Kupnja auta - dIzel ili benzin

poruka: 13
|
čitano: 6.453
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Kupnja auta - dIzel ili benzin

Bok!

Bila je ova tema prije 8 godina ali su svi komentatori neaktivni/isključeni a informacije više nisu skroz aktualne pa molim savjet.

 

Razmatram kupnju auta, od 'novi' pa do max 2 godine star. Sve što sam do sad pogledao, razlika u cijeni između benzinca i istovjetnog dizelaša je do max 500 eura, što mi je zanemarivo.

Na posao i s posla svaki dan radim 25 kilometara, od čega 10 po zagrebačkoj obilaznici. Ostatak je gradska vožnja, većinom Novi Zageb. Uglavnom oko 15 000 km godišnje, 3 000 sim-tam.

Ne zanima me tolko trošak održavanja i popravaka, znam da je to sa svakim autom lutrija, ali može li netko preporučiti što uzeti s obzirom na opisani slučaj korištenja?

5 godina
offline
Re: Kupnja auta - dIzel ili benzin
Pookie kaže...

Bok!

Bila je ova tema prije 8 godina ali su svi komentatori neaktivni/isključeni a informacije više nisu skroz aktualne pa molim savjet.

 

Razmatram kupnju auta, od 'novi' pa do max 2 godine star. Sve što sam do sad pogledao, razlika u cijeni između benzinca i istovjetnog dizelaša je do max 500 eura, što mi je zanemarivo.

Na posao i s posla svaki dan radim 25 kilometara, od čega 10 po zagrebačkoj obilaznici. Ostatak je gradska vožnja, većinom Novi Zageb. Uglavnom oko 15 000 km godišnje, 3 000 sim-tam.

Ne zanima me tolko trošak održavanja i popravaka, znam da je to sa svakim autom lutrija, ali može li netko preporučiti što uzeti s obzirom na opisani slučaj korištenja?

 Koje aute razmatras? Male srednje velike? Snaga motora? Kubikaza? To da zelis auto je potpuno beskorisna informacija.....

Ovako na tvoje pitanje ja bih rekao dizel.....

3 godine
protjeran
offline
Re: Kupnja auta - dIzel ili benzin
Dacia Sandero, plinjara, ako ulazi u racunicu, veoma pouzdan auto, troskovi odrzavanja minimalni. Neznam dali ti ulogu igra novi iz ducana.
14 godina
offline
Re: Kupnja auta - dIzel ili benzin

a koja je osim vožnje na posao dodatrna uloga auta - prevoz klinčurije, odlazak na more - koliko osoba?

 

ili malo izleta van ceste?

 

ako je čisti prijevoz do 3-4 ljudi - uzmi Suzukića benzinca i miran s ispod 5 litara potrošnje i punom pouzdanošću..

 

e sad, brtviljke neće "pušćat vodu" kao da kupiš (zlo)rabljeni Audi "dizlo" ali ti si posloži prioritete...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Kupnja auta - dIzel ili benzin

Imas zato temu "Auti - ultimativna tema"

#fsb
14 godina
offline
Kupnja auta - dIzel ili benzin

Pa mogao si bar i iznos napisat. 

Octavia 3, prijašnja generacija, imaš ih još za isporuku po salonima u onim odlaznim paketima sa gotovom svom opremom za 120-140k kn. Teško ćeš nešto bolje uzet. Mislim da imaš 1.0TSI i 1.6TDI još samo, al i jedan i drugi će biti ok za tvoje potrebe. 

Imaš i Golfova MK7.5 1.6TDI još vjerojatno par po tim cijenama.

Ak ti je problem što je to "stari" auto(prošla generacija), imaš nove Octavie Style za 180k kn s 1.5TSIom. Po mom skromnom mišljenju nova Octavia se ne isplati kupovat u drugom paketu osim Stylea trenutno jer je premala razlika u cijeni naspram Ambitiona a ako dodaš išta od dodatne opreme na Ambition što ima u Styleu preskoči ga cijenom samo tako.

Imaš i novog Leona, 1.0TSI Style sa Style paketom kao dodatnom opremom možeš izvesti iz salona za manje od 150k kn. 

Imaš socijalne Hyundaje I30 za 110k kn iako po meni nezanimljivo pokraj Octavia 3.

Dacia Sandero za 80k je onda daleko bolja opcija od tog socijalnog Hyundaija.


Rabljeno je priča za sebe i to jaaaaaaako duga, pogotovo kad nisi spomenuo nikakvu cijenu.

 

6 godina
offline
Re: Kupnja auta - dIzel ili benzin

,

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 21:11 (cvaja997).
7 godina
protjeran
offline
Kupnja auta - dIzel ili benzin

Trebao si na vrijeme uzeti drzavne poticaje do 70.000kn za elektricno ili plug-in hibridno vozilo.

Ako radis takve male rute dnevno (relativno male), elektricno ili (plug-in)hibridno vozilo bi ti se isplatilo

s obzirom na poticaje. Zamisli elektricno koje ima domet od 350-400km, i jos ga mozes nadopuniti

dok si na poslu, nikad ne moras vise tociti.

 

Plug-in hibrid ti je fleksibilniji na duze rute, jer i kad je baterija prazna, ostaje ti atmosferac da odradi svoje.

(al nikad se ne isprazni do kraja jer adaptivnim kocenjem i stilom voznje uvjek punis bateriju i koristis svu energiju koja bi se izgubila kocenjem)

 

Da sad moram kupiti novi PHEV, odabrao bi Ford Kuga, a oko EV-a bi razmislio koji bi, al vrlo vjerovatno nesto iz Kia-Hyundai koncerna.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
8 godina
offline
Kupnja auta - dIzel ili benzin

Nisam naveo cijenu i što sam gledao jer si nisam još ništa definirao, za sad su mi sve opcije otvorene i puno toga dolazi u obzir. Budžet je ono, bilo bi ok da je 10 000 - 20 000 eura, al ako mi se nešto baš svidi, može i više. Za sada sam gledao aute tipa Golf, Astra, Focus, Leon...

Zato je moje pitanje bilo više generalno u smislu što se preporuča za moj slučaj upotrebe nego za točno preporuku modela auta. A onda bi od toga krenuo dalje gledat što mi se sviđa i izgledom i ostalo, uključujući cijenu.

 

Al već sada ste mi dosta pomogli tako da puno hvala!

12 godina
offline
Re: Kupnja auta - dIzel ili benzin

Ja na tvom mjestu uopće ne bih gledao dizelaše. Radiš ispod 20.000 km godišnje i za tebe je benzinac do max. 1.4/1.6 litara...

Swift, Twingo, Sandero... Civic, Megane (ako ti treba veći auto), nešto u tom rangu... ako već ne gledaš hibride. Ove priče o struji naprosto zaboravi, s poticajima ili bez su preskupi... plin također izbaci iz računice - održavanje i dodatni nameti kod registracije nose svoje...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja auta - dIzel ili benzin
Ovo za plin posljednji post,molim te objasni. Koji troškovi kod rege,koje održavanje?

Atest plaćaš jednom u cca 5 godina i to je mizerija,a održavanje imaš repariranje dizni ako odu u k.. ili eventualno isparivač.
Nemoj mi dirat plin,godišnje uštedim nekoliko punih plaća zbog plina!!
12 godina
offline
Kupnja auta - dIzel ili benzin

Sve ovisi kakve si srece, znam ljudi gdje je poslje LPG-a auto konstantno zajebavao, isto tako i gdje nije bilo problema. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Kupnja auta - dIzel ili benzin
ivanzu kaže...

Sve ovisi kakve si srece, znam ljudi gdje je poslje LPG-a auto konstantno zajebavao, isto tako i gdje nije bilo problema. 

 Generaliziras bezveze

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice