AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.690
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD Navi

Mislim da mi je najbolje ostat na RX 480 Nitro, isto tako mislim da nije prevel'ka razl'ka između RX 480 i RX 5700 XT. 


Da nadodam, razlika na ADM-u je ravno 200kn. Za 200kn neću propast, a Nitro mi je ljepša. A sad očekujem drvlje i kamenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 14:01 (playjob).
Moj PC  
2 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
NoDe31 kaže...
XXX kaže...

 

 Nema ti to veze sa Nvidijom nego postoječim konzolama koje diktiraju gaming i za koje se prilagođava engin i kompletna fizika. Sa novim konzolama dobiti će mo nekaj "novo". Isto je bilo i sa svakom prethodnom generacijom.

Zadnji puta smo na PC-u dobili nešto novo izlaskom Crysisa prije 12 godina.

 Ovo ti je toliko kontradiktorno jedno drugome za ukenjati se... Kažeš da sa svakom prethodnom generacijom konzola si dobio nešto novo, a zatim u sljedečoj rečenici da je zadnja novost na PC-u  bio Crysis... Napomena, Crysis je izašao 2007. godine, a PS4 i Xbox 2013. godine... 

Ovoga gore koji brka API (Software(cijelina)) sa dodatnim  "opcionalnim" fičerima("Async (koje dev može, a i ne mora ubaciti u svoj DX12 engine)) u API-u ne želim više ni komentirat... Po njemu Nvidia je trebala propasti 2015. godine kad je DX12 API ugledao svijetlo dana, a iste te ( zbrojive na prste jedne ruke) "pure" DX12 igre rade nekom čudnom magijom na Nvidia grafuljama...

Ni ne smunjam da će naredne generacije AMD-a i Nvidije mnogo bolje radit na RT-u, ali CyberPunk izlazi u trečem mjesecu i uz toliki Hype i podršku za RTX, sasvim sigurno će Nvidia svoje RTXice prodavat (to je jedino što se računa) ko vruče kifle, nisu bezveze zakeljili svoj logo na tu igru...

 

 sve te dx12 igre sto rade na nvidiji imaju dx11 mod ,,async je dx12  bez njega nije dx12 

da citas vidio bi da nvidija ima dx12.0 amd full 3d dx12 verziju .. .0 verzija ima 3 dx12 filtra i to je to 

isto tako da citas aots prva punokrvna dx12 igra nije igriva na nvidija gpu do dana danasnjeg bez dx11 moda 

tj verzije 1.0 1.1 mislim da je nvidia platila u 1.2 dx11 mod 

isto sto radi i ostalim devsima  plati da budu dx11 

kao sad plati i programira rtx 

 

4 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Netko je opet pusten iz "ustanove". 

 
8 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Netko je opet pusten iz "ustanove". 

Precesto ga pustaju...

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

Mislim da mi je najbolje ostat na RX 480 Nitro, isto tako mislim da nije prevel'ka razl'ka između RX 480 i RX 5700 XT. 

 

Več 5700 je više nego duplo jača a kamoli 5700xt.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 22:04 (dery).
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Ipak Nitro iznosi 4100kn u ADM-u.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Navi

Nitro je 3550kn u Casekingu + dostava do kreirane Mailboxde adrese Njemackoj par eura + dostava od tamo do HR ~13,30 eur (100kn:)

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Baš sam i ja razmišljao o tome. Ima li netko iskustva s mailbox-om? Kakav je postupak u vezi jamstva ako se nešto dogodi s GPU?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Baš sam i ja razmišljao o tome. Ima li netko iskustva s mailbox-om? Kakav je postupak u vezi jamstva ako se nešto dogodi s GPU?

 Postupak garancije je normalan jer caseking ima dostavu za Hrvatsku (no malo je skuplja pa to mozes izbjec sa mailboxde, znaci rx 5700xt nitro + dostava na adresu u Hrv je cca 3810kn, ako narucujes preko mailboxde onda bi te to ispalo cca 150kn manje)

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Morat ću proučit taj mailbox.de, par poznanika mi je to preporučilo, a ja veze s tim nemam. Adm-u hvala, al' 4100kn je puno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Morat ću proučit taj mailbox.de, par poznanika mi je to preporučilo, a ja veze s tim nemam. Adm-u hvala, al' 4100kn je puno.

 Patrick_cro

 

On je narucio sa mindfactorija preko mailboxde pa njega pitaj kak to ide (isti postupak ide na sve trgovine) 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
playjob kaže...
Baš sam i ja razmišljao o tome. Ima li netko iskustva s mailbox-om? Kakav je postupak u vezi jamstva ako se nešto dogodi s GPU?

 Postupak garancije je normalan jer caseking ima dostavu za Hrvatsku (no malo je skuplja pa to mozes izbjec sa mailboxde, znaci rx 5700xt nitro + dostava na adresu u Hrv je cca 3810kn, ako narucujes preko mailboxde onda bi te to ispalo cca 150kn manje)

Za 120kn vise uzmes iz mindfactory-a 2070 super u izvrsnoj 3 vent izvedbi....  Nitro je preskupa...

9 godina
offline
AMD Navi

Ima netko da to potvrdi? Da ne bacam novce suludo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
playjob kaže...

Ima netko da to potvrdi? Da ne bacam novce suludo.

 Imas da, ali je cca 270kn vise a ne 120 (sa dostavom govorim). Pa nije suludo bacanje novca na 5700xt, jer 5700xt je prakticki jaka kao i 2070 super (u nekim igrama vodi u nekima gubi), jos nadodas da ce ona sa vremenom bit sve jaca i jaca tak da ce i presisat 2070 super...

10 godina
online
Re: AMD Navi
playjob kaže...

Ima netko da to potvrdi? Da ne bacam novce suludo.

Znas se ti sluzit internetom..? Pogledaj koje su cijene Nitro u mindfactoryu i Casekingu, razlika je 38 eura, tj. 280kn. Poanta je sto Nitro jos nije dosla u mindfactory tako da nije fer usporedba ducana s najnizim cijenama i bilokojeg drugog ducana. Doduse cca 500 eura za Nitro generalno je previse kad vidis cijene u tom mindfactoryu, npr Giga s 3 venta je tamo 435 eura, tj. 3220kn. Napraviti Mailboxde adresu stvarno nije neka mudrost, trebas se registrirat (ono gore desno REGISTER FOR FREE) - ispunis podatke ispod "Set up a mailbox in Germany for free" i kliknes "Set up a Mailbox".

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
playjob kaže...

Ima netko da to potvrdi? Da ne bacam novce suludo.

 Imas da, ali je cca 270kn vise a ne 120 (sa dostavom govorim). Pa nije suludo bacanje novca na 5700xt, jer 5700xt je prakticki jaka kao i 2070 super (u nekim igrama vodi u nekima gubi), jos nadodas da ce ona sa vremenom bit sve jaca i jaca tak da ce i presisat 2070 super...

Krivo nesto racunas, oko 120 je...

10 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Krivo nesto racunas, oko 120 je...

 Kako ? Sama 2070 Super je 3820kn + cca 100kn dostava = 3920kn dok je RX 5700XT sama 3550kn + cca 100kn dostava = 3650kn

           

15 godina
offline
AMD Navi

Ja bi ovu gigabyticu 30€ jeftinija od nitra. Odlična isto.

 

 

https://www.caseking.de/en/gigabyte-radeon-rx-5700-xt-gaming-oc-8g-8192-mb-gddr6-gcgb-300.html

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...

Krivo nesto racunas, oko 120 je...

 Kako ? Sama 2070 Super je 3820kn + cca 100kn dostava = 3920kn dok je RX 5700XT sama 3550kn + cca 100kn dostava = 3650kn

           

Je, pardon, meni je pokazivalo cijenu sa hr pdv-om na casekingu jer sam bio ulogiran...

13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ja bi ovu gigabyticu 30€ jeftinija od nitra. Odlična isto.

 

 

https://www.caseking.de/en/gigabyte-radeon-rx-5700-xt-gaming-oc-8g-8192-mb-gddr6-gcgb-300.html

 gledam nije losa samo bih vise volio da ima dva hdmi,kolega koji radi u iformatickoj trgovini je meni preporucio,ali bas nitro ali safirka isto mislim da je dva venta ali na testovima pokazuje dobre rezultate,

ne zgarijava se i netrosi puno e sad ne znam,glede ne znam 2060,2070 pa i 2080 navodno su po k4 losije sad ne znam.ačli su cijene katastrofa,gledao sam na amozoni ali cijene su kao i kod nas bar sto se tice grafi,preko 400eura su rx5700ht i plus jos neki pauseli koliko sam vidjeo 

dode mi na isto uzmem na 24 rate kod nas i gotovo..

 

11 godina
online
Re: AMD Navi
playjob kaže...
Ipak Nitro iznosi 4100kn u ADM-u.

 Ko što sam ti reko, ne isplati se plaćati razliku 500kn između kartica pulse i nitro

9 godina
offline
Re: AMD Navi
qwertYxoZ kaže...
playjob kaže...
Ipak Nitro iznosi 4100kn u ADM-u.

 Ko što sam ti reko, ne isplati se plaćati razliku 500kn između kartica pulse i nitro

 Opet ti haha. Uzet ću negdje drugdje Nitro i to je to. Nema rasprave oko mene.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ne mogu sad pretraziti ponovo sve. Pulse je znaci OK kartica?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

Čuo sam se s Casekingom, kažu da je jamstvo na Nitro+ dvije godine, jel se isplati kupit kod nas za 350-400kn više i godinu dana duljim jamstvom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi

Da, ako budeš mijenjao za 2 god karticu imat će bolju prodajnu cijenu sa još 1god garom (bar 300kn   ) i lakše ti je za slat u servis ako joj bude što

10 godina
online
Re: AMD Navi

Da, kupi, odmah 

9 godina
offline
Re: AMD Navi
qwertYxoZ kaže...

Da, ako budeš mijenjao za 2 god karticu imat će bolju prodajnu cijenu sa još 1god garom (bar 300kn   ) i lakše ti je za slat u servis ako joj bude što

 Pa da, a i domaća je trgovina u pitanju pa će bit lakše ostvarit komunikaciju. Hvala ti.

The_Fichek kaže...

Da, kupi, odmah 

 Ti si se nešto baš namjerio na mene. 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Trecu godinu sam gotovo siguran ds mozes ostvariti direktno preko proizvodaca. Primjerice Uzi shop daje samo dvije god na komponente (koliko je propisani minimum), a ako kartica ima tri god garanciju javis se direktno proizvodacu. Posalji mail sapphireu pa provjeri.
16 godina
offline
Re: AMD Navi

playjob ja ne znam gdje se ti žuriš pričekaj još tjedan, dva da sve naše it trgovine nabave nitro, sigurno ćeš ju moći nabaviti jeftinije nego na ADM.

ja sam svoju RX590 kupio u centrio.hr, onda je čak bila za 200kn jeftinija nego da sam ju kupovao u DE. 

 

 

BF3:fluffy_inside
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ne mogu sad pretraziti ponovo sve. Pulse je znaci OK kartica?

 
Je, dobra je!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice