Temperature vaših PC grijalica

poruka: 3.535
|
čitano: 547.130
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

......  trebalo bi da su OK , novi comp  ....

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Razbijajte glave kako. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Neće u minus mamicu mu njegovu. Džabe antifriz mješao točno na mjeru da trpi -15.


Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Dobri stari Corsair h100i je počeo neugodno cvrčati točnije pumpa cvrči, pa sam ga zamjenio sa Arctic Liquid Freezer 240. 
Razlika u temperaturama više nego iznenađujuća.

Corsair Corsair
Arctic Arctic
MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 22:31 (nicky.sl).
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
protjeran
online
Re: Temperature vaših PC grijalica
nicky.sl kaže...

Dobri stari Corsair h100i je počeo neugodno cvrčati točnije pumpa cvrči, pa sam ga zamjenio sa Arctic Liquid Freezer 240. 
Razlika u temperaturama više nego iznenađujuća.

Stvarno? Jer ista stvar je bila kolegi Volegradele ako se na varam, pa je ja mislim dobio noviju seriju na reklamaciji, a i meni se, cini se, pocela dogadati ista stvar...

 

Neki dan cak nisam mogao upalit komp ni doci do biosa jer su se temperature proca naglo dizale pa se komp automatski gasio jer pumpa uopce nije radila...Prije toga sam morao doslovno svako malo lupkati po kompu jer sam pumpu cuo i preko slusalica dok sam gejmao, tj. da krcka i cvrci...Ugl. pumpa mi je pocela gadno zahebavati i iako sam mislio da ce izdrzati morat cu cijelo vodeno reklamirati jer mislim da i losije hladije nego prije...Kako je tebi bilo? Jesi corsaira nosio na reklamaciju pa dobio novi hladnjak, povrat ili nesto trece?

 

Ugl. malo sam se iznenadio kako sam neku vecer u Pubg vidio i temepraturu od 60 stupnjeva na procu sto je tesko bilo dostupno za h100i cak i tijekom ljeta...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 0:50 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Čvrči pumpa ali nikad nije stala. Dosta glasno je to i iritantno pa sam kupio novo vodeno. Garu nemam za njega.

MISCREATED
15 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
Moj h100i jos ziv dan danas, dok sam prije toga reklamirao dva h100
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

LC Power LC-CC-100 na i5-3470s

Jedva da ga osjeti, 10ak minuta prime95 54°C na 1058 RPM (od maximalnih 2200 +/- 10%), ljeti će ga hladiti bez problema, a ostaje viška za jači procesor u budućnosti :)

https://i.imgur.com/Qr4hqgx.jpg

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 10:56 (Haker_x).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

.. CPU hladnjak - Be Quiet BK008 Pure Rock Slim(par postova iznad su njegove temp.) zamjen sa Arctic Freezer 33 eSports Edition. Još su naprijed za upuh dvije Noctue NF-P14s redux(prije je bio Artic F12 Silent) i jedna Noctua NF-P12(prije Artic F12 Silent) redux nazad za ispuh.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 22:55 (lion002).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Napokon bura, 24C u sobi...

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

24 C u sobi.....TRUE

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Temperature vaših PC grijalica

Evo jedna sa svim ventovima ugasenim, kuciste je naravno zatvoreno, pumpa na minimumu. Stock sa max. power limitom..

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Nakon 9 dana i 19h i graficka kartica ali je limitirana na 69°C

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 20:35 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ryzen 7 3700X - Scythe Fuma 2 - i bivši ARCTIC Freezer 34 eSports DUO (ipak je 3700x malo previše za njega - glasan + temperature) i RTX 2060.

Scythe Fuma 2 Scythe Fuma 2
Freezer 34 eSports DUO Freezer 34 eSports DUO
RTX 2060 RTX 2060
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
lion002 kaže...

Ryzen 7 3700X - Scythe Fuma 2 - i bivši ARCTIC Freezer 34 eSports DUO (ipak je 3700x malo previše za njega - glasan + temperature) i RTX 2060.

 

1.494V max voltage????

12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Evo kako je kod mene na 3600

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2020 21:29 (MGloc).
7 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
MGloc kaže...

Evo kako je kod mene na 3600 , zanemari temperaturu.

 Ma to treba maknut sa automatike... di ce to preko 1.4V na 7nm, a meni na intelu na 14nm 8 jezgri na 5.0 odradi posao na 1.36V... Ryzen ne bi trebao ici preko 1.3 nikako...

12 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Izgleda da da , ne znam kakva je to ludost od strane AMD hoce riknut ili ne nisam pametan ja svoga drzim 1.325v 4.0ghz sve jezgre obicno jedino sto mi tad u Task manageru uvijek zakucan clock na 3.99ghz i u msi aft. u igrama pise uvijek 4000mhz ne skalira.Obicno ako ne ukjucim taj profil u ryzen masteru radi na 3950mhz u igrama dok u menu/lobby dok cekam na match zna podic i na 4150mhz sada na koliko jezgri nisam siguran nisam puno ni pratio sta je i kako bolje ali mislim da je mizerna razlika izmedu 3.9ghz i 4.0ghz.

7 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
MGloc kaže...

Izgleda da da , ne znam kakva je to ludost od strane AMD hoce riknut ili ne nisam pametan ja svoga drzim 1.325v 4.0ghz sve jezgre obicno jedino sto mi tad u Task manageru uvijek zakucan clock na 3.99ghz i u msi aft. u igrama pise uvijek 4000mhz ne skalira.Obicno ako ne ukjucim taj profil u ryzen masteru radi na 3950mhz u igrama dok u menu/lobby dok cekam na match zna podic i na 4150mhz sada na koliko jezgri nisam siguran nisam puno ni pratio sta je i kako bolje ali mislim da je mizerna razlika izmedu 3.9ghz i 4.0ghz.

 

Jesi probao sa manje voltaze? Ja bi to manualno probao na 1.25V poslozit... 9900k bez problema radi stabilno sve jezgre na 4.8 sa 1.25V tako da manje nm i nizi takt ne vidim zasto bi trazilo vise voltaze...

15 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Ovo je test iz Aide za 3700X - mada u svakodnevnim korištenju/igrama nikad nije 100% , tako da nema mjesta panici. Sve je to OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Evo kod mene kada stavim 1.25V i clock na 4.0ghz.

VRM ide do 64C

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica
MGloc kaže...

Evo kod mene kada stavim 1.25V i clock na 4.0ghz.

VRM ide do 64C

 

 Zavrti neke benchmarke tipa cinebench pa vidi score pa spusti jos voltazu i vrti ponovo pa vidi ima li razlike... Ja bi se s tim igrao dok god ne bi dobio max score sa min voltazom da se ne grije bezveze ako ne mora...

4 godine
neaktivan
offline
Temperature vaših PC grijalica
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Eto jedan bezevze test bez ventilatora.Stim da sam ga malo morao downklokati.Igrao call of duty moze i na stock ali nemam kad mjenjati thermalnu pastu, mislim nemam volje bas da je mjenjam.Zajebancija mi je skidanje hladnjaka noctua nh-d14.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 20:41 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Pozdrav ekipo, evo mene opet, znači komp mi crkava kad igram LoL,

evo ovdje je slika na kojoj je Fan 1 na 13 rpma, i uglavnom temp 1 i core mi prikazuju pregrijavanje. 

Gdje je problem u obicnom ventilatoru, napajanju il necem drugom?

Mislim si od frenda kupit coolermaster vent pa cu probat s njim.

Što mi preporučate?

Hvala i lp.

 

EDIT: Ova druga slika je u msi afterburneru, ako stavim tu fan speed na 70,80 % povečaju mi se temperature

Temp1 i Core.. Je li pametno uopće što mijenjati na tome msi afterburneru il su mi samo veće šanse da mi komp crkne?

Jer kolko sam skuzio problem je u GPU jer mi je najbolje pregrijano ovak na dodir rukom, a ovaj ventilator koji bi trebao hladit procesor

il što već mi skoro pa ne radi uopće.

Nisam baš neki ekspert što se tiče PC-ova pa ako mi netko moze pomoci bio bih zahvalan.

 

EDIT 2: Evo i slike kad igram LoL (tu je jos ucitavalo) i krepao mi je komp za 5 minuta...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2020 9:47 (hardrock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Za pocetak ja bi promjenio termalnu pastu na cpu. Ako je uopce ima, sudeci po temperaturama...

14 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Nažalost nema je..

Znači neki cooler bi možda spasio stvar?

Ili što bi se desilo kad bi stavio da rade samo 2 jezgre na procu, od njih 4 koje trenutno rade?

 

EDIT: Evo update HWMonitor

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2020 20:41 (hardrock).
14 godina
offline
Re: Temperature vaših PC grijalica

Očistio sam procesor i sad se pc ne želi upaliti... Znači upali se on al se windowsi ne dignu. Ima li ko kakvu ideju kako da riješim ovo?

 

UPDATE: Riješeno, nije bio dobro pričvrščen

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 20:10 (hardrock).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Pozdrav ekipa,

 

Je li 83* previše za RTX 2060 (Gigabyte Windforce OC s 2 venta) ?

Ovo su temperature nakon 1.5h Warzone-a:

 
edit: sry, malo je sitno, ali vidi se.

 

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 17:59 (kratos091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Temperature vaših PC grijalica

Da previse je provjeri da li se ventilatori vrte.Koliko imas ventilatora u kucistu ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 18:08 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice