Bijeli artifekti

poruka: 25
|
čitano: 3.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Bijeli artifekti

Prije 2 dana su mi se počeli pojavljivati bijeli artifekti kad igram, neovisno o kojoj igri je riječ nakon toga igra crasha na desktop. Probao sam full uninstall driver sa DDU i ponovno sve instalirati nije pomoglo, prije 8 dana sam mjenjao thermal padove sve da nisam nešto ja pobjebao? Mada sumnjam odigrao sam nakon promjene 50tak sati divisiona i nije bilo nikakvih problema do neki dan... Upalio sam za mjerenje temperatura svih senzora sve djeluje potpuno okej. Imate slike sve dolje. Grafa je ova pod Moj PC!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bijeli artifekti

Triba si je prodat dok je bilo vrime...

edit: Samo u igrama?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 17:28 (MGloc).
14 godina
offline
Re: Bijeli artifekti

To je ona grafa sto je bila na prodaju, sva sreca pa je nije nitko kupio.

3 godine
protjeran
offline
Bijeli artifekti

djeluje kao hw greška, memorija crkava vjerojatno

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Bijeli artifekti

Samo u igrama

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bijeli artifekti

Jesi probao spustiti clockove (pogotovo memorije)? Pretpostavljam da jesi al eto... onaj restore u nvidia control panelu? Kabel do monitora, eventualno HDMI probati? Nezz šta više... al ne izgleda dobro.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 17:33 (miki_the_pirat).
10 godina
offline
Bijeli artifekti

Eto pa ti mjenjaj thermal padove na grafi koja radi kak treba... Moguce da si ti nesto sj*bao prilikom rastavljanja/sastavnja i nesto si mozda ostetio.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bijeli artifekti
miki_the_pirat kaže...

Jesi probao spustiti clockove (pogotovo memorije)? Pretpostavljam da jesi al eto... onaj restore u nvidia control panelu? Kabel do monitora, eventualno HDMI probati? Nezz šta više... al ne izgleda dobro.

 Stavio sam memory clock na -300 ne crasha sada... Šta se gubi kad se spušta memory clock? Al očito da memorija nešto zajebava. Memorija su ovi čipovi jel https://prnt.sc/ukln1y

12 godina
offline
Bijeli artifekti
Malo statika opici pa ti diraj.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bijeli artifekti

da i na njih idu termalni padovi , mozda nije sjelo nesto kak treba.

9 godina
offline
Re: Bijeli artifekti
MGloc kaže...

da i na njih idu termalni padovi , mozda nije sjelo nesto kak treba.

 Ma sve je sjelo kako treba evo još jednom sam otvorio sve pogledao, nisam to radio prvi puta i rastavio sam mali milijun grafa, i kad sam promjenio padove grafa radila bolje,tiše, hladnije, odigrao Division 1 do kraja kupio Division 2 odigrao ga cijelog nije bilo nikakvih problema do prekjučer. Temperature dobre, ventovi vrte. Vram temperature okej...  Našao sam hrpetinu ovakvih slučajeva  sa Evginim karticama na netu https://forums.evga.com/GTX-1080-Ti-Game-crashes-and-artifacts-m2808676.aspxhttps://forums.evga.com/GTX-1080-Ti-Game-crashes-and-artifacts-m2808676.aspx evo identičan problem... Možda je jednostavno odradila svoje? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:24 (BeLLicus).
3 godine
protjeran
offline
Re: Bijeli artifekti
BeLLicus kaže...

Šta se gubi kad se spušta memory clock?

 performanse valjda, što bi se drugo moglo gubiti

12 godina
offline
Bijeli artifekti

Sada je ko 1070ti promjeni pod moj pc.

jos jedan razlog da uzmes ampere...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 20:32 (MGloc).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bijeli artifekti
MGloc kaže...

Sada je ko 1070ti promjeni pod moj pc.

jos jedan razlog da uzmes ampere...

 

12 godina
offline
Re: Bijeli artifekti
Dobro bitno da radi na - 300 nije ništa strašno izgubljeno u performansama.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Bijeli artifekti

Ma radi kurac kreša se na -300

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Bijeli artifekti

Smijete se čovjeku? Koji vam je vrag? Normalno da je bilo pametno očistit grafičku i mijenjat padove. Što je čovjek trebao?? Kakav statički elektricitet? Dajte se saberite, obavljao sam praksu u TV servisu, čovjek radi čuda pod mikroskopom lemeći čipove bez ikakvog uzemljenja. LCD, plazma, ne stari CRTi. Elektronika više nije tako osjetljiva kao prije 30 godina.

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bijeli artifekti
cvaja997 kaže...

Smijete se čovjeku? Koji vam je vrag? Normalno da je bilo pametno očistit grafičku i mijenjat padove. Što je čovjek trebao?? Kakav statički elektricitet? Dajte se saberite, obavljao sam praksu u TV servisu, čovjek radi čuda pod mikroskopom lemeći čipove bez ikakvog uzemljenja. LCD, plazma, ne stari CRTi. Elektronika više nije tako osjetljiva kao prije 30 godina.

 Nemoj u množini... ne generaliziraj

14 godina
offline
Bijeli artifekti

Najjace je sto lik oglasio na forumu i napisao da je prodana hahah posto ti je cijena bila 2800kn, evo sad ko za tebe 300Kn toliko joj vrijede ventilatori.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 23:30 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Bijeli artifekti
cvaja997 kaže...

Normalno da je bilo pametno očistit grafičku i mijenjat padove.

 

10 godina
offline
Bijeli artifekti

Chip vrlo vjerojatno crkava, ne memorija. Takve paterne daje los chip, a cudne boje i crne ekrane memorija.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bijeli artifekti
Crkava vjerovatno što je svoj citav radni vijek bila pod OC.E jedino sad dali bi joj pomogla pečnica to je upitnik ili je staviti u mining rig i vidjeti kako se ponaša.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Bijeli artifekti

Kod mene je uvijek bila po deafaultu nikad nisam OC ali ja nisam prvi vlasnik tako da ne mogu znati kako je radila kod vlasnika prije... Nakon jučer što sam ju otvorio opet i sve pregledao i zatvorio nije bilo ni jednog kreša inače je bilo neigrivo svakih 5 minuta kreš. Meni je drago što nije prodana pa da je nekom riknula a dao pare. Ja sam se makar naigrao i da ode jebe mi se iskreno samo je problem što kupiti... Nove serije ni navidiku kupovati 2xxx seriju za 5000kn nema nikakvog smisla, RTX 3070 je na putu Big navi je na putu, nek idrži još 1 mjesec jbt. Ponavljam svi termalni padovi su savršeno stavljeni, još sam to radio uz jako jako detaljan guide kod lika koji je to radio na svojoj evgi (iste su kartice) https://forums.evga.com/Thermal-Grizzly-Minus-Pad-8-in-GTX-1080-Ti-SC2-Gaming-Experience-m2936747.aspx. Sve temperature su dobre, i nakon što sam promjenio pastu i padove igrao sam još dosta nakon toga bez ikakvih problema da sam nešto oštetio pokazalo bi se to ranije. I imam narukvicu za staticki elektricitet. Još ću je sad detaljno istestirati u stress testovima pa ćemo vidjet. Možda joj je jednostavno došao kraj i to je to. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bijeli artifekti
Pa probaj pećnicom ako ti još izbaciva te artefacte ili probaj stare driver.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bijeli artifekti
BeLLicus kaže...

 Možda joj je jednostavno došao kraj i to je to. 

 Možda i nije. 

 

Već par godina ne koristim nvidia GPU pa ne znam, možda da ovo probaš. 

 

https://www.evga.com/support/faq/FAQdetails.aspx?faqid=59594

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice