NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.780.278
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Naveo sam ja na prosloj stranici DLSS 2.0 igre. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AFARON kaže...

 

To je lista igara dodanih u Geforce Now uslugu, a ne lista igara koje su dobile DLSS 2.0

 

No svejedno, slažem se da je DLSS 2.0 game changer, pogotovo za one koji planiraju igrati u 4k. A podrška u igrama će samo rasti..

 istina, uopće nisam detaljno pročitao 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Kada izađu nove kartice s RT, onda ću razmišljati o kupovini istih. 

 i to je ok, ako spadaš u ekipu koja češće mijenja hardver

s druge strane, ne bi bila loša opcija da si ostao na nevidiji 2070 koju ti dlss 2.0 'pretvori' u 2080ti, a imaš i ray tracing kao bonus

Slažem se, ali trenutno nvidija je preskupa. Zaradio sam dobro na 2070. 

Kupiti ću novi RT hardver kad za to dođe vrijeme. Kada više igara bude podržavalo RT.

Jedino što me nervira kod AMD je što imam više sofverskih problema s njima. Nije da ih nije bilo na NVIDIJI npr. Metro Exodus nije nikako radio, stalno se rušio i pojavljivali su se svako toliko crni ekrani sami od sebe. No, ja volim igrati stare igre, npr. Quake 2 XP 2020 ne radi na AMD nego samo na Nvidiji. Rage 2011 ne radi depth buffer kad je instaliran Reshade, dok na nvidiji radi.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...
hahhaajaads kaže...
Cansee kaže...
hahhaajaads kaže...

U jebote koje igre, ove su isto bitne ko karleusa 

 

Alo, pa ima STALKERa, to je najbolja igra ikad

 Je, i ta 2 stalkera igra 500 ljudi sveukupno 

 Stalkera igra jako puno ljudi, pogledaj samo koliko modova ima za isti. Upravo rade remake s Unreal 4 enginom.

 Ja jako puno smatram bar 10k po danu, sad sam provjerio 2 stalkera i igra ga manje od 1000 ljudi.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ok, to si gledao na Steamu?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

Slažem se, ali trenutno nvidija je preskupa. 

 skupa je ako gledaš čiste perfomanse, bez rt i dlss, no ako ti dlss 2070 pretvori u 2080ti na budućim igrama + rt bonus, onda nije preskupa

doduše, početak implementacije je bio nikakav, preračunali su se i svakako je pametnije uzeti 3xxx seriju, no tko je lani uzimao dugoročno jasno je da je nevidia 2xxx serija bila bolja investicija od radeon 5xxx serije

hahhaajaads kaže...

 Ja jako puno smatram bar 10k po danu, sad sam provjerio 2 stalkera i igra ga manje od 1000 ljudi.

čuj, svi znamo da si fanboy i da imaš psihičku blokadu reći išta dobro za nevidiju ili išta loše za amd

to je na forumu svima jasno, no daj se ugledaj na ramboxa, budi zabavan, nemoj biti naporan

 

srećom, postoje izvori informacija koji su relevantni, pa tako imaš recimo ovaj test ekipe koja je itekako bila kritička prema nevidiji, pa i oni priznaju da je dlss sad sasvim nešto drugo iako su i dalje vrlo oštri - link

DLSS is at a tipping point. The recently released DLSS 2.0 is clearly an excellent technology and a superb revision that fixes many of its initial issues. It will be a genuine selling point for RTX GPUs moving forward, especially if they can get DLSS in a significant number of games. By the time Nvidia’s next generation of GPUs comes around, DLSS should be ready for prime time and AMD might need to respond in a big way.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Slažem se, ali trenutno nvidija je preskupa. 

 skupa je ako gledaš čiste perfomanse, bez rt i dlss, no ako ti dlss 2070 pretvori u 2080ti na budućim igrama + rt bonus, onda nije preskupa

doduše, početak implementacije je bio nikakav, preračunali su se i svakako je pametnije uzeti 3xxx seriju, no tko je lani uzimao dugoročno jasno je da je nevidia 2xxx serija bila bolja investicija od radeon 5xxx serije

 Kod Nvidijine 2xxx serije treba paziti na memoriju jer je u početku crkavala kao luda. Bilo je puno reklamacija unutar 2080ti serije. Vjerujem da su dosada riješili problem, no kod mene su probudili nesigurnost. Pogotovo jer se ne može mjeriti temp memorije, makar nije moglo kod mene. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

 Kod Nvidijine 2xxx serije treba paziti na memoriju jer je u početku crkavala kao luda. Bilo je puno reklamacija unutar 2080ti serije. Vjerujem da su dosada riješili problem, no kod mene su probudili nesigurnost. Pogotovo jer se ne može mjeriti temp memorije, makar nije moglo kod mene. 

 a jbga sad, zato postoji trogodišnja garancija

ako ima bilo kakav nedostatak, u velikoj većini slučajeva problem će se pojavit vrlo skoro nakon kupnje i dobiješ novu grafu

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Slažem se, ali trenutno nvidija je preskupa. 

 skupa je ako gledaš čiste perfomanse, bez rt i dlss, no ako ti dlss 2070 pretvori u 2080ti na budućim igrama + rt bonus, onda nije preskupa

doduše, početak implementacije je bio nikakav, preračunali su se i svakako je pametnije uzeti 3xxx seriju, no tko je lani uzimao dugoročno jasno je da je nevidia 2xxx serija bila bolja investicija od radeon 5xxx serije

 Kod Nvidijine 2xxx serije treba paziti na memoriju jer je u početku crkavala kao luda. Bilo je puno reklamacija unutar 2080ti serije. Vjerujem da su dosada riješili problem, no kod mene su probudili nesigurnost. Pogotovo jer se ne može mjeriti temp memorije, makar nije moglo kod mene. 

 Alfredo nr.2

Čekaj jel ti se pregrijavala ili nije ne kužim zašto su  "probudili nesigurnost".

Jedino ako su ventilatori radili 100 na sat, onda si ju mogao reklamirati to što nisi mogao očitati temp. i nije neki problem dok kartica normalno radi.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Kada izađu nove kartice s RT, onda ću razmišljati o kupovini istih. 

 i to je ok, ako spadaš u ekipu koja češće mijenja hardver

s druge strane, ne bi bila loša opcija da si ostao na nevidiji 2070 koju ti dlss 2.0 'pretvori' u 2080ti, a imaš i ray tracing kao bonus

 A u šta onda dlss2 pretvara 2080ti? 
Šalu na stranu, pretpostavljam da, unatoč tome što koristi turing arhotekturu, moja gamerska gtx 1660s nemože koristiti dlss? 
No s druge strane, monitor na kojem igram je hd reza, men ok, samo da su igre zanimljive. To što, kako vidim wolfenstein young blood podržava "Deep Learning Super Sampling mk2" neće učiniti igru nimalo boljom, tj natjerati me da ju dovršim (prvi wolfenstain ikad koji nisam završio) :/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
overhaul kaže...

 A u šta onda dlss2 pretvara 2080ti? 

 ...u čudovište 

 

ništa od dlss bez turing jezgri, isto kao što ništa od pravog ray tracinga bez rt jezgri

 

nema nit moja gtx 1070 dlss, pa me to uopće ne zabrinjava - još smo neko vrijeme udaljeni od konkretnije primjene, pa ako se pokaže prekretnicom kako se najavljuje, lako s uzme nova grafa - ionako ovu 1070 imam već neko duže vrijeme, a i planiram prelazak na 1440p koji je za nju pomalo prezahtjevna, no tu je i mijenjanje procesora, matične... 

 

meni osobno bi cyberpunk mogao biti faktor na kojem bi mogao krenuti u izmjenu svega pomalo, možda baš najprije grafe i monitora, pa ako tamo rt i dlss budu fercerali kako spada to bi trebalo biti to, ostali će samo slijediti

sve zapravo ovisi koliko je nevidija sposobna motivirati developere da dlss uključe u buduće igre, a kako znamo - motiviranje za korištenje iole dobre tehnologije im nikad nije bio problem, makar morali i dodatno podmazivati implementaciju

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Slažem se, ali trenutno nvidija je preskupa. 

 skupa je ako gledaš čiste perfomanse, bez rt i dlss, no ako ti dlss 2070 pretvori u 2080ti na budućim igrama + rt bonus, onda nije preskupa

doduše, početak implementacije je bio nikakav, preračunali su se i svakako je pametnije uzeti 3xxx seriju, no tko je lani uzimao dugoročno jasno je da je nevidia 2xxx serija bila bolja investicija od radeon 5xxx serije

 Kod Nvidijine 2xxx serije treba paziti na memoriju jer je u početku crkavala kao luda. Bilo je puno reklamacija unutar 2080ti serije. Vjerujem da su dosada riješili problem, no kod mene su probudili nesigurnost. Pogotovo jer se ne može mjeriti temp memorije, makar nije moglo kod mene. 

 Alfredo nr.2

Čekaj jel ti se pregrijavala ili nije ne kužim zašto su  "probudili nesigurnost".

Jedino ako su ventilatori radili 100 na sat, onda si ju mogao reklamirati to što nisi mogao očitati temp. i nije neki problem dok kartica normalno radi.

 

Nije, ali je imala povremene crne ekrane, same od sebe. Igraš neku igru, crni ekran iz vedra neba i moraš restartati komp. Mnogima se to dešavalo i bilo je pitanje drivera. U vrijeme dok sam imao karticu to nije bilo riješeno. Uz to ne može se vidjeti temp memorije pa nisam htio riskirati. Mislim sigurno nije ništa, softverski problem ali iritira kad daš takvu lovu. 

Sada imam AMD i mogu reći i da jedni i drugi imaju problema sa driverima. Bio sam na službenim forumima i jedni i drugih i puno je ljudi koji svakodnevno imaju svakakvih problema, što frustira a nije u pitanju mali novac. Daš par tisuća kuna i želiš da radi a ne da ideš tražiti pomoć po forumima.

Nisam u nijednom taboru, gledam što je bolje za mene, zasada je isplativiji AMD za mene, ali uz DLSS 2.0 ako je istina što se piše, situacija se mjenja i AMD je u velikim problemima. Po ovome što se piše AMD serija 5xxx je "obsolete" ak je skok u preformansama tako velik. 

Zasad sam zadovoljan s AMD karticom, jedino me smeta to s Rageom, mislim kako su mogli tako zeznuti stvar sa igrom starom 9 godina. Poslao sam im upit na njihovom službenom forumu pa se nadam da će odgovoriti i riješiti problem.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...
picajzla0707 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Slažem se, ali trenutno nvidija je preskupa. 

 skupa je ako gledaš čiste perfomanse, bez rt i dlss, no ako ti dlss 2070 pretvori u 2080ti na budućim igrama + rt bonus, onda nije preskupa

doduše, početak implementacije je bio nikakav, preračunali su se i svakako je pametnije uzeti 3xxx seriju, no tko je lani uzimao dugoročno jasno je da je nevidia 2xxx serija bila bolja investicija od radeon 5xxx serije

 Kod Nvidijine 2xxx serije treba paziti na memoriju jer je u početku crkavala kao luda. Bilo je puno reklamacija unutar 2080ti serije. Vjerujem da su dosada riješili problem, no kod mene su probudili nesigurnost. Pogotovo jer se ne može mjeriti temp memorije, makar nije moglo kod mene. 

Koju rtx2080ti imas?

EDIT:

sad sam vidio da si napisao kako ju nemas vise. 

Ja imam ovu rtx2080 nekih godinu dana i do sad nisam imao niti jedan bug ili glich opcenito sto se tice cijelog sistma. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 9:35 (MEGATAMA).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Super, sredili su drivere.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne tako davno sam uzeo Death Stranding za Ps Pro za nekih 40-50eu i tek ga malo poceo i sad kad vidim kako se vrti PC verzija sa DLSS moram opet kupit igru za PC 😂😂😂

Tih 60fps ili cak 120fps ako se odlucim na 1440p cini veliku razliku od 30fps na Pro. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ne tako davno sam uzeo Death Stranding za Ps Pro za nekih 40-50eu i tek ga malo poceo i sad kad vidim kako se vrti PC verzija sa DLSS moram opet kupit igru za PC 😂😂😂

Tih 60fps ili cak 120fps ako se odlucim na 1440p cini veliku razliku od 30fps na Pro. 

 A baš si našao igru za kupit dvaput...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne tako davno sam uzeo Death Stranding za Ps Pro za nekih 40-50eu i tek ga malo poceo i sad kad vidim kako se vrti PC verzija sa DLSS moram opet kupit igru za PC 😂😂😂

Tih 60fps ili cak 120fps ako se odlucim na 1440p cini veliku razliku od 30fps na Pro. 

 A baš si našao igru za kupit dvaput...

Ma nema veze...Witcher 3 imam za pc, X i Pro....

AC Odyssey, Origins, FC5 za X i za Pc....

Destiny 1 i 2 za pc, x, pro... 

Neke igre namjerno kupim u vise verzija a neke zaboravim da imam pa kupim ponovo.....

 

Death Stranding ima toliko bolje performanse na konfi koju ja imam nego na Pro da sam odlucio opet uzet. 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dio ostalih igara razumijem, ali DS nikako... I jednom ju kupit je upitno, al opet to sam ja... dosta ljudi navodno gušta u njoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne tako davno sam uzeo Death Stranding za Ps Pro za nekih 40-50eu i tek ga malo poceo i sad kad vidim kako se vrti PC verzija sa DLSS moram opet kupit igru za PC 😂😂😂

Tih 60fps ili cak 120fps ako se odlucim na 1440p cini veliku razliku od 30fps na Pro. 

 A baš si našao igru za kupit dvaput...

Ma nema veze...Witcher 3 imam za pc, X i Pro....

AC Odyssey, Origins, FC5 za X i za Pc....

Destiny 1 i 2 za pc, x, pro... 

Neke igre namjerno kupim u vise verzija a neke zaboravim da imam pa kupim ponovo.....

 

Death Stranding ima toliko bolje performanse na konfi koju ja imam nego na Pro da sam odlucio opet uzet. 

 Jedan od boljih portova vec duze vrijeme

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Dio ostalih igara razumijem, ali DS nikako... I jednom ju kupit je upitno, al opet to sam ja... dosta ljudi navodno gušta u njoj.

 ja sam baš uživao u igri, imam preko 80 sati, što je dosta za singleplayer linearnu igru.

 

igra ima "dušu" i drugačija je, i drago mi je da se neki developer iskuša u drugačijem smjeru od ostalih

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://www.pcgamesn.com/nvidia/geforce-rtx-3000-series-staggered-release-rumour

 

Ovo su dobri datumi...  samo, nadao sam se da će i AMD izbaciti nove Radeonke u isto vrijeme pa da će biti izbora..  ovako ako ih Nvidia pretekne za 2 mjeseca a karte budu bombe, ne čekam tolko... 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Posto cekam rtx3080ti ne dira me previse sto ce rtx3060 doc na kraju.

Iako moram rec da je malo blesavo kako ne znamo nista o proizvodu koji uskoro treba doc u prodaju 😑😑😑😑😑

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Posto cekam rtx3080ti ne dira me previse sto ce rtx3060 doc na kraju.

Iako moram rec da je malo blesavo kako ne znamo nista o proizvodu koji uskoro treba doc u prodaju 😑😑😑😑😑

 A to ti je AMD vs Nvidia, jedan nece objavit dok drugi ne objavi da se mogu ravnat po cijenama i da vide kakve budu performanse 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Prezentacija  novih grafičkih navodno 09.09.2020.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-30-ampere-series-to-be-announced-on-september-9th.

Tako da je velika mogučnost da če izači u 10. mj.

Amd bi trebao izbaciti sve modele u 11 mj. Samo što će za AMD trebati dulje čekati da izbace nereferentne modele.

 

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 16:59 (Wolf88).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Njihovi referentni su skoro pa uvjek apsolutna tragedija nazalost pa dosta ekipe ceka nereferentne. 

Nadam se da AMD ima asa u rukavu..... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja bi svakako kupio prije 19.11. tj. Cyberpunk 2077 release-a 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

S obzirom da će nove konzole koristiti RT, a xbox i dx 12 ultimate, možemo li očekivati više RT igara s pravilno implementiranim dx 12?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

U prijelaznoj fazi između ove dvije generacije konzola najvjerojatnije još nećemo vidjeti toliko iskorištenja RT i dx12.

Ali u budučnosti kroz nekih dvije godine sigurno ćemo osjetit razlike u RT i puno boljoj iskorištenosti dx12.

Sad je jedino pitanje dali je taj hardware od konzola dovoljno dobar da može u potpunosti implementirati RT tehnologiju.

BF3:fluffy_inside
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Wolf88 kaže...

U prijelaznoj fazi između ove dvije generacije konzola najvjerojatnije još nećemo vidjeti toliko iskorištenja RT i dx12.

Ali u budučnosti kroz nekih dvije godine sigurno ćemo osjetit razlike u RT i puno boljoj iskorištenosti dx12.

Sad je jedino pitanje dali je taj hardware od konzola dovoljno dobar da može u potpunosti implementirati RT tehnologiju.

 Ma više me brine dx 12 nego RT, no sad kad je baza za novi xbox dx 12 nadam se da će shit dx 12 implementacija nestati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 19:33 (Riot).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U onom prvom valu prikazanih PS5 igara mislim da ih 7-8 ima raytrace podrsku,apsolutno neocekivano za prvi val igara.

 

Izuzetno me zanima kakav pomak je Nvidia postigla sa RT na nextgen grafama.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice