HD 7950 Club

poruka: 945
|
čitano: 123.409
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: HD 7950 Club
neduzan a kaznjen kaže...

imam problem,desilo mi se sljedece:

 

-dakle nicim izazvano odjednom, upalim komp, crna slika (cujem da je uslo u windowse ali slika crna)

-resetiram, opet isto

-uzmem drugi monitor,opet isto (dakle nije monitor)

-izvadim graficku i prebacim je u drugi slot, pojavi se windows logo i bios ali nemoze bootat u windowse, boota svako treci reset ali zamrzne u windowsu(mogu samo kursor micati)

-izvadim ssd formatiram i testiram u laptopu,sve ok

-vratim ssd u komp , formatiram, snimim windowse 8.1, te prilikom instaliranja drivera opet bloka (kursor se moze micati)

-izvadim graficku i na onboardu sve radi

 

pitanje je sljedece, da li je grafika otisla? da je saljem na garanciju? radi se o sapphire 7950 w boost

 

hvala! 

možda je problem napajanje. ta grafa mnogo vuče struje i znalo mi se dešavati da se monitori ne upale

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club
ne virujem da je u napajanju problem, imam ax750. Mogu provat sa cx600 rezervnim, ali cu danas kod prike uvalit je pa cemo vidit sta se desava.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HD 7950 Club

imao sam ja od 700W ali je bilo dosta staro oko 7 godina i rikavalo je na toj karti a prije nje sam imao 7850 i radilo je ko' grom

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
dar01 kaže...

možda je problem napajanje. ta grafa mnogo vuče struje i znalo mi se dešavati da se monitori ne upale

Njegov AX750 bi drzao takve dvije tesko OC-ane bez problema , jednu ni ne osjeti !

Music As A Weapon !!
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7950 Club
Nemora znaciti, ja sam dobio odgovor iz amd-a da na nekim napajanjima high-end grafe random nece da rade,nije objasnio zasto...ak se malo progugla zaista ima usera s overkill napajanjima gdje im doticne nisu htjele raditi! lp
||| Core™ inside |||
12 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

  Pozdrav ljudi, evo nadam se da ću upasti u vaš klub, tj. planiram uskoro kupiti HD7950. {#} Razmišljao sam prvo o gigabyte windforce modelu međutim kako je maksimum duljine grafičke koji mi stane u kučište 27cm izbor mi je pao na ova dva modela:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1841&psn=&lid=1&leg=0  11196-19-20G   1900kn+  

http://www.msi.com/product/vga/R7950-TF-3GD5-OC-BE.html#/?div=Specification 2100kn+

 

  Sapphire je oko 200kn jeftiniji ali mana mu je što nema senzor temperature vrama, dok sam kod MSI-a naletio na mnogo nezadovoljnih korisnika kod kojih se ventilator hladnjaka brzo pokvario i loše je pasta na hladnjaku postavljena, a ne da mi se zahebavat

sa mjenjanjem paste. Nemam namjeru nešto extremno clockati, možda do 1100/1500max i nekako naginjem više sapphireu. Mislite da je to dobra kupnja ili da ipak uzmem MSI? Ima li neka bolja HD7950 a da nije dulja od 27cm?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Pričekaj radije da nove AMD Rx xxx dođu kod nas pa odluči šta ti se više isplati.

Toni
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
D4RKR1DE kaže...

  Pozdrav ljudi, evo nadam se da ću upasti u vaš klub, tj. planiram uskoro kupiti HD7950. {#} Razmišljao sam prvo o gigabyte windforce modelu međutim kako je maksimum duljine grafičke koji mi stane u kučište 27cm izbor mi je pao na ova dva modela:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1841&psn=&lid=1&leg=0  11196-19-20G   1900kn+  

http://www.msi.com/product/vga/R7950-TF-3GD5-OC-BE.html#/?div=Specification 2100kn+

 

  Sapphire je oko 200kn jeftiniji ali mana mu je što nema senzor temperature vrama, dok sam kod MSI-a naletio na mnogo nezadovoljnih korisnika kod kojih se ventilator hladnjaka brzo pokvario i loše je pasta na hladnjaku postavljena, a ne da mi se zahebavat

sa mjenjanjem paste. Nemam namjeru nešto extremno clockati, možda do 1100/1500max i nekako naginjem više sapphireu. Mislite da je to dobra kupnja ili da ipak uzmem MSI? Ima li neka bolja HD7950 a da nije dulja od 27cm?

Imao sam dvije MSI Twin Frozr III 7950 i nisam imao nikakvih problema s ventilatorima ! S druge strane , da se nesto i dogodi s ventovima , imas 3 god. jamstva i nevidim razloga za brigu !

 

Mjenjanje paste na takvoj grafi NE PREPORUCAM jer ima naljepnicu na sarafu i ako ostetis / skines tu naljepnicu - gubis jamstvo !

 

Ti uzmi koju hoces , no ja bih ponovno uzeo MSI TF III !

Music As A Weapon !!
11 godina
offline
HD 7950 Club

msi tf3 ti je 200€ uzmi u Njemackoj, nemoj kod nas ako ikako mozes kupiti

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Prije koji dan mi se počeo crashati PC tijekom load-a (BF3, BO2 itd...), znači samo odjednom se zacrni ekran, nakon sekund dva nestane zvuk, i samo tako stoji dok ga ne ugasim na tipku. Ne bude crna slika, nego kao da ekran izgubi signal, upaljen je ali je na stnad-by.  To je u većini slučajeva, no jednom se dogodilo ovo na slici, a u dva slučaja su se u trenutku crashanja ventovi kartice sami od sebe podigli na 100% i tako je stajalo dok nisam na tipku ugasio PC. Windows Action Center je pokazao warning da treba riješiti problem sa AMD/ATi driverima, njih sam update-ao na 13.9 i warning je nestao, ali je problem ostao, no meni to ipak smrdi na hardverski problem. Sve overclockov-e sam maknio tj. sve sam vratio na stock, u BIOS-u loadao default-e, ali opet ista stvar. Ima li tko ideju što da radim, osim da ju šaljem na garanciju?

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club

Stavi za probu neke starije drivere koji su ti bili najstabilniji ! Ja vise nekako sumnjam na softverski problem !

 

Eventualno isprobat grafu u drugom kompu da odmah vidis jel problem u njoj !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Idem nabacit onda neke starije...

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
neduzan a kaznjen kaže...

imam problem,desilo mi se sljedece:

 

-dakle nicim izazvano odjednom, upalim komp, crna slika (cujem da je uslo u windowse ali slika crna)

-resetiram, opet isto

-uzmem drugi monitor,opet isto (dakle nije monitor)

-izvadim graficku i prebacim je u drugi slot, pojavi se windows logo i bios ali nemoze bootat u windowse, boota svako treci reset ali zamrzne u windowsu(mogu samo kursor micati)

-izvadim ssd formatiram i testiram u laptopu,sve ok

-vratim ssd u komp , formatiram, snimim windowse 8.1, te prilikom instaliranja drivera opet bloka (kursor se moze micati)

-izvadim graficku i na onboardu sve radi

 

pitanje je sljedece, da li je grafika otisla? da je saljem na garanciju? radi se o sapphire 7950 w boost

 

hvala! 

Da li je to nova grafička ili je do sada radila normalno?

15 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
D4RKR1DE kaže...

  Pozdrav ljudi, evo nadam se da ću upasti u vaš klub, tj. planiram uskoro kupiti HD7950. {#} Razmišljao sam prvo o gigabyte windforce modelu međutim kako je maksimum duljine grafičke koji mi stane u kučište 27cm izbor mi je pao na ova dva modela:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1841&psn=&lid=1&leg=0  11196-19-20G   1900kn+  

http://www.msi.com/product/vga/R7950-TF-3GD5-OC-BE.html#/?div=Specification 2100kn+

 

  Sapphire je oko 200kn jeftiniji ali mana mu je što nema senzor temperature vrama, ...?

Zašto misliš da sapphire nema senzor VRAM-a?

Istina neznam točno za tu koju si linkao, ja imam ovu : http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1450&psn=&lid=1&leg=0

i GPU-z pokazuje temperature na VRM-u.  Meni izgledaju vrlo slično.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
12 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
Zura kaže...
D4RKR1DE kaže...

 

Zašto misliš da sapphire nema senzor VRAM-a?

Istina neznam točno za tu koju si linkao, ja imam ovu : http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1450&psn=&lid=1&leg=0

i GPU-z pokazuje temperature na VRM-u.  Meni izgledaju vrlo slično.

Pa koliko sam skužio sapphire ima nekoliko jako sličnih verzija iste kartice. Postoji recimo 11196-16-20G koja ima senzor i 11196-19-20G koja nema. Kartice jednako izgledaju osim što je ova druga krača za 2cm. Specifikacije su im iste. Zapravo ni meni više nije jasno koja je koja. Još kad gledam u ovim našim web trgovinama gdje piše kataloški broj jedne a dimenzije ove druge, čovjek nezna što kupuje. Uglavnom na stranim forumima sam pročitao da ova druga verzija nema taj senzor. A nijedna od te dvije nije ta tvoja. A mislim da ću ipak ići na MSI. 

Hvala svima na savjetima!

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
Haf932 kaže...

Stavi za probu neke starije drivere koji su ti bili najstabilniji ! Ja vise nekako sumnjam na softverski problem !

 

Eventualno isprobat grafu u drugom kompu da odmah vidis jel problem u njoj !

Stavio 13.4 pa 13.1, igrao sam eto kojih 2 sata i onda opet, crn ekran i moram restart... ima li još netko kakve ideje ili nosim kod frenda ovih dana?

Za to vrijeme, odoh guglat...

Toni
15 godina
offline
HD 7950 Club

tako je kod mene bilo na hd7770. zamjenio ju s gtx660 i zivot mi je puno laksi u tom pogledu.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7950 Club
Bass kaže...

tako je kod mene bilo na hd7770. zamjenio ju s gtx660 i zivot mi je puno laksi u tom pogledu.

zanimljivo.ja nikad sretniji kad sam se rijesio gtx 560ti i kupio radeona 7870. ge-forsica se konstantno blesirala sa driverima

xfact
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...

Stavio 13.4 pa 13.1, igrao sam eto kojih 2 sata i onda opet, crn ekran i moram restart... ima li još netko kakve ideje ili nosim kod frenda ovih dana?

Za to vrijeme, odoh guglat...

Nosi frendu da vidis kak se ponasa u drugoj konfi !

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...
Haf932 kaže...

Stavi za probu neke starije drivere koji su ti bili najstabilniji ! Ja vise nekako sumnjam na softverski problem !

 

Eventualno isprobat grafu u drugom kompu da odmah vidis jel problem u njoj !

Stavio 13.4 pa 13.1, igrao sam eto kojih 2 sata i onda opet, crn ekran i moram restart... ima li još netko kakve ideje ili nosim kod frenda ovih dana?

Za to vrijeme, odoh guglat...

problemi sa vramom, povecaj napon grafe neces imat taj problem.

Keep Calm and Carry On
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
toxic kaže...

problemi sa vramom, povecaj napon grafe neces imat taj problem.

Grafa mu je na stocku  i zbog toga mislim da bi joj nebi smjelo faliti napona Izlanuo se

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Re: HD 7950 Club
Haf932 kaže...
toxic kaže...

problemi sa vramom, povecaj napon grafe neces imat taj problem.

Grafa mu je na stocku  i zbog toga mislim da bi joj nebi smjelo faliti napona Izlanuo se

baš zato meni se događalo sa hd 7970 isti problem. malcice napon povecati jednostavno je ovo za rma. ali opet nije toliki problem posto iz nekog razloga grafa je degradirala i ima premalo napona i dogada se nestabilnost i problem je do vrama

Keep Calm and Carry On
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Dogodilo mi se opet ali ne pod malim, skoro nikakvim load-om (Facebook, forum, Youtube) i jednom čak u potpunom idle-u, samo desktop.

Pokušat ću to sa naponom pa javim rezultate.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...

Dogodilo mi se opet ali ne pod malim, skoro nikakvim load-om (Facebook, forum, Youtube) i jednom čak u potpunom idle-u, samo desktop.

Pokušat ću to sa naponom pa javim rezultate.

meni se baš najviše događalo kod surfanja u loadu gotovo nikada.

 

porbaj prvo power na +20 pa onda napon za malo, cisto tolko da joj das malo soka :)

Keep Calm and Carry On
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Opet ista stvar, dok sam igrao Most Wanted. Ako je moguće da je softverski problem, stavit ću novi Windows pa da tu opciju isključim.

Jel moguće da je napajanje?

Toni
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 18:43 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...

Opet ista stvar, dok sam igrao Most Wanted. Ako je moguće da je softverski problem, stavit ću novi Windows pa da tu opciju isključim.

Jel moguće da je napajanje?

a svašta je moguće ali takve nuspojave mi govore da je baš do grafe, eventualno ram. probaj resetirat bios sve na def pa vidi.

Keep Calm and Carry On
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

To je prvo što sam napravio, BIOS na default i sve komponente vratio na stock. Doduše, je me RAM nešto za*ebavao, nije se htio boot-at komp, svijetlila je RAM LED-ica na matičnoj, pa sam ga premjestio u drugi slot i onda se boot-alo. Provjerit ću sada sa OCCT, pokrenit ću CPU test, GPU test, vidim ima i nešto Power Supply pa ću i to vrtit malo, a za memoriju ću skinuti Memtest 86.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...

To je prvo što sam napravio, BIOS na default i sve komponente vratio na stock. Doduše, je me RAM nešto za*ebavao, nije se htio boot-at komp, svijetlila je RAM LED-ica na matičnoj, pa sam ga premjestio u drugi slot i onda se boot-alo. Provjerit ću sada sa OCCT, pokrenit ću CPU test, GPU test, vidim ima i nešto Power Supply pa ću i to vrtit malo, a za memoriju ću skinuti Memtest 86.

napajanje u vecini slucajeva rezultira sa gašenjem kompa. tako da bih njega sa sigurnoscu eliminirao.

Keep Calm and Carry On
13 godina
offline
Re: HD 7950 Club
rapture686 kaže...

To je prvo što sam napravio, BIOS na default i sve komponente vratio na stock. Doduše, je me RAM nešto za*ebavao, nije se htio boot-at komp, svijetlila je RAM LED-ica na matičnoj, pa sam ga premjestio u drugi slot i onda se boot-alo. Provjerit ću sada sa OCCT, pokrenit ću CPU test, GPU test, vidim ima i nešto Power Supply pa ću i to vrtit malo, a za memoriju ću skinuti Memtest 86.

Neznam dali bi imalo kakve veze , no ta grafa ima 2 BIOS-a ! Da probas prebacit na drugi BIOS ?

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
HD 7950 Club

Ništa nije rezultiralo crash-anjem, nijedan test u OCCT, a za RAM-e sam ipak koristio neki tester koji mogu pokrenuti iz Windows-a, ali kažem, nije bilo crash-anja. Potpuno je na random, Full load, mali load, idle...

Nisam znao da je dual BIOS, probat ću prebaciti na drugi pa ćemo vidit.

 

EDIT: BIOS prebačen, sad čekam...

Toni
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2013 19:50 (rapture686).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice