NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.804
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Imam Zotac Trinity 3080 ako je netko zainteresiran. Danas stigla sa Amazon.de. Ja sam se u međuvremenu snašao za drugu karticu tako da ju dajem po cijeni koju sam platio (7.849kn) ili ću je kroz par dana vratiti.

TheVeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Samo 2% jača od 3070 na 1080p bez dlss-a teška kamilica od kartice:
https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800/35.html

Ajd kad želiš iz techpw recenziju ja bi u papar sikirom zatuka ampere kad ovo vidim:

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 16:42 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
https://steamcharts.com/app/1238810 haha pa tko igra taj otpad.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Da ali to broji igrace samo na Steamu , mislim da na Orginu ne broji.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
https://steamcharts.com/app/1238810 haha pa tko igra taj otpad.

 Meni je bitno šta će bit kod sljedećeg bf-a kojeg će igrat cijeli planet, a to bi mogao bit nekakav pokazatelj.Do tada će grafe valjda bit pristupaćne.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 17:09 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ništa to ne mora značit i AC je bio kao neka referenca za procesore sa više jezgri ovaj novi sad radi i na quadu odlično.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Ništa to ne mora značit i AC je bio kao neka referenca za procesore sa više jezgri ovaj novi sad radi i na quadu odlično.

 U valhali je 26,5% na 1440p jača 6800 od 3070, kad več spominješ  AC. Kao da su dvije različite klase gpu-a čak i ako gledaš da je ova skuplja po msrp za 16%.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 17:18 (dery).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
amagi kaže...

91 na metacriticu, milijun istovremenih igraca na Steamu i 8 milijuna preordera je epic fail, nisam znao

 Sta bi onda rekao za PUBG 

 PUBG tamo ima 4.6 i hrpa kineza koji to igraju su očito ostali uskračeni za dobar ukus iza te željezne zavjese.

 

Read User Reviews and Submit your own for PlayerUnknown's Battlegrounds on PC - Metacritic

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
https://steamcharts.com/app/1238810 haha pa tko igra taj otpad.

 tu igru su svi kupili na Originu po 15 eura, brijem da je manjina na steamu.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
hahhaajaads kaže...
amagi kaže...

91 na metacriticu, milijun istovremenih igraca na Steamu i 8 milijuna preordera je epic fail, nisam znao

 Sta bi onda rekao za PUBG 

 PUBG tamo ima 4.6 i hrpa kineza koji to igraju su očito ostali uskračeni za dobar ukus iza te željezne zavjese.

 

Read User Reviews and Submit your own for PlayerUnknown's Battlegrounds on PC - Metacritic

 Nema to nista veze, igru je u jednom trenutnu zaigralo preko 3 milje ljudi, i to kad nije bilo lockdowna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 19:03 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Evo jedan savjet za vlasnike undervoltanih amperica koji igraju cp2077, u codu cood war mi je grafička stabilna a on je na glasini da je osjetljiv. Cp2077 mi se crashao dok nisam maknuo undervolt. Sad radi super
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
teško bi to nazvao igrom, prije modom ali OK, svakome njegovo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 19:08 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
teško bi to nazvao igrom, prije modom ali OK, svakome njegovo.

 ?!?

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...
mislioc kaže...
Ništa to ne mora značit i AC je bio kao neka referenca za procesore sa više jezgri ovaj novi sad radi i na quadu odlično.

 U valhali je 26,5% na 1440p jača 6800 od 3070, kad več spominješ  AC. Kao da su dvije različite klase gpu-a čak i ako gledaš da je ova skuplja po msrp za 16%.

 Prika, u Valhali PS5 ima bolji framerate nego mid to high end PC. Mislim da bi Ubisoftove portove potpuno trebali izaciti iz mjerenja.

 

dery kaže...
DarthMarkus kaže...
Ja sam to pokušavao objasniti Deryu, ali ne ide...

Sve u svemu, 12% razlika je q, kako god okreneš.

 Nećeš ne , on će meni objasnit ma vidi ga. Postotak ovisi čiju recenziju gledaš.Gledam HU rx6800 od 3070 na 1440p je 14.4% jača, na 4K 15% u 18 igri recenzija. Ti gledaj gdje je tebi draže, meni je Stevo referenca. Cost per frame 1% razlika eto jesi zadovoljan.

 Stevo je fanboy. Dokazani.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 19:47 (DarthMarkus).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaj su napokon provalili HU da je Amd fanboyček?
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

A čuj malo je smrdilo kad su svi imali sranje sa driverima jedino aboridžin Stiv nikad nije imao problema.

 

Pa onda posljednje recenzije - 16 recenzenata jedno, Stevo drugo.

 

Jedino ga pratim za VRM testing i picoustog za monitore. Gpu testovi su im žešće smeće. GN mi je tu zakon.

 

Baš prikažu sve - od frametimea, temperatura do potrošnje. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Driveri su donjeli boost.

Raytrace je gamechanger.

DLSS je voodo.

Ukratko.....

Jos nisam uzeo igru jer WOW...sta vise rec,ocekujem jos patchova u periodu do kada ja krenem igrat.

 

 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/cyberpunk-2077-ray-tracing-dlss-2-0-benchmarks/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

A čuj malo je smrdilo kad su svi imali sranje sa driverima jedino aboridžin Stiv nikad nije imao problema.

 

Pa onda posljednje recenzije - 16 recenzenata jedno, Stevo drugo.

 

Jedino ga pratim za VRM testing i picoustog za monitore. Gpu testovi su im žešće smeće. GN mi je tu zakon.

 

Baš prikažu sve - od frametimea, temperatura do potrošnje. 

 Pa zar nije nit GN amd fanboy ? Bar ste to tak tvrdili nakon izlaska Zen 3 ?

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
DarthMarkus kaže...

A čuj malo je smrdilo kad su svi imali sranje sa driverima jedino aboridžin Stiv nikad nije imao problema.

 

Pa onda posljednje recenzije - 16 recenzenata jedno, Stevo drugo.

 

Jedino ga pratim za VRM testing i picoustog za monitore. Gpu testovi su im žešće smeće. GN mi je tu zakon.

 

Baš prikažu sve - od frametimea, temperatura do potrošnje. 

 Pa zar nije nit GN amd fanboy ? Bar ste to tak tvrdili nakon izlaska Zen 3 ?

 Nope, just Stevo.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ehhh kad vidim ovo nemam rijeci kako je daleko tehnologija u igrama dogurala...

Apsolutno zelim igrat na ultra uz max raytrace pa ce vrlo vjerovatno izbor past na 1440p osim ako sa patchevima ne dignu dovoljno da mi radi ok na 4k uz gsync.

Jos mi je "cudno" da je igra napokon vani....

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
hahhaajaads kaže...
DarthMarkus kaže...

A čuj malo je smrdilo kad su svi imali sranje sa driverima jedino aboridžin Stiv nikad nije imao problema.

 

Pa onda posljednje recenzije - 16 recenzenata jedno, Stevo drugo.

 

Jedino ga pratim za VRM testing i picoustog za monitore. Gpu testovi su im žešće smeće. GN mi je tu zakon.

 

Baš prikažu sve - od frametimea, temperatura do potrošnje. 

 Pa zar nije nit GN amd fanboy ? Bar ste to tak tvrdili nakon izlaska Zen 3 ?

 Nope, just Stevo.

 

 

 A ne znam, netko od Intel ergele je to govorio za GNa kad je on izbacio svoj Zen 3 benchmark i doslovno je rekao da je Gn nerelevantan odjednom.

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Intel je ljubav . Šteta što je pokojni.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nije pokojni, malo su pretjerali sa bezobrazlukom a nije cudo kada do neku godinu nije bilo konkurencije pa se mogli bahatit.Amd sada malo pokazao zube odmah kraj svijeta ,a nagodinu intel vec moze biti opet bolji sa Alder-lakeom , nadam se da ne bude.

 

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...

Nije pokojni, malo su pretjerali sa bezobrazlukom a nije cudo kada do neku godinu nije bilo konkurencije pa se mogli bahatit.Amd sada malo pokazao zube odmah kraj svijeta ,a nagodinu intel vec moze biti opet bolji sa Alder-lakeom , nadam se da ne bude.

 

 Ja se nadam da bude, jer ono konkurencija jbte.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo iz hladnog rata došlo je i do prvog pucnja... 

Moj PC  
5 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ova Nvidia je još gora od njega kaj ne bencha s Rejtrejsingom pa kad je neupotrebljiv na svemu osim na 3080/90. Ovo je sramota za njih, a ne za Števu fanboyčeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 11:37 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mene samo zanima gdje su nestale AMD kartice, "izašle" pred mjesec dana a ravno 0 ih ima.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bila je jedna u Linksu za 6650kn. 6800 vulgaris Asrock.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 11:51 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Bila je jedna u Linksu za 6650kn. 6800 vulgaris Asrock.

Skuplje nego 3080.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dobro da sam se odlučio za RTX 306Ti (trenutno po meni best buy do 4.000 kn), razmišljao sam možda da pričekam i odem na AMD RX 6800, a ono ona se kod nas očekuje po cijeni 6.500 kn - van pameti. Kud su cijene grafi otišle pa to nije normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice