Izbor električnog romobila izdvojena tema

poruka: 68
|
čitano: 69.444
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Izbor elektičnog romobila

Pozdrav svima,

 

Naime, kupio bih si električni romobil pa me zanima mišljenje forumaša koji je dobar i kvalitetan, išao bih negdje do cijene cca 4000 kn, i zanima me kolika je maksimalna dopuštena brzina bez vozačke ako netko zna?

 

Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Izbor elektičnog romobila

Evo, iako mi nitko nije odgovorio nema veze, našao sam ovaj Xiaomi, čini mi se kao vrlo dobar izbor za 3400 kn. Što vi mislite?

 

https://www.links.hr/hr/elektricni-romobil-xiaomi-mijia-autonomija-do-30km-kotaci-8-5-crni-dodatne-2-gume-i-2-zracnice-770400089

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izbor elektičnog romobila

na poslu oko 20-30 kolega ima xiaomije i jednu stvar svi isticu, nevjerojatno cesto moraju krpati probusene gume.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Izbor elektičnog romobila

Aha, hvala na odgovoru.

 

Ako hi netko mogao preporučiti neku alternativu bio bih zahvalan.

 

Lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 20:45 (tr1pleks334).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Izbor elektičnog romobila

Ispricavam se na double postu ali hitno mi je. Sto mislite o ovome? Malo je drugaciji nego Xiaomi tj. drukcije strukture kako bih rekao a i mislim da nije kvalitetan kak Xiaomi a po cijeni su tu negdje. 

 

https://www.alatimilic.hr/shop/Elektro-skuter-romobil-na-baterije-AMGDRFY-032

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Izbor elektičnog romobila
nixass kaže...

na poslu oko 20-30 kolega ima xiaomije i jednu stvar svi isticu, nevjerojatno cesto moraju krpati probusene gume.

 Radiš u cirkusu ili u dječjemu vrtiću?

frajerica
15 godina
odjavljen
offline
Re: Izbor elektičnog romobila

Samo pazi, prema trenutnom zakonu, sve što ima motor, a nije pedalec (motor radi samo dok okrećeš pedale) je motorno vozilo i treba ga registrirati. Zakon se trenutno ne provodi, iako vidim ekipu koja uredno voza one "choopere" registrirane i neregistrirane, pa je ili nekoga od njih uhvatilo ili su samo oprezni.

 

Xiaomi je romobil s litijevim baterijama, što je kvalitetnije rješenje, ali kao romobil ima mane kotače, što je neudobnije i nesigurnije. Kad se zakon krene provodit, njegovi vlasnici će biti u problemu jer se on ne može registrirati.

Ovaj skuter, s druge strane, koristi olovne akumulatore, što je teže i lošije rješenje, ali, prema slikama, rekao bih da bi se i mogao registrirati, jedino mu retrovizori nedostaju, ali zato je i uočljiviji kao takav i veća je šansa da te policija ide kontrolirati.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Izbor elektičnog romobila
Mary Sue kaže...
nixass kaže...

na poslu oko 20-30 kolega ima xiaomije i jednu stvar svi isticu, nevjerojatno cesto moraju krpati probusene gume.

 Radiš u cirkusu ili u dječjemu vrtiću?

 radim u firmi di je cool biti hispter, a 20-30 je manje od 1% zaposlenih

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor elektičnog romobila

@MrBlc

 

Evo ja zvao upravo policiju i rekli mi za električne romobile nije donešen zakon o kilovatima, to me zanimalo. Mislim da ću pogledati sada i jače modele, spomenuo sam brzinu od 25-30 km/h i rekao je da je to u redu. Koliko košta registracija otprilike?

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 16:01 (tr1pleks334).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Izbor elektičnog romobila
Nije donešen zakon za romobile, ali zakon o sigurnosti prometa na cestama jasno definira motorno vozilo, bez obzira koji je oblik vozila.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor elektičnog romobila

Ali ako je na bateriju onda je u redu i više od 250W? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Izbor elektičnog romobila
Pogonsko sredstvo nije bitno. Može biti pomagalo pri kretanju "mobility scooter" koje je regulirano posebnim zakonom i ograničeno na brzinu hoda, može biti pedalec, pri čemu je 250 W samo jedan od uvjeta, može biti motorno vozilo koje se mora registrirati, a time i udovoljavati homologacijske uvjete, ili se može prodavati kao vozilo koje nije namijenjeno korištenju na javnim površinama.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor elektičnog romobila
Zanima me zna li netko vezano za nagib ceste koji otprilike moze podnijeti xiaomi m365, konkretno moze li podnijeti uspon od Draskoviceve prema Zvijezdi ili je bolje da idem na pro verziju prilikom kupnje?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izbor elektičnog romobila

Moja preporuka ti je ako uzimas romobil Segway G30 MAx, ima jacu bateriju nego M365, i jaci motor, znam iz prve ruke da dobro svladava nagibe

8 godina
offline
Izbor električnog romobila

Ja vozim ES4,dosta sam zadovoljan njime ...

 

Ide do posla (cca 22km) ... u sports modu,ostali su mi prespori :-)

 

Ide 30 km/h,samnom od 100 kg ...

 

Malo šrafići zekaju,u biti otpušptaju se tokom vožnje,pa koliko sam razgovarao na drugim mjestima,loctite je rješenje ...

 

- ne ispadnu do kraja,ali se olabave ...

 

Inače prezadovoljan ...

 

3500 kn

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Izbor električnog romobila

S obzirom da je uspoređeno nekoliko modela E-romobila, eto da to kao informaciju zaljepimo u ovu temu.

 

https://www.bug.hr/elektricna-vozila/vodic-za-kupnju-elektricnog-romobila-i-recenzije-najpopularnijih-modela-15873

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 14:09 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Izbor električnog romobila
Pozdrav, možete li mi reći gdje ste kupili ES4, ja ga već neko vrijeme želim kupiti (po specifikacija mi najviše odgovara mojim potrebama, a i nekako sam skloniji više njemu nego m365pro), ali ga nigdje ne mogu naći :(
7 godina
offline
Re: Izbor električnog romobila
Pozdrav, možete li mi reći gdje ste kupili ES4, ja ga već neko vrijeme želim kupiti (po specifikacija mi najviše odgovara mojim potrebama, a i nekako sam skloniji više njemu nego m365pro), ali ga nigdje ne mogu naći :(

16 godina
offline
Re: Izbor električnog romobila
lenyos kaže...
Pozdrav, možete li mi reći gdje ste kupili ES4, ja ga već neko vrijeme želim kupiti (po specifikacija mi najviše odgovara mojim potrebama, a i nekako sam skloniji više njemu nego m365pro), ali ga nigdje ne mogu naći :(

 Kolko ja vidim, taj model u Hrvatskoj trenutno nije dostupan ili rasprodano.

 

https://www.smartus.hr/segway-ninebot-es4-elektricni-romobil-1200.html

 

https://citycoco.hr/kategorija-proizvoda/rezervni-dijelovi/dijelovi-za-elektricne-romobile/dijelovi-za-segway-es2-es4/

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
neaktivan
offline
Izbor električnog romobila

Ima li tko iskustva s kupovinom rabljenih el. bicikla? Pretpostavljam da je za takve potrebno kupiti novu bateriju, ali osim toga čini se da se može financijski dobro proći.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Izbor električnog romobila

Moja preporuka je pričekati barem do prvog prijedloga: https://www.bug.hr/propisi/mup-krece-u-zakonsko-reguliranje-elektricnih-romobila-16587

 

S jedne strane, glupo je danas nešto kupiti što bi moglo biti ilegalno ili nepraktično u legalnom korištenju za koji mjesec, a s druge, mogle bi pasti cijene polovnih, pogotovo kod modela koji su uzeti maloljetnicima ako se uvede relativno visoka dobna granica.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor električnog romobila
Pozdrav, planiram kupiti elektricni romobil i trenutno se dvoumim izmedju nekoliko modela: Zero 10x, Mantis Pro, Pulse 10 Dual Pro.

To su sve modeli koji imaju dual 1kW motore i max brzinu od cca 60km/h. Nije mi toliko do max brzine koliko do samog ubrzanja, buduci da sam cca 100kg. Zanimaju me vasa iskustva s obzirom na build quality, reliability i nekakav generalni utisak. Trenutno mi se nekako najvise svidja 10x.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Izbor električnog romobila
Upit postovani ima li ko iskustva koji romobil kupiti city cruiser 10 ili
Xiaomi m 365 pro 2 hvala
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor električnog romobila
m365pro2 je facelift m365pro di su izmjenili neke stvari sto su bile problem na prosloj reviziji. ono sto je ostalo isto su gume. Na kraju sam straznju zamijenia punom.
Sto se opterecenja tice, ide to i na 140tak kila (ja i dica) kad ih vozim na trening. jos se nije prepolovia :-)
primarni problem je nelinearnost baterije. dok je izmedju 70 i 100% mogu se svladati sasvim solidni usponi (vukovarska, mazuranicevo, dubrovacka, poljicka), ali ispod toga se osjeti da je baterija ogranicavajuci faktor jer vise ne moze dat dovoljno struje. naravno, kad je netko lagan, tipa 40 do 60kg na njemu, onda to ide u svim uvjetima. 25kmh na njemu je sasvim dovoljno, pogotovo s obzirom na splitske ulice. po cesti jos nekako, ali plocnici su katastrofa. naravno, na cesti fali malo brzine...
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 7:40 (wifi).
3 godine
protjeran
offline
Re: Izbor električnog romobila

Ekipa koji je el. romobil best buy za cca 2500kn trenutno? Hvala!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor električnog romobila

zbog dijelova m365... ali radje prisparaj jos love pa ic na nesto malo konkretnije... bar m365pro... 

3 godine
protjeran
offline
Re: Izbor električnog romobila
wifi kaže...

zbog dijelova m365... ali radje prisparaj jos love pa ic na nesto malo konkretnije... bar m365pro... 

 On je nešto bolji od onog Essentials modela?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor električnog romobila
essentials je 20kmh, normal 25kmh, pro snazniji motor, veca bateriJa i 25kmh
ne znam za koliko kila je romobil, ali racunaj da ispod 50% zaboravi na bateriju, a i snaga je na strani pro. imam ga i vuce dok god je bat iznad 50%. po splitu, na usponima. u nekom ravnom gradu sve pali... naravno i s 50/60 kila...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Izbor električnog romobila

koliko sam shvatio, essentials je igračka. stvarno se isplati malo pričekati, ušparati kojih petstotinjak i kupiti m365 ili nešto u tom stilu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor električnog romobila
Pozdrav, zanima me ukoliko kupim xiaomi romobil, dobijem jamstvo, kome nosim jamstveni list u slucaju kvara? Da li servisu? Koji je ovlašteni servis?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice