NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.407
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Igra jeste apsolutno neoptimizirana ali zbog kuteva kamere visok framerate i nije zivotno bitan...pogotovo ne za avanturu ali je presmijeano da naprimjer rx6900xt ima vise vrama nego frejmova na 4k u ovoj igri 16 vs 12 🤣🤣🤣

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Igra jeste apsolutno neoptimizirana ali zbog kuteva kamere visok framerate i nije zivotno bitan...pogotovo ne za avanturu ali je presmijeano da naprimjer rx6900xt ima vise vrama nego frejmova na 4k u ovoj igri 16 vs 12 🤣🤣🤣

 

Je, i turbo smiješno je što DLSS u nekim benchevima daje whooping boost od 2 FPS-a.

 

 

Igra je užas, al ujedno i AMD-ov RT.

Say hello to my little friend
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...

Igra jeste apsolutno neoptimizirana ali zbog kuteva kamere visok framerate i nije zivotno bitan...pogotovo ne za avanturu ali je presmijeano da naprimjer rx6900xt ima vise vrama nego frejmova na 4k u ovoj igri 16 vs 12 🤣🤣🤣

 

Je, i turbo smiješno je što DLSS u nekim benchevima daje whooping boost od 2 FPS-a.

 

 

Igra je užas, al ujedno i AMD-ov RT.

Igre koje sam ja benchao sa dlss i stavljao te bencheve ovdje na forum su davale otprilike....

Quality dlss +20fps

Performance dlss jos +20fps

Ultra performance jos +10fps

Sveukupno +50fps u slucaju Death Strandinga,stavio sam tada slike ovdje.

Ali naravno to ovisi od igre do igre ali sam u globalu dobio po par desetaka fps...

The Medium je svakako neoptimizirana igra ali ja ju u konacnici mogu igrat sve max na rtx3080 na nekih 30fps dok sa najacom Radeonkom koja postoji to pada na 12fps....zato sam napisao da ta grafa ima vise vrama nego sto daje frejmova.

Nadam se da ce optimizirat igru ali realno cemo ju do tada vec odigrat vecina nas...

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...

Nadam se da ce optimizirat igru ali realno cemo ju do tada vec odigrat vecina nas...

 Čitaj s razumijevanjem, molim te.

 

Ali, svakako si dao +6k kuna samo za grafičku da bi igrao u 30 FPS-a.

Say hello to my little friend
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Krunoo7 kaže...

 Čitaj s razumijevanjem, molim te.

 

Ali, svakako si dao +6k kuna samo za grafičku da bi igrao u 30 FPS-a.

 Puno tražiš od njega.... trebao si valjda shvatiti dosad s kim vodiš raspravu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 23:35 (Riot).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...

Nadam se da ce optimizirat igru ali realno cemo ju do tada vec odigrat vecina nas...

 Čitaj s razumijevanjem, molim te.

 

Ali, svakako si dao +6k kuna samo za grafičku da bi igrao u 30 FPS-a.

Dao sam 7300kn,to nije jedina igra koju igram sa tom grafickom....procitaj ovo sa razumijevanjem.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
MEGATAMA kaže...

 Sasvim nebitno za nas, jedino što je bitno su cijena i dostupnost, a to je bolje ne komentirati jer ćeš opet plakati i prijavljivati me adminima.

Bitno je.. o yeah.. itekako je bitno. AMD je napravio čep Outsorcajući sve svoje čipove TSMC-u, dok u Sonyu i Microsoftu škripe zubima. Sony jer mu se radi AMD-a konzola ne prodaje, moguća PRO inačica sa 2 procesora.. nepotvrđena čija dva procesora. MS zbog Sonya jer ako ne možete PS5 da nabavite.

Čitaj na ft.com i na seekingalpha.com znači sve sam kao papagaj ponavljao šta će se desiti bude li AMD pumpao jezgre i okrenuo se TSMC-u ali niste slušali.

Pazite sad tek kakvo će ludilo da nastane kada izađe 3050Ti i obična 3050 i još kada Intel bude radio dGPU rješenja kao nedavno prestavljeni Iris Xe (sasvim dovoljan za 1080p gejming).

Bitno je moj Riot bitno je. Consumer Nvidije radi Samsung a profi rješenja (ex Quadro) raditi će TSMC... i gle ti Ironije.. AMD konačno stigao i dostigao nakon 30 godina ganjanja vodećeg.. ali bez obzira što finansijeri znaju da je to jako dobar produkt (AMD) oni i dalje ulažu u Intel.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Što reć....

ADM 19.11.2020. ADM 19.11.2020.
ADM 03.02.2021. ADM 03.02.2021.
... there is no spoon ...
Moj PC  
11 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
aufhenger kaže...

Što reć....

Ima GDDR6memoriju, zato toliko košta

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kod mene je bio slucaj sa 6.150,00 na 7.600,00 HRK kroz 10 dana početkom 1. mjeseca.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
aufhenger kaže...

Što reć....

  ... da nas deru kao ovce sad :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Medium igra :))) malo duži film, koji se vrti u 30 fps na hardveru od 3000 evra. Marketing smeće, zasnovano na slavi Controla. Hitman 3 igra, od 3 sata igranja? Cyberpunk je tata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
frey85 kaže...

Medium igra :))) malo duži film, koji se vrti u 30 fps na hardveru od 3000 evra. Marketing smeće, zasnovano na slavi Controla. Hitman 3 igra, od 3 sata igranja? Cyberpunk je tata.

Idi se pridruži Čitatelju u 'Cyberpunk l33t PC mAsTeR rAcE' temi s tim nebulozama...Ovo je tema za Ampere.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...

Nadam se da ce optimizirat igru ali realno cemo ju do tada vec odigrat vecina nas...

 Čitaj s razumijevanjem, molim te.

 

Ali, svakako si dao +6k kuna samo za grafičku da bi igrao u 30 FPS-a.

Dao sam 7300kn,to nije jedina igra koju igram sa tom grafickom....procitaj ovo sa razumijevanjem.

 Pa ali si spomenuo ono sta si i linkao... Znaci kad DLSS daje boost od 2 fpsa odma se vadis da si ti nesto testirao i da imas minimalno 20 fpsa vise u OSTALIM igrama, ali, mi pricamo u onome sta si TI SAM linkao.

 

btw ima i igara gdje DLSS daje - fpsa, samo te igre/rezolucije/postavke nisi testirao jer ne zelis kaljat ugled DLSSu

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 14:20 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Igra jeste apsolutno neoptimizirana ali zbog kuteva kamere visok framerate i nije zivotno bitan...pogotovo ne za avanturu ali je presmijeano da naprimjer rx6900xt ima vise vrama nego frejmova na 4k u ovoj igri 16 vs 12 🤣🤣🤣

 

 Igra je smece a upravljanje likom je nesto totalno nebulozno zasto nije ko u Resident evil ili tomb rider

meni je  MSI GamingX 1080ti  na 1440p sve na high avarage fps bio oko 75-80

SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 15:57 (pasko).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...
Krunoo7 kaže...
MEGATAMA kaže...

Nadam se da ce optimizirat igru ali realno cemo ju do tada vec odigrat vecina nas...

 Čitaj s razumijevanjem, molim te.

 

Ali, svakako si dao +6k kuna samo za grafičku da bi igrao u 30 FPS-a.

Dao sam 7300kn,to nije jedina igra koju igram sa tom grafickom....procitaj ovo sa razumijevanjem.

 Pa ali si spomenuo ono sta si i linkao... Znaci kad DLSS daje boost od 2 fpsa odma se vadis da si ti nesto testirao i da imas minimalno 20 fpsa vise u OSTALIM igrama, ali, mi pricamo u onome sta si TI SAM linkao.

 

btw ima i igara gdje DLSS daje - fpsa, samo te igre/rezolucije/postavke nisi testirao jer ne zelis kaljat ugled DLSSu

Ja mogu testirat ono sto igram,sto ne igram necu niti testirat...logicno.

The medium nije dovrsen kao sto sam vec napisao,jos je gora situacija nego sa CP sto se tice optimizacije,jedna scena 60fps iduca 4fps dok se ne "zaleti" pa skoci na 60fps...smijeh

PC se vraca u neka mracna vremena neoptimizacija...nadam se da ovo nece bit trend.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Igra jeste apsolutno neoptimizirana ali zbog kuteva kamere visok framerate i nije zivotno bitan...pogotovo ne za avanturu ali je presmijeano da naprimjer rx6900xt ima vise vrama nego frejmova na 4k u ovoj igri 16 vs 12 🤣🤣🤣

 

 

VRAM i nije toliko bitan ako igra neiskorištava pun potencijal.

Framerate je lošiji ovisno o vrsti engine-a, takodjer koja je dx verzija, jeli opengl, vulkan, opencl etc.

Stvar je u optimizaciji software-a sada, a ne samog hardwera.

I to ti govori netko ko ima RTX 3080...

Nvidia ima veliku prednost kada se upali DLSS, nevjerojatna tehnologija.

AMD se treba opametiti iskreno. Samo moje mišljenje. Neshvaćaju da im je sav marketing danas u člancima,videima gdje testiraju i opterećuju kartice u različitim igrama, a ne benchmarko-vi u blenderu i neznam čemu...

everyday i'm shuffling...
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
frey85 kaže...

Medium igra :))) malo duži film, koji se vrti u 30 fps na hardveru od 3000 evra. Marketing smeće, zasnovano na slavi Controla. Hitman 3 igra, od 3 sata igranja? Cyberpunk je tata.

Najtuznije je to sta kad ljudi iskesiraju ogromne svote za gpu, onda da bi to opravdali moraju igrat smeca od igara kao sta je Cyberpank kako hardware ne bi bio neiskoristen :)

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
frey85 kaže...

Medium igra :))) malo duži film, koji se vrti u 30 fps na hardveru od 3000 evra. Marketing smeće, zasnovano na slavi Controla. Hitman 3 igra, od 3 sata igranja? Cyberpunk je tata.

 3 sata?

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...
frey85 kaže...

Medium igra :))) malo duži film, koji se vrti u 30 fps na hardveru od 3000 evra. Marketing smeće, zasnovano na slavi Controla. Hitman 3 igra, od 3 sata igranja? Cyberpunk je tata.

 3 sata?

 Ta igra je jedno 10x zanimljivija nego Cyberpunk, iskreno.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kako kome jbga, pričate o tome koja je igra zanimljivija, a to najviše ovisi o osobi samoj. Meni osobno je hitman meh, a u cyberpunku guštam naveliko
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
frey85 kaže...

Medium igra :))) malo duži film, koji se vrti u 30 fps na hardveru od 3000 evra. Marketing smeće, zasnovano na slavi Controla. Hitman 3 igra, od 3 sata igranja? Cyberpunk je tata.

Najtuznije je to sta kad ljudi iskesiraju ogromne svote za gpu, onda da bi to opravdali moraju igrat smeca od igara kao sta je Cyberpank kako hardware ne bi bio neiskoristen :)

 

e tako sam ja prošao, dao sam 5200 kn čim je bila prilika prvenstveno kako bi bio spreman za što bolje Cyberbug iskustvo. Kad ono kurčina. Svaka kvalitetna škola se plaća, jebiga, ovako šta više neću ponoviti nikad, i općenito sam maksimalno smanjio hype za sve igre prije nego što izađu.

 

I onda se dogodilo da sa novcatom grafičkom igram igre koje mogu igrati na tosteru 

 

al dobro, znao sam da ću je svakako moći prodati u slučaju da baš dođe do toga, a trenutno bi je bez problema mogao utopiti za više novaca nego što sam platio

 

ali poanta priče je da je meni kupovinu gpua odredila igra koja nije izašla, možda bi još čekao na kupnju, možda bi kupovao tamo 2022., tko zna. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 9:25 (Cansee).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

s obzirom da je trenutno dostupnas rtx 3060 ti 7200 kn za koliko bi mogao prodati svoju rtx 3060 ti koju sam platio 3900 kn i odugrao "smeće" cyberpunk sa uključenim RT-om :D?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

s obzirom da je trenutno dostupnas rtx 3060 ti 7200 kn za koliko bi mogao prodati svoju rtx 3060 ti koju sam platio 3900 kn i odugrao "smeće" cyberpunk sa uključenim RT-om :D?

 sve do 4500 je pristojna cijena... do 5 je ok cijena s obzirom na situaciju.

 

Sve preko teško da ćeš prodat, ako prodaš budi sretan i lupaj se po glavi :D

#YOLO
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pitanje je bilo retoričko, već dobivam ponude u privatne poruke 

 

edit; ako ću prodavati znam koju ću cijenu staviti na njuškalo 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 12:40 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AdR03 kaže...
forumaš kaže...

s obzirom da je trenutno dostupnas rtx 3060 ti 7200 kn za koliko bi mogao prodati svoju rtx 3060 ti koju sam platio 3900 kn i odugrao "smeće" cyberpunk sa uključenim RT-om :D?

 sve do 4500 je pristojna cijena... do 5 je ok cijena s obzirom na situaciju.

 

Sve preko teško da ćeš prodat, ako prodaš budi sretan i lupaj se po glavi :D

 

Može dobiti i preko 5, sada svi hoće da majnaju...ali trenutno mu je bolje da majna (dok ne igra), kao i svima koji imaju gpu..

6 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U samom startu su škart modeli min 5000kn nebude dobro

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice