NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.789.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Nvidia i AMD su ocito odlucili izbacit nove grafe sa zero marketinga ako ih je planiraju izdat ove godine.

Realno Nvidiji se nigdje ne zuri....nazalost

Realno, kakav marketing im uopće i treba? Nvidia i AMD su jedini igrači na GPU tržištu, konkurencije nema, pogotovo za Nvidiju. 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mislim da se nešto šuškalo da bi ovu generaciju AMD mogao ozbiljnije konkurirati Nvidiji. Zadnje 3 grafe su Nvidia, ali navijam za AMD ove godine, samo nek bude konkurencije
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Glasine su da ce top amd gpu biti 20+ teraflopsa i imat hardverski raytrace, sa druge strane glasine za Nvidiu su da ce Raytrace dobit ubrzanje cak do 3-4 puta.

U svakom slucaju lopate glasina i nula informacija od Nvidie ili AMDa za nas. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

nVidia još ne zna što AMD ima, a AMD konačno ima nešto, AMD još ne zna što AMD ima jer imaju nardužbe za konzole koje moraju šibat i pitanje kada i što će izbacit.

Sve ide do kraja godine, AMD se ponaša ko da ima asa u rukavu, kako je imao ryzen za Intel, a nVidia očito nije saznala sve, pa su preventivno "pojačali" kartice.

 

Drugim riječima igraju se miša i mačke dok AMD neće biti spreman konačno izać sa specifikacijama, cijenom i release dateom, onda će nvidia za 15-20% skuplje u istoj kategoriji izbaciti svoje, s time da će imati najjaču gotovo sigurno.

 

AMD neće izdavati kartice prije 11. mjeseca kako stvari stoje, možda i paper launch za Božić da stignu štancati sve za PS5 i MS XBox

 

I u zbroju imaš tišinu i teasere.

Nemoj bit siguran u žuto, ili s "obzirom na kaj sad znamo ili bolje reč ne znamo" ovaj put če AMD vjerojatno ponudit najaču grafu.

 

Ali najača grafa nije tolko bitna, ok je neki prestiž ali takvi modeli su sve samo ne najprodavaniji.

 

Pogleč AMD procesore, 64/128 Threadriper mrcine za drobljenje kamenja itd.Tko je najprodavaniji, pa R5 3600 koji se prodaje ko blesav(najprodavaniji Desktop proc) pa iza njega R7 3700X.

 

Ako je točno da je večina Nevidija grafa na Samsung 8nm, to znači da je Nevidija štedila na krivom mjestu.

 

Realno Samsung proces je znatno lošiji od TSMC 7nm. Pa eto ako Nevidija nema para za nabolje, onda nema niti AMD ili Sony ili Mikrošuft jel.

 

 

 

Tu je dolnji link za podsjetnik, večina ljudi u to nije vjerovala niti očekivala ali eto ipak se realiziralo.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=80&jumpto=6082813&sort=asc&view=flat

 

Oko RDNA 2 grafa AMD šuti ko zaliven, no ipak može se okvirno procjenit da imaju konja za pobjedit ovu utrku.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 21:39 (rambox).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
Rhodin kaže...

nVidia još ne zna što AMD ima, a AMD konačno ima nešto, AMD još ne zna što AMD ima jer imaju nardužbe za konzole koje moraju šibat i pitanje kada i što će izbacit.

Sve ide do kraja godine, AMD se ponaša ko da ima asa u rukavu, kako je imao ryzen za Intel, a nVidia očito nije saznala sve, pa su preventivno "pojačali" kartice.

 

Drugim riječima igraju se miša i mačke dok AMD neće biti spreman konačno izać sa specifikacijama, cijenom i release dateom, onda će nvidia za 15-20% skuplje u istoj kategoriji izbaciti svoje, s time da će imati najjaču gotovo sigurno.

 

AMD neće izdavati kartice prije 11. mjeseca kako stvari stoje, možda i paper launch za Božić da stignu štancati sve za PS5 i MS XBox

 

I u zbroju imaš tišinu i teasere.

Nemoj bit siguran u žuto, ili s "obzirom na kaj sad znamo ili bolje reč ne znamo" ovaj put če AMD vjerojatno ponudit najaču grafu.Ali najača grafa nije tolko bitna, ok je neki prestiž ali takvi modeli su sve samo ne najprodavaniji.Pogleč AMD procesore, 64/128 Threadriper mrcine za drobljenje kamenja itd.Tko je najprodavaniji, pa R5 3600 koji se prodaje ko blesav(najprodavaniji Desktop proc) pa iza njega R7 3700X.

 

Ako je točno da je večina Nevidija grafa na Samsung 8nm, to znači da je Nevidija štedila na krivom mjestu.

 

Realno Samsung proces je znatno lošiji od TSMC 7nm. Pa eto ako Nevidija nema para za nabolje, onda nema niti AMD ili Sony ili Mikrošuft jel.

 

 

 

Tu je dolnji link za podsjetnik, večina ljudi u to nije vjerovala niti očekivala ali eto ipak se realiziralo.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=80&jumpto=6082813&sort=asc&view=flat

 

Oko RDNA 2 grafa AMD šuti ko zaliven, no ipak može se okvirno procjenit da imaju konja za pobjedit ovu utrku.

 

 

Glasina oko Samsung 8nm nije radi ustede nego kapaciteta,Nvidija je prvi put ikad prestigla Intel po vrijednosti tako da novca imaju i previse.

AMD je za sad realno razocarao ultimativno na 7nm sto se tice performansi/grijanja vidjet cemo pomak sa RDNA² i 7nm+

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...

 

Pogleč AMD procesore, 64/128 Threadriper mrcine za drobljenje kamenja itd.Tko je najprodavaniji, pa R5 3600 koji se prodaje ko blesav(najprodavaniji Desktop proc) pa iza njega R7 3700X.

 nemreš uspoređivati kruške i jabuke, intela je bilo relativno lako stići obzirom da su godinama davali po 5-10% napretka iz serije u seriju

nevidija je imala daleko veće skokove u rastu perfomansi, pogledaj samo od gtx 780 do nove rtx 2080 kolika je razlika, to nije tako lako stići kao intelove procesore koji su već godinama recikliranje prastare arhitekture i 14nm s bezbroj pluseva

 

dobro je da se uopće drže blizu nevidije, to je već sad daleko veći pothvat od prestizanja intela koji je godinama u zimskom snu

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nvidija je 2018 imala RT dok ce AMD imat na kraju 2020,ogromna tehnoloska razlika u jednom segmentu pa Tensor jezgre pa DLSS koji u 2.0 inacici unistava. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Nvidija je 2018 imala RT dok ce AMD imat na kraju 2020,ogromna tehnoloska razlika u jednom segmentu pa Tensor jezgre pa DLSS koji u 2.0 inacici unistava. 

 Je, a 90% ljudi uopce ne koristi RT, i ak ga koriste onda to bude kratkorocno. Jer zasto bi netko kupio karticu od 4000-6000-8000-10000kn da se igra u 30-60 fpsa ? Ovaj DLSS 2.0 isto ono... podrzava par igara i to igre nebitne ko karleusa. Djabe im sve to kad ce i jedna 2080ti sa RTom imat problema u novom watch dogsu, 60 fpsa na 1080p sa grafom od 8000kn  

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Nvidija je 2018 imala RT dok ce AMD imat na kraju 2020,ogromna tehnoloska razlika u jednom segmentu pa Tensor jezgre pa DLSS koji u 2.0 inacici unistava. 

 To je u rangu onoga da GT 730 ima dx 12 podršku, u praksi bi 2000 seriji bilo isto da nema podršku za RT. Turing je beta testing RT arhitektura koja će se brzo zaboraviti i nestati dolaskom prve punokrvne RT arhitekture pod imenom Ampere. I prve prave RT AAA igre će biti prevelik zalogaj i za 2080 TI, a kamoli slabije kartice. 

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Je, a 90% ljudi uopce ne koristi RT, i ak ga koriste onda to bude kratkorocno. Jer zasto bi netko kupio karticu od 4000-6000-8000-10000kn da se igra u 30-60 fpsa ? Ovaj DLSS 2.0 isto ono... podrzava par igara i to igre nebitne ko karleusa. Djabe im sve to kad ce i jedna 2080ti sa RTom imat problema u novom watch dogsu, 60 fpsa na 1080p sa grafom od 8000kn  

 To je istina, istina je i da 90% ljudi kupovalo 2000 seriju zbog skoka u performansama koje nude u odnosu na prethodnu generaciju, a ne zbog raytracinga koji je bitan kao i dx 12 podrška na low end karticama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 0:26 (Riot).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
hahhaajaads kaže...

 Je, a 90% ljudi uopce ne koristi RT, i ak ga koriste onda to bude kratkorocno. Jer zasto bi netko kupio karticu od 4000-6000-8000-10000kn da se igra u 30-60 fpsa ? Ovaj DLSS 2.0 isto ono... podrzava par igara i to igre nebitne ko karleusa. Djabe im sve to kad ce i jedna 2080ti sa RTom imat problema u novom watch dogsu, 60 fpsa na 1080p sa grafom od 8000kn  

 To je istina, istina je i da 90% ljudi kupovalo 2000 seriju zbog skoka u performansama koje nude u odnosu na prethodnu generaciju, a ne zbog raytracinga koji je bitan kao i dx 12 podrška na low end karticama.

 Kojeg skoka ?

 

Jedini skok je bio 2080ti od soma i nešto eura i to bijednih 20%.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
Riot kaže...
hahhaajaads kaže...

 Je, a 90% ljudi uopce ne koristi RT, i ak ga koriste onda to bude kratkorocno. Jer zasto bi netko kupio karticu od 4000-6000-8000-10000kn da se igra u 30-60 fpsa ? Ovaj DLSS 2.0 isto ono... podrzava par igara i to igre nebitne ko karleusa. Djabe im sve to kad ce i jedna 2080ti sa RTom imat problema u novom watch dogsu, 60 fpsa na 1080p sa grafom od 8000kn  

 To je istina, istina je i da 90% ljudi kupovalo 2000 seriju zbog skoka u performansama koje nude u odnosu na prethodnu generaciju, a ne zbog raytracinga koji je bitan kao i dx 12 podrška na low end karticama.

 Kojeg skoka ?

 

Jedini skok je bio 2080ti od soma i nešto eura i to bijednih 20%.

 

 

 Možda je mislio na sokzz

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
Rhodin kaže...

nVidia još ne zna što AMD ima, a AMD konačno ima nešto, AMD još ne zna što AMD ima jer imaju nardužbe za konzole koje moraju šibat i pitanje kada i što će izbacit.

Sve ide do kraja godine, AMD se ponaša ko da ima asa u rukavu, kako je imao ryzen za Intel, a nVidia očito nije saznala sve, pa su preventivno "pojačali" kartice.

 

Drugim riječima igraju se miša i mačke dok AMD neće biti spreman konačno izać sa specifikacijama, cijenom i release dateom, onda će nvidia za 15-20% skuplje u istoj kategoriji izbaciti svoje, s time da će imati najjaču gotovo sigurno.

 

AMD neće izdavati kartice prije 11. mjeseca kako stvari stoje, možda i paper launch za Božić da stignu štancati sve za PS5 i MS XBox

 

I u zbroju imaš tišinu i teasere.

Nemoj bit siguran u žuto, ili s "obzirom na kaj sad znamo ili bolje reč ne znamo" ovaj put če AMD vjerojatno ponudit najaču grafu.

 

Ali najača grafa nije tolko bitna, ok je neki prestiž ali takvi modeli su sve samo ne najprodavaniji.

 

Pogleč AMD procesore, 64/128 Threadriper mrcine za drobljenje kamenja itd.Tko je najprodavaniji, pa R5 3600 koji se prodaje ko blesav(najprodavaniji Desktop proc) pa iza njega R7 3700X.

 

Ako je točno da je večina Nevidija grafa na Samsung 8nm, to znači da je Nevidija štedila na krivom mjestu.

 

Realno Samsung proces je znatno lošiji od TSMC 7nm. Pa eto ako Nevidija nema para za nabolje, onda nema niti AMD ili Sony ili Mikrošuft jel.

 

 

 

Tu je dolnji link za podsjetnik, večina ljudi u to nije vjerovala niti očekivala ali eto ipak se realiziralo.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=80&jumpto=6082813&sort=asc&view=flat

 

Oko RDNA 2 grafa AMD šuti ko zaliven, no ipak može se okvirno procjenit da imaju konja za pobjedit ovu utrku.

 

 

 Nebrini se Rambo ima nevidija Titan od jedno 2-3 Soma eura da obrise svoju 3080 ti ili 3090 kako ce se zvati  kad ju AMD podere...dobro bice tu 1-1

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 2:18 (HCgamingCRO).
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...

 Kojeg skoka ?

 

Jedini skok je bio 2080ti od soma i nešto eura i to bijednih 20%.

 

 

 a što ovo recimo nije skok u perfomansama i to poprilično dobar?

preko 80% u 1080p i još više u 1440p

 

EDIT:

gledao sam u odnosu na 1060 3gb, u odnosu na 1060 6gb je skok dosta manji, ali opet preko 50%

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 9:27 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

 

Pogleč AMD procesore, 64/128 Threadriper mrcine za drobljenje kamenja itd.Tko je najprodavaniji, pa R5 3600 koji se prodaje ko blesav(najprodavaniji Desktop proc) pa iza njega R7 3700X.

 nemreš uspoređivati kruške i jabuke, intela je bilo relativno lako stići obzirom da su godinama davali po 5-10% napretka iz serije u seriju

nevidija je imala daleko veće skokove u rastu perfomansi, pogledaj samo od gtx 780 do nove rtx 2080 kolika je razlika, to nije tako lako stići kao intelove procesore koji su već godinama recikliranje prastare arhitekture i 14nm s bezbroj pluseva

 

dobro je da se uopće drže blizu nevidije, to je već sad daleko veći pothvat od prestizanja intela koji je godinama u zimskom snu

Brkaš situaciju, a realno situacija je okvirno vrlo slična Nevidija ili Intel.

 

AMD je u dva skok preskočio Intel. Kaj se tiče grafa/RDNA1, u prvo skoku AMD se nije niti trudio napravit veči napredak jer im to nije bio prioritet.

 

RX 5700XT je površinom prosječne veličine 251mm2, ili realno to je onako izgledalo serija grafa za testiranje.RDNA2 je ono na čemu se radilo, prvenstveno za gejming konzole pa dalje kaj ostane.

 

Sad kad su namirili konzole, eto sad če AMD izbacit površinom duplo veču grafu vjerojatno oko 550mm2.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

 

Pogleč AMD procesore, 64/128 Threadriper mrcine za drobljenje kamenja itd.Tko je najprodavaniji, pa R5 3600 koji se prodaje ko blesav(najprodavaniji Desktop proc) pa iza njega R7 3700X.

 nemreš uspoređivati kruške i jabuke, intela je bilo relativno lako stići obzirom da su godinama davali po 5-10% napretka iz serije u seriju

nevidija je imala daleko veće skokove u rastu perfomansi, pogledaj samo od gtx 780 do nove rtx 2080 kolika je razlika, to nije tako lako stići kao intelove procesore koji su već godinama recikliranje prastare arhitekture i 14nm s bezbroj pluseva

 

dobro je da se uopće drže blizu nevidije, to je već sad daleko veći pothvat od prestizanja intela koji je godinama u zimskom snu

Brkaš situaciju, a realno situacija je okvirno vrlo slična Nevidija ili Intel.

 

AMD je u dva skok preskočio Intel. Kaj se tiče grafa/RDNA1, u prvo skoku AMD se nije niti trudio napravit veči napredak jer im to nije bio prioritet.

 

RX 5700XT je površinom prosječne veličine 251mm2, ili realno to je onako izgledalo serija grafa za testiranje.RDNA2 je ono na čemu se radilo, prvenstveno za gejming konzole pa dalje kaj ostane.

 

Sad kad su namirili konzole, eto sad če AMD izbacit površinom duplo veču grafu vjerojatno oko 550mm2.

 rambox

Daj prestani lagati napaćeni narod  koliko ti mjesečno plaća AMD da ih hvališ?

Dosadan si i Bogu i vragu.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hummer0 kaže...
rambox kaže...

RX 5700XT je površinom prosječne veličine 251mm2, ili realno to je onako izgledalo serija grafa za testiranje.RDNA2 je ono na čemu se radilo, prvenstveno za gejming konzole pa dalje kaj ostane.

 

Sad kad su namirili konzole, eto sad če AMD izbacit površinom duplo veču grafu vjerojatno oko 550mm2.

 rambox

Daj prestani lagati napaćeni narod  koliko ti mjesečno plaća AMD da ih hvališ?

Dosadan si i Bogu i vragu.

 Slažem se utoliko što je ovo tema za Nvidia Ampere 30xx. Inače nemam problema ako on ima neki dobar info o amd taboru. 
Ja koristim rtx 2080 ti za Topaz Video, Embergen i ispomoć rendanju. Priznajem da nisam nikad upalio niti jedan benchmark ni išta sa raytracingom... ni jadna grafička nije vidjela ni jednu igru - igram se jednom u prijestupnom mjesecu na gtx1660s  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ja sam imao 2070, a sada imam 5700. Meni je RT genijalna stvar. Igre se preporode. Dok sam imao nvidiju igrao sam Quake 2 RTX i stvar je genijalna. No mislim da će novi unreal engine sa svijom verzijom RT zapečatiti nvidijin RT. UE RT je optimiziran za sve kartice, daje se besplatno developerima do zarade od 1mil dolara. Mislim da će igre s tim enginom preplaviti tržište i tako završiti nvidijinu avanturu s RT.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...
Ja sam imao 2070, a sada imam 5700. Meni je RT genijalna stvar. Igre se preporode. Dok sam imao nvidiju igrao sam Quake 2 RTX i stvar je genijalna. No mislim da će novi unreal engine sa svijom verzijom RT zapečatiti nvidijin RT. UE RT je optimiziran za sve kartice, daje se besplatno developerima do zarade od 1mil dolara. Mislim da će igre s tim enginom preplaviti tržište i tako završiti nvidijinu avanturu s RT.

Pojasni svoje razmisljanje(pogresno) ali svejedno pojasni?....

 

Epic also provided some more detail about their new lighting solution, Lumen. The new tech supports detailed real-time lighting, although it currently doesn’t work with mirrored or reflective objects

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 9:57 (MEGATAMA).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ok, očito sam krivo shvatio. Očito je Lumen inforiorniji, po prikazanom videu Unreal enginea 5 djelovao je kao zamjena za RT. Ako nije, super za nvidiju. Ja se radujem implentaciji RT u sve igre. I sam to radim u starim igrama preko RT shadera s Reshadom. 

Za one koji će reći da to nije RTX, pa nije ali je jedna vrsta RT. Objašnjenje samog autora:

 

I see a lot of comments concerning the "it's not ray tracing, it's screen space".

Allow me to clarify a few things: the term "ray tracing" already defines what it does, tracing rays. If I do that by calculating ray/triangle intersections by traversing a BVH like the RTX stuff does it or trace rays in screen space and compare the Z buffer against it, does NOT matter. I am aware that the term "Ray Tracing" has been used a lot lately in connection with RTX but that does not falsify the usage of the term for other applications, I haven't named it like that for clickbait.

Unigine's latest benchmark "Superposition" contains an implementation they call SSRTGI - Screen-Space Ray Traced (!) Global Illumination, highly similar to what I'm doing on ReShade. So they are calling it Ray Tracing as well, are they wrong, too?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

Ok, očito sam krivo shvatio. Očito je Lumen inforiorniji, po prikazanom videu Unreal enginea 5 djelovao je kao zamjena za RT. Ako nije, super za nvidiju. 

 nije samo za nevidiju, amd je potvrdio da će ugrađivati rt hardver u svojim novim grafama - link

vlasnici potojećih bit će ipak zakinuti za tu mogućnost, no to su znali kod samog kupovanja istih jer su ciljano išli na nešto nižu cijenu amd grafa umjesto tog fičra

 

e sad, to što dlss 2.0 radi ne više samo u slučaju kad treba popeglati perfomanse oduzete ray tracingom, nego jako dobro radi općenito i daje besplatni boost u perfomansama, to je ono što je dobro za vlasnike nevidija

na igrama koje podržavaju dlss 2.0 dobili su jebeno dobar performance upgrade, kao da imaju klasu skuplju grafu, a kako je dlss 2.0 jednostavniji i za implementaciju jer će se sam prilagođavati svakoj nadolazećoj igri bez potrebe za prethodnim uigravanjem, tim više će ga biti lakše implementirati u buduće igre

 

već sad ima nešto igara koji podržavaju dlss, nedavno su uključili 20-ak novih/starih naslova i taj broj će samo rasti, isto kao i onih koje podržavaju rt, obzirom da i nove konzole imaju rt hardver

uglavnom, prelazak sa 2070 na 5700 ti je nešto poput one o konju i magarcu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 14:13 (picajzla0707).
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U jebote koje igre, ove su isto bitne ko karleusa 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

U jebote koje igre, ove su isto bitne ko karleusa 

 

Alo, pa ima STALKERa, to je najbolja igra ikad

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
hahhaajaads kaže...

U jebote koje igre, ove su isto bitne ko karleusa 

 

Alo, pa ima STALKERa, to je najbolja igra ikad

 Je, i ta 2 stalkera igra 500 ljudi sveukupno 

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...

 Je, i ta 2 stalkera igra 500 ljudi sveukupno 

 bitne su one koje dolaze, ove stare smo ionako odigrali 

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hahaha, pa nisam prešao bez veze. 2070 sam prodao za dobar novac i kupio 5700 za odličnu cijenu. Flashao je na 5700 xt, undervoltao i dobio grafu koja je hladnija, nečujna i brža od stock 2070 u benchmarcima i igrama koje igram. Mana je što ne mogu više igrati Quake 2 RTX, ali to sam zamjenio s Quake 2 XP s RT shaderom. Nije ni približno isto, ali je grafički odlično iskustvo.

Kada izađu nove kartice s RT, onda ću razmišljati o kupovini istih. 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
Cansee kaže...
hahhaajaads kaže...

U jebote koje igre, ove su isto bitne ko karleusa 

 

Alo, pa ima STALKERa, to je najbolja igra ikad

 Je, i ta 2 stalkera igra 500 ljudi sveukupno 

 Stalkera igra jako puno ljudi, pogledaj samo koliko modova ima za isti. Upravo rade remake s Unreal 4 enginom.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Alfredo nr.2 kaže...

Kada izađu nove kartice s RT, onda ću razmišljati o kupovini istih. 

 i to je ok, ako spadaš u ekipu koja češće mijenja hardver

s druge strane, ne bi bila loša opcija da si ostao na nevidiji 2070 koju ti dlss 2.0 'pretvori' u 2080ti, a imaš i ray tracing kao bonus

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Death Stranding je dobar pokazatelj sto moze DLSS 2.0 a to je rezolucija jednaka nativnoj ili cak cisce, a uz to dolazi i do 70% boost performansi......do nedavno gameri su se klanjali 15-20% boost uz max overclock na golden primjercima grafa.

Nemojte zaboravit da Cyberpunk dolazi uz RT i DLSS

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...

 

već sad ima nešto igara koji podržavaju dlss, nedavno su uključili 20-ak novih/starih naslova i taj broj će samo rasti, isto kao i onih koje podržavaju rt, obzirom da i nove konzole imaju rt hardver

 

 

To je lista igara dodanih u Geforce Now uslugu, a ne lista igara koje su dobile DLSS 2.0

 

No svejedno, slažem se da je DLSS 2.0 game changer, pogotovo za one koji planiraju igrati u 4k. A podrška u igrama će samo rasti..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice