru...

 

I financijsko gledano više se isplati kupit PS5 i neki srednji razred laptopa do cca 700/800 ojra i pokrio si sve, mlatiš igre i imaš komp za druge stvari. Dok za kupit neki srednji razred gejmerskog kompa uključeno sa ekranom i svom periferjom, nema šanse da izađeš ispod 2t eur, pa si daleko od najboljeg kompa.

 

Daleko od toga, ima nabijanje igara na PC svoje prednosti jer neke igre je puno lakše igrat sa mišom i tipkovnicom tu nema sumnje, ali igranje na PC je zadnjih par godina postao jakoooo skup sport, dok npr PS5 košta isto ili čak i manje nego prije 2 godine kad su ga izbacili. Idealno bi bilo imat jedno i drugo ali onda opet po drugoj strani ljepo je imat i život van sobe a ne nabijat igre 10 sati na dan.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Kryptonian  aj prvo pročitaj što sam napisao sa razumijevanjem.

Rtx 3080 sam i naveo kao nešto vrijedno spomena naspram PS 5, a ista se rabljena jedva nađe za 600 eura.

RTX 3070 sam imao po izlasku i već tada to nije bila grafička za 4k, pa čak ni za tih 60 fps-a lock bez smanjivanja detalja u većini igara, a uostalom meni nikako nije cilj 60 fpsa lock, pogotovo na kompu, jer 60 fpsa imam i na PS 5 u gotovo svakoj igri.

Također ta RX 6600 XT ima FSR koji je isti drek ko DLSS, pa ne vidim logiku tvoje konstatacije da ona na vrijedi ni 400 eura, a rtx 3070 koja je jača od nje nekih 20-30 % vrijedi 600, čudno neko poimanje vrijednosti.

Činjenica je da je konzola definitivno dugoročnije riješenje od kompa koliko god se to nekima ne sviđalo...ja sam prvi odrastao uz PC, u zadnjih par godina promjenio jedno 5 grafičkih da bi skonto da je konzola jednostavno isplativija ako su u pitanju igre.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 10:24 (lobotomac90).
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...

I ti isto uspoređuješ kruške i jabuke, kao prvo konzole su namjenjene isključivo igranju i igre su optimizirane upravo konzolama da daju najviše moguče sa raspoloživim hardwerom, i logično je da ča ista igra raditi fluidnije na PS5 nego na PC sa istim ili sličnim hardverom.

Druga stvar su igre, i tih je na konzolama ljepi broj više

Treča stvar je, punooooo manje zaj....e je sa konzolama, uvališ se na kauč, stisneš 2 tipke i igraš igru...

 

I financijsko gledano više se isplati kupit PS5 i neki srednji razred laptopa do cca 700/800 ojra i pokrio si sve, mlatiš igre i imaš komp za druge stvari. Dok za kupit neki srednji razred gejmerskog kompa uključeno sa ekranom i svom periferjom, nema šanse da izađeš ispod 2t eur, pa si daleko od najboljeg kompa.

 

Daleko od toga, ima nabijanje igara na PC svoje prednosti jer neke igre je puno lakše igrat sa mišom i tipkovnicom tu nema sumnje, ali igranje na PC je zadnjih par godina postao jakoooo skup sport, dok npr PS5 košta isto ili čak i manje nego prije 2 godine kad su ga izbacili. Idealno bi bilo imat jedno i drugo ali onda opet po drugoj strani ljepo je imat i život van sobe a ne nabijat igre 10 sati na dan.

Ti pišeš bas kao tipični konzolaš koji nezna ni kako izgleda unutrasnjost konzole ni kompa ni od cega se sastoji.

Konzole su zapravo mini računala, kompjuterske komponente su u njima koje imas i za PC ali u jačoj verziji jer nisu underclockane, i ostalo je sve do optimizacije developera, a bonus na kompu je kaj imas daleko vecu lepezu namjestanja i popratnih tehnologija za boostanje fps-a.

I nemoj pricat gluparije jer kakav to laptop ima za igre od 800e molim te, komp od 600e ga razvali i ostane ti za ekran i periferiju ako gledamo budzet kategoriju 1080p gaming.
A isto tako trebas i ekran za konzolu, neznam da sa njima dolaze ekrani u paketu. Gamepad za PC se kupi za 30-40e isto tako i neki mouse+keyboard combo i imas na biranje, a imas kompo i za druge stvari.

Naravno da ce PC ispati 300e skuplji od PS5 ali je puno šira i bolja upotrebljivost i kvaliteta samog igranja i prikaza, plus potpuno je nadogradiv i ne moras uvijek apsolutno sve mijenjati. I za komp debela vecina igrača ne kupuje igrice, a na konzolama toga nema, hoces igrat nove igre pljuni 80-100e pajdo pa igraj, na 10 takvih vec si mogao imati poštenu graficku, a od cijene konzole ostatak kompa pa ti vidi, a igrat ces igre i nakon toga...

Glavni problem je sta vi uspoređujete high end konfiguracije koje me daju duplo veci FPS, prikazuju puni 4k, daju daleko detaljniju sliku i vise opcija sa necime sta daje PS5 a to je na bazi PC konfiguracija neki medium razred postavki i hardverske kategorije komponenata.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 10:45 (Kryptonian).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...
nikonja kaže...

I ti isto uspoređuješ kruške i jabuke, kao prvo konzole su namjenjene isključivo igranju i igre su optimizirane upravo konzolama da daju najviše moguče sa raspoloživim hardwerom, i logično je da ča ista igra raditi fluidnije na PS5 nego na PC sa istim ili sličnim hardverom.

Druga stvar su igre, i tih je na konzolama ljepi broj više

Treča stvar je, punooooo manje zaj....e je sa konzolama, uvališ se na kauč, stisneš 2 tipke i igraš igru...

 

I financijsko gledano više se isplati kupit PS5 i neki srednji razred laptopa do cca 700/800 ojra i pokrio si sve, mlatiš igre i imaš komp za druge stvari. Dok za kupit neki srednji razred gejmerskog kompa uključeno sa ekranom i svom periferjom, nema šanse da izađeš ispod 2t eur, pa si daleko od najboljeg kompa.

 

Daleko od toga, ima nabijanje igara na PC svoje prednosti jer neke igre je puno lakše igrat sa mišom i tipkovnicom tu nema sumnje, ali igranje na PC je zadnjih par godina postao jakoooo skup sport, dok npr PS5 košta isto ili čak i manje nego prije 2 godine kad su ga izbacili. Idealno bi bilo imat jedno i drugo ali onda opet po drugoj strani ljepo je imat i život van sobe a ne nabijat igre 10 sati na dan.

Ti pišeš bas kao tipični konzolaš koji nezna ni kako izgleda unutrasnjost konzole ni kompa ni od cega se sastoji.

Konzole su zapravo mini računala, kompjuterske komponente su u njima koje imas i za PC ali u jačoj verziji jer nisu underclockane, i ostalo je sve do optimizacije developera, a bonus na kompu je kaj imas daleko vecu lepezu namjestanja i popratnih tehnologija za boostanje fps-a.

I nemoj pricat gluparije jer kakav to laptop ima za igre od 800e molim te, komp od 600e ga razvali i ostane ti za ekran i periferiju ako gledamo budzet kategoriju 1080p gaming.
A isto tako trebas i ekran za konzolu, neznam da sa njima dolaze ekrani u paketu. Gamepad za PC se kupi za 30-40e isto tako i neki mouse+keyboard combo i imas na biranje, a imas kompo i za druge stvari.

Naravno da ce PC ispati 300e skuplji od PS5 ali je puno šira i bolja upotrebljivost i kvaliteta samog igranja i prikaza, plus potpuno je nadogradiv i ne moras uvijek apsolutno sve mijenjati. I za komp debela vecina igrača ne kupuje igrice, a na konzolama toga nema, hoces igrat nove igre pljuni 80-100e pajdo pa igraj, na 10 takvih vec si mogao imati poštenu graficku, a od cijene konzole ostatak kompa pa ti vidi, a igrat ces igre i nakon toga...

Glavni problem je sta vi uspoređujete high end konfiguracije koje me daju duplo veci FPS, prikazuju puni 4k, daju daleko detaljniju sliku i vise opcija sa necime sta daje PS5 a to je na bazi PC konfiguracija neki medium razred postavki i hardverske kategorije komponenata.

 

Al baš lupaš gluposti bez ikakog pokrića!

Glavna prednost kompa su ti piratske igre? Svaka čast onda, samo ne znam kako igraš one koje se ne krekiraju nikada, a ima ih 

Ja recimo igre za ps 5 plaćam 30-40 eura pa ih poslije prodam i nisam na nekom drastičnom gubitku vjerovao ili ne.

Jedna rtx 4070 Ti ne daje puni 4k u novim igrama nikako bez DLSS-a u 60 + fpsa, a košta 1000 eura, pa ti sad vidi koliko ti para treba da dobiješ to što si naveo...malo se protegneš do neke rtx 4090 za stinih 2000 eura i dobar si, samo je pitanje koliko dugo 

15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

RTX 3070 sam imao po izlasku i već tada to nije bila grafička za 4k, pa čak ni za tih 60 fps-a lock bez smanjivanja detalja u većini igara, a uostalom meni nikako nije cilj 60 fpsa lock, pogotovo na kompu, jer 60 fpsa imam i na PS 5 u gotovo svakoj igri.

Također ta RX 6600 XT ima FSR koji je isti drek ko DLSS, pa ne vidim logiku tvoje konstatacije da ona na vrijedi ni 400 eura, a rtx 3070 koja je jača od nje nekih 20-30 % vrijedi 600, čudno neko poimanje vrijednosti.

Činjenica je da je konzola definitivno dugoročnije riješenje od kompa koliko god se to nekima ne sviđalo...ja sam prvi odrastao uz PC, u zadnjih par godina promjenio jedno 5 grafičkih da bi skonto da je konzola jednostavno isplativija ako su u pitanju igre.

He pa to je i problem koji pričam, kada ste na kompu ste razmaženi i mora sve ultra i 100 fps, a na konzoli moze i 60 i medium prikaz detalja u usoredbi sa PC grafikom... Znam ja dobro sta ti pricas, tu i je problem jer ja uspoređujem ono sta daje konzola koliko kosta na PC-u i tu su nebo i zemlja onda usporedbe cijena spram toga sta vi uspoređujete.

FSR 2 nema ni u desetini igara koliko ima dlss, a obicni fsr je potpuno druga nebitna tehnologija koja radi na drugi nacin i nije ni blizu ove dvije.

I opet kazem, na PC mogu sve igre igrat đaba, na PS5 je to skup sport, na kraju kroz 5 godina na PS5 das za igre bogatsvo a cijene sve divljije


15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

Jedna rtx 4070 Ti ne daje puni 4k u novim igrama nikako bez DLSS-a u 60 + fpsa, a košta 1000 eura, pa ti sad vidi koliko ti para treba da dobiješ to što si naveo...malo se protegneš do neke rtx 4090 za stinih 2000 eura i dobar si, samo je pitanje koliko dugo 

 U kojim igrama to ne daje? i na kojim postavkama zasigurno opet guraš ultra max postavke za PC kao jedine koje postoje i svodis se na Forespoken potgrani naslov koji na konzoli ide u 30fps uz stutter svako malo... 

Ajde daj mi svoja pokrića? pa cu ti onda ja pokazati da na medium-high detaljima sve PC igre rade ko zmaj i na slabijem hardveru jer nije ultra i RT jedina opcija 

14 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...
lobotomac90 kaže...

Jedna rtx 4070 Ti ne daje puni 4k u novim igrama nikako bez DLSS-a u 60 + fpsa, a košta 1000 eura, pa ti sad vidi koliko ti para treba da dobiješ to što si naveo...malo se protegneš do neke rtx 4090 za stinih 2000 eura i dobar si, samo je pitanje koliko dugo 

 U kojim igrama to ne daje? i na kojim postavkama zasigurno opet guraš ultra max postavke za PC kao jedine koje postoje i svodis se na Forespoken potgrani naslov koji na konzoli ide u 30fps uz stutter svako malo... 

Ajde daj mi svoja pokrića? pa cu ti onda ja pokazati da na medium-high detaljima sve PC igre rade ko zmaj i na slabijem hardveru jer nije ultra i RT jedina opcija 

Nego dečko jel imaš ti PS5 pa da znaš kako ti tvrdiš da PS5 daje mid settings kvalitetu slike spram kompa. Jesi ti igrao igre na PS5, ako da koje to i koliko, kada toliko znaš o kvaliteti prikaza PS5.

 

Imam osjećaj da ti nisi uživo vidio PS5, a kamo igrao, kada ovakve gluposti pišeš.

15 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A ti nisi cuo za recenzije i usporedbe? Recimo Digital Foundry kojemu je profesija kanala upravo takve usporedbe i analize...

 

I kazem mid-high lepeza postavki, kuzis, na PC ides pa biras za svaku stavku kako ces podesiti obisno koliko ima utjecaja na grafiku i performanse.

 

Zapravo na PC vec samo gašenj RT imas skoro duplo FPS-a da nista drugo ne taknes u ovim najzahtjevnijim naslovima

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 11:17 (Kryptonian).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

 Jednom kompjutor, zauvjek kompjutor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 11:24 (rokonja).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...

A ti nisi cuo za recenzije i usporedbe? Recimo Digital Foundry kojemu je profesija kanala upravo takve usporedbe i analize...

 

I kazem mid-high lepeza postavki, kuzis, na PC ides pa biras za svaku stavku kako ces podesiti obisno koliko ima utjecaja na grafiku i performanse.

 

Zapravo na PC vec samo gašenj RT imas skoro duplo FPS-a da nista drugo ne taknes u ovim najzahtjevnijim naslovima

Ukratko, bio sam u pravu - PS5 ni vidio niti igrao. Većina (90%) igara na PS5 izgleda fenomenalno, evo iz moje perspektive koji ima PS5 i oko 30 PS5 igara. Tu usporedbu vučem i iz igranja PC-a već preko 30 godina i trenutačno imam savim ok komp za igranje te i na njemu igram i znam o čemu pričam.

Te recenzije objesi mačku o rep, kao i sve i one su ili subjektivne, ili plaćene, sve dok sam ne probaš ne znaš kako je nešto.

17 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

PS5 je brutalna konzola. Tko nije probao, može samo srati kao ovaj gore. Imam i ja gaming PC, 20 godina igram na računalu, ali svaki pravi gamer bi trebao imati konzolu, jer neke stvari su tamo prirodno bolje za igranje, neke igre su eksluzive a nekad je jedostavno kauč je neusporedivo bolji od stolice. I da, grafika rastura na PS5, nije bolja od PCa ali je doživljaj velikog TVa bolji od monitora. I nikad PC spojen na TV neće biti plug n play kao konzola...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 11:44 (SaintGriz).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MasterOfDisaster kaže...

Ukratko, bio sam u pravu - PS5 ni vidio niti igrao. Većina (90%) igara na PS5 izgleda fenomenalno, evo iz moje perspektive koji ima PS5 i oko 30 PS5 igara. Tu usporedbu vučem i iz igranja PC-a već preko 30 godina i trenutačno imam savim ok komp za igranje te i na njemu igram i znam o čemu pričam.

Te recenzije objesi mačku o rep, kao i sve i one su ili subjektivne, ili plaćene, sve dok sam ne probaš ne znaš kako je nešto.

 Druže konzole kupujem pred kraj radnog vijeka samo da odigram ekskluzive koje nisu dosle na PC i to je to. Gledao sam usporedbe PC do nekadasnjeg ps4 pro jer sam imao oba i nema se sta pricat, to sta daje PS na kompu imas sa osrednjim sistemom i jos malko bolje...

 

Na PS5 sam igrao nesto malo jer mi je buraz kao i vas 2-3 PS fanboy, i lijepo to izgleda Horizon i RDR2 koje sam uspoređivao ali to je neki medium set postavki od PC...

 

I nemozemo pricati subjektivno jer tebi je nesto super izgleda a meni mozda isto to izgleda prosjek, to su glupisti i tako se ne raspravlja o grafici nego direktno putem analiza slika i prikaza u koju i ja i ti gledamo a upravo to rade takvi kanali i recenzenti.

 

Pa ljudi po tim kanalima samo kopiraju postavke za PC koje su najbalansiranije, i sad ce oni kao nesto namjestiti jer ih je netko platio hahah, daj molim te uozbilji se takvo nešto bi mogli radit na 2-3 igre max i komentatori i publika bi ih unistili da namjestaju neke rezultate.

 

Plus, dobar dio razlike u grafici tokom samog gameplaya nebi ni skuzio u igri pa cak mozda ni da stojis samo, zato oni rade screenshote i zoomiranja i onda detelje izvlace di je razlika itd, koja postavka najvise izgleda onoj na konzoli itd..

 

Evo recimo odličan test usporedbe postavki i prikaza konzole i PC u RDR2 koji je i grafički jedna od najlijepših igara danas i ima daleko najvise postavki u izborniku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 11:55 (Kryptonian).
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
SaintGriz kaže...

jer neke stvari su tamo prirodno bolje za igranje, neke igre su eksluzive a nekad je jedostavno kauč je neusporedivo bolji od stolice. I da, grafika rastura na PS5, nije bolja od PCa ali je doživljaj velikog TVa bolji od monitora. I nikad PC spojen na TV neće biti plug n play kao konzola...

 Sve sta si nabrojao možes i na PC, gamepad kauč TV...

 

A plug n play PS i PC da vidimo...

 

1. Stisnes gumb za konzolu ili PC

2. Kliknes na igru koju igras

3. Igraš igru

 

Hm da.... Nije isto 

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kako točno klikneš gamepadom na ikonu u desktopu?
Kako upišeš password/pin prilikom logina?
Kako gasiš komp na gamepad?

Hm, da, ne mozeš. Ali možeš kakati, nastavi.
14 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ukratko, bio sam u pravu - PS5 ni vidio niti igrao. Većina (90%) igara na PS5 izgleda fenomenalno, evo iz moje perspektive koji ima PS5 i oko 30 PS5 igara. Tu usporedbu vučem i iz igranja PC-a već preko 30 godina i trenutačno imam savim ok komp za igranje te i na njemu igram i znam o čemu pričam.

Te recenzije objesi mačku o rep, kao i sve i one su ili subjektivne, ili plaćene, sve dok sam ne probaš ne znaš kako je nešto.

 Druže konzole kupujem pred kraj radnog vijeka samo da odigram ekskluzive koje nisu dosle na PC i to je to. Gledao sam usporedbe PC do nekadasnjeg ps4 pro jer sam imao oba i nema se sta pricat, to sta daje PS na kompu imas sa osrednjim sistemom i jos malko bolje...

 

Na PS5 sam igrao nesto malo jer mi je buraz kao i vas 2-3 PS fanboy, i lijepo to izgleda Horizon i RDR2 koje sam uspoređivao ali to je neki medium set postavki od PC...

 

I nemozemo pricati subjektivno jer tebi je nesto super izgleda a meni mozda isto to izgleda prosjek, to su glupisti i tako se ne raspravlja o grafici nego direktno putem analiza slika i prikaza u koju i ja i ti gledamo a upravo to rade takvi kanali i recenzenti.

 

Pa ljudi po tim kanalima samo kopiraju postavke za PC koje su najbalansiranije, i sad ce oni kao nesto namjestiti jer ih je netko platio hahah, daj molim te uozbilji se takvo nešto bi mogli radit na 2-3 igre max i komentatori i publika bi ih unistili da namjestaju neke rezultate.

 

Plus, dobar dio razlike u grafici tokom samog gameplaya nebi ni skuzio u igri pa cak mozda ni da stojis samo, zato oni rade screenshote i zoomiranja i onda detelje izvlace di je razlika itd, koja postavka najvise izgleda onoj na konzoli itd..

 

Evo recimo odličan test usporedbe postavki i prikaza konzole i PC u RDR2 koji je i grafički jedna od najlijepših igara danas i ima daleko najvise postavki u izborniku.

I opet ti drumom, a ja šumom 

Zašto uspoređuješ RDR2 koji je PS4 igra sa kvalitetom prikaza na PS5 sa PC-om???????????????????????????

Znači RDR2 nije PS5 igra niti ima patch za PS5 i nemože se je uopće davati u usporedbu kvalitete grafičkog prikaza na PS5 sa PC verzijom. Ne znam kako to ne možeš dokučiti.

Znači usporedi Horizon koji je PS5 igra, pa onda pričaj o grafici i ljepoti gameplay-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 12:08 (MasterOfDisaster).
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

PNY GEFORCE RTX™ 4070Ti 12GB XLR8 Gaming VERTO EPIC-X RGB™ Overclocked Edition na talijanskom amazonu s 10% popusta trenutno za 999,99€, 12€ dostava, ali uz 22% talijanskog pdv-a, na blagajni se obračujnaje hrv pdv, ako nekoga zanima. U HRV, Telebit, 1.239,34 €. Najhladnija 4070 ti. 12+4 pin utor je u usporedbi s drugim karticama povučen unutra mislim da je 3cm, pa uz širinu kartice od 13,7cm, ima dovoljno prostora za savijanje adaptera po pravilima za uža kučišta što prihvaćaju cpu hladnjake do 16,5cm.

Half of what Id been told was a complete and utter lie... The other half was a conveniently constructed lie. Wheres the truth then? Its hidden in the lies (Eva)
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
SaintGriz kaže...
Kako točno klikneš gamepadom na ikonu u desktopu?
Kako upišeš password/pin prilikom logina?
Kako gasiš komp na gamepad?

Hm, da, ne mozeš. Ali možeš kakati, nastavi.

1. Pa imas bežični mis uvijek do ruke ako si vec na TV kao i daljinski.

2. Ne trebam ga upisivati

3. Isto kao prvi korak, iako zasto bi ga i gasio?

 

Al eto, puno si muke skratio na konzoli, samo ne zaboravi staviti punit gamepad nakon svake druge treče etape gaminga 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
4K.Mk kaže...

PNY GEFORCE RTX™ 4070Ti 12GB XLR8 Gaming VERTO EPIC-X RGB™ Overclocked Edition na talijanskom amazonu s 10% popusta trenutno za 999,99€, 12€ dostava, ali uz 22% talijanskog pdv-a, na blagajni se obračujnaje hrv pdv, ako nekoga zanima. U HRV, Telebit, 1.239,34 €. Najhladnija 4070 ti. 12+4 pin utor je u usporedbi s drugim karticama povučen unutra mislim da je 3cm, pa uz širinu kartice od 13,7cm, ima dovoljno prostora za savijanje adaptera po pravilima za uža kučišta što prihvaćaju cpu hladnjake do 16,5cm.

 

 

Baš gledam, pojavila se na njuški jedna takva za 700 eura, iako mi PNY ne ulijeva povjerenje, a čisto sumnjam da ova s njuške dolazi s garancijom čim je takva cijena.

 

EDIT: javio se čovjeku čisto informativno, kaže da grafa ima garanciju u ADM-u i da se može osobno preuzeti u Ogulinu kod njega kod kuće, tako da mi ne zvuči kao fejk, pa ako je netko blizu čovjeka, a kupuje takvu grafu eto prilike....po toj cijeni da je bliže bih bez razmišljanja kupio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 12:42 (lobotomac90).
15 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MasterOfDisaster kaže...

I opet ti drumom, a ja šumom 

Zašto uspoređuješ RDR2 koji je PS4 igra sa kvalitetom prikaza na PS5 sa PC-om???????????????????????????

Znači RDR2 nije PS5 igra niti ima patch za PS5 i nemože se je uopće davati u usporedbu kvalitete grafičkog prikaza na PS5 sa PC verzijom. Ne znam kako to ne možeš dokučiti.

Znači usporedi Horizon koji je PS5 igra, pa onda pričaj o grafici i ljepoti gameplay-a.

 Zato jer je to port na PC, kao i god of war i horizon, uz malo vise postavki na PC kao i uvijek. O grafici ne znači nuzno jel PS4 ili PS5 igra, i dalje navedene igre izgledaju bolje od debele vecine PS5 igara.

 

I kazem uspoređivao sam to sve dok PS5 nije ni bilo, tadasnji komp sa PS4 pro... Uvijek je ista priča, a PC verzija igre uvijek naprednija.

 

A novi Horizon i Ragnarok se treba cekati da uopce dođu na PC da se usporedi i opet ce biti ista prica kao danas sa ovim naslovima ili prije 2 godine. PC je uvijek PC... Ne kužiš suštinu stvari.

 

Isto kako kvalitetu grafike ne određuje graficka koju imas nego postavke u igri, mozes sa 4090 imati losiju grafiku ako imas slabije postavke u igri nego sa 3070, nadam se da kuzis poantu. Ista slika je bila prije 2 godine u tim igrama ista je i danas bez obzira na jaču grafičku, samo se fps povečao

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 12:30 (Kryptonian).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
3080 msrp 699 dolara, 2080 msrp 699 dolara , 1080 msrp 599 dolara, gtx 980msrp 549 dolara, gtx 780 msrp 549 dolara .. dakle sad imamo deračinu koju nitko ne kupuje za rtx 4080 msrp 1200 dolara! Ajmo rec da se cijena udvostrucila i sad ono sto zelim reci sta mislite kada ce cijene pasti i koliko?

Moja prognoza je do 9. mjeseca cijena rtx 4080 pada na oko 900 eura cca 6500-7000kn
be Cool
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 13:41 (Horned Reaer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
3080 msrp 699 dolara, 2080 msrp 699 dolara , 1080 msrp 599 dolara, gtx 980msrp 549 dolara, gtx 780 msrp 549 dolara .. dakle sad imamo deračinu koju nitko ne kupuje za rtx 4080 msrp 1200 dolara! Ajmo rec da se cijena udvostrucila i sad ono sto zelim reci sta mislite kada ce cijene pasti i koliko?

Moja prognoza je do 9. mjeseca cijena rtx 4080 pada na oko 900 eura cca 6500-7000kn

 

Uff, pozlatile ti se te riječi, ali moja prognoza je prije da rtx 4070 ti tada bude po toj cijeni, barem kod nas.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Kryptonian kaže...
MasterOfDisaster kaže...

I opet ti drumom, a ja šumom 

Zašto uspoređuješ RDR2 koji je PS4 igra sa kvalitetom prikaza na PS5 sa PC-om???????????????????????????

Znači RDR2 nije PS5 igra niti ima patch za PS5 i nemože se je uopće davati u usporedbu kvalitete grafičkog prikaza na PS5 sa PC verzijom. Ne znam kako to ne možeš dokučiti.

Znači usporedi Horizon koji je PS5 igra, pa onda pričaj o grafici i ljepoti gameplay-a.

 Zato jer je to port na PC, kao i god of war i horizon, uz malo vise postavki na PC kao i uvijek. O grafici ne znači nuzno jel PS4 ili PS5 igra, i dalje navedene igre izgledaju bolje od debele vecine PS5 igara.

 

I kazem uspoređivao sam to sve dok PS5 nije ni bilo, tadasnji komp sa PS4 pro... Uvijek je ista priča, a PC verzija igre uvijek naprednija.

 

A novi Horizon i Ragnarok se treba cekati da uopce dođu na PC da se usporedi i opet ce biti ista prica kao danas sa ovim naslovima ili prije 2 godine. PC je uvijek PC... Ne kužiš suštinu stvari.

 

Isto kako kvalitetu grafike ne određuje graficka koju imas nego postavke u igri, mozes sa 4090 imati losiju grafiku ako imas slabije postavke u igri nego sa 3070, nadam se da kuzis poantu. Ista slika je bila prije 2 godine u tim igrama ista je i danas bez obzira na jaču grafičku, samo se fps povečao

 

 

 

 Kryptonian

Dečko ko ti drma kavez? Daj se smiri zašto uopće tu na temi NVIDIA Lovelace 40xx uspoređuješ PS5 sa PC-om. Pravi gamer ima oboje i uživa. Sasvim drugačiji je doživljaj kako su ti kolege navele PS5 igara na telki i PC-a igara na monitoru.

14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

PC se spaja na telku još od s video kabela na CRT telke, di neće danas na bilo kaj. Imam ga uvijek spojenog na telku a igre pokrečem preko gamepada slično kao i na konzoli, stisneš X na gamepadu, otvri se gamebar traka klkneš na tipku A i igra krene.

Kao što rekoh na PC-u igram microsoft igre, sony igre, PC igre, nitendo igre, muliplatform igre....

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice