AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

poruka: 241
|
čitano: 46.733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

S obzirom na kolicinu neznanja koja se siri po forumu od strane Intel fanboyeva odlucio sam vam priloziti brdo slika sa postavkama i gameplayom BF3-ce u MP-u na Caspian Borderu koji je poznat kao CPU mucitelj, sve testirano na mome setupu.

U igri je setup sa FX 8320 na 4GHZ i HD 6950 1GB unlocked, na taktovima HD 6950, kartica podjednaka sa HD 7850.

 

Testove sam odvrtio na dvije rezolucije, 1280*1024P i 1920*1080P.

Na 1024P sam vrtio sa minimalnim postavkama, na 1080P sa minimalnim i maximalnim da vidite GPU usage kod obe opcije.

Zakljucak, Vishera je brza kao svaki i5 i i7 u BF3, bez problema prati do 150 frejmova moju HD 6950, GPU mi je na kraju bio usko grlo sto znaci da procesor jos ima mnogo soka i da je jos gladan.

Na slikama se vidi da CPU usage nije visok a GPU je konstantno na 99%, mitovi su sruseni.

Uzivajte {#}

 

1080P postavke ultra, AA OFF radi nemogucnosti GPU-a

 

GMP1

 

GMP2

 

GMP3

 

GMP4

 

 

 

1080P postavke low

 

GMP1

 

GMP2

 

GMP3

 

GMP4

 

GMP5

 

GMP6

 

 

1024P low postavke

 

GMP1

 

GMP2

 

GMP3

 

GMP4

 

GMP5

 

 

CPU usage, napon, takt 1

 

CPU usage, napon, takt 2

 

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 13:44 (zoharbizo).
 
56 6 hvala 40
12 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Inače, sa Afterom možeš pratiti i CPU usage (i još koješta) u overlayu isto kao i za grafu. Treba još HWinfo i malo vremena da sve namjestiš :

 

Link

BF3: _P3rky_xXx
Moj PC  
4 0 hvala 5
13 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Zahvaljujem, budem se zabavio sa tim ako skupim volje za neki veci review.

Ovo je cisto bilo da srusim predrasude.

iclock2much
 
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

 

Je, ide do 150fps kad gledaš u nebo. {#}

Odvrti na 1280x1024 i max postavkama, i onda prati jel GPU uvijek 100%. Teško ćeš nam dokazati ovako kroz screenshotove, ali eto probaj i tu kombinaciju.

 

Nema tu predrasuda, ako igra koristi 8 jezgri nema razloga da FX-8 ne bude dobar kao i neki i5. Ali eto recimo probaj Crysis Warhead, sve na max i 720p..pa javi rezultat. {#}

Sve dok igra koristi dosta jezgri dobro je.. al ako koristi recimo 2 do 4 znaš i sam kakve će tu biti performanse u odnosu na Intelovce..

btw. pohvale za trud. {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 14:42 (Penryn).
Moj PC  
4 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
Penryn kaže...

 

Je, ide do 150fps kad gledaš u nebo. {#}

Odvrti na 1280x1024 i max postavkama, i onda prati jel GPU uvijek 100%. Teško ćeš nam dokazati ovako kroz screenshotove, ali eto probaj i tu kombinaciju.

 

Nema tu predrasuda, ako igra koristi 8 jezgri nema razloga da FX-8 ne bude dobar kao i neki i5. Ali eto recimo probaj Crysis Warhead, sve na max i 720p..pa javi rezultat. {#}

Sve dok igra koristi dosta jezgri dobro je.. al ako koristi recimo 2 do 4 znaš i sam kakve će tu biti performanse u odnosu na Intelovce..

Budi koristan pa mi reci s cime da snimim video i uploadam na youtube, da ne izgubi puno na kvaliteti tako da se vidi kakav je tocno gameplay.

iclock2much
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
zoharbizo kaže...

Budi koristan pa mi reci s cime da snimim video i uploadam na youtube, da ne izgubi puno na kvaliteti tako da se vidi kakav je tocno gameplay.

A ne znam baš s čime je najbolje. Najbolje da pitaš ovu ekipu koja stalno snima frag movie od CODa i sličnih igara.(mate960)

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
zoharbizo kaže...

Budi koristan pa mi reci s cime da snimim video i uploadam na youtube, da ne izgubi puno na kvaliteti tako da se vidi kakav je tocno gameplay.

mirilis action je najbolji za snimanje gameplaya. ne uzima previse fps, a kvaliteta je odlicna

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 14:48 (ATiGamer).
15 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Čekaj a koje su to bile predrasude? da Amd 8320 na 4Ghz ne može iskoristit jednu HD6950 ili? 

I mapa Caspian nije toliko cpu zahtjevna kao recimo Gulf of Oman 64p. Lakše i preglednije bi bilo da si snimio video frapsom ili afterburnerom i pitam se kako bi bilo da je neka jača grafička u pitanju..

Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
bik kaže...

Čekaj a koje su to bile predrasude? da Amd 8320 na 4Ghz ne može iskoristit jednu HD6950 ili? 

I mapa Caspian nije toliko cpu zahtjevna kao recimo Gulf of Oman 64p. Lakše i preglednije bi bilo da si snimio video frapsom ili afterburnerom i pitam se kako bi bilo da je neka jača grafička u pitanju..

Znas ti koje, ti i dezurna ekipa.

Vec sam ja davno postao video HD 7970 1.2GHZ i 8350 na taktu kao ovaj moj sad, usage u BF3.

Muka je vise od citanja toliko glupih postova po forumu a nitko nista nije imao.

iclock2much
12 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
zoharbizo kaže...

Budi koristan pa mi reci s cime da snimim video i uploadam na youtube, da ne izgubi puno na kvaliteti tako da se vidi kakav je tocno gameplay.

Morat ces isprobati vise programa, nazalost, svaki se ponasa drugacije na razlicitim kompovima :(

 

MSI Afterurner (meni ne smanjuje FPS-ove!), Action!, Dxtory i Playclaw.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Uploadam video na YT, kvaliteta nije neka iako sam odabrao 480P.

Kad se snadem malo sa video recordingom ici ce bolja kvaliteta, postavke su low na 1080P, pa gledajte ima li stutera, savrseno igrivo bez ijednog pada FPS-a i usagea.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

iclock2much
 
0 1 hvala 4
15 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

šta se tiče uskog grla u bf3 meni je i5 2500 na 3.8 ghz slično opterečen sa gtx460 i sa hd7870,quad 9550 na 3.3ghz mi isto dobro vrti kao i sandy tako da ova igra nije baš ogled za mjerenje snage cpu-a u igrama

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
dery kaže...

šta se tiče uskog grla u bf3 meni je i5 2500 na 3.8 ghz slično opterečen sa gtx460 i sa hd7870,quad 9550 na 3.3ghz mi isto dobro vrti kao i sandy tako da ova igra nije baš ogled za mjerenje snage cpu-a u igrama

Imas li MP BF3?

iclock2much
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
bravo za trud, stavim i ja koju slikicu kad stignem tek toliko da ljudi imaju primjere:) a kaj se tice caspian bordera, mapa je pre zahtjevna i nalazi se u original bf3 a ne nekom 10 dlc-u koji vecina nema...zato se i koristi!LP
Rasturam na i7-920@3.8ghz + ArticCooling Freezer 13 + ASUS P6T Deluxe Ver.2 + MSI Radeon R6850 Cyclone OC Power Edition 1GB 1010/4880mhz
15 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
zoharbizo kaže...
dery kaže...

šta se tiče uskog grla u bf3 meni je i5 2500 na 3.8 ghz slično opterečen sa gtx460 i sa hd7870,quad 9550 na 3.3ghz mi isto dobro vrti kao i sandy tako da ova igra nije baš ogled za mjerenje snage cpu-a u igrama

Imas li MP BF3?

samo to i igram

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Izjava ti je za {#}

iclock2much
 
1 5 hvala 0
15 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

ovako se to testira u igrama koje su cpu ovisne klik proučavaj i {#}

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 3 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
dery kaže...

ovako se to testira u igrama koje su cpu ovisne klik proučavaj i {#}

Vrti ti, clock per clock da vidimo.

iclock2much
12 godina
neaktivan
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

ako hoćeš testirati i GPU i CPU probaj Planetside2 :)

 

Također iz tog linka gore pročitaj ovo pažljivo(a pogledaj i rezultate benchmarka u tom linku)

 

Rory Read, CEO of AMD, has in no way ever given me any true hope for Piledriver cores being competitive with Intel on the desktop. Back in February of this year, he explained that the company was not going to be primed to compete with Intel on the high end desktop.

 

Rory sees AMD as being a huge player in entry and low end systems while taking a big part of the low power market as well. It seemed as though continuing trying to compete with Intel on the high end was not the end game. He referred to competition with Intel as an "unhealthy duopoly."

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 16:25 (sharxtreme).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Ti nisi objektivan jer si amd fan,iako mislim da bi kad bi te ponudili da uzmeš i7 ili pilu lako postao intel fan.Višera je izvrsna za novce koje se prodaje ali šta se snage tiče zaključak je:       "Is Vishera a better part than Intel's Ivy Bridge or previous Sandy Bridge processors? No it is not, not even close. Intel still has a healthy lead in both Performance per Watt, and Instructions per Clock. AMD cannot best or match Intel on the desktop and keep in mind that AMD brings 4 more processing cores to the table than the Intel processors compared here today"

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 16:28 (dery).
Moj PC  
7 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
dery kaže...

Ti nisi objektivan jer si amd fan,iako mislim da bi kad bi te ponudili da uzmeš i7 ili pilu lako postao intel fan.Višera je izvrsna za novce koje se prodaje ali šta se snage tiče zaključak je:       "Is Vishera a better part than Intel's Ivy Bridge or previous Sandy Bridge processors? No it is not, not even close. Intel still has a healthy lead in both Performance per Watt, and Instructions per Clock. AMD cannot best or match Intel on the desktop and keep in mind that AMD brings 4 more processing cores to the table than the Intel processors compared here today"

Nisam ja fan, imao sam ja i 2500K pa mi je dosadio.

Idem sada, video sam snimio.

iclock2much
11 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Ako zanemarimo fanboye (u oba tabora), najtužnije od svega za mene kao krajnjeg korisnika što danas AMD pokušava biti u rangu ili prestići Intelov CPU od prije 2 i kusur godine... {#} Još tužnije sa strane što u gaming segmentu IB nije donio neke mega promjene ili ubrzanje naspran SBa.

 

Bit će valjda bolje, samo neznam kad... {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
11 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
zoharbizo kaže...

Nisam ja fan, imao sam ja i 2500K pa mi je dosadio.

 

 

Molim te, kako dodje do toga da ti CPU dosadi?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Lijepo, imam i zivot pored ovoga svega, vjerovao ili ne.

iclock2much
 
6 13 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
zoharbizo kaže...

Nisam ja fan, imao sam ja i 2500K pa mi je dosadio.

 

jesi li sad sretniji,vjerujem da si se zaletija samo zbog toga jer ima pod navodnike"8 jezgri", isti ti je javal samo si se bez veze zayebava

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Jesam, zadovoljan sam.

Mozda ovaj cak i ostane u racunalu, vidjeti cemo.{#}

iclock2much
 
2 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
zoharbizo kaže...

Lijepo, imam i zivot pored ovoga svega, vjerovao ili ne.

pa upravo zato bi ti CPU trebao biti sporedna stvar. Mogu shvatit da dosadi nekome ko 16 sati dnevno prcka po postavkama, clocka, bencha... ali nekome ko ima zivot van toga ne bi trebao dosaditi.

13 godina
offline
Re: AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance
BlueMax kaže...

pa upravo zato bi ti CPU trebao biti sporedna stvar. Mogu shvatit da dosadi nekome ko 16 sati dnevno prcka po postavkama, clocka, bencha... ali nekome ko ima zivot van toga ne bi trebao dosaditi.

Ovo mi je hobi, necemo sada o tome.

 

iclock2much
12 godina
offline
AMD Vishera FX 83XX 4GHZ BF3 perfomance

Ma svaka cast, i meni je. Samo mi nije jasan onaj prelazak sa i5 na Pentiuma (ili Celerona, ne mogu se vise sjetiti). Ja uvijek kad mogu idem na bolje ili na potpuno drugacije. Volio bi i ja imati neku low end konfu, mozda i rapsbery pi, ali ne kao jedinu.

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice