AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.637.198
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
hahhaajaads kaže...

 Aha, a zasto je onda 6800xt jaca i od 3090 u 1080p i zasto je jaca od 3080 u 1440p ? Vec je odavno govoreno da je zbog ampere arhitekture a ne cpu bn. Isto ti djabe 4k reza kad niti nedna niti druga nemogu tjerat nove igre na 4k rezi i ultra postavakama na 60 fpsa

kak mislis zbog arhitekture, sta to znaci? objasni mi ne kuzim.

 

zasto nema toga problema na vecim rezolucijama gdje CPU ne igra ulogu? zato sam zakljucio da je do procesora

 evo ti je stavi prompster video gore pa pogledaj.

6 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
hahhaajaads kaže...

 Aha, a zasto je onda 6800xt jaca i od 3090 u 1080p i zasto je jaca od 3080 u 1440p ? Vec je odavno govoreno da je zbog ampere arhitekture a ne cpu bn. Isto ti djabe 4k reza kad niti nedna niti druga nemogu tjerat nove igre na 4k rezi i ultra postavakama na 60 fpsa

kak mislis zbog arhitekture, sta to znaci? objasni mi ne kuzim.

 

zasto nema toga problema na vecim rezolucijama gdje CPU ne igra ulogu? zato sam zakljucio da je do procesora

 offtopic, prebacit cu u APemre temu

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
3dfx kaže...
Promster kaže...

 

 

 

 

Na 1440p nije CPU BN gotovo nigdje, kamoli totalni BN...

 

Bio sam ti linkao video...Očito nisi pogledao. 

 da nema CPU BN razlika bi bila indenticna na svim rezolucijama, a kako nije, onda je CPU BN

 

ne samo u ovom slucaju, vec mjesecima gledamo isti scenarij i sa 3080 i 3070 na niskim rezolucijama koje nisu 4k da je izrazen CPU BN

Ne...

 

 Da, i da su unutra ubacili za usporedbu 6800XT, vidio bi kolko je ona brza pogotovo na 720p. Mozda nije arhitektura, ali nesto sigurno je.

16 godina
offline
AMD Navi

Evo ako oće neko kupit za 15000, dobijete uz karticu još ponešto hardvera

koji možete prodat da prođete jeftinije

 

https://www.instar-informatika.hr/racunalo-instar-gamer-odin-amd-ryzen-7-5800x-up-to-47ghz-16gb-ddr4-1tb-nvme-ssd-amd-radeon-rx6800-16/5800X-ODI-SSD1TB-6800/product/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Evo ako oće neko kupit za 15000, dobijete uz karticu još ponešto hardvera

koji možete prodat da prođete jeftinije

 

https://www.instar-informatika.hr/racunalo-instar-gamer-odin-amd-ryzen-7-5800x-up-to-47ghz-16gb-ddr4-1tb-nvme-ssd-amd-radeon-rx6800-16/5800X-ODI-SSD1TB-6800/product/

 

 

5800X prodas za nekih 3000kn

x570 za 1000kn

16gb 3200mhz ddr4 nekih 600kn

1tb nvme nekih 600-700kn

Kuciste sa napajanjem nekih 1000kn 

Eto otprilike vratis 6000kn , toliko i je trzisna cijena 6800 oko 800eura.

4000kn ode u vjetar , a cak i da je neki brand SSD/Napajanje tesko da ces izgubit manje od 3000kn.

10 godina
offline
AMD Navi

Evo jedne RX 6800 AsŠrotice koja se ukazala u linksa i već nedostupna po paprenoj cijeni

 

Ajte AMD fanbojsi drišite kese vaša ljubimica je stigla ima je na lopate

 

Meni AsŠrot neće u kućište ni pod razno

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 6:44 (nicky.sl).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Jel to ona za 500 eura?
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Jel to ona za 500 eura?

 Biće da je 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Šta se dogodilo da ne voliš ASRock?

10 godina
offline
Re: AMD Navi
andrejjj567 kaže...

Šta se dogodilo da ne voliš ASRock?

 Dogodilo se nekoliko matičnih tako da sam s njima završio. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Taichi X570 im je vrhunska. Ako su bile pod garancijom mijenjaš. Slažem se da nije ugodno i nakon toga nebih ni ja više nikad! Zasad nemam problema sa svojom šroteks B450m.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Taichi X570 im je vrhunska. Ako su bile pod garancijom mijenjaš. Slažem se da nije ugodno i nakon toga nebih ni ja više nikad! Zasad nemam problema sa svojom šroteks B450m.

 Zadnja u nizu je bila ASRock > Fatal1ty X99X Killer i više nikada. 

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...

Evo jedne RX 6800 AsŠrotice koja se ukazala u linksa i već nedostupna po paprenoj cijeni

 

Ajte AMD fanbojsi drišite kese vaša ljubimica je stigla ima je na lopate

 

Meni AsŠrot neće u kućište ni pod razno

Ako to dno dna toliko košta, onda bi asus i msi mogao potegnit do 8000kn. Nek to čaći svome prodaju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 16:59 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Taichi X570 im je vrhunska. Ako su bile pod garancijom mijenjaš. Slažem se da nije ugodno i nakon toga nebih ni ja više nikad! Zasad nemam problema sa svojom šroteks B450m.

 Nemoj tu svoju plocu nazivat stroteksom, ovo je valjda najbolja ploca koju mozes kupit do 500-600kn i jos podrzava Zen 3.

9 godina
offline
AMD Navi

Zadnju karticu koju sam kupio je 1080 i to iz ADM-a prije 4 godine.

Sad planiram uzet 6800 XT čim se pojavi, ali me zanima kakvo je stanje s kupovinom iz drugih EU država, čini mi se da su kod nas cijene i do 20% veće bez ikakvog opravdanja.

Kako vi kupujete?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi

Pozitivno je to sto imas 1080 koja tjera i dan danas sve bez problema pa ces moci sacekat jos neko vrijeme.

A negativno je to sto Rx 6800 koliko vidim na Neweggu najjeftinija 4700kn i to u UK znaci dok nasi opale marzu bit ce skoro 5500kn.Za bolje modele ocekuj blizu 6000kn.Za XT verziju si racnuaj jos 100e vise znaci oko 6500kn.Vjerujem da takve cijene budu sada u Ozujku/Travnju kada kartice dodu na trziste.

 

 

9 godina
online
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Pozitivno je to sto imas 1080 koja tjera i dan danas sve bez problema pa ces moci sacekat jos neko vrijeme.

A negativno je to sto Rx 6800 koliko vidim na Neweggu najjeftinija 4700kn i to u UK znaci dok nasi opale marzu bit ce skoro 5500kn.Za bolje modele ocekuj blizu 6000kn.Za XT verziju si racnuaj jos 100e vise znaci oko 6500kn.Vjerujem da takve cijene budu sada u Ozujku/Travnju kada kartice dodu na trziste.

 

 

 Stvarno vjeruješ da postoji ta kartica za 4700kn igdje u svijetu?

10 godina
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...
MGloc kaže...

Pozitivno je to sto imas 1080 koja tjera i dan danas sve bez problema pa ces moci sacekat jos neko vrijeme.

A negativno je to sto Rx 6800 koliko vidim na Neweggu najjeftinija 4700kn i to u UK znaci dok nasi opale marzu bit ce skoro 5500kn.Za bolje modele ocekuj blizu 6000kn.Za XT verziju si racnuaj jos 100e vise znaci oko 6500kn.Vjerujem da takve cijene budu sada u Ozujku/Travnju kada kartice dodu na trziste.

 

 

 Stvarno vjeruješ da postoji ta kartica za 4700kn igdje u svijetu?

 U Americi da, tamo je dostupnost RX 6800/XT slicna kao i kod RTX3070/3080. Neki cekaju day 1 preorder RTX 3080 i uzmu 6800XT bez problema, a neki pak nemogu uzet 6800XT i mogu bez problema uzet RTX 3080. Ali u Europi ? Potpuno druga prica. Ako je ova jedna/dvije RX 6800 bile dostupne kod nas, onda je moguce da su to jedine 2 kartice u Europi.

 

12 godina
offline
Re: AMD Navi

Evo ti 20km od mene RX 6800, stoji vec neko vrijeme na oglasniku.Da lik prihvaca osobno preuzimanje i da imam 2x8pin PCI-E napajanje mozda bi ju i uzeo ovako zahebi radnju.

Eto u Austriji ih prodaju skoro desetak rabljenih , dok kod nas na njusaklu nema ni jedne jedine.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 7:45 (MGloc).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Evo ti 20km od mene RX 6800, stoji vec neko vrijeme na oglasniku.Da lik prihvaca osobno preuzimanje i da imam 2x8pin PCI-E napajanje mozda bi ju i uzeo ovako zahebi radnju.

Eto u Austriji ih prodaju skoro desetak rabljenih , dok kod nas na njusaklu nema ni jedne jedine.

 A iz kojih su to ducana grafe ? Jer ja kolko sam pratio geihalzs nisam vidio nikad na stanju nit 6800 nit 6800XT. Mozda je su to one iz vec slozenih konfi, pa prodali cijelu konfu da mogu nesto zaradit na grafi ?

15 godina
online
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
miki_the_pirat kaže...
MGloc kaže...

Pozitivno je to sto imas 1080 koja tjera i dan danas sve bez problema pa ces moci sacekat jos neko vrijeme.

A negativno je to sto Rx 6800 koliko vidim na Neweggu najjeftinija 4700kn i to u UK znaci dok nasi opale marzu bit ce skoro 5500kn.Za bolje modele ocekuj blizu 6000kn.Za XT verziju si racnuaj jos 100e vise znaci oko 6500kn.Vjerujem da takve cijene budu sada u Ozujku/Travnju kada kartice dodu na trziste.

 

 

 Stvarno vjeruješ da postoji ta kartica za 4700kn igdje u svijetu?

 U Americi da, tamo je dostupnost RX 6800/XT slicna kao i kod RTX3070/3080. Neki cekaju day 1 preorder RTX 3080 i uzmu 6800XT bez problema, a neki pak nemogu uzet 6800XT i mogu bez problema uzet RTX 3080. Ali u Europi ? Potpuno druga prica. Ako je ova jedna/dvije RX 6800 bile dostupne kod nas, onda je moguce da su to jedine 2 kartice u Europi.

 

 Ovakva je dostupnost kod mene u NY....nista online, po 1-2 u ducanu

 

12 godina
offline
Re: AMD Navi

Moze biti uostalom u AT je bio lockdown za vrijeme izlaska Radeona 6800 tako da sigurno nisu isli u Media Markt/Saturn/Cyberport/E-Tec i slicne trgovine.Narucili su online i vjv. bili sretnici(ne sretnici) koji su uspjeli ubost ili su uzeli gotove konfe ali opet i da proda tu 6800 mislim da nema od toga kruva.

Najgore je to sto ne znamo kako se grafa ponasa sa driverima da li ima kakvih bolesti (kako bi se reklo nemamo informacije iz prve ruke) tako da je blef kupovat tu karticu.Ovi recenzenti ne otkrivaju previse posto su je imali samo par dana.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 13:50 (MGloc).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Moze biti uostalom u AT je bio lockdown za vrijeme izlaska Radeona 6800 tako da sigurno nisu isli u Media Markt/Saturn/Cyberport/E-Tec i slicne trgovine.Narucili su online i vjv. bili sretnici(ne sretnici) koji su uspjeli ubost ili su uzeli gotove konfe ali opet i da proda tu 6800 mislim da nema od toga kruva.

Najgore je to sto ne znamo kako se grafa ponasa sa driverima da li ima kakvih bolesti (kako bi se reklo nemamo informacije iz prve ruke) tako da je blef kupovat tu karticu.Ovi recenzenti ne otkrivaju previse posto su je imali samo par dana.

 

 

 

 

 

 Ma 100% neke gotove konfe u pitanju...

 Za drivere ti je dovoljno pogledat reddit i fb grupe kao pcmr, dosta ljudi je uzelo grafe i nemaju nit jedan problem, ako pratis "Ancient Gameplays" on je rekao da nema problema sa navedenom RX 6800 (referantna, jos ju je kloknuo+undervoltao), a ako se prisjetimo startanja RX 5700 i XT... problem na problemu.

9 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Pozitivno je to sto imas 1080 koja tjera i dan danas sve bez problema pa ces moci sacekat jos neko vrijeme.

A negativno je to sto Rx 6800 koliko vidim na Neweggu najjeftinija 4700kn i to u UK znaci dok nasi opale marzu bit ce skoro 5500kn.Za bolje modele ocekuj blizu 6000kn.Za XT verziju si racnuaj jos 100e vise znaci oko 6500kn.Vjerujem da takve cijene budu sada u Ozujku/Travnju kada kartice dodu na trziste.

 

 

 Ma da, Cyberpunk me natjerao da se malo požurim, neću igrat dok ne upgradeam karticu.

 

Pričekat ću kraj Siječnja ili Veljaču kad AMD kaže da će bi trebale bit predviđene cijene.

 

https://techplusgame.com/amd-doesnt-expect-radeon-rx-6800-xt-to-be-sold-at-msrp-until-january-2021/

15 godina
offline
AMD Navi

Da bog da im ovo nitko ne kupi makar spustili cijenu na 5k kn. Taj je low kvalitet asrock ne vrijedi ni toliko.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Kad će više rx-ice 6800 u prodaju da se mogu s nekim mijenjat za 3070 1 za 1? 😆
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Ja mogu sutra uzet 6800 XT za 1000e ali nisam vesla siso.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Ja mogu sutra uzet 6800 XT za 1000e ali nisam vesla siso.

Zakaj nebi uzeo? Preprodaš za 1500€, ako ne i više, ima budala...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
MGloc kaže...

Ja mogu sutra uzet 6800 XT za 1000e ali nisam vesla siso.

Zakaj nebi uzeo? Preprodaš za 1500€, ako ne i više, ima budala...

Ima ima, dok ne probas prodat po toj cijeni, onda vidis da ne ide bas...

12 godina
offline
AMD Navi

Evo xfx 6900xt ima za 1297e , lik stavio svoju za 1450e na oglasnik.Pokusava zaradit makar 100e.

Radeon trenutno nije opcija niti pod razno em ih gotovo ni nema a ono sta i ima samo referentnjace pa visokoj cijeni a eno za 800-900e imas RTX 3xxx na biranje raznih modela.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 15:37 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice