NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 712.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Znači to je to u 4k rezi 20% i duplo efikasnija per watt od 3090ti za iste novčiće.Da me pali 4k uzmem je.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 16:09 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

meh kategorija 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Tko želi gpu od 0 db upogoniš ga sa monitorom 1080p uz undervolt neće ventove upalit koja god igra bila.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...

meh kategorija 

 

 Da je 300$ manja cijena bila bi wow kategorija.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Znači to je to u 4k rezi 20% i duplo efikasnija per watt od 3090ti za iste novčiće.Da me pali 4k uzmem je.

 3090ti je jedan od lošijih nvidia proizvoda i trebalo bi ga ignorirat jer pored te kartice sve izgleda super

 

Efikasnost je super

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 16:41 (Santana).
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Oce li biti koja rtx 4080 biti dostupna sutra kod nas u trgovinama?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 16:41 (snake1kl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...

Oce li biti koja rtx 4080 biti dostupna sutra kod nas u trgovinama?

 snake1kl

Pa nazovi trgovine nismo mi vidoviti.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
hummer0 kaže...
snake1kl kaže...

Oce li biti koja rtx 4080 biti dostupna sutra kod nas u trgovinama?

 snake1kl

Pa nazovi trgovine nismo mi vidoviti.

 Pa mozda neko ima koju informaciju, zato pitam:)

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...

meh kategorija 

 

 Da je 300$ manja cijena bila bi wow kategorija.

 Ovo je sad novo normalno nema više cijene po kategorijama nego koliko je jaka takva cijena. Znači sljedeča tj. rtx5080 bi mogao potegnit do 2000€.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Proizvode takve cijene apsolutno negiram, kao da ih nema i nisu nikada postojali...

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Dartmarkus

7900xt će vjerovatno u rasteru bit podjednaka ovoj platini ali opet 10k kn će biti tako da kurčina.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...

Oce li biti koja rtx 4080 biti dostupna sutra kod nas u trgovinama?

 

Hoće, znam sigurno za barem jednu trgovinu a sigurno je da će i par drugih imati. Ali cijena i nije baš divna...

What doesn't kill you only makes you stronger.
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ako je rtx4080 samo 20% jaca od rtx3090ti onda mi nema nikakvog smisla niti razmisljat o toj grafi.

Katastrofa.

 

Mislim da je ovo najgora serija od Nvidie u zadnjih 15 godina....na osnovu cega su ti ljudi sebi zamislili da ce itko za ovo htijet dat 1600 eura....generiranje laznih frejmova.....?To je to?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 18:13 (MEGATAMA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Mislim da idem na AMD nakon ovog bezobrazluka od Ngnjidie....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lmutak kaže...

Mislim da idem na AMD nakon ovog bezobrazluka od Ngnjidie....

 

Ja mislim da cu preskocit ove serije od Nvidie i AMDa ali u iducoj rotaciji Nvidia ce drzat gace jer AMD radi ogromne tehnoloske skokove a Intel ce jace napast mid range sa iducom serijom.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
lmutak kaže...

Mislim da idem na AMD nakon ovog bezobrazluka od Ngnjidie....

 

Ja mislim da cu preskocit ove serije od Nvidie i AMDa ali u iducoj rotaciji Nvidia ce drzat gace jer AMD radi ogromne tehnoloske skokove a Intel ce jace napast mid range sa iducom serijom.

 Ja moram nešto novo uzeti,još uvijek je rtx2080 u kompu....

16 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

isto preskacem ovu generaciju

 

iskreno neznam ni dali cu iducu gen upgradat grafu, jer koliko dizu cijene cu mozda samo ostat na ps5 i gejmat iz kauca

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 18:33 (Gemmy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Situacija je veoma jednostavna po svemu viđenom ne računajući fake testove naravno.

AMD će sirovom snagom u igrama no rt doći na 10 posto razlike sa najjačim modelom.

4080 će razmotrit ekipa koja udara 4k rt igre čak moderne pučačine vjerujem da korekcijom detaljs idu do 120 4k.

Zelena ekipa je sve samo ne failala s ovim karticama.

4090 se prodao u rekordnom vremenu skoro tako će i ovo jer ima brd9 ekipe s lovom koji moraju sve isprobat i imat sve novo tipa bloodraven...

Što se cijena tiče pucat će i jedni i drugi visoko da zadrže ovaj platni rank.

Definitivno se ne nadajte best buy karticama sa trecom serijom je to umrlo, dobar primjer je ps5 koji drzi cijenu kao da je antikvitet...

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

...ali u iducoj rotaciji Nvidia ce drzat gace jer AMD radi ogromne tehnoloske skokove...

 da mi je dolar svaki put kad netko kaže...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

...ali u iducoj rotaciji Nvidia ce drzat gace jer AMD radi ogromne tehnoloske skokove...

 da mi je dolar svaki put kad netko kaže...

Sve je u redu,drz se 🥂

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Situacija je veoma jednostavna po svemu viđenom ne računajući fake testove naravno.

AMD će sirovom snagom u igrama no rt doći na 10 posto razlike sa najjačim modelom.

4080 će razmotrit ekipa koja udara 4k rt igre čak moderne pučačine vjerujem da korekcijom detaljs idu do 120 4k.

Zelena ekipa je sve samo ne failala s ovim karticama.

4090 se prodao u rekordnom vremenu skoro tako će i ovo jer ima brd9 ekipe s lovom koji moraju sve isprobat i imat sve novo tipa bloodraven...

Što se cijena tiče pucat će i jedni i drugi visoko da zadrže ovaj platni rank.

Definitivno se ne nadajte best buy karticama sa trecom serijom je to umrlo, dobar primjer je ps5 koji drzi cijenu kao da je antikvitet...

Rtx4090 imas na lopate u De,rasprodalo se par komada koje su pustili u startu a skalperi pograbili....sta je sad da se ne prodaju....pa grafa je izasla nedavno?

Rtx3080 ili 3090 nisi mogao kupit mjesecima kako su brzo odlazile....prosla su ta vremena.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DukeOs kaže...
Krunoo7 kaže...
Srce Isusovo kaže...

koji kurac se desio našem drugu? Ošo?

krepo maršal

 Ja sam lika stavio na led jos prije godine dana kad me poceo vrijedati preko privatnih poruka.

 Ma lik je žešći village idiot, jedno je nekome reći, nisi u pravu, to ti je tako i tako, a drugo je nasladjivati se na nečijem neznanju i jedva dočekati da se napravi pametan, nemogu reć da nije znao dosta o hw, stvarno je, ali brate nemoj omalovažavati ostale i nasladjivati se, kao da je jedva čekao da netko napiše nešto krivo pa da izlječi kompleks malog pišonje. Upravo zato forum ima manje postova jer ljudi ne žele da ih se omalovažava sa strane ovakvih.

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Vjeruj mi MegaTama ako amd ne učini čudo padat će 4090 i oni strpljivi će popustit.

Počeli smo bezkonačnost hvatat i krstit ovce s bezposlenim popom.

Ugl ove godine ništa od nekih zescih sniženja možda tamo u 9om mjesecu.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

4070ti - januar 5

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Cryogenic kaže...

4070ti - januar 5

 1200€  za gpu snage rtx3090 i duplo efikasnija po watt-u.Kad tako predstaviš ispada jako dobar deal jer zaboraviš cifru na početku posta.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Sve je u redu,drz se 🥂

što da se držim, pa nisam ja pričao mjesecima kako je nevidija gotova, kako je amd stiska i što se dogodilo na kraju - ne da su stisnuli, nego su prisiljeni spuštati grafe za klasu niže koliko ih je odrala

sad opet - sljedeći put... i tako godinama sljedeći put, zato i imamo ovakve cijene, jer nvidija zapravo i nema poštene konkurencije, a teško da će je i imat

 

a kad malo bolje razmisliš, teško da može biti drukčije, nevidija je daleko od intelove situacije sa višegodišnjim zapinjanjem na 14++++ nm i uvijek su korak ispred

 

11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Da rtx4080 kosta 700eu koliko je kostala rtx3080 to bi bio napredak,ovako je samo stagnacija cjelog pc gaming gpu trzista.

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ma mogu stavit kaj požele, isto tak nek kupuje tko želi. nebum niš mijenao godinama i onda si kupim polovnu i sve pet.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Velika je razlika između 4080 i 4090

Taman stanu između 4080super i 4080Ti

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Ma mogu stavit kaj požele, isto tak nek kupuje tko želi. nebum niš mijenao godinama i onda si kupim polovnu i sve pet.

 

 u glavi se postavis kao da je jos mining ludilo i cekas da padne barem u pula cijene

 

davat tolike pare za igranje nema smisla, ako ces ju koristiti za zaradivanje love, onda da

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice