AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.771
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD Navi

Baš smo neku večer igrali divisiona kolega Bero sa foruma i ja. Napravili benchmark čisto da usporedimo, njegova msi rx 5700xt je dosegla bjednih 110 fpsa na 1080p rezoluciji dok moja 1080Ti 165fpsa... Drastična razlika za "slične" kartice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 6:37 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Baš smo neku večer igrali divisiona kolega Bero sa foruma i ja. Napravili benchmark čisto da usporedimo, njegova msi rx 5700xt je dosegla bjednih 110 fpsa na 1080p rezoluciji dok moja 1080Ti 165fpsa... Drastična razlika za "slične" kartice.

 probajte sa bf5 :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
AMD Navi

Ojla, ima li šanse da AMD prezentira nove grafe u iduća 2 tjedna? 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
AMD Navi
For everything you gain, You lose something else.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 8:58 (Strider-X).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
BeLLicus kaže...

Baš smo neku večer igrali divisiona kolega Bero sa foruma i ja. Napravili benchmark čisto da usporedimo, njegova msi rx 5700xt je dosegla bjednih 110 fpsa na 1080p rezoluciji dok moja 1080Ti 165fpsa... Drastična razlika za "slične" kartice.

 probajte sa bf5 :P

 Nije valjda da je u bf5 2-3 godine novija kartica brza? :O, ako je tako ima najnovija AMD kartica da pojede za dorucak 2070s

 

16 godina
offline
Re: AMD Navi

 Opa, bilo bi super jer zbilja želim imati opcije za 3 tjedna, tj. bar znati što će biti dostupno kroz mjesec, dva prije nego se bacim na kupnju 3080-tke..  ako će Big Navi bit prema Nvidiji kao što su novi Ryzeni prema Intelu onda bi pričekao par tjedana duže možda. 
 Samo da novu kartu mogu dobiti do kraja Listopada kako bi bil spreman za Shadowlandse/Cyberpunk/Watchdogse 3 i sl. 

 Ne da mi se čekati puno duže od toga..

Lijep pozdrav ;)
9 godina
offline
AMD Navi

Ma daj kakav BigNavi pa Amd vec godinama gubi rat na polju gpua sa nvidiom. Dok je nvidia imala 1080tke i Ti amdu je doseg bio rx 580, nakon toga dosle one prevare od vegi i radeon vii. Tek prosle godine malo se to popravilo sa 5700xt ali izbacili su ono sto je nvidia izbacila 2017 po snazi. Kasne godinama. Rade u isto vrijeme na konzolama, procesorima i gpu dok nvidia samo radi na gpu i tu ulaze sve svoje resurse. Da bi Amd bio konkurentan mora dostici makar snagu rtx 3070, mora naci rijesenje za dlss i rtx u igrama te biti cjenovno pristupacniji. Godinama se ovdje pise o amd gpu a od njih nikad nista. Sumnjam da imaju nesto slicno 3080 realno nikad nisu ni imali nesto jace od nvidie i da mogu vec bi to napravili. A o rtx 3090 necu ni pricati to tek govori koliku nvidia moze jaku karticu napravit. A vi i dalje cekajte. Ne znam cemu cekanje uopce kad 3080 ima sve sto jednom gameru treba. Rasturat ce u svim rezolucijama dlss rtx... Meni je 1080ti bila prva kartica od nvidie koju sam eto prosle godine uzeo. A prije uvijek sam imao amd jer nisam imao para za nvidiu. Nakon nvidie sada nebi vise nikad nazad na amd. Igre su puno bolje optimizirane za nvidiu i driveri su daleko urednije, kartice tiše i hladnije. 

Moj PC  
1 10 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Za onog koji razmatra uzimanje nove grafe najbolje je pričekati da sve karticu budu recenzirane pa onda odabrati.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Ma daj kakav BigNavi pa Amd vec godinama gubi rat na polju gpua sa nvidiom. Dok je nvidia imala 1080tke i Ti amdu je doseg bio rx 580, nakon toga dosle one prevare od vegi i radeon vii. Tek prosle godine malo se to popravilo sa 5700xt ali izbacili su ono sto je nvidia izbacila 2017 po snazi. Kasne godinama. Rade u isto vrijeme na konzolama, procesorima i gpu dok nvidia samo radi na gpu i tu ulaze sve svoje resurse. Da bi Amd bio konkurentan mora dostici makar snagu rtx 3070, mora naci rijesenje za dlss i rtx u igrama te biti cjenovno pristupacniji. Godinama se ovdje pise o amd gpu a od njih nikad nista. Sumnjam da imaju nesto slicno 3080 realno nikad nisu ni imali nesto jace od nvidie i da mogu vec bi to napravili. A o rtx 3090 necu ni pricati to tek govori koliku nvidia moze jaku karticu napravit. A vi i dalje cekajte. Ne znam cemu cekanje uopce kad 3080 ima sve sto jednom gameru treba. Rasturat ce u svim rezolucijama dlss rtx... Meni je 1080ti bila prva kartica od nvidie koju sam eto prosle godine uzeo. A prije uvijek sam imao amd jer nisam imao para za nvidiu. Nakon nvidie sada nebi vise nikad nazad na amd. Igre su puno bolje optimizirane za nvidiu i driveri su daleko urednije, kartice tiše i hladnije. 

OPA, izgleda kako si kupnjom Nvidie postao pametniji od ostalih kolega(skoro i od cijelog GPU odjela AMD), nisam znao da grafe tako djeluju. NHF bro

 

Uostalom treba razlikovati hvaljenje Nvidie, od pljucanja po AMD-u.

 

 

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
AMD Navi

Odlična analiza RDNA2 arhitekture za one koje zanima https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=vt2ZfmD5fBc&feature=emb_logo

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
3 0 hvala 3
9 godina
offline
AMD Navi

AMD bolje nek malo ubrza stvari jer će ljudi navaliti na Nvidiju ko na vruće kifle. Što prije trebaju pokazati šta imaju, nadam se još ovaj tjedan, volio bi neko iznenađenje iako sumnjam za gornji segment kartica, ali nikad ne znaš

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Glasine na sve strane da je sutra prezentacija Big Navia iako me cudi da ce to napravit bez ikakve najave. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Meni je 1080ti bila prva kartica od nvidie koju sam eto prosle godine uzeo. A prije uvijek sam imao amd jer nisam imao para za nvidiu. 

 Hahahahahahahahaha

16 godina
offline
AMD Navi

Meni je kad netko spomene Nvidiu uvijek prva asocijacija ono kad su "optimizirali" 3dmark,

pa su imali strahovito brz benchmark u dijelu gdje je bila neka cura koja leti na zmaju.

 

Poanta je bila u tome da su toliko "izoptimizirali" da zmaja nisu ni crtali, pa je jadnica letjela na nevidljivom zmaju

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Zadnja amd-ova dominacija je iz doba HD 7970/7990, odnosno, od prelaska s VLIW-a na GCN. Još su se i držali nekako generaciju-dvije do GTX 700 ili 900, a od tada je to slabo. 

Do sad sam koristio i jedne i druge, ali nekako sam u ovoj utrci za slabijeg u nadi da ipak nešto pošteno izbace van. Da je 5700 serija imala manje problema globalno, situacija bi ipak bila malo bolja bez obzira na prednost nvidije u najvišem rangu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Navi

Evo nešto novo od navi-a ko se bolje kuži jeli to dobro 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 11:14 (dudo3).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Tomo53nja vidi, među glasnijima sam bio na forumu i zagovarao 5700XT kao izvrsnu kupnju i onda sam u jednom trenu zašutio. E, sad... pravdao sam se i sa vlasnicima i navodnim vlasnicima i nVidia zagovornicima o tome je li ili nije 5700XT dobra kupnja i podržavao upravo AMD-ovu stranu. Istina, ne na temelju vlastitog iskustava, već nekoliko poznanika kupaca 5700XT koji su bili njome zadovoljni i prenoseći njihova iskustva.

 

Kad sam prestao na forumu pisat hvalospjeve o 5700XT?

 

Kolega sa foruma i ja smo cca u isto vrijem (on nešto ranije) uzeli ryzen 3600, s time da je on uzeo kompletan build sa 5700XT. Tada su počeli problemi, crashanje igri, restart računala, temperature. Mijenjao je drivere, reinstalirao windowse, komentirali smo danima/tjednima jer inače često raspravljamo o stvarima, pokušao sam mu pomoć da riješi problem. Na kraju je završilo tako da je vratio karticu u Futuru i uzeo zamjenu za RTX 2070... ili super, više se ne sjećam, ali lako se provjeri, tu je forumaš.

 

 

 

Ti me ne znaš i možda krivo sudiš o meni. Nisam ni intel ni nvidia ni AMD fanboy. Obično navijam za "underdoga" i zadnjih nekoliko godina, ako išta, pjevam hvalospjeve AMD-u i zagovaram više tu stranu, moglo bi me se, ako išta, prozvat AMD fanboyem. Sam sam uvjeravao ljude da 5700XT nema ni upola toliko problema koliko se pričalo na forumu, raspravljao o tome i sa anshom i ekipom na Navi temi, uvjeravao ih da su problemi sa karticama koje imaju ugl posljedica undervoltanja, igranja sa fan curveom, power curveom i slično, da plug and play korisnici nemaju problema... do ovog konkretnog slučaja.

 

Usprkos tome uvjeren sam bio uzet na jesen zen3 i big navi za svoje računalo, a trenutno predat klincima... Iz jednostavnog razloga - AMD radi izvrstan posao zadnjih nekoliko godina na CPU dijelu tržišta, no kaskaju na GPU. Big Navi je konačno trebala biti prekretnica i pokazat ljudima da ne moraju dat 1500$ za performanse koje nudi 2080Ti, da se to može znatno jeftinije.

 

Problem je što su toliko čekali i filozofirali da je nVidia to napravila umjesto njih... i u svemu je nvidia ispala good guy.

 

Navodno je sutra prezentacija novih AMD RDNA2 grafa i BigNavi ... navodno ima 16GB RAM, 80 CU i košta 599$, odnosno to je nakon korigiranja zbog releasea informacija o 3070 i 3080 završilo sa 549$ i tako će sutra biti najavljeno. Navodno je bila i druga grafa sa 8GB VRAM, ali sada, opet navodno, to nije istina, već samo 6900XT sa 16GB... i opet navodno, još se ne zna 80 ili 72 ili 60CU...

Puno je to navodno, i nadam se da ćemo sutra znat više o tome.

 

Moj osobni problem je opet onaj na kojeg se vrćam i vratit ću se ponovno još 100 puta, tjerao me ti ili deset drugih na Ampere temu, jer i tamo pišem i tamo spominjem BigNavi i ne znam kako drugačije raspravljat jer nemaš kako uspoređivat nego na obje teme spominjat obje kartice/firme, osim ako ćemo se pravit da druga strana ne postoji. Taj problem je propuštena prilika... Propuštena prilika AMD-a izdat karticu koja pobija nVidiu, a u vrijeme kad nVidia nema bolju... a to se nije desilo. Opet AMD izdaje karticu, koja po svim računicama ne tuče ni 3080, a kamo li 3090. Da to nije tako, ne bi onaj gore navodno 599$ postao navodno 549$ "u zadnji tren" prije prezentacije grafa.

 

I to jo ono što me sada brine... imaju nešto što je "novi 5700XT" upakiran u 6900XT - kartica koja će bit nabrijana do boli, koja će imat više VRAM od nvidie, ali usprkos tome performansama opet sjest između 3070 i 3080, jednako kako je 5700XT sjeo između 2070 i 2080, samo sad nije "700" kartica, već "900" - nešto što je trebala biti "high end" je ista stvar kao mid range kartica u prošloj generaciji. "900" u nazivu označava taj high end i najbolje što AMD nudi, što je trebalo tuči nVidijinu TOP karticu 2080Ti , a sada se bori sa istim onim segmentom sa kojim se 5700XT borio prošle generacije. S time da je onda to imalo "700" u nazivu i označavao neki mid segment, samo su propustili izdat "800" i "900" kartice, kako kaže rambox "mogli su ali nisu htjeli" , a sad naočigled ne mogu i opet nisu nadjačali nVidiu.

 

Ako bude i sličnih problema sa driverima, a gore sam spomenuo odakle mi to... nije "first hand", ali gotovo da jest... kao da mi se dešava bratu na računalu, umjesto mojem, jednako sam bio uključen u svijelu stvar, od logova, BIOS-a, podešavanja, drivera, windowsa... dakle ako bude sličnih problema, opet imamo istu situaciju kao 2000 vs 5000 , samo je sada zaista AMD dao SVE što ima i nije situacija "da su htjeli mogli su, ali nisu htjeli", već zaista realno ne mogu bolje... a to je percepcija koja ih, na žalost, od underdoga koji može pokopati nVidiu gura u underdoga koji ne može, ali daje sve od sebe da bude kompetentan i "možemo se nadati da će serija 7000 bit ta koja će konačno uspjet.... chipleti u GPU  'n'stuff'n'junk.

 

nVidia stoga može i dalje gurati po svom, stavljat cijene kakve hoće, samo nVidia to radi sa osjetnom zaradom, AMD pitanje dal ima ikakvu. Možemo diskutirat da Ryzen i Epic financiraju GPU segment, ali ne financira se sam, a to je uvijek dugoročno loše, ovo je trebao biti release koji će to promijeniti i financirat slijedeći "big leap", ovako se bojim da se on neće desit.

 

Da je ovo bilo izdano na proljeće kad je 2080Ti bio najbolje što je nVidia nudila, da je AMD i dalje ovo izdao po 600$, tj u pola cijene, a performansama jači - ono što je nVidia killer zaista bio po najavama" - tada bi AMD dobio ogromnu pozornost, dobio ogroman novac (budimo realni, prodavale bi se ko kifle) i financijsku injekciju prijeko potrebnu za gurnut njihov GPU odjel u relevanti odjel unutar firme... Svi bi žmirili na oba oka na eventualne probleme sa pregrijavanjem, potrošnjom, štucanja drivera i slično. Ovako smo isto gdje smo i bili, "big navi" ili "nvidia killer" ili kako god se sveo na "još jednu mid range karticu u nizu" koju AMD izdaje, ne trudeći se uopće boriti sa high end segmentom.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 12:22 (Rhodin).
Moj PC  
8 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Navi

Problem za AMD bi mogao bit kako sam napisao Intel a ne Nvidia, AMD se godinama vozio uz Nvidiu....nekad bolje nekad losije ali sada im ta "sigurna" pozicija drugog gpu proizvodjaca moze postat upitna jer postoji mogucnost da budu izgurani na trecu poziciju koja moguce onda nece bit 20% ili vise trzista nego to moze bit jednoznamenkasti broj a onda postaje upitno ulaganje u nove arhitekture.

Nvidia je odavno izjavila da je profit na konzolama premali da bi isli na to trziste ali sta ako Intel odluci uc na to trziste.... onda amd gubi i to. 

Ne znam.....to su samo neka moja razmisljanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 @Rhodin - ne kužim malo dok tu sve to spominješ i kao si nekako ljut na AMD, zar ne misliš ti da bi oni (i njihovi dioničari) još bolje nego ti i ja voljeli da mogu samo tako izbacit brži i jači i jeftiniji GPU u pravo vrijeme ?? Nije mi jasno jer kao da tamo ne radi masa ljudi i valjda imaju svoje neke planove i razloge. Znači, ponašate se kao da su to neka djeca i netko nešto nije napravio po vašem. Mislim, ne znam kako vi, ali ja sam uvjeren da je njima više stalo da im ide posao, nego nama ovdje. 

15 godina
offline
AMD Navi

Pa vidi, ne znam, imaju svoje prioritete kako troše zakupljene resurse u TSMC. Po meni, ako je chip bio gotov prošle godine na jesen i ozbiljno su htjeli izdat Big Navi kao relevantnu karticu, trebalo je to učiniti na proljeće ili barem prije nVidie.

 

Kako god okreneš, nVidia ispada puno fleksibilnija, sposobnija i bolja. Nisu mogli na TSMC dobit što im je trebalo i izdat prije AMD-a, prešli su Samsungu za Amprere, odnosno RTX3000 seriju.

 

AMD, hoće ili neće, entuzijastični, sretni, voljni, željni, kako god ih hoćeš opisat, ponovo ispadaju nesposobni nositi se sa nvidiom. Ja im ne mogu reć kako da rade svoj posao, jer ga ne znam raditi, da znam bio bih tamo i primao milionske bonuse, a ne patio se kod nas za plaću. ja mogu samo ko promatrač komentirat rezultat.

 

A rezultat je propuštena prilika imat bolji proizvod po nižoj cijeni. Umjesto toga imaju proizvod koji je vjerojatno OK, korektan, ali nikako revolucionaran. Bit će usporediv sa 3070 i 3080, kako je i 5700 bio sa njima usporediv. Percepcija RX 5700XT je takav da ga nije kupovalo puno ljudi naspram 2070 Super. Htjeli mi to sebi priznat ili ne...

 

nVidia killer se pretvorio u mid range karticu.

 

Priznajem, pričam napamet, AMD još nije rekao ništa o svojim karticama, ali sve najave zadnjih godinu dana išle su u smjeru (do) 20% jači od 2080Ti , u pola cijene... bojim se da sada to nije dovoljno da bude percipiran kao relevantna kartica koju svi žele, već kao kartica koju će AMD entuzijasti , te pokoji zainteresirani prolaznik, kupit, dok će ostali koji planiraju upgrade objeručke prigrlit nVidiu.

 

Psi laju, karavane prolaze

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Problem za AMD bi mogao bit kako sam napisao Intel a ne Nvidia, AMD se godinama vozio uz Nvidiu....nekad bolje nekad losije ali sada im ta "sigurna" pozicija drugog gpu proizvodjaca moze postat upitna jer postoji mogucnost da budu izgurani na trecu poziciju koja moguce onda nece bit 20% ili vise trzista nego to moze bit jednoznamenkasti broj a onda postaje upitno ulaganje u nove arhitekture.

Nvidia je odavno izjavila da je profit na konzolama premali da bi isli na to trziste ali sta ako Intel odluci uc na to trziste.... onda amd gubi i to. 

Ne znam.....to su samo neka moja razmisljanja.

Ti očito godinama sjediš na ušima, ne to nije razlog zapravo je vrlo jednostavno.

 

Naručitelji su izračunali, da sa X86 konzolama imaju znatno manje posla+ znatno manje izgubljenih živaca itd.Dosta gejmerske optimizacije puno je lakše prebacit na PC. Kad imaš posla samo sa jednom firmom, nema potrebe za natezanje sa dva napuhana bika dakle Nevidija i Intel.

 

AMD ima GPU tehnologiju+X86 CPU licencu, a Nevidija ima samo GPU tehnologiju i ništa drugo.

 

X86 CPU licenca se bratski djeli između AMD-a pa Intela i Via firme/Kinezi.

 

AMDX64 ili X86-64 je čisto AMD-ovo vlasništo ili tehnologija, opet okvirno dogovorom bratski se djeli između tri strane.

 

Nevidija nema, i realno šanse da dobije žuto su onako 0.01%.

 

Dakle, ono kaj su naručitelji htjeli to Nevidija nema i točka.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 13:58 (rambox).
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Pa sve to stoji i ja isto želim da bude konkurencija, kao na CPU polju jer je jasno svima da je nama tako bolje. Nego samo hoću reći da je paušalno nama ovako po forumima komentirati da je "propuštena prilika" a ne znam jesu li uopće i imali priliku ?  Kažem, da su imali bržu grafu od RTX 2080 Ti na proljeće, sigurno bi je i plasirali. Očito je da su zaključili kako im je konzolaški dio posla prioritetan, jer i tamo "prodaju" GPU i CPU. Nvidia je kao što znamo, dosta financijski "jača" firma, što je isto naravno jako važno za znati u tim nekim usporedbama. AMD trenutno nema vjerojatno kapacitete za toliko frontova, da bude svugdje top. Do nedavno su i na polju procesora bili "druga liga" a sad su postali prva. Benefiti za "usere" su jasni. Nadajmo se da će tako biti uskoro i na polju GPU-a. Uostalom, ne znam kako vam nije sumnjivo da Nvidia kao sad "altruistički" valjda odjednom daje odličan GPU u "pola" cijene ?  Vidjeti ćemo što će nam AMD ponuditi sada, bilo bi super da je dobra ponuda. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 13:51 (itomic009).
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Tomo53nja vidi, među glasnijima sam bio na forumu i zagovarao 5700XT kao izvrsnu kupnju i onda sam u jednom trenu zašutio. E, sad... pravdao sam se i sa vlasnicima i navodnim vlasnicima i nVidia zagovornicima o tome je li ili nije 5700XT dobra kupnja i podržavao upravo AMD-ovu stranu. Istina, ne na temelju vlastitog iskustava, već nekoliko poznanika kupaca 5700XT koji su bili njome zadovoljni i prenoseći njihova iskustva.

Sve to zavisi od primjera do primjera, opet necu nekome reci, gle, ako ti za to i to ne odgovara AMD nemoj prijeci na Nvidiu...Reci cu prijedi, bolji su tu i tu, top high end segment je Nvidia kralj i tu se ne moze nista...Ne trebas pisat ni hvalospjeve, niti to tko od tebe trazi, samo budi objektivan, reci realno stanje stvari, preporuci i to je to, ostalo je sve bacanje suplje price...I sve je stvar sto si ocekivao, sto si cuo, i sto bi za tebe bilo ispunjenje tih ocekivanja, tako da ja nisam ocekivao nista od ovoga sto si ti nabrojao (Nvidia killer, Big Navi) niti sam to trazio, nego sam trazio ono sto ce ispunit par "mojih" uvjeta, a to su da ne trazim top high end grafu od 1500 eura, ne trazim grafu koja ce u 1080p udarati 200+ fpsa ili 4 k u 60 Hz nego grafu koja je "jeftinija" od Nvidije u tom rangu, moze se igrati u 2 k ili full hdu na pristojnom 100+ fpsu i tako sam kupio, jer u tom trenu Nvidia mi iste zahtjeve nije mogla ispuniti prvenstveno zato sto je bilja skuplja, a nudila iste ili malo bolje performanse...Ako ne zele obarati visoki segment Nvidie, ne zele, zasto bi mi sada njih osudivali? I sada ce netko od nas reci da ce bas zbog toga propasti? Jesmo babe Vange pa znamo? Naravno da ne znamo, niti nas je briga dokle god su u nekoj utrci i imaju nesto, u nekom razredu ponuditi, tu su i to je to...

 

I naravno necu pricati babske price, htjeli su, hoce, nece, nisu, znam, mislim, jer pogadanja i misljenja su kao gu.ica, svi ih imaju...

Rhodin kaže...

Pa vidi, ne znam, imaju svoje prioritete kako troše zakupljene resurse u TSMC. Po meni, ako je chip bio gotov prošle godine na jesen i ozbiljno su htjeli izdat Big Navi kao relevantnu karticu, trebalo je to učiniti na proljeće ili barem prije nVidie.

To je isto kao da ti koji volis i imas AMD proc ne zelis da Intel drzi utrku kakvu takvu sa AMD-om? Iako nemam Intel, naravno da to zelim, neka ih tu, neka se utrkuju sa AMD-om (mada to u ovom trenutku mozda i ne rade), neka nude nesto pa makar to bilo i losije, neka rade, to je opet neki rad, nije kraj svijeta...Nit smo mi sudci, nit smo bitna karika koja ce njima govorit sto ce i kada nesto izbaciti, oni to kao firma najbolje znaju, i ako su postupili dobro super, ako ne, kajat ce se i onda pokusat popravit stvari...Nije tu ni do same firme, ima puno do ljudi, rada, resursa, tehnologije, procesa, vremena itd itd, i sve je prolazno, nista nije vjecno stoga i covjek i "ista" firma se mijenjaju...Opet, ne trazim revolucionarnost, ne ocekujem cuda, ne ocekujem ni da ce pobijedit od Nvidije 3090, ocekujem nesto jeftinije, mozda efikasnije, da mi je pristupacnije mojim potrebama i dobro...Takoder, necu zalaziti u top segmenet gdje je Nvidia dobra i "rula", jednostavno nisam adekvatan da iz te "koze" komentiram i savjetujem pa ni necu, a tako bi se trebali i ostali ponasat, jer dns dolazimo najvise do toga da svi sve znaju, svatko je u svacijem i svemu i onda nemamo "kvalitetu" nego "polukvalitetu"...

 

Dakle ostaje ova tvoja da psi samo laju, ili, puno zuje, a malo meda daju...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 14:18 (Tomo53nja).
15 godina
offline
AMD Navi

Povijest nvidijih cijena high end grafičkih https://hexus.net/tech/news/graphics/103399-inflation-adjusted-price-history-high-end-nvidia-gpus-tabulated/, nema 2080 ti koja je koštala 1500 dolara. To samo pokazuje koliko su digli cijene za 2000 i sada se vraćaju u normalu ako 3080 bude 700 doara što bi bila cijena Ti kartice iz 2013.

 

Profit i zarada https://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia - pogledajte koliko im je narasla zarada sa 2017-2018 serijom. To je za one koje smatraju da Nvidija mora dignuti cijene kako bi pokrila troškove :)

 

 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 14:41 (Alfredo nr.2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

To su ljudi krivi koji su kupili. Znači da im nije skupo. Psihologija isto jako puno utječe na sve to. Zakon ponude i potražnje je vrlo jednostavan. Nitko nikoga nije tjerao da kupi po tim cijenama. Kad smo kod psihologije, koliko puta je netko rekao da želi jak i "jeftin" AMD ATI kako nVidia nebi digla cijene u nebesa. Čovječe. Ako su na nuli, najbolje da ugase cijeli odjel desktop grafičkih kartica. Nema smisla, ako tu nema zarade, a stalno te .ebu. Ostaje APU i PRO verzije koje su odlične.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 15:46 (cvaja997).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

 Godinama se ovdje pise o amd gpu a od njih nikad nista. Sumnjam da imaju nesto slicno 3080 realno nikad nisu ni imali nesto jace od nvidie i da mogu vec bi to napravili.

 Oprosti, otkad si ti u ovim vodama, od 2010. ili unazad 6. godina, koliko si na ovom forumu? Ovo napisano je kolosalna bedastoća.

 

 

Meni je u ciloj ovoj situaciji sve jasno. Naime, o čemu se radi? AMD se šlepa već godinama, takorekuć se samo održavaju na površini dok im se ne ukaže prilika za kvalitetnu borbu, ka u dobra stara vrimena, prilika u obliku resursa i mogućnosti. Strpljivi su i birat će pravi trenutak. Isto tako je bilo dosad s Intelom, šlepali su se i održavali i odjednom boom! Intel se više nije diga, bogme se iznenadio (osim glavne čunke koja je na vrime prodala dionice). Isto bi se moglo jednom dogodit nVidiji, možda ne sad, možda 2024., 2030. godine, nemojte mislit da mirno spavaju nakon ovoga s Intelom. Šta se tiče ovih AMDovih izjava nVidia killer i slično, radi se o najobičnijem marketingu, samo u tu svrhu održavanja na površini. Plivanje je teško, valja se potrudit (nVidia), no i održavanje na površini zahtjeva nešto volje i energije (AMD). Jedino je pitanje koje se postavlja; dali će ih ovom generacijom nVidia izbrisat s tržišta ili neće? Ne možeš se vječno održavat na površini. Vidit ćemo uskoro. Da se razumimo, nije ni Intel mrtav već je u komi, mogu jednom i oni iznenadit, ponovo zasjat, nikad se ne zna.

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Ovo može biti najbolja godina za kupovinu GPU.
Oba proizvođača se boje ekonomske krize i zato nisu nabili cijene jer je strah da to tržište neće prihvatiti. Nvidia bude dominirala u RT ali i 4K gamingu dok AMD bude opet imao karticu koja će odlično vrtiti sve nove igre a da nas ne opali po džepu u potpunosti.

Više me zanima nasljednik GTX 1660TI ili RX5600XT u cijeni do 2000kn nego sami top end.

AMD-u se ne žuri jako jer Nvidia još neće imati dovoljan broj dostupnih kartica za prodaju a tržište je veliko.
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 18:23 (Bur33k).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Bur33k kaže...
Ovo može biti najbolja godina za kupovinu GPU.
Oba proizvođača se boje ekonomske krize i zato nisu nabili cijene jer je strah da to tržište neće prihvatiti. Nvidia bude dominirala u RT ali i 4K gamingu dok AMD bude opet imao karticu koja će odlično vrtiti sve nove igre a da nas ne opali po džepu u potpunosti.

Više me zanima nasljednik GTX 1660TI ili RX5600XT u cijeni do 2000kn nego sami top end.

AMD-u se ne žuri jako jer Nvidia još neće imati dovoljan broj dostupnih kartica za prodaju a tržište je veliko.

Da, Samsung 8nm prinosi nisu baš za pohvalu pogotovo ne za grafe od 500mm2+ veličine.

 

Dakle 28.10 to bi bio datum lansiranja ili predstavljanja za AMD RDNA 2 grafe.

 

https://twitter.com/Radeon/status/1303726639013036033

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 18:39 (rambox).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
Bur33k kaže...
Ovo može biti najbolja godina za kupovinu GPU.
Oba proizvođača se boje ekonomske krize i zato nisu nabili cijene jer je strah da to tržište neće prihvatiti. Nvidia bude dominirala u RT ali i 4K gamingu dok AMD bude opet imao karticu koja će odlično vrtiti sve nove igre a da nas ne opali po džepu u potpunosti.

Više me zanima nasljednik GTX 1660TI ili RX5600XT u cijeni do 2000kn nego sami top end.

AMD-u se ne žuri jako jer Nvidia još neće imati dovoljan broj dostupnih kartica za prodaju a tržište je veliko.

Da, Samsung 8nm prinosi nisu baš za pohvalu pogotovo ne za grafe od 500mm2+ veličine.

 

Dakle 28.10 to bi bio datum lansiranja ili predstavljanja za AMD RDNA 2 grafe.

 

https://twitter.com/Radeon/status/1303726639013036033

 Baš je čovjek lijepo rekao puno prekasno AMD.

 

https://ffa.hr/vijesti/amd-ce-tek-u-listopadu-odgovoriti-nvidiji/49444/

15 godina
offline
Re: AMD Navi
hummer0 kaže...
rambox kaže...

Da, Samsung 8nm prinosi nisu baš za pohvalu pogotovo ne za grafe od 500mm2+ veličine.

 

Dakle 28.10 to bi bio datum lansiranja ili predstavljanja za AMD RDNA 2 grafe.

 

https://twitter.com/Radeon/status/1303726639013036033

 Baš je čovjek lijepo rekao puno prekasno AMD.

 

https://ffa.hr/vijesti/amd-ce-tek-u-listopadu-odgovoriti-nvidiji/49444/

 Nije kasno jer će ampere dolazit na kapaljku, nema ništa od njih ko zna do kad. To ti se zove paper launch oli ti ga panika pismo. 

kradem mine iz minskog polja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice