AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.733.893
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
17 mjeseci
offline
AMD Navi

Na Newegg sajtu 7800xt kompletno out of stock lol. Stvarno se prodaje ko blesava. S druge strane, 7700xt neće nitko. To je situacija u americi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 17:09 (PlayPetepp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Jel moguče da je nevidija i amd fanbojsi kupuju. Rekoh neče je nitko ali izgleda svi enkodiraju sa av1 enkoderom. To je prevagnilo izgleda jer imaju u ponudi jeftinije 6800xt. Možda je uspjela taktika amd da ovce pomisle kako je to novo čudo neviđeno bar dvaput jače jer je nova serija 

 

Ne čudim se jer ovčica danas ko salate.

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 17:19 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

To smo forumaš i ja kupili cijeli stock da vas možemo prcati kako se dobro prodaje!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Jel moguče da je nevidija i amd fanbojsi kupuju. Rekoh neče je nitko ali izgleda svi enkodiraju sa av1 enkoderom. To je prevagnilo izgleda jer imaju u ponudi jeftinije 6800xt. Možda je uspjela taktika amd da ovce pomisle kako je to novo čudo neviđeno bar dvaput jače jer je nova serija 

 

Ne čudim se jer ovčica danas ko salate.

Pametni kupuju po omjeru uloženo-dobiveno, ili ono sirovi FPS po dolaru ili euru. Eto klasike na Mindfactory RX 7800XT prodajnim brojkama, oni su do sad prodali oko 250 komada.

 

 

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/Radeon+RX+Serie/RX+7800+XT.html

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 18:23 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...

Kupit RX 7800xt pored 4070 može samo zadrti fanboj.

 

13 mjeseci
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Početne cijene kažeš u mining ludilu bravo za tebe. Tek sad sad se vidi koliko je trebala koštat serija rx6800, ustvari brige se koga koliko joj je cijena bila još ih ima dosta u prodaji.Sad je bitno sad se gleda. Pogledaj malo ovdje potrošnju pa onda reci jesi 100% siguran u ono sa hardware unboxed . 

 Ja preskočio par razreda bio napredan dok si ti vidim ponavljao kao što se sad vračaš što je bilo kad je bilo.Od 12:30min:

Pa Dery dragi govorimo o MSRP cijenama nikakvo majning ludilo kao ni dns AI ludilo ne igra ulogu, malo si pobrkao razrede opet. Cijena 6xxx serije je pala, ali 6800 i 6800XT nisu previše pale kao što je to slučaj sa 6900XT kojoj je cijena bila više napucana.

 

Ti sad gledaj i uživaj neznam što da ti drugo kažem, opet imaš grafu iz Amd tabora pa ne znam što ti ne valja. Konstruktivne kritike na neku stranu jesu dobro došle kao za bilo što drugo, ali se zna u kojem smjeru ta kritika treba ići.

 

Što bi sada neki trebali reći za takozvani "propalitet" od 3080tke i tadašnjom MSRP cijenom od 700 dolara? Ili jednom 3070ti MSRP cijenom od 550 dolara/eura? Mislim da je sve jasno.

 

E sad što se tiče linka kojeg si stavio, molim te bar da taj video pozorno slušaš ili odslušaš sa eng/hrv titlovima jer očito odbijaš čuti stvari kao što su: "should be noticing the 7800XT consistently ahead of 6800XT" ili "with RT enabled it seems larger lead of 7800XT over 6800XT".

 

I što si ti nama kao "Navi pjesnik" htio reći sa svim napisanim?

 

Dakle 7800XT ima Av1 encoder, malo bolju efikasnost, potencijalno nove "fičure" (FSR3 i ostalo) i 150 dolara manju MSRP cijenu? To ti nije dosta?

 

Da možda nije, i možda poslije majning groznice ti ostaje gorak okus u ustima što se tiče dostupnosti, cijena i ostalih stvari vezano za grafe, ali to ne treba biti "pljuvačina" na ovakav način kakav ti nama tu prezentiraš (šok i nevjerica).

Da li su mogli staviti da je barem 10% jača od 6800XT? Jesu, ali je onda pitanje cijene koju bi imali. Da li su možda mogli napraviti još jedan mali koračić prema naprijed tj. gore? Jesu, i to je ono što meni recimo fali za kupnju te iste 7800XT, da li cijena, da li jačina, efikasnost ili nešto treće, manje bitno.

 

I definitivno pljuvanje na stranu 7800XT nema smisla (možda za 7700XT ima, ne znam).

HrDsHL
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 1:44 (Matan223).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Matan223 kaže... 

Što bi sada neki trebali reći za takozvani "propalitet" od 3080tke i tadašnjom MSRP cijenom od 700 dolara? Ili jednom 3070ti MSRP cijenom od 550 dolara/eura? Mislim da je sve jasno.

 nabijem ja njih s cijenama sve skupa, ali... u toj kombinaciji tzv. propaliteta od 3080 ili 3070ti, amd je potonuo na nikad manji tržišni udio od jedne znamenke

 

e sad, ne znam što je tebi sve jasno, ali ono što jest jasno je da amd ide kudikurac po pitanju gpu divizije već duže vrijeme

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Kako neču pljuvat 7800xt je trebala biti do 50% jača od predhodnika a ne jednaka,isto per watt. Amd uspijeva uvaliti isti proizvod drugo pakiranje.Nevidija je bar uradila fenomenalnu učinkovitost per watt plus tehnologija koju amd može sanjat.RT performanse su isto jad jer je slabija 4070 tu ubije sa 50% razlike  Kao što je do danas rx6800xt bio ekvivalent rangu rtx3080 tako je 7800xt trebao biti ekvivalent rtx4080. Amd je ovde odradio dobar zavaravajuči marketing jer znaju koliko ovčica ima na svijetu.

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 nabijem ja njih s cijenama sve skupa, ali... u toj kombinaciji tzv. propaliteta od 3080 ili 3070ti, amd je potonuo na nikad manji tržišni udio od jedne znamenke

 

e sad, ne znam što je tebi sve jasno, ali ono što jest jasno je da amd ide kudikurac po pitanju gpu divizije već duže vrijeme

 3080 je i danas grafa na mijestu, a kupci iste su se namajnali sa njom da boli glava i okrenuli 2x to šta su je platili tako da sumnjam da se itko sekira oko neceg. Radeonka koja je imala debelo manji hash rate i koštala približno 3080ki je i sa investicijske strane ispala blam u toj usporedbi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 12:28 (Jacked).
12 godina
online
Re: AMD Navi
3080 polovna je sigurno bolji buy od 7700 i 7800xt.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Osobito ako krepa pred kraj gare i dobijes zamjenu za njenu vrijednost iz ere drugog mining booma.

 

E to je poslastica od 13.000kn

 

Lps

fade to gray
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
3080 polovna je sigurno bolji buy od 7700 i 7800xt.

 O resale value da ne govorim, 6800xt je dropala polovna na cijenu 3070ki a 6950xt koja je imala 50% veci msrp od 3080 se kasnije prodavala po cijeni 3080ki u ducanu. Polovna i danas vjerujem da ima manju vrijednost od polovne 3080 kad i 6900xt se trži za manje a to su identični čipovi.

 

Pa onda kasnije kad su stopirali ažuriranje drajvera za rdna2 nekih 3 mjeseca jer su morali krpati rdna3 probleme i djecje bolesti od black screen-a do idle potrošnje i loše optimizacije u igrama.

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
3080 polovna je sigurno bolji buy od 7700 i 7800xt.

 Ne se ponašat kao fanboj. Te se polovne bez gare prodaju oko 500eur ma bjež od tog. RX 6800xt ima nove za 550eur. Jebo ti 7800xt za 620eur, 7700xt,rtx3080.Ne more se nijedna stavit još sa rx6800xt.

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
12 godina
online
Re: AMD Navi
Ja svoju pod garom prodao za 450. Mislim da se na Njušci još mogu ubosti sa tom cijenom. Zapravo ovo mislim i za polovnu 6800 i 69xx...kužiš gdje idem ?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Svatko na kraju dana svoje novce troši na kaj želi i međusobno opravavanje tko kaj kupuje nema smisla.

Rekavši to dati kožnatom za bilo koju od novih grafa trenutno osječao bi se kao silovan, kao da me naguzio tak da su mi oči ispale.

Dobio je od mene pare za rtx3060 ti kad je koštala nova 3900 kn i bila jednaka ili jača od prethodne rtx 2080 super koje su isto vrijeme išle po 7000 kn ili koliko.

Tu sam vidio nekakvu računicu uloženo dobiveno. Više ju ne vidim. Srećom više ju nemam jer me skoro naguzio sa 8 gb vrama, riješio se na vrijeme 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Jacked kaže...
picajzla0707 kaže...

 nabijem ja njih s cijenama sve skupa, ali... u toj kombinaciji tzv. propaliteta od 3080 ili 3070ti, amd je potonuo na nikad manji tržišni udio od jedne znamenke

 

e sad, ne znam što je tebi sve jasno, ali ono što jest jasno je da amd ide kudikurac po pitanju gpu divizije već duže vrijeme

 3080 je i danas grafa na mijestu, a kupci iste su se namajnali sa njom da boli glava i okrenuli 2x to šta su je platili tako da sumnjam da se itko sekira oko neceg. Radeonka koja je imala debelo manji hash rate i koštala približno 3080ki je i sa investicijske strane ispala blam u toj usporedbi.

 

Bogme jest, hashrate skoro ko Radeon VII

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 

Bogme jest, hashrate skoro ko Radeon VII

 3080 je lovila do 110MHs, Raden VII nekih 100-102MHs i to je jedina dobra stvar u vezi te graficke koja je u svemu drugome bila nikakva kupnja a u gamingu jedno 50% slabija od 3080. Neznam sta uooce sada spominjes tu grafu i cemu je ona bitna raspravi.

12 godina
online
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Osobito ako krepa pred kraj gare i dobijes zamjenu za njenu vrijednost iz ere drugog mining booma.

 

E to je poslastica od 13.000kn

 

Lps

 Stjepko ti je lajko jer je njega posralo.

 

Dobio za 3080 - 4070ti.

 

Big biznis 'ere.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
AMD Navi

Vidi ekipa tko se vratio u igru i to sa grafama. Nanjušili da će sa ovom grafom biti love.

https://videocardz.com/press-release/biostar-launches-radeon-rx-7800-xt-and-rx-7700-xt-graphics-cards

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Sledeće godine u ovo vreme...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Ustanovljeno na rx 6000 i rx 7000 seriji

 

Starfield Is Seemingly Missing Entire Stars When Running On AMD Radeon GPUs

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Jacked kaže...

 Izbriši to jer će forumaš odmah uzet nevidiju.

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Izbriši to jer će forumaš odmah uzet nevidiju.

 Zasto kad oni ionak ne kuže razliku, jos pogtovo dok igraju mjesec vise manje koga briga 

12 godina
online
Re: AMD Navi
Missing whole stars...Forumaš : 55 fpsa go brrr.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Za razliku od vas dvojice ja igru igram, i radi mi odlično. Bug, koga briga za taj bug, bitno je da igra radi fludno i  da nema bugova koji bi te blokirali u nekoj misiji.  Guštam u igri ko pajcek u blatu. 

12 godina
online
Re: AMD Navi
Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
11 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe.

 

ubi me ma idi u k

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
15 godina
offline
Re: AMD Navi

He he i baš mi je tak super. I tak ima previše galaksija za odigrati, 1000 planeta 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe.

 Hahahah utušio se umalo pred ljudima za ručkom 

15 godina
offline
AMD Navi

Eto, baš zabavna tema 👍💪

Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice