AMD Radeon HD 7000

poruka: 4.323
|
čitano: 570.632
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Kako već to obično biva, nećete se moći još dugo k....t po benchmark PDF-u sa svojim zvjerkama jer nam navodno već krajem godine stiže nova serija grafa iz AMD-a. Od danas su nam poznata i kodna imena čipova pa će SI GPU-ovi biti bazirani na barem 4 različita čipa:

 

Tahiti, New Zealand, Thames i Lombok.

 

Nagađa se da bi NZ mogao biti dual GPU, nasljednik Antillesa (6990) pošto je Novi Zeland sačinjen od dvaju otoka no konkretnijih informacija zasada nema.

 

Što se same arhitekture tiče, ona će se vrlo vjerojatno bazirati na jezgri Cayman chipa koji se nalazi unutar 6970, a koji nam je donio novitet VLIW4 konfiguraciju shadera gdje se svi shaderi u thread procesoru koriste za kompleksne namjene. Kako će HD7000 serija biti radjena u 28nm proizvodnom procesu (što je prilično veliki skok u odnosu na 40nm), AMD će biti u mogućnosti ugurati veći broj SM-ova i time donijeti boost u performansama.

 

Prvi batch bit će TSMC-ovo djelo dok će ostatak izaći iz GlobalFoundriesa.

 

Molim da se sva rasprava oko nove serije preseli ovamo kako bi se izbjegao višak tema. Svaka vijest ili glasina je free to post.

 

Stay tuned.

Moj PC  
63 0 hvala 63
13 godina
protjeran
offline
AMD Radeon HD 7000

ovo ce bit jako jako zanimljivo :D

Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=141862

 

 

Ovo je nesto jako jako sitno o HD 7000,ali jedan forumas kaze kako ocekuje da ce TMSC radit 28nm do kraja.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
ivanoile kaže...

jedan forumas kaze kako ocekuje da ce TMSC radit 28nm do kraja.

Mislim da je da posve logično da (i zašto) se proizvodnja prebacuje na GLOFO. Sam AMD podijelio je tvornicu na GLOFO te posjeduje udio u dionicama iako je Globalfoundries samostalna tvrtka, kasnije proširena Charteredom.

 

Testni 28nm waferi bili su spremni već početkom prošle godine.

13 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
ATiGamer kaže...
ivanoile kaže...

jedan forumas kaze kako ocekuje da ce TMSC radit 28nm do kraja.

Mislim da je da posve logično da (i zašto) se proizvodnja prebacuje na GLOFO. Sam AMD podijelio je tvornicu na GLOFO te posjeduje udio u dionicama iako je Globalfoundries samostalna tvrtka, kasnije proširena Charteredom.

 

Testni 28nm waferi bili su spremni već početkom prošle godine.

jos manja potrosnja i grijanje sta znaci i veci oc potencijal ;D bar bi tako tribalo bit

15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Burn_n_Die kaže...

jos manja potrosnja i grijanje sta znaci i veci oc potencijal ;D bar bi tako tribalo bit

A šta nam je VLIW 4 donesao? 10% bolje performanse na istom broju shadera VLIW 5 arhitekture, ali očajno povećanje performansi sa clockanjem.

 

I ima na Fudzilli vijest da će sve kartice (low, mainstream, high end) imati VLIW4.

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
13 godina
protjeran
offline
AMD Radeon HD 7000

napisa san bar bi tako tribalo bit {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Hyperion kaže...

I ima na Fudzilli vijest da će sve kartice (low, mainstream, high end) imati VLIW4.

Vijest s Fudzille nije vijest već nagađanje tog napuhanca Fauda, nema on nikakvih tajnih izvora niti ičeaga sličnog nego nagađa i prenosi mišljenja s aziskih foruma čiji su korisnici mnogo upučeniji u sve no naravno ljudima u Europi i SAD-u su nepoznati pa eto Faud ispada nešto posebno pametan.

15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Anphonic kaže...

Vijest s Fudzille nije vijest već nagađanje tog napuhanca Fauda, nema on nikakvih tajnih izvora niti ičeaga sličnog nego nagađa i prenosi mišljenja s aziskih foruma čiji su korisnici mnogo upučeniji u sve no naravno ljudima u Europi i SAD-u su nepoznati pa eto Faud ispada nešto posebno pametan.

To se zna XD

Living in a world of unordinary dreams that will never come true
13 godina
offline
AMD Radeon HD 7000

http://www.techpowerup.com/137413/AMD-Mobility-Radeon-HD-7000-Series-Reality-by-Q4-2011.html

Mobilne bi, barem prema glasinama, trebale donijeti osjetan napredak u odnosu na seriju 6000, odnosno trebale bi biti 25% brže.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2011 7:38 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Radeon HD 7000

Velik broj članova moje šire obitelji živi na Novom Zelandu. Možda oni dobiju kaki dodatni popust pa se zaleti i jedna kod mene. {#}

Sticky teme nisu tu bezveze, tu su da vam pomognu. :D
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Je l' ima kakvih novosti u vezi nove serije?

Ispricati cu vam istinitu pricu. Dok su mi bile sve petice, nikad nisam dobio nista, a kad sam ispravio biologiju sa 1 na 5 dobio sam 200Kn. To je valjda neki poremecaj u mozgu. - Mentalist
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Izgleda da Amd sa novom serijom kartica ipak mijenja dosta arhitekturu. Znači neće biti samo smanjivanje proizvodnog procesa na 28nm i stavljanje više stream procesora, već i promjene u samoj arhitekturi Gpu-a. Glavna promjena je

potpuno napuštanje VLIW arhitekture i prelazak na Vector + scalar.

 

Izvor:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/AMD-Fusion-System-Architecture-Overview-Southern-Isle-GPUs-and-Beyond

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 10
14 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Čudi me to, ipak je nova arhitektura + novi proizvodni proces veća šansa da se nešto zahebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Negdje sam procito da ce jedna mainstream 7xxx bit jaka kao 2x 6xxx moram potrazit

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
traktorista kaže...

Negdje sam procito da ce jedna mainstream 7xxx bit jaka kao 2x 6xxx moram potrazit

 Kao 2x 6550 {#}

Ispricati cu vam istinitu pricu. Dok su mi bile sve petice, nikad nisam dobio nista, a kad sam ispravio biologiju sa 1 na 5 dobio sam 200Kn. To je valjda neki poremecaj u mozgu. - Mentalist
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

U neslužbenim driverima 11.7 otkrivena su već navedena kodna imena iz prvog posta ( Tahiti, New Zealand, Thames i Lombok) za novu 7000 seriju kartica.

Izlazak kartica se predviđa poslije Q3. 2011. godine

 

Izvor.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 18:40 (Dad0).
Moj PC  
1 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Dad0 kaže...

U neslužbenim driverima 11.7 otkrivena su već navedena kodna imena iz prvog posta ( Tahiti, New Zealand, Thames i Lombok) za novu 7000 seriju kartica.

Izlazak kartica se predviđa poslije Q3. 2011. godine

 

Izvor.

  Mislim da je mrvicu preoptimistično Q3 očekivati. Nvidijin Kepler nije siguran da če ugledati svjetlo ove godine, a sve iz razloga što 28nm proces nije zreo za veće čipove.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
15 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Ja je davno imo mora da je bila prototip http://reviews.cnet.com/graphics-cards/ati-radeon-7000-64mb/1707-8902_7-9010957.html {#}

A ovoj kao dodali umjesto dvd   hd podrsku i nesto vrama bar tak ime kaze

 

 

 

 

 

 
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Ranko Kukumar kaže...
Dad0 kaže...

U neslužbenim driverima 11.7 otkrivena su već navedena kodna imena iz prvog posta ( Tahiti, New Zealand, Thames i Lombok) za novu 7000 seriju kartica.

Izlazak kartica se predviđa poslije Q3. 2011. godine

 

Izvor.

  Mislim da je mrvicu preoptimistično Q3 očekivati. Nvidijin Kepler nije siguran da če ugledati svjetlo ove godine, a sve iz razloga što 28nm proces nije zreo za veće čipove.

Nisi dobro pročitao, napisao sam "poslije" Q3. Znači Q4, vjerojatno 10, 11 mjesec.{#}

13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Auu ja idalje imam 4 seriju xD . Ali ako ce vec biti toliko "bolje" mozda je bolje jos cekat i trpiti ovo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon HD 7000

Imam i ja, ali bi mi 7xxx iovako bila bottleneckana od strane drugih komponenti, ja se vise veselim svim onim polovnim 6xxx koje ce se pojavit na trzistu ful povoljno oko prvog mjeseca XD

Vi veri veniversum vivus vici
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Evo napokon mogu vratiti Radeonku 7500 u komp i biti đek. {#} AGP fkors.

Cemetary gates
Moj PC  
23 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
thedream kaže...

Evo napokon mogu vratiti Radeonku 7500 u komp i biti đek. {#} AGP fkors.

podrska za dx 12? {#}{#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011 Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
12 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
thedream kaže...

Evo napokon mogu vratiti Radeonku 7500 u komp i biti đek. {#} AGP fkors.

  Tko se sjeća još Hercules 8500XT kartice{#} Jedna od prvih tvorničkih OC kartica.

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
zoharbizo kaže...
thedream kaže...

Evo napokon mogu vratiti Radeonku 7500 u komp i biti đek. {#} AGP fkors.

podrska za dx 12? {#}{#}

dx 13 {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon HD 7000

tablica hd7000 serije,kodna imena i koje modele mijenjaju

M4X @ 3.14zda GHz
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 17:51 (M4X).
Moj PC  
12 0 hvala 12
14 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon HD 7000

Kako je ovo glupo kad idu high-end grafe proizvodit uporedo s low-end kao ove 7570.. Zar ne bi bilo logicnije da bi prvo trebali raditi HD7570 koja bi trebala biti jaca od HD6990 pa bi im tako i serije vise trajale.. al jbg {#}

EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon HD 7000
Meni je u tablici najbolje ovo Baja kod HD7570
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
AMD Radeon HD 7000

Uff, baš me zanimaju cijene, ja bi možda zamijenio svoju 5770 sa 7850 ako cijene ne budu bezobrazno visoke {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice