FPS-ovi i FPS-ovi

poruka: 169
|
čitano: 55.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
darijoman kaže...
Leopard_st kaže...

To ti je odprilike to za C1, fazon je sto bas i driver optimizacija nije najbolja za nove grafe jer je stara igra, a C1 je drama zahtijevan, a i radeoni od HD 6000 pa na dalje rade nesto bolje nego konkurentna nvidia u doticnom naslovu.

 

Ide sve fluidno bez ikakvih trzavica nekad i 100fps a  u nekim scenama gdje se vodi borba i gdje je puno zbivanja, eksplozije i ostalo pada oko 50fps.

Baš me zanima Crysis 3 na very high ?

Otprilike ovako.

12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

Ne znam.

Crysis 1 je isto jako zahtjevan ali i grafički napucana kad se uključe svi ti filteri i postavke na very high.

 

Crysis 3 je grafički zahtjevniji ali vjerujem i bolje optimiziran,nisam probao.

12 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Kupio sam novi komp prije dva mjeseca i poceo sam igrati cod4... fps je 333 lock.. ali kad stavim 1000 nemogu ni 400 imati, kada uletim u smoke padne mi na 100/150.. sada sam stavio lock na 250 jer mi nekad balansira između 333 i 250..
problem je taj sto priatelj losiju grafu od mene ima lock moze 600.. ima ddr2 4GB i quad core neki intel nezz... ja imam AMD FX 8320 (8 jezgri 3.5/4.0 Ghz) i grafu SAPPHIRE 7850 2gb/256bit, 8GB 1600Mhz,
u catalystu kada stavim preformanse sve na najjace pojavi mi se nekakav cudan ekran kao trake koje idu odozgora prema dole.. to se desava i drugom frendu sto je kupio isto novu grafu.. mislio sam da je do softwarea

ali i na starom imam iste stvari.. Kako da popravim to ?

 

Hvala unaprijed !

 

ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
ivan11 kaže...

Kupio sam novi komp prije dva mjeseca i poceo sam igrati cod4... fps je 333 lock.. ali kad stavim 1000 nemogu ni 400 imati, kada uletim u smoke padne mi na 100/150.. sada sam stavio lock na 250 jer mi nekad balansira između 333 i 250..
problem je taj sto priatelj losiju grafu od mene ima lock moze 600.. ima ddr2 4GB i quad core neki intel nezz... ja imam AMD FX 8320 (8 jezgri 3.5/4.0 Ghz) i grafu SAPPHIRE 7850 2gb/256bit, 8GB 1600Mhz,
u catalystu kada stavim preformanse sve na najjace pojavi mi se nekakav cudan ekran kao trake koje idu odozgora prema dole.. to se desava i drugom frendu sto je kupio isto novu grafu.. mislio sam da je do softwarea

ali i na starom imam iste stvari.. Kako da popravim to ?

 

Hvala unaprijed !

 

Na kojoj rezi igra taj tvoj frend a na kojoj ti - i koju on tocno ima grafu i procesor ima?

1.e3 f6 2.f4 g5 3.Qh5
12 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

CoD 4 radi bolje na starijem hardveru.

Nebitno
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

To nema logike baš.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
rapture686 kaže...

To nema logike baš.

Nema logike al tako je :) jer CoD 4 nije optizmiran za novi hardware.

Nebitno
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2013 13:37 (WrongType).
11 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Nema veze za šta je optimiziran, neće radit bolje na 4850 nego na 7850.

Toni
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
rapture686 kaže...

Nema veze za šta je optimiziran, neće radit bolje na 4850 nego na 7850.

 Vjerojatno je i Crysis prvi dio bolje optimiziran za malo starije grafe.

12 godina
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

ja igram na 1920x1080 jer mi je takav monitor.. a i mogu podrzati ;) .. frend mi nije sad online da ga pitam ali mislim da igra na nekoj od 1600xNesto  :P

ivan
13 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Znam da je tema stara,ali kazete bug na tom quake enginu.Jel to vrijedi i za cisti quake engine (Quake 3 Arena)?

Dejan
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
dejko2 kaže...

Znam da je tema stara,ali kazete bug na tom quake enginu.Jel to vrijedi i za cisti quake engine (Quake 3 Arena)?

nema tu nikakvog bug-a sve je stvar kako kome radi konfa i kako instalirani driveri rade skupa s njim, sto ljudi,sto cudi! tako i iskustva s doticnom kolicinom fps-a...LP

||| Intel Core™ i7 inside |||
9 godina
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Znači imam problem vec 1 tjedan, da mi konstanto pada fps u igrama... kad igra, npr. LoL počne onda je oko 100 i čim krene neka akcija ili slicno(cim se pocnem kretat) pada na 15-20... imas mozda neko neki prijedlog sto da napravim? instalirao nove drivere sve updejtao, ali i dalje sve isto. Hvala na odgovoru!

Specifikacije: Intel core i3 CPU 2,4 GHz, 4,0 GB RAM, Intel HD Graphics 4600+AMD RADEON HD 8600/8700. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
comper091 kaže...

Znači imam problem vec 1 tjedan, da mi konstanto pada fps u igrama... kad igra, npr. LoL počne onda je oko 100 i čim krene neka akcija ili slicno(cim se pocnem kretat) pada na 15-20... imas mozda neko neki prijedlog sto da napravim? instalirao nove drivere sve updejtao, ali i dalje sve isto. Hvala na odgovoru!

Specifikacije: Intel core i3 CPU 2,4 GHz, 4,0 GB RAM, Intel HD Graphics 4600+AMD RADEON HD 8600/8700. 

 Instaliraj si Razer Game Booster. On ti prije igre pogasi mnoštvo nepotrebnih procesa i servisa. Ukoliko ti to pomogne, znači da te ometa nešto što si instalirao ili napravio nedavno.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
2 godine
neaktivan
offline
FPS-ovi i FPS-ovi

Gledao sam neki video na youtubu, di objasnjava taj fps low 1% i 0.1% low,i to sam recimo djwlomično pohvatao...mene zanima sad sljedeče, average fps nije upitan...nego koja je donja granica fps low 1%  i 0.1 a da bi se to smatralo igrivim iskustvom?? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
bertRo92 kaže...

Gledao sam neki video na youtubu, di objasnjava taj fps low 1% i 0.1% low,i to sam recimo djwlomično pohvatao...mene zanima sad sljedeče, average fps nije upitan...nego koja je donja granica fps low 1%  i 0.1 a da bi se to smatralo igrivim iskustvom?? 

 Ovo čisto ovisi od osobe do osobe, nema tu neke čarobne formule, što ti je niži 1% low, to je veća oscilacija u FPS-u, što je niži 0.1 low to je više stuttera.

Say hello to my little friend
2 godine
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

Recimo 1% da se drzi oko 45 to bi jos bilo ok iskustvo ak sam dobro to pohvatao

11 godina
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi
Kako kome, meni je 40-60 fps sasvim ok, nekom je 60 minimum, treći traži još više
Čak i kad mi povremeno dropne ispod 40 nije toliki bed, samo da se ne približava 30 i da je u većini bliže 60.
Recimo, sa ovom grafom i prijašnjim i5 haswellom 4/4 u nekim igrama poput ac origins je fps u gradovima biti i ispod 40, ali ne često. Sad sa novim 6/12 i5 ne pada ispod 45-50 i gotovo je uvijek zakucan na 60, no meni to nije toliko drastična razlika jer mi je i prije bilo skroz igrivo
No, imaš pak ljude kojima je minimalac 60fps ili više, no oni ionako uglavnom igraju brze mp igre
2 godine
neaktivan
offline
Re: FPS-ovi i FPS-ovi

Ok,ad sam malo bolje to pokopčao,meni isto dovoljno da se drzi iznad 60 i nemam nekih problema,netreba mi 200 fps-a,a nemam ni toliko para za grafu da moze tjerat bf 2042...bas radi battlefielda pitam,jer je to sad kupiti/ne kupiti odluka,imam jos trial par sati da vidim što ču...nek se drzi low 1%  45+ kupit cu ju

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice