Zvučna izolacija

poruka: 16
|
čitano: 8.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zvučna izolacija za auto

Ugradio bih nekakvu dodatnu izolaciju jer je očajno loša (ako je uopće ima, mali gradski autić je u pitanju), čuju se svi kamenčići, lokve, kiša, kotrljanje guma... radio uopće ne slušam jer moram toliko pojačati da nadglasam šumove da jednostavno nema smisla. Mislim da bi moglo dobro poslužiti i kao toplinska izolacija jer se zrak unutra solidno zagrije i od slabašnog proljetnog sunca.

 

Našao sam nekakav k-flex materijal koji je navodno dobar i jeftin, reda veličine 50-100kn/m. Ima netko iskustva s tim, koliko je to djelotvorno u praksi? Bavi li se kod nas netko profesionalno ugradnjom a možebitno i prodajom, područje Zagreba ili V.Gorice? (Nisam ništa konkretno uspio izguglati, osim da Ronis drži skupi Dynamat. U "mom" ovlaštenom servisu nisu dosad sreli takvo što.)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 15:43 (DigiMagic).
13 godina
neaktivan
offline
Zvučna izolacija

Dobro pitanje i mene isto interesira.

Iako mislim da ces lakse doci kod toga kod nekoga ko se bavi auto-muzikom, oni koriste damping za izolaciju pa.

 

To je dobar pocetak za krenut :D.

16 godina
neaktivan
offline
Zvučna izolacija

Mali update... MD Elektronika ne ugrađuje izolacije. Ronis nije odgovorio na upit imaju li nešto povoljnije od Dynamata. KR Elektronika ima sve i radi sve, ali traže oko 6500 kn za materijal i rad. {#} U ponudi su zbilja stavili kvalitetne izolacije i po netu ih hvale da dobro rade, pa vjerojatno to jest prilično realna cifra, ali mi je puno preskupo. Tražim dalje...

 

7 godina
protjeran
offline
Zvučna izolacija

Evo i mene s ovim pitanjem. Mislim da cu sam raditi novu izolaciju haube, a usput bi mogao

izolirati i vrata. Haubu moram jer su misevi pojeli tvornicku izolaciju.

 

Ima li netko iskustva, koje samoljepljive trake su najbolje za izolaciju, i najlakse za rukovati?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Zvučna izolacija

bez dynamata ništa

8 godina
offline
Re: Zvučna izolacija
Dynamate je preskup, plus treba ti i pjena preko jer butyl sam neće dati željeni rezultat.

Znači uzmeš CTK standard koji je 3,6 mm, makar bi ja uzeo CTK od 2 mm i preko toga silent coat, ovisno di ide izolacija. Za vrata bi uzeo WaveFix od 35 mm, a CTK od 2mm bi polijepio prije u trakama.

Tu ti je sve, dostava na adresu :
https://www.orangeaudio.si/montazni-material/izolacijski-materiali/
7 godina
protjeran
offline
Zvučna izolacija

Planira sam uzeti Noico 2mm, ukupno 3.4m², trebalo bi biti dosta za sva 4 vrata.

https://www.amazon.de/gp/product/B00URUIKAK/

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
8 godina
offline
Re: Zvučna izolacija
Sve ti je to približno slično, samo je pitanje što želiš postići?
Jer to ti nije zvučna izolacija, odnosno ne budeš se riješio buke kotača i ceste.
Kad staviš butyl on dampira zvukove karoserije, umrtvi lim pa vrata imaju bolji zvuk, bas na radiju je jači i nemaš dojam šupljine.

Ako želiš riješiti buku kotača, onda preko toga mora ići pjena, 8-10mm, u vrata ono što sam ti napisao. S tim da moraš obložiti cijeli auto jer ako složiš samo vrata, buka će se pojačati u podvozju.
7 godina
protjeran
offline
Zvučna izolacija

Planiram rijesiti bolje ozvucenje i ugraditi nove tweetere i woofere na vratima (samo na prednjim nove woofere,

na straznjima necu mijenjati, samo cu ih iskljuciti), tako da zapravo zelim dobiti dubinu zvuka time.

 

Dakle rijesio bi vrata samo, nista drugo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
8 godina
offline
Re: Zvučna izolacija
Onda će ti taj butyl biti super za to, nabavi industrijski fen i zagrij prije aplikacije, bilo bi poželjno da imaš i drveni valjak da se dobro priljepi. Pogotovo u predjelu haube zbog visoke temperature.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 11:58 (NorthBlue).
7 godina
protjeran
offline
Zvučna izolacija

Nemam drveni valjak, ni metalni, nego ovakav slican gumeni, njega sam koristio prije par godina za postavljanje tapeta:

https://www.amazon.de/gp/product/B01NGTNE8X

 

Tako da cu njega koristiti, dodje mi na isto.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
8 godina
offline
Re: Zvučna izolacija
Ma da, nisam mislio da mora baš biti drveni 😆. Nego ljudi to malo rukom priljepe pa se odlijepi nakon nekog vremena.
7 godina
protjeran
offline
Zvučna izolacija
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Zvučna izolacija
NorthBlue kaže...
Dynamate je preskup, plus treba ti i pjena preko jer butyl sam neće dati željeni rezultat.

Znači uzmeš CTK standard koji je 3,6 mm, makar bi ja uzeo CTK od 2 mm i preko toga silent coat, ovisno di ide izolacija. Za vrata bi uzeo WaveFix od 35 mm, a CTK od 2mm bi polijepio prije u trakama.

Tu ti je sve, dostava na adresu :
https://www.orangeaudio.si/montazni-material/izolacijski-materiali/

 Preskup je za tebe. Tko hoće najbolje zna se kaj se meće. Tko nema para taj meće građevinski materijal kakav nađe.

8 godina
offline
Re: Zvučna izolacija
Kako da ne, da ti stavim dynamat, CTK ili Noico, ne bih skužio razliku. Al marketing čuda radi...
14 godina
offline
Re: Zvučna izolacija
NorthBlue kaže...
Kako da ne, da ti stavim dynamat, CTK ili Noico, ne bih skužio razliku. Al marketing čuda radi...

 Naravno da bi ... je me samo najbolje zanima

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice