Što bi željeli čitati u novom Bugu izdvojena tema

poruka: 2.116
|
čitano: 518.726
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Workstations...dajte nesto za ekipu koja i zivi od toga!

Od eventaulnog sučeljavanja do slaganja vlastite zvjeri koja bi zadovoljila inžinjere, grafičare, arhitekte...

Ispravite me ako griješim, ali mislim da se Bug nikada nije upustio u nešto slično (osim što tu i tamo neka firma stavi plačeni oglas)?!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Posto su se u ovom bavili jeftinim konfiguraijama mogli bi sastaviti jednu pristojnu gameing konfiguraciju....

Te da objasne ili uopce pametno kupovati ista u ovo vrijeme zbog iznenadnog poleta sa umnazanjem jezgri i ostalog?

Te kako ce programeri to ve pratiti tj. hoce li biti iznenadnih skokova u potrebama konfiguracije?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u
Ovi tvoji s juga su malo zaostali. Nije stapin dovoljno jak. Ulov je premalen. Sad je u diru C4. Nekada ti doista treba FishFinder da pokupis svu tu ribu s okolnih grana drveca.
Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2008 2:48 (bestia).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u
Nevar kaže...

Posto su se u ovom bavili jeftinim konfiguraijama mogli bi sastaviti jednu pristojnu gameing konfiguraciju....

Te da objasne ili uopce pametno kupovati ista u ovo vrijeme zbog iznenadnog poleta sa umnazanjem jezgri i ostalog?

 
Ja  bi  rađe  opet  neku  BestBuy  game konfiguraciju (nije bilo od 10 mjeseca :), dost se tog promjenilo na tržištu).  IMO  lako  je  složit  gaming  konfu  sa  neograničenim  budžetom,  al  treba  bit  mađioničar  i sa  manje  para  napravit  nešt  dobro. 
16 godina
protjeran
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u
Hard Test RAM-a DDR 2, DDR 3!
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Usporedba u performansama GeForce 8800 Ultre i Ati 3870 x2

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

volio bih da bude malo više o programima...npr. photoshop cs2...bug je pun tekstova o hardveru malo kada vidim neki dobar program....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

O programima možeš čitati u njihovim specijaliziraim knjigama, a hardveru jedino možeš u specijaliziranim časopisima. Ja bi volio čitati vijše više nekih velikih testova grafilčkih, monitora, procesora i sl., a što maje printera, skenera.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

sve su te teme super i u svakom broju se može naći neka od njih ali BUG-u nedostaje CASE MODDING kojeg uopće nema a 100% bi trebala  biti jedna od tema. Moglo bi se napraviti i neko natjecanje, mislim da nebi bilo loše kad bi BUG-ovci razmislili o tome. Bilo je par slika čitatelja u BUG-u koji su pokazali što znaju ali to je bilo tako davno da su mi te brojeve moljci već smazali.

16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Usporedba OS-eva. Na Mac dual boot stavit OSX, Vistu i XP i testirat u istim programima (Adobe CS3 itd...) i napokon pokazat koji je najbrži i najstabilniji i napokon začepit usta svima koji se svađaju i deru: "ONO ŠTO JA IMAM JE NAJBOLJE!!!!!" .

 

P.S. Možete i ubacit i koji Linux

P.S.2 Ne mora to bit neki Mac nego može biti i Hackintosh

P.S.3 Znam d je malo teže nać programe koji su dostupni na većini OS-eva a da mogu koristit kao benchmark ali mislim da bi to bila interesantna tema

 

 


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u
natan13 kaže...

Usporedba u performansama GeForce 8800 Ultre i Ati 3870 x2

 Ultru je teško nabaviti (odnosno, nama nije uspjelo), ima je još samo na cjenicima, ali je nitko ne prodaje. Vjerujem da nema ni kupaca više...
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Ultra je pre skupa, bolje je što je nema kupiti neko bi se dobro usrećio da je uzme, možeš za jednu ultru uzeti dvije 8800gts upariš ih u sli i dereš ultru i ati 3870x2, čak možeš tri 8800gt, samo ne znam šta možeš sa trećom:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Moer gaemz!!11!

 

Dobro, šalu na stranu. Neko mi se vrijeme mota po glavi misao kako bi bila zgodna ideja da Bug ima svojevrsnu 'retro' rubriku u kojoj bi se pisalo o, je li, starim i/ili zastarjelim tehnologijama.

 

Mogao sam ovo još malo općenitije sročiti. Neodlučan

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Htio bih napokon vidjeti recenziju LOTR Online-a.


LOTRO - Dwarf Champion Lv 50
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

IMHO ideja sucks kao i SLI/CF na low/mid end karticama.

Zašto kupiti dvije low end kartice u SLI/CF, kad je jedna mid end uvijek brža od njih?

SLI/CF imaju smisla samo u high end konfiguraciji.

 


GB P35-DS3R || Intel E8200@3.2GHz || OCZ Gold XTC 2GB || nv 9600GT || chiftec 450W
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Možda se ne sjećam, ili stvarno nije bilo pisano o mrežama.. Znam da postoji postoji časopis pod "okriljem" Buga koji se izdaje baš u tu svrhu..

Bila  bi  zanimljiva  tema..  Da  se  piše  nešto  o  Windows  Grupama  i  o  domenskim  sustavima..

Koje  su  razlike..  Itd..

 


Area-51 ALX CFX:

Quad Core QX9650 clockani na 4GHz, 2 x 1 GB DDR3 (Patriot Extreme 1333MHz), 2 x Ati Radeon HD3870X2 (Crossfire način rada), 2TB HDD - bih želio imati : D
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Konačno da izbacim ovo iz sebe: Evo ljudi ja mislim da se Bug pretvara sve više u jedan od onih časopisa ''prodaj šta više primjeraka uz što manje muke i kvalitete'' jer kako vi meni možete objasniti činjenicu da ste pokrenuli potpuno novi časopis koji se zove Mreža sa opravdanjem da je Bug premali da pokrije to područje te da to područje ionako nije zamišljeno kao tematika Bug-a,medjutim,kada dodju novi šminkerski mobiteli na tržište, koje kupuju i babe sa platza, e onda to područje spada u domenu Buga i u redu je da i o tome pišemo. Ma dajte molim vas!! Ja znam da je motiv prvenstveno novac ali neka mi netko objasni kakve veze imaju mobiteli i PC, evo studiram računarstvo već 5 godina i nikako nemogu dokučiti, ali Boga mi, računalne mreže i PC itekako imaju veze.

Hvala i doviđenja!!!

 

16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Bez uvrede svima iz bug-a, ali časopis vam je svakim novim izdanjem sve lošiji. Ništa se nije mijenjalo već 100 godina, ali to nebi bio bed da su teme dobro obrađivane kao prije. Dajte više pišite o hardwaru, izbacite one gluposti o novostima, to nitko nečita, ili obradite manje zanimljivih novosti (pod time mislim da napišete više teksta i slično). Recimo u bug-u broj 183, pod novostima se nalazi tema "Budućnost u e-papiru", kog to zanima, pisati će te o tome kad to dođe kod nas u primjenu. Onda rubrika prezentacije, dajte malo podataka o srži o čemu se raspravljalo, a ne " u sobi je bilo 21 stupanj i vlage 53%". Tema ekstremne komponente za pc, preloše napravljena, pa samo o gamepadu s ventilatorima možeš napisat stranicu zanimljivog sadržaja, pa onda o miševima s 4000 dpi-a, tko to koristi, ja imam 2000 pa radim na 800 i slično. Što se tiče ostalih članaka, prolaze, ali su lošiji za čitati nego recimo prije 2 godine. Rubrika pitanja i odgovori je dobra, može se nešto pojasniti, ali i pitanja znaju biti nepotpuna i slično. Recenzije igara su dobre, ali njih ne čitam pa ni nemogu komentirati u dubinu.

DVD medij je konstantno isti, po meni loš. Ja bih tamo ubacio i koji prohod za igru, više videa (puno više), demoi igara su preveliki i bezveze ih je stavljati jer obično traju 5-10 min (prosječni demo današnjih igara je 1,5 gb što je previše za vaš medij). Nemogu puno pričati o DVD mediju jer ni ja u potpunosti nisam siguran što bih stavio na njega.

Želim samo reci da vam posao prelazi u rutinu, a kad se to dogodi onda je način izvršavanja posla lošije kvalitete. Vi ste daleko najbolji časopis, ali meni svakog mjeseca dođe da odem kupiti pcshit ili vidi "mica macu".

Dajte napravite ankete o sadržaju koji bi ljudi htjeli čitati i što bih željeli vidjeti na cd-u, bilo bi šteta da počnete propadati, a imate potencijala.

 

 

P.S. Jer postoji način da se forum ubrza, jer je užasno spor, a nekad i zabrejka?


http://www.lan-wars.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u
petrol kaže...

Konačno da izbacim ovo iz sebe: Evo ljudi ja mislim da se Bug pretvara sve više u jedan od onih časopisa ''prodaj šta više primjeraka uz što manje muke i kvalitete'' jer kako vi meni možete objasniti činjenicu da ste pokrenuli potpuno novi časopis koji se zove Mreža sa opravdanjem da je Bug premali da pokrije to područje te da to područje ionako nije zamišljeno kao tematika Bug-a,medjutim,kada dodju novi šminkerski mobiteli na tržište, koje kupuju i babe sa platza, e onda to područje spada u domenu Buga i u redu je da i o tome pišemo. Ma dajte molim vas!! Ja znam da je motiv prvenstveno novac ali neka mi netko objasni kakve veze imaju mobiteli i PC, evo studiram računarstvo već 5 godina i nikako nemogu dokučiti, ali Boga mi, računalne mreže i PC itekako imaju veze.

Hvala i doviđenja!!!

 

 Potpuno se slažem s tobom, i ja mislim da bug propada.
Obratite pažnju na moj prethodni post.

http://www.lan-wars.com/
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Nije baš tako sve crno, ne čitam o mobitelima ali da nema veze sa informatikom, i preko mobitela se prenose informacije:) Vijesti pročitam, ne čitam ih sve, bude zanimljivih, ja bi više smanjio reklame, ali od toga žive, pa im nije u interesu. Nije svaki broj dobar, to je moje mišljenje, mislim ne mogu biti objektivan. A što se tiče rutine sigurno su ušli u rutinu, što je pozitivno, mislim da kad obavljaš duže neki posao krivulja iskustva  raste,  a  to  ne  znači  da  postaješ  lošiji,  jedino  može  njima  dosaditi  raditi  uvijek  isto,  pa  to  može  dovesti  do  određene  nezainteresiranosti,  to  se  može  primjetiti  na  BUG  tv  kad  testiraju  mobitele,  valjda  im  je  neko  rekao  da  su  smješni  pa  oni  rade  na  tako  smješan  načinSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Što se tiče mobitela iz prethodne poruke, informacije prenosi i televizija i radio pa da li to znači da treba pisati i o njima,amo onda napraviti jedan multimedijalni časopis kolega,hmIznenađen?

Druga stvar, komentar na predzadnju poruku, potpuno se slažem da se cijeli brojevi svode na 1 ili 2 dobre recenzije bilo software-a ili hardware-a a ostatak su neke kopije sa interneta, reklame, kratke i glupe novosti te pisanje o svemu i svačemu a ponajmanje o PC. Mislim da i znam razlog toga a to je odlazak njihovog ponajboljeg testera u suprotni tabor.

Te kao treca stvar, postali su užasno površni a to je možda i posljedica rutine ali ja bi rekao prije neznanja jer ne možeš napisat da je intervjuiranje emailom normalna i odlična stvar kada je osnovni problem pri tom autentifikacija sugovornika, dakle može netko treći  glumiti da je ta druga osoba što se na kraju i desilo(Ivo Sanader i ostali)

Hvala na pažnji

16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Moglo bi nešto o audio softveru.Već dugo niste.Inače,Bug je najbolji...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u
Bugy kaže...

Moglo bi nešto o audio softveru.Već dugo niste.Inače,Bug je najbolji...

Biti najbolji u nikakvoj konkurenciji i nije neka referenca.
Inače Bug čitam od prvog broja (zapravo drugog) i tada je bio pravo otkriće.

Rađen je s puno entuzijazma i to se osjećalo na svakom ćošku Bug-a.
Naravno ono su bila potpuno druga vremena. Vremena informatičkog djevičanstava,
kad su informatiku pratili samo entuzijasti. Danas je to sve komercijala, i nemam
više onog grča u trbuhu kad listam novi Bug...


GB P35-DS3R || Intel E8200@3.2GHz || OCZ Gold XTC 2GB || nv 9600GT || chiftec 450W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Bilo je televizora, samo mobiteli brže napreduju nego TV svako malo neki novi izlaze, slažem se da manje treba biti mobitela ako bi to dalo više prostora za više računalnih komponenti ili softvera, ali ako se nebi ništa mjenjalo meni ne smetaju toliko, okrenem stranicu.Namigiva

16 godina
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u
NixHR kaže...
i nemam više onog grča u trbuhu kad listam novi Bug...

Vise nas ne citas na WC-u? Namigiva


you don't have to be crazy to work here, but it helps
16 godina
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Ja bi htio procitati da sam dobio na lotu!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Gigabyte GA-M56S-S3, Kingmax 2x1Gb DDR2 800, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr.
16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

najlosije igre svih vremena

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u
fps_gamer kaže...

najlosije igre svih vremena

 LOL! Dobra ideja, jedan broj sa promašajima u svijetu hardware-a i software-a ne bi bio loš onak malo za osvježenje Namigiva

Inače, ne bih baš toliko kritizirao Bug kao prethodna 2,3 posta jer mislim kako još uvijek ima dobrih tekstova i općenito kvalitetan sadržaj, ali istina je da se vremena mjenjaju i da bi možda trebalo razmisliti o nekakvom 'makeover-u' Buga kako vizualno, tako i tematski u smislu da se malo dotaknu neke provokativne teme iz IT svijeta (primjerice tjeranje potrošača na kupnju novih strojeva zbog uvođenja suvišnih prezahtjevnih standarda, teorije zavjere u IT industriji, preuzimanja kompanija i njihov utjecaj na cjelokupno tržište, budućnost gaminga na PCu i konzolama, komparativno kretanje cijena pojedinih proizvoda i usluga, te eventualna projekcija za budućnost i sl.)

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
RE: Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Iskreno želio bih u slijedećem Bugu Naći veliku temu broja 'Bluetooth'

16 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bug-u

Volio bih kada bi vise pisali o audio i video softweru kao i sigurnosnom softweru

Jedna  od  najdrazih  vasih  tema  mi  je  bila  Sam  svoj  producent-Majstor  za  video  iz  Buga  br  175

 

Inace  sve  pohvale,najbolji  ste...

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice