NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.616
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma jasno ako je Strix vrijedi i 12k za 50mhz veći boost. Ok uzet ćemo da je 6000kn cijena, znači hladnjak na Strixici je 2500 do 3000kn lol.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 14:11 (mislioc).
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Koji 50mhz to je tvornicki oc na to ide boost koji kod navedenih ne pada ispod 2100mhz a def je 1710mhz dok su ove u startu

1850 pa do 1905 a to ti je otprilike 4,5 Tf free! u ovom slucaju ide kolko para tolko muzike...

 

lol ne radi se samo o hladnjaku nego layout PCB-a koji su mosfeti koristeni...protok struje..kvalitete kondiča

ima toga jos sto utjece na cijenu unutar AIB ranga....

 

da rezimiramo realne cijene

 

entry AIB

 

6 do 7.5k 

 

mid high

 

7.5 do 8.5

 

hig AIB

 

do 10k max

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 14:25 (4mal).
12 godina
offline
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Znači razlika u cijeni 4tkn, a bolje performanse za max. 5%? 

What doesn't kill you only makes you stronger.
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dobar model ali previse love 

(ah da to je iPon)

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 16:09 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

10 d0 15% uz jos ručni Oc...

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
4mal kaže...

10 d0 15% uz jos ručni Oc...

Aha, taman da i dobiš tolko sa ručnim OC-om (a ne dobiš), uz to ide i temperatura i buka...Bezveze ti je teorija. Rađe kupim neki ok model (prema tvojoj tablici) i gore zaljepim AIO i imam rezultate, temperaturu i buku o kojoj ti možeš sanjati sa jednom top end izvedbom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 16:27 (Promster).
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma kojih 10k za 3080 pa taman da je hladnjak smrzava, pa za 12.5k onda 3090 FE pa imaš barem 24gb vrama i top model, hladnjak na njoj je odličan. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

baš tak, ak daješ 10 somova dodaš malo i imaš 3090, samo šteta što ne može ni 3090 novi WD: Legion u 4K RT/DLSS na 60 fpsa, nego ima stalne dropove na 40

tak da treba na grafi od 12.5 K smanjiti detalje i čekati novu seriju jednog dana da bi se igrala nova igra u punom sjaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ta Ubisoftova smeca nece ni Hopper moci vrtiti kako spada...oni nisu jos upoznati s konceptom optimizacije.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Osobno mislim da je veći benefit undervoltanje 3080 kartice nego overclock. Izvuku se iste preformanse za osjetno nižu potrošnju, buku i temperaturu, dobiti 5-10 fps-a za 200w više nasprem undervoltanog meni nepravdano, ako nekog veseli onda super :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Situacija je prosto jednostavna izbacili su i jedni i drugi i treći poprilično proizvoda koje nisu prodali.

Sjetite se ryzen 2*** intel 9 serija  pomaci su bili minimalni da ne pricam za rtx seriju .

Ako dns u prodaji imamo jos uvijek 1080ti onda je sve jasno. Gospoda se idu rješavati starih zaliha, usput nabace maržu na nove kartice i procesore koje izbacuju na kapaljku ili nikako i to po paprenim cijenama.

Ova lutrija će se igrati dok go oni to budu mogli terat.

Ne vidim da će prije 4og ili 5og mjeseca biti nešto bolje.

Cijena rtx 3070 će garant biti od 5.5k do 7k

a 3080  7.5k do 9k  kada ih bude više na lageru.

Također gamerske procesore za 200€ moš zaboravit

ispod 300 zaboravi.

Isto je amd nvidia a za ps5 situaciju neću komentirati zar se datum nije mogao pomaći i da riješe fin lager.

Bero
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Situacija je prosto jednostavna izbacili su i jedni i drugi i treći poprilično proizvoda koje nisu prodali.

Sjetite se ryzen 2*** intel 9 serija  pomaci su bili minimalni da ne pricam za rtx seriju .

Ako dns u prodaji imamo jos uvijek 1080ti onda je sve jasno. Gospoda se idu rješavati starih zaliha, usput nabace maržu na nove kartice i procesore koje izbacuju na kapaljku ili nikako i to po paprenim cijenama.

Ova lutrija će se igrati dok go oni to budu mogli terat.

Ne vidim da će prije 4og ili 5og mjeseca biti nešto bolje.

Cijena rtx 3070 će garant biti od 5.5k do 7k

a 3080  7.5k do 9k  kada ih bude više na lageru.

Također gamerske procesore za 200€ moš zaboravit

ispod 300 zaboravi.

Isto je amd nvidia a za ps5 situaciju neću komentirati zar se datum nije mogao pomaći i da riješe fin lager.

 Kada i procesora i grafickih bude na stanju, to ce bit daleko ispod ovih cijena koje si ti rekao. 3080 je eto u normalnoj trgovini (Links, bar za ovu stvar) bio kolko ono ? ~7500kn ? Znaci kad ih bude na lageru ono 100+ komada cijena 100% ide dolje pogotovo ako takva stvar bude i u drugim ducanima. Gamerski procesori za 300€ ? Daj molim te...

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
berzerker kaže...

Osobno mislim da je veći benefit undervoltanje 3080 kartice nego overclock. Izvuku se iste preformanse za osjetno nižu potrošnju, buku i temperaturu, dobiti 5-10 fps-a za 200w više nasprem undervoltanog meni nepravdano, ako nekog veseli onda super :)

 Stovise, u nekim slucajevima se dobiju performanse undervoltanjem. Evo ja imam za 1000 veci graphic score u Timespyu u odnosu na stock, s undervoltom na 850 mV.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Je je 5600x je 2800kn daj preracunaj u eure, ti zbilja misliš da će kasnije biti jeftinije??

Dao Bog da griješim...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Je je 5600x je 2800kn daj preracunaj u eure, ti zbilja misliš da će kasnije biti jeftinije??

Dao Bog da griješim...

 Aha, 5600X je gaming procesor a sve ostalo ispod nije  Da, kasnije ce bit jeftinije. Rocket lake dolazi, jeftinije mora bit... 5600 non X dolazi isto tako, cijene su gore jer ih nema na stanju, na day 1 i par dana nakon toga je 5600X kostao 2430kn i u tom ducanu ih je bilo 50ak na stanju ak se ne varam.

13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
Bero_ng95 kaže...

Situacija je prosto jednostavna izbacili su i jedni i drugi i treći poprilično proizvoda koje nisu prodali.

Sjetite se ryzen 2*** intel 9 serija  pomaci su bili minimalni da ne pricam za rtx seriju .

Ako dns u prodaji imamo jos uvijek 1080ti onda je sve jasno. Gospoda se idu rješavati starih zaliha, usput nabace maržu na nove kartice i procesore koje izbacuju na kapaljku ili nikako i to po paprenim cijenama.

Ova lutrija će se igrati dok go oni to budu mogli terat.

Ne vidim da će prije 4og ili 5og mjeseca biti nešto bolje.

Cijena rtx 3070 će garant biti od 5.5k do 7k

a 3080  7.5k do 9k  kada ih bude više na lageru.

Također gamerske procesore za 200€ moš zaboravit

ispod 300 zaboravi.

Isto je amd nvidia a za ps5 situaciju neću komentirati zar se datum nije mogao pomaći i da riješe fin lager.

 Kada i procesora i grafickih bude na stanju, to ce bit daleko ispod ovih cijena koje si ti rekao. 3080 je eto u normalnoj trgovini (Links, bar za ovu stvar) bio kolko ono ? ~7500kn ? Znaci kad ih bude na lageru ono 100+ komada cijena 100% ide dolje pogotovo ako takva stvar bude i u drugim ducanima. Gamerski procesori za 300€ ? Daj molim te...

 3080 RTX je u Linksu bio ispod 7k na početku, mislim da su na početku imali dva modela 63xx i 65xx kn.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
iMik kaže...
hahhaajaads kaže...
Bero_ng95 kaže...

Situacija je prosto jednostavna izbacili su i jedni i drugi i treći poprilično proizvoda koje nisu prodali.

Sjetite se ryzen 2*** intel 9 serija  pomaci su bili minimalni da ne pricam za rtx seriju .

Ako dns u prodaji imamo jos uvijek 1080ti onda je sve jasno. Gospoda se idu rješavati starih zaliha, usput nabace maržu na nove kartice i procesore koje izbacuju na kapaljku ili nikako i to po paprenim cijenama.

Ova lutrija će se igrati dok go oni to budu mogli terat.

Ne vidim da će prije 4og ili 5og mjeseca biti nešto bolje.

Cijena rtx 3070 će garant biti od 5.5k do 7k

a 3080  7.5k do 9k  kada ih bude više na lageru.

Također gamerske procesore za 200€ moš zaboravit

ispod 300 zaboravi.

Isto je amd nvidia a za ps5 situaciju neću komentirati zar se datum nije mogao pomaći i da riješe fin lager.

 Kada i procesora i grafickih bude na stanju, to ce bit daleko ispod ovih cijena koje si ti rekao. 3080 je eto u normalnoj trgovini (Links, bar za ovu stvar) bio kolko ono ? ~7500kn ? Znaci kad ih bude na lageru ono 100+ komada cijena 100% ide dolje pogotovo ako takva stvar bude i u drugim ducanima. Gamerski procesori za 300€ ? Daj molim te...

 3080 RTX je u Linksu bio ispod 7k na početku, mislim da su na početku imali dva modela 63xx i 65xx kn.

 Pa eto o tom pricam, znaci kad se 100injak komada pojavi u jednom ducanu (sto bude nekad) i dok se pojavi u drugima cijena se samo padat i padat, jos ako i amd pocne spustat cijene svojima pa gdje ce bit kraj.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ne znam kaj će vam ti jaki procesori ako vas većina igra na 1440p ili 4k max out, za ove na 1080p low mogu shvatit.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

pojavila se danas i na computeruniverse.de jedna gigabyte 3080 ali dok sam došao do paymenta sa ready for immediate shipping već se bilo prebacilo na at short notice   

TheVeka
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Najveće šanse za ugrabit karticu su vam da fizički odete u dućan i pitate, tko je u mogućnosti. Neki dan sam bio u ADM-u po digitalni prijemnik za telku i pitam iz zajebancije imate li 3080. A oni kažu ima, Palit za 8000 kn. Reko ne hvala
Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sa Sonyem bar uvijek znas da koju cijenu kazu takva ce i bit i u Hrvatskoj i u SAD-u.$500=€500. A ne nvidia objavi $700 a zapravo su Schrodingerova macka te FE kartice za pola svijeta.Pa to se u EU i nemoze nabavit. Jedino u jebenoj americi.

Kao globalna kompanija. Ponasaju se kao da eu ne postoji,Sramota lol

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Vidim da me trolas ali oke nek ti bude 

No sam links i cijene 3070 su savrseno pokazale sve.

Znači u startu rtx 3070 palit 4500kn kasnjje kad su ostali dobili kartice najprije je ošla na 4700 pa na 4900 i trenutno je 5100kn

Ne kažem da ispod 5600x nisu gaming procesori ali realno da idem na neku nadogradnju 5600x bi bila dost dobra kupnja i po onoj cijeni.

Situacija dirigira cijenu znam

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Trenutno Nvidia i AMD trolaju sve s MSRP cijenama, prave se mutavi i dižu masne novce. Zato sam ja odustao od kupnje grafičke do sljedeće godine.

13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Evo momci ja svoje nabavio! :) :)
Josip Bolović
 
18 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Vidim da me trolas ali oke nek ti bude 

No sam links i cijene 3070 su savrseno pokazale sve.

Znači u startu rtx 3070 palit 4500kn kasnjje kad su ostali dobili kartice najprije je ošla na 4700 pa na 4900 i trenutno je 5100kn

Ne kažem da ispod 5600x nisu gaming procesori ali realno da idem na neku nadogradnju 5600x bi bila dost dobra kupnja i po onoj cijeni.

Situacija dirigira cijenu znam

 Trenutno se ništa ne isplati kupiti, cijene otišle previše. 3070 nema više ispod 5500 kn, 3080 preko 8000kn. Od procesora jedino 5800x stoji na istoj cijeni od kada je došao, 5900x s 43xx preko 5xxxkn, 5600x je preko 3k, 3600 isto poskupio.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

forumaš 

 

Sto dodas malo? najjeftinija kod nas a da i valja 19k tebi je 9k malo za dodat?

3090  placas vise 16Gb rama jer ga ima malo i skup je trenutno...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 19:48 (4mal).
13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa FE nije zapravo teško uhvatiti, samo šta moraš imat nekog u Njemačkoj jer nema prodavača u rh. Ja nabavio dvije unutar 2 tjedna.
Josip Bolović
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hvala redditu, Gigabyte 3080 Gaming preko computeruniverse sam uspio uhvatiti za 919 evra taman jos 1 komad ostao a reddit post bio star 6 sati.

 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice