NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.802.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

 To bi bilo fantasticno za nove kupce,vise ekipe bi si uzimalo recimo Ps5 i Ampere.

 Brisi post

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 18:56 (dreadmoore).
12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...

Rtx 3070 ima na ebay.de po 550,570eu itd tako da nije prestrasno skuplje od referentne za 500eu.

 

Doci ce te cijene u normalu vrlo vjerovatno vec u prvom mjesecu kada ce i Nvidia i AMD bit full dostupni.

Ista stvar koja se desila sa Ampere se desava i sa Ps5....nema ga nigdje za kupit.

 

Fali mi rgb na TUF,na 2080 strix to je bilo odradjeno fenomenalno.....

nVidia već snižava cijene u Indiji, navodno se uskoro prelijeva na ostale djelove.

Danas mi je došo link vezano uz to, navodno AMD ima bolju karticu.

 

Pošto kupo, poto prodajem ovdje vama sada... a znat će se skoro.

 

 Nvidia spusta cijene ispod 499eu....699eu.....?

 A vidi po članku, ako ja ovo dobro isčitavam, oko 100$/€ bi cijena 3080 trebala past, FE kartice.

 Mislim da za to nema niti teoretske sanse. Ako i bude price drop bit ce minimalan, ali ionako uopce nema razloga za njega s obzirom na pomamu.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Evo statistika Steama koje grafičke se najviše koriste:https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/
I sad se treba čudit zašto se proda svaka nova 3070 i 3080 koja se ukaže po bilo kojoj cijeni.
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne znam zašto uopće imamo ovu temu kad izlazi veliki navi koji će sahranit envidiju. Prejake AMD grafe koje vrte sve naslove u 8k rezoluciji i projiciraju hologram Lise Su da korisnicima puši pod stolom. 

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ekipa,

kolko je sigurno da mi cijevi aio radiatora budu naslonjene na pcb grafe koja u se u loadu vrti oko 70-72 stupnja nekad i manje?

 

radi se o ovom vodenom : https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-liquid-coolers/masterliquid-ml240r-rgb/#specifications

 

morao sam okrenuti da cijevi radiatora budu prema dolje i samim time mi trenutno dotici rubovee prednjeg pcba

 

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ibme74 kaže...

kao da je nvidia ikada znala rasporediti VRAM kako spada (khm GTX1050Ti 4Gb - GTX1060 3GB) 

 Gtx1080ti 11gb vrama, onda dojde skoro duplo jaća rtx3070 i odjednom ne treba toliko, još smiješnije rtx3080 isto nedorasla gtx1080ti. Kad jednog dana dojde duplo jača od rtx 3090 sa 12gb rama. Cirkus.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 21:53 (dery).
4 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.ebay.de/itm/EVGA-GeForce-RTX-3070-XC3-Black-8GB-GDDR6-Grafikkarte/264923573758?epid=25041873533&hash=item3daeacedfe:g:9HkAAOSwbK5fn~ar

Jel neko moze procjenit jel ovo scam il je stvarno i jel se placa dostava do splita na ovakve stvari, nisam nikad narucivao. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Definitivno ne vrijedi žuriti s 3080 nego pričekati super modele s 20 gb vrama pa mirno uživati u next gen AAA igrama bez da moraš sam sebe uvjeravati da ti je 10 gb vrama dovoljno. Vidjeli smo na primjeru godfall da 10 gb vrama neće biti dovoljno, a dolazit će i još zahtjevnije igre, a kada se kupuje kartica u tom rangu onda želiš imati i viška vrama.

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Tunj123 kaže...

https://www.ebay.de/itm/EVGA-GeForce-RTX-3070-XC3-Black-8GB-GDDR6-Grafikkarte/264923573758?epid=25041873533&hash=item3daeacedfe:g:9HkAAOSwbK5fn~ar

Jel neko moze procjenit jel ovo scam il je stvarno i jel se placa dostava do splita na ovakve stvari, nisam nikad narucivao. 

 zavrsena prodaja,oznaceno da se roba ostetila ili nestala...malo fishy kaj ne?

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

kaze da je seller povukao karticu jer je "damaged or lost". u glavnom, razmisli: da imas 5 kartica, bi li ih ti prodavao po cijeni od 529 eura? ja bi stavio bar 700, dakle, procijeni sam jel' skam.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Definitivno ne vrijedi žuriti s 3080 nego pričekati super modele s 20 gb vrama pa mirno uživati u next gen AAA igrama bez da moraš sam sebe uvjeravati da ti je 10 gb vrama dovoljno. Vidjeli smo na primjeru godfall da 10 gb vrama neće biti dovoljno, a dolazit će i još zahtjevnije igre, a kada se kupuje kartica u tom rangu onda želiš imati i viška vrama.

 Evo njemu opet fali vrama. Vječiti future proof talent. 

12 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Ekipa,

kolko je sigurno da mi cijevi aio radiatora budu naslonjene na pcb grafe koja u se u loadu vrti oko 70-72 stupnja nekad i manje?

 

radi se o ovom vodenom : https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-liquid-coolers/masterliquid-ml240r-rgb/#specifications

 

morao sam okrenuti da cijevi radiatora budu prema dolje i samim time mi trenutno dotici rubovee prednjeg pcba

 

 

 

NZXT kraken 280mm mjesecima bio u slicnom polozaju.. nikakve razlike.. ni u buci, temperaturi, nicemu.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Riot kaže...

Definitivno ne vrijedi žuriti s 3080 nego pričekati super modele s 20 gb vrama pa mirno uživati u next gen AAA igrama bez da moraš sam sebe uvjeravati da ti je 10 gb vrama dovoljno. Vidjeli smo na primjeru godfall da 10 gb vrama neće biti dovoljno, a dolazit će i još zahtjevnije igre, a kada se kupuje kartica u tom rangu onda želiš imati i viška vrama.

 Evo njemu opet fali vrama. Vječiti future proof talent. 

 Uvijek sam volio imati komociju, prostora, rezerve pa da ne moram kao kolega MEGATAMA sam sebe uvjeravati da će mi to biti dovoljno, ili govoriti o lošim optimizacijama kad je igra u stanju iskoristiti više nego što proizvod nudi. Za grafu tog ranga vrama mora biti i viška, pogotovo kad se grafa reklamira kao 4k. Za svaku kritiku je to koliko je Nvidia škrtarila s količinom memorije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 22:15 (Riot).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kome fali neka kupi grafu s više vrama, sreća da imamo izbora. Samo je zanimljivo da se spominje nevidija u kontekstu 'kratkog' vrama, a zaboravlja se fury x sa 4gb u klasi iznad starije 390 s 8gb. To je valjda ok.
Isto kao što je ok turpijat kako je nepojmljivo za grafu poput 3070 davat toliko love, a zbog 'manjka' vrama gubit perfomanse, iako ta grafa, a isto će biti sa 6800, na 4k ionako gubi na perfomansama jer im je čip već sad preslab za tu rezoluciju. Jedan, sad već stariji naslov poput ac odyseey 3070 nemere držat nitinna 50fps average, tkozna gdje su oni niži fpsovi od average. Ali to je nebitno, bumo malo spuštali postavke, ti se ionako radi, to je ok bez obzira koliko plati grafu jer je to 4k i treba računat s kompromisima.
Ali nedajbože malo spustit teksture čak i da bude manjka vrama, to je blasfemija, zko je to vidio... nevjerojatno licemjerje i dvostruki standardi
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ravnajte se po konzolama jer to je prvo prema čemu će se devovi bazirati, dakle 16GB RAM + VRAM.. u praksi će to vjerojatno biti omjer od 6GB za RAM "posao" i 10GB za VRAM, vjerojatno zato i Xbox ima bandwidth od 560GB/s prema 10GB a manjih 336GB/s prema preostalih 6GB..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 22:41 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
A gdje je onih 2,5gb za os? Jel imamo iskustva i podatke kako se dosad koristi ram u konzolama da bi mogli tako ofrlje računat 6+10 umjesto 8+8 obzirom da su i zahtjevi u igrama za non grafički ram odavno nadrasli 8gb, s kamo li ne 6gb koliko bi sad trebalo biti dosta po toj teoriji
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Alo pametnjakoviči ne filozofirajte, gpu koji košta preko 7k kn mora danas imat bar 24gb rama i vrtit 8k na ultra fluidno. Ako to ne može za te novce onda ga poseri.Ja bi čak zahtjevao da mi za te novce još i titra jajca, kuva kavu. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 22:53 (dery).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neznalica90 kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

kolko je sigurno da mi cijevi aio radiatora budu naslonjene na pcb grafe koja u se u loadu vrti oko 70-72 stupnja nekad i manje?

 

radi se o ovom vodenom : https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-liquid-coolers/masterliquid-ml240r-rgb/#specifications

 

morao sam okrenuti da cijevi radiatora budu prema dolje i samim time mi trenutno dotici rubovee prednjeg pcba

 

 

 

NZXT kraken 280mm mjesecima bio u slicnom polozaju.. nikakve razlike.. ni u buci, temperaturi, nicemu.

 ma ja pitam zbog tuba, ima li kakve opasnosti po njih... s obzirom da su naslonjene a grafa oko 70

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...
neznalica90 kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

kolko je sigurno da mi cijevi aio radiatora budu naslonjene na pcb grafe koja u se u loadu vrti oko 70-72 stupnja nekad i manje?

 

radi se o ovom vodenom : https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-liquid-coolers/masterliquid-ml240r-rgb/#specifications

 

morao sam okrenuti da cijevi radiatora budu prema dolje i samim time mi trenutno dotici rubovee prednjeg pcba

 

 

 

NZXT kraken 280mm mjesecima bio u slicnom polozaju.. nikakve razlike.. ni u buci, temperaturi, nicemu.

 ma ja pitam zbog tuba, ima li kakve opasnosti po njih... s obzirom da su naslonjene a grafa oko 70

 Ma nemas problema jer tekucina unutar aio coolera je destilirana voda, ja sam na svom custom imao curenje po grafickoj mbo i nista nije crklo.Samo kad se osuši izbaci nekakvu bijelu mrlju.

16 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Napokon upogonjena!  

 

Prvi dojmovi više nego dobri 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Napokon upogonjena!  

 

Prvi dojmovi više nego dobri 

 Još malo i spreman za release Star Citizena 

 

Šala mala, čestitam i hf sa njom 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...

Ravnajte se po konzolama jer to je prvo prema čemu će se devovi bazirati, dakle 16GB RAM + VRAM.. u praksi će to vjerojatno biti omjer od 6GB za RAM "posao" i 10GB za VRAM, vjerojatno zato i Xbox ima bandwidth od 560GB/s prema 10GB a manjih 336GB/s prema preostalih 6GB..

 Dap tocno tako, ali nije poznato jel ima Infinity Cache, Smart Accesss itd odnosno sve RDNA2 mide koje smo vidjeli...

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
Kaby kaže...

Ravnajte se po konzolama jer to je prvo prema čemu će se devovi bazirati, dakle 16GB RAM + VRAM.. u praksi će to vjerojatno biti omjer od 6GB za RAM "posao" i 10GB za VRAM, vjerojatno zato i Xbox ima bandwidth od 560GB/s prema 10GB a manjih 336GB/s prema preostalih 6GB..

 Dap tocno tako, ali nije poznato jel ima Infinity Cache, Smart Accesss itd odnosno sve RDNA2 mide koje smo vidjeli...

 

 mislim da obje konzole imaju svoje verzije koje su razvijali zajedno sa amd-om, a sam amd ima opet svoje verzije. hocu reci, ne poklapaju se djidje-midje medju konzolama i na pc-u, ali su neki dijelovi upakirani u amd-ova rjesenja za pc.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

E molji ljudeki dzaba 3090 24 gb vrama ma i da ima 100gb vrama i dalje to nebi bila kartica za 8k.

Baš bi volio da izbace verzije s više vrama da se kurcite kako imate 20gb vrama na 3080.

Međutim nemojte se čuditi kad vam onda povuče 16gb vrama ali isto tako nemojte ni pametovat da bi kartica volje radila s viškom radne memorije.

Nadam se da će doći pa da u igrama vide 2 do 4 frame a platit ćeš 1000kuna minimalno više .

Onda će se opet žalit da su bacili novce jednostavno ljudi misle da sve znaju, da znaš sve vjerojatno bi proizvodio kartice ili support.

Ova tema je jadna kao i Trumpova želja da uništi huawei na 30 stranica 5 postova radi kojih valja ubit vrijeme.

Zalud ekipi koja ima kartice govorit nešto kad su ovi koji je nemaju pametniji.

Svi sada pljujete po članu ibme tu a kad vam je slagao best buy sve je bilo ekstra i jos kad si na full kpnfu dobio 3 posto.

Što se cijena tiče i njegovih prijedloga sve su imale glavu i rep također i smisao.

Radi bezobrazno visokih cijena intela i ploča za te procesore na kojima bi mogao oc mali stavit on je predlagao amd. 

Hvala Bogu da ima takvih ljudi jer ako budu predlagali ovi sto traze 20gb a vrama slozit će ljudima samo konfe 10k+ jer drugcije neznaju.

Zaboli me ako se netko uvrijedio i da na njuškalu je bilo do sada 10 3080 koje su bile korisrene za rudarenje

samo rokajte nemojte imat strpljenja voli vas Vaš Bero :*

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na žalost dobio sam insider info da će rollout novih Radeonki (pa i novih Ryzen 5000 procova) biti sličan seriji 3000 dakle dostupnost na kapaljku...  nadam se da mi izvor griješi ili da je krivo informiran 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Na žalost dobio sam insider info da će rollout novih Radeonki (pa i novih Ryzen 5000 procova) biti sličan seriji 3000 dakle dostupnost na kapaljku...  nadam se da mi izvor griješi ili da je krivo informiran 

 Znamo jedno sigurno, a to je da će potražnja biti velika...

 

Ne znam što TMSC radi kada nema ni 4xxx ryzen laptop procesora, nije vele PS5 preordera bilo, pa sad ako ne bude ryzen 5xxx serije kao ni radeonki 6xxx onda stvarno ne znam što rade 

10 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti rumoured to feature 10496 CUDA cores and 20GB GDDR6X memory

 

https://videocardz.com/newz/kopite7kimi-nvidia-geforce-rtx-3080-ti-rumored-to-feature-10496-cuda-cores-and-20gb-gddr6x-memory

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa moguće je i to najviše zbog ekonomske krize odnosno pandemije ništa me ne iznenađuje.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Pa moguće je i to najviše zbog ekonomske krize odnosno pandemije ništa me ne iznenađuje.

 

a meni to baš nije jasno, jer su lokacije gdje se proizvode te stvari gospodarski maltene netaknute pandemijom, tajvan jel, a kina je opet u uzletu i ide im dobro, tako da ne vidim stvarno zašto bi to trebao biti problem

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice