Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 710.485
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Slikovito dočarano...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Samo sam htio pitat da li AMD Phenom II x4 955 i Nvidia GTX 660 2bg tj. da li je ovo bottleneck?

Zato što u igrama GPU ne daje max nego drži između 10%-60% zauzeća, a u nekim igrama mi to bitno mjenja FPS.

Ako neko ima rješenje kako da mi GPU daje više nego sada.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 6:31 (ViktorSrky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Taj phenom je dosta slab , zavisi kako koja igra.Ja sa tom karticom ne bi ni pokusavao igrat nista novije od 2015.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 7:33 (MGloc).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Uglavnom ETS 2, CS:GO, Minecraft, Leauge of Legends- on radi dobro, PUBG- lite, Dirt Rally. Ovaj sam procesor nedavno uzeo, a plairao sam uzeti phenom II x6 ili slično.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 7:48 (ViktorSrky).
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Te bi sve igre trebale radit kako spada.Ako ti gpu nije barem na 80-100% onda nesto ne radi kako treba ili je procesor preslab.Ti phenomi su stari dosta.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A to je istina, grafička samo nekada dođe do 99%, ali na prijmer kako bi se reklo u lobby-u u ETS 2 kada uđem u meni imam preko 250FPS i 99% , a kada uđem u igru imam oko 50% i naravno dramatično manji FPS. Samo da javim, riješio sam probelm.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 10:10 (ViktorSrky).
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ovo je moja konfa isplati li mi se otici na nvidiu 1050 ili rx 570?

Ili da guram dokle ide i onda nova konfiguracija??Mada sad jako sporo ide :) to jest gura komp:))

 

 

Fx 6300
Cooler Master Hyper 212 EVO
16giga ddr3
asus r9 270x
fractal define r4
gigabyte 650 bronze
asrock 970 pro rev 2.0
240gb ssd kingston
2x 640 wd caviar black
1TB wd caviar green

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Vozi dok ide pa gledaj novi pc.

3 godine
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
unky kaže...

Ovo je moja konfa isplati li mi se otici na nvidiu 1050 ili rx 570?

Ili da guram dokle ide i onda nova konfiguracija??Mada sad jako sporo ide :) to jest gura komp:))

 

 

Fx 6300
Cooler Master Hyper 212 EVO
16giga ddr3
asus r9 270x
fractal define r4
gigabyte 650 bronze
asrock 970 pro rev 2.0
240gb ssd kingston
2x 640 wd caviar black
1TB wd caviar green

 Ako baš nisi u mogučnosti(financijski) uzimati novi komp,onda ti je moja preporuka probat što jeftinije nač neki fx8xxx i sa rx570 če ti raditi sasvim solidno..GTX1050 izbjegavaj jer ne vrijedi te novce šta ljudi traže..Ostalo imaš ok,16gb rama ti je dovoljno,212 EVO solidan hladnjak..Možda bi se mogao provuč ispod 1000kn

5 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kako prepoznati korisnika s cpu bottleneckom? Neki dan sam sreo quad core usera, ima podocnjake, blag osmijeh, puno pije i nema smisla za humor.

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Riot kaže...

Kako prepoznati korisnika s cpu bottleneckom? Neki dan sam sreo quad core usera, ima podocnjake, blag osmijeh, puno pije i nema smisla za humor.

 

15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

moram provjeriti sta mi maticna podrzava!?

hvala

12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

OK ryzen 5 2600 na 4ghz je definitivno bottleneck za RTX 2070 u 1080p rezoluciji.

 

neki dan sam presao sa 1060 3GB na ovu RTX 2070 i nema sanse da iskoristim grafu osim u bas u starim single player igrama kao witcher 3 itd.

 

a Warzone koji igram svaku noc ide na 100- 115 fpsa nebitno koje postavke,il sve na max il sve na low, jedino se malo promjeni GPU usage i to je to.

 

Cyberpunk sam probao i takodje ide uzasno, doduse nisam skidao patcheve za igru jer mi se igra svakako ne svidja al et nekako tuga.

 

vrijeme il za 2k monitor il promjenit procesor na ovaj najbolji 6core ryzen vidit cemo

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 13:35 (mersimh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Odabrao si 2 najgore igre koje mogu biti uz far cry...Za Cyberpunk moras promjenit varijablu u HEX editoru I cpu usage ce ti se popravit.

Za warzone imas u warzone temi vec fix trebas samo prolistat I promjenit worker count.

 

Nije da branim ryzen i sam se jednog dana zelim vratit na Intel ali tada je trzisno stanje bilo na strani AMD-a 180e r5 3600 ili 170e za 9400f.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
varijablu sam promjenuo u warzonu na 6 vec odavno a i cyberpunk hex editor takodje,trazaja nemam svakako u warzonu vec eto GPU usage nije ni priblizno iskoristen.

a cyberpunk sta ja znam, izbrisao sam ga svakako kad sam vidio kako lose ide
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 23:01 (mersimh).
5 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Meni je isto na warzoneu gpu na tipa 80%.. isto imam ryzen 5 2600 + vega 56
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Kako tebi 'loše ide' cyberpunk kad ga ja bez problema igram na gtx 1070 i prastarom 4core haswellu? Gpu usage na 100%, fps 40-60, postavke mid/high s glupostima za oblake koje ionako ne vidim na low, sasvim igrivo
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
picajzla0707 kaže...
Kako tebi 'loše ide' cyberpunk kad ga ja bez problema igram na gtx 1070 i prastarom 4core haswellu? Gpu usage na 100%, fps 40-60, postavke mid/high s glupostima za oblake koje ionako ne vidim na low, sasvim igrivo

 Tribaš razlikovati uživanje u nekoj igri(ci) i traženje sranja i bugova i ispitivanje mogučnosti hw-a

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
meni je gpu usage uzasan mozda na 60ak sam ga vidjao i imao sam dipove framerate na 55 sto mi je fakat neigrivo.

ali ajde skinut cu ove updejte sve i probat, mozda je fakat do igre
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Probaj s updejtima, doduše meni je i 'crowd density' spušten sa high na mid jer to smanjuje bn, a nisam nit isprobavao kako je sa high jer sam računao da ću imat problema s procom obzirom na najave i priče o zahtjevnosti. Kako god, meni je jedini bn grafa i dosad nisam imao nekih velikih padova fps-a, možda jednom ili dvaput u 10-ak sati igre, ali to bi bilo kad pauziram igru duže vrijeme pa komp ode u sleep i nakon toga uspori par sekundi i poslije opet sve ok.
EDIT
sad vidim ovo za pad na 55fps, jbga meni nekad padne na 40, ali se uglavnom drži na 50+ pa mi taj pad nije osjetan. Ali ovo i jest igra koja se bez problema igra na 60fps, nije to neka prava pucačina pa da je toliko bitan visoki fps
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 7:03 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pomoc oko kompa sa 1660 ghost grafom i ryzen 5 1600 procom.

Dali ovaj Cpu bottlenecka i isplati li se uzeti novi proc. Ako da, koji?

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
gamer5494 kaže...

Pomoc oko kompa sa 1660 ghost grafom i ryzen 5 1600 procom.

Dali ovaj Cpu bottlenecka i isplati li se uzeti novi proc. Ako da, koji?

 

 Ne..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
gamer5494 kaže...

Pomoc oko kompa sa 1660 ghost grafom i ryzen 5 1600 procom.

Dali ovaj Cpu bottlenecka i isplati li se uzeti novi proc. Ako da, koji?

 

 u mnogim igrama ne ali u multiplayer igrama kao warzone i battlefield bottleneck postoji.

 

testirao sam r5 2600 sa 1660, 2060, 2070 i 2080 super.

 

nazalost zen i zen+ su bottleneck jako brzo i slabijim Nvidia grafama zbog nvidia driver overheada.

zen i zen+ najbolje upariti sa AMD grafama jer se daleko bolje ponašaju sa slabijim procesorima.

 

za Single player igre nikakav problem i ako je 60hz monitor svakako nema prpblema.

 

 

 

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
gamer5494 kaže...

Pomoc oko kompa sa 1660 ghost grafom i ryzen 5 1600 procom.

Dali ovaj Cpu bottlenecka i isplati li se uzeti novi proc. Ako da, koji?

 

Bottlenecka u određenim situacijama, pogotovo ako igraš na 1080p.

Svakako ne bi bilo loše nadograditi. Koju matičnu ploču imaš?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdrav svima

 

Da li je procesor Intel i5 - 7500 bottleneck za novu grafičku karticu imam RTX 2060 Palit Dual?

 

Napomena GPU nije overklokirana stock clocks je 1365 i boost 1680 Mhz.

 

Jer htio sam klokat grafičku samo ne znam ima li smisla 

play hard :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da i to veliki.

11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
forumaš kaže...

Da i to veliki.

 Ok a koji procesor Intel i5 iii i7 šeste generacije iii sedme generacije 6th 7th gen i5, i7 da uzmem jer je ploča koja podržava samo takve procesore?

play hard :)
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ništa, zastarjela platforma, treba ti ryzen 5600 za 1200 kn , B550 ploča za 800kn i DDR 4 3200mhz za 600kn. A ovaj svoc CPU + ploča i ram prodaš za 500 kn.

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Xtr Zodiac kaže...
forumaš kaže...

Da i to veliki.

 Ok a koji procesor Intel i5 iii i7 šeste generacije iii sedme generacije 6th 7th gen i5, i7 da uzmem jer je ploča koja podržava samo takve procesore?

 6700K ili 7700K, ali i oni bi u pdređenim situacijama bili bottleneck. To su i3 stare generacije (4 jezgre 8 threeadova i3 tipa 10100 ili 11100).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...
Xtr Zodiac kaže...
forumaš kaže...

Da i to veliki.

 Ok a koji procesor Intel i5 iii i7 šeste generacije iii sedme generacije 6th 7th gen i5, i7 da uzmem jer je ploča koja podržava samo takve procesore?

 6700K ili 7700K, ali i oni bi u pdređenim situacijama bili bottleneck. To su i3 stare generacije (4 jezgre 8 threeadova i3 tipa 10100 ili 11100).

 I3 11000 ne postoji vec je 10105f sve ostalo si dobro rekao.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice