Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.263.308
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...
Iamdanny kaže...

Imao sam odličnog i pouzdanog majstora ali nažalost više ne radi.

Sjećam se da mi je on jednom govorio da mrzi kad mu ljudi nose dijelove jer se često dogodi da donesu krive i onda on troši vrijeme bezveze, zauzima mu auto dizalicu i slično

Ovako njemu došla dostava dva puta dnevno i ako je i bilo šta drugačije, odma je zamjenio.

Par puta sam provjeravao dijelove i uvijek su bili prikazani jeftinije nego što bih ih ja mogao kupiti.

Pretpostavljam da niste imali slična iskustva pa zato upozoravate...

A ja vjerujem da ću teško opet takvog naći 🤣

 Pametan čovjek

 Nije to baš tako jednostavo. Ok, da sam ja majstor i da mi klijent donese krive djelove, svoje izgubljeno vrijeme bi mu svakako naplatio. Međutim, 90% mehaničara funkcionira na ovaj princip: Naručuje djelove od dobavljača, ima rabate od 30-50% na njih, a klijentu naplati punu cijenu dijelova bez rabata. Znači osim što naplati svoje ruke odere te i na marži za djelove. Obratite pažnju kod lokanih meštara kako vam uvaljuju otpremnice za djelove, a ne račun, to je zato jer na otpremnicama stoji puna cijena dijelova a na računu se vidi rabat koji automehaničar dobije.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Qui-Gon-Jinn kaže...
Memphis kaže...
Iamdanny kaže...

Imao sam odličnog i pouzdanog majstora ali nažalost više ne radi.

Sjećam se da mi je on jednom govorio da mrzi kad mu ljudi nose dijelove jer se često dogodi da donesu krive i onda on troši vrijeme bezveze, zauzima mu auto dizalicu i slično

Ovako njemu došla dostava dva puta dnevno i ako je i bilo šta drugačije, odma je zamjenio.

Par puta sam provjeravao dijelove i uvijek su bili prikazani jeftinije nego što bih ih ja mogao kupiti.

Pretpostavljam da niste imali slična iskustva pa zato upozoravate...

A ja vjerujem da ću teško opet takvog naći 🤣

 Pametan čovjek

 Nije to baš tako jednostavo. Ok, da sam ja majstor i da mi klijent donese krive djelove, svoje izgubljeno vrijeme bi mu svakako naplatio. Međutim, 90% mehaničara funkcionira na ovaj princip: Naručuje djelove od dobavljača, ima rabate od 30-50% na njih, a klijentu naplati punu cijenu dijelova bez rabata. Znači osim što naplati svoje ruke odere te i na marži za djelove. Obratite pažnju kod lokanih meštara kako vam uvaljuju otpremnice za djelove, a ne račun, to je zato jer na otpremnicama stoji puna cijena dijelova a na računu se vidi rabat koji automehaničar dobije.

 Po ovoj logici, trebali bi ofc dignuti satnicu da bude skoro na deutche standardu, i DODATNO naplaćivati kad se reklamacije na dijelove koji imaju svoju garanciju vrate, tj crknu, a hvala bogu dijelovi su škart kod nas pa se i dešava - od kompletnih setova kvačila, itd itd. <- jer i to je gubljenje vremena. Svaki vijak koji nenadano pukne, ili bude zapeknut - bi po svakih pol sata izgubljenih na izvlačenju istog trebalo po 100eur naplaćivati....

 

Nitko tu ne spominje šta se sve ne naplaćuje, ali što se "dijelovi" naplate po punoj cijeni, pa bude opet duplo ak ne i troduplo jeftinije neg ovlašteni di imaš djecu na praksi koji prčkaju po autu - tu je problem.

 

Idi u ovlašteni ak želiš 200%tnu transparentnost. A ovo što si dole spomenuo cifru na računu da bude drugačija, to kod 90% legalnih nije istina. Koja je dogovorena cijena ta bude i na računu, a da ne govorim da se cijena ne diže na neplanirane kvarove ili pronađene dodatne troškove bez da se vlasnika ne obavijesti.

 

Mi npr uzimamo od ljudi dijelove, ali ak neš ne paše - rođo moj, ono što imaju na stanju dobavljači, to ide na auto, auto neće bit na dizalici dulje neg što se planiralo... Ruke su uvijek iste, i na mušterijine dijelove, ali garancija je da ti je dio montiran pravilni - ili neš skidati pa montirati drugo ak je neš neispravno ili trebaš odnijeti na reklamaciju, sve se naplati...

 

A kad imamo reklamacije na naše ugrađeno po punoj cijeni, nemoram ni govoriti da isti tren se drugi dio montira, nema se čekanja na potvrde reklamacije, što zna trajati mjesecima, neke stvari i preko god dana. Potraži na ovoj temi moj post di sam popljuvao jednu firmu kak nam nisu prihvatili reklamaciju kompresora klime, pa to više ni ne ugrađujemo ni kupujemo mušterijama na našu ruku, i daleko od toga, upozorimo mušteriju na moguće probleme.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Već sam rekao i ranije, spominjem opet. Kada mi je mehaničar dao račun (uvijek ga je ispostavio), cijene dijelova koje su bile navedene nisu previše odstupale od onih koje sam uspio sam najjeftinije pronaći na web shopovima. Valjda ste Vi i svjesni da netko ko svaki dan uzima nekoliko stotina/tisuca € djelova zasigurno ima puno veći rabat od bilo kojeg krajnjeg korisnika.

To koliko je on platio djelove, a koliko računa ruke je njegova stvar. Meni je kao krajnjem korisniku najbitnije da mi je ukupna cijena prihvatljiva, a još bitnije da sam zadovoljan s kompletnom uslugom za tu cijenu.

Dvaput sam imao slučaj reklamacije. Jedanput je bio baš kod zamašnjaka. Počeo je opet lupkati nakon 2 tjedna. Otišao sam kod mehaničara, on pogledao i rekao doći za 3 dana. Ja sam ostavio auto, on je izvadio taj neispravni opet, meni stavio novi (drugu marku koja je po mojim istraživanjima bila skuplja), a ja sam mu na nagovaranje uspio ostaviti 50kn za gablec. Ni to nije htio uzeti.

Drugi put je bio dihtung poklopca ventila. Procurio opet za 10 dana. Ista priča. Došao, on već prije naručio drugi, promjenio i tjt. Bez drame, bez nadoknade i sl.

Meni takve stvari vrijede više od 20-30% koliko bih MOŽDA uštedio da sam kupujem djelove.

Druga su priča oni koji bezobrazno sve precjenjuju. Kod takvih se ide samo jednom. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Iamdanny kaže...

Već sam rekao i ranije, spominjem opet. Kada mi je mehaničar dao račun (uvijek ga je ispostavio), cijene dijelova koje su bile navedene nisu previše odstupale od onih koje sam uspio sam najjeftinije pronaći na web shopovima. Valjda ste Vi i svjesni da netko ko svaki dan uzima nekoliko stotina/tisuca € djelova zasigurno ima puno veći rabat od bilo kojeg krajnjeg korisnika.

To koliko je on platio djelove, a koliko računa ruke je njegova stvar. Meni je kao krajnjem korisniku najbitnije da mi je ukupna cijena prihvatljiva, a još bitnije da sam zadovoljan s kompletnom uslugom za tu cijenu.

Dvaput sam imao slučaj reklamacije. Jedanput je bio baš kod zamašnjaka. Počeo je opet lupkati nakon 2 tjedna. Otišao sam kod mehaničara, on pogledao i rekao doći za 3 dana. Ja sam ostavio auto, on je izvadio taj neispravni opet, meni stavio novi (drugu marku koja je po mojim istraživanjima bila skuplja), a ja sam mu na nagovaranje uspio ostaviti 50kn za gablec. Ni to nije htio uzeti.

Drugi put je bio dihtung poklopca ventila. Procurio opet za 10 dana. Ista priča. Došao, on već prije naručio drugi, promjenio i tjt. Bez drame, bez nadoknade i sl.

Meni takve stvari vrijede više od 20-30% koliko bih MOŽDA uštedio da sam kupujem djelove.

Druga su priča oni koji bezobrazno sve precjenjuju. Kod takvih se ide samo jednom. 

 Upravo to kolega, slažem se s svime napisanime.

Danas je teško doći do kvalitetnih majstora, tako da nešto viša cijena kada se nađe pravi majstor i ne bi trebala predstavljati određeni problem, istina je da se ponekada može proći s jeftinijim djelovima koje donesemo majstoru da zamjeni i ugl. kada nosim djelove majstoru na zamjenu, to su onda jednostavnije stvari tipa kočnice, filteri, ulje, seleni, balans štange, sviječice i tome sl. nikako set kvačila, zamašnjak i sve ostalo za što znam da bi mogao zeznuti pri kupovini, a opet gdje je vrlo bitna garancija na iste.

Bitno je imati dobar i dugoročan odnos s majstorima, jer tada prije dođete na red i uvijek imate nekoga za kontaktirati ukoliko nešto s autom prođe po zlu.

Zadnje što mogu izdvojiti je bilo to da sam kupio drugi automobil, na kojem sam htio odraditi mali servis, kompletan pregled auta i zamijenu ulja u automatskom mjenjaču, kontaktiram svog majstora, velim mu s obzirom da sam uzeo drugi auto i da još ne znam previše o njemu jel bi on mogao izabrati sam djelove, tekučine i sve ostalo što je potrebno za zamjenu, dobijem odgovor da može i da dođem za 2 dana, isti dan auto je bio spreman za preuzimanje s razgovorom o samom stanju automobila.

Kako je bila ludnica s izmjenom zimskih guma, htio sam to odraditi u Vulkalu jer sam kupovao nove zimske, tamo mi vele može, ali auto moram ostaviti i čekati pa kada dođem na red jer nisu primali rezervacije, osim ako kod njih već nisi imao gume na skladištu, na kraju kupim nove gume, zovem svog majstora, kaže dođi danas, cijena 30eura (jer kod njega idem već 10godina), skidanje ljetnog seta kotača, skidanje starih zimskih guma s felni i postavljanje novih guma s balansiranjem, 40min i posao obavljen. Pitam ga kako da nema gužvu s izmjenom guma, kaže nije mu sila tih 2-3 tjedna samo to raditi kome god dođe do njega, već to obavlja samo za stalne mušterije.

Preporuku za njega sam davno prestao davati drugima jer su se isti uvijek bunili za cijenu i govorili kako su mogli negdje drugdje proći jeftinije.

Tako da cijena ne mora biti uvijek nužan faktor, ima nešto i u kvaliteti usluge koja se pruža.

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav kolege vozači, prvi put produljujem vozačku. Jel moram otići u PU tamo di mi je prebivalište ili mogu i u neku drugu iako tamo nisam prijavljen?

16 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hazar kaže...

Pozdrav kolege vozači, prvi put produljujem vozačku. Jel moram otići u PU tamo di mi je prebivalište ili mogu i u neku drugu iako tamo nisam prijavljen?

 Za pitanja o vozačkim dozvolama ima poseban podforum, pa postavi svoj upit tamo (ne mogu ga ja prebaciti).

...
16 godina
moderator
offline
Auti - ultimativna tema

Ako vidim da OVDJE netko nastavi s političkim prepucavanjima - ide na malo duže hlađenje!

 

...
7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tesla Cybertruck

 

 

 

Ovaj lik je zakon, nacin na koji dijeli info i kako je napravio recenziju, svak cast 

 

naucio sam puno toga sto nisam imao pojma, opcenito o autima, a onda i o E autima, a onda i o cybertrucku, i opcenito tesli i tehnologijama i poslovnoj strategiji

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Htio bi se dotaknuti teme majstora i dijelova..

 

Jedno dogledno vrijeme prodajem autodijelove, imam par dobavljača, postoje sad već dva velika problema a to su Auto Krešo i Impex, zašto?

Prosječni korisnik može sam odabrati dio, proizvođača i kupiti ga. Ne znajuči reputaciju istog proizvođača, je li mu taj dio zaista odgovara na vozilo (nekada za isto vozilo, isti motor i kw, ista godina, čak i da šasiju unesete, može postojati više vrsta dijelova i možete uzeti krivi).

To se počelo često događati, kupi se nekvalitetan ili neodgovarajući dio, majstor je prisiljen ugraditi nešta šta zna da ne valja, nekada čak iz tog razloga i ugradnja bude teža, ili dio bude neodgovarajući, pa se gubi hrpa vremena dok kontaktira vlasnika, i dok se isti odluči šta će, a večina pravih majstora zna da to ne može naplatiti...

Sa druge strane majstori koji imaju svoju satnicu, uzimaju dijelove po duplo nižim cijenama i naplačuju punu cijenu i sa time im satnica ispada daleko iznad DE satnice ili satnice kakvog nuklearnog fizičara, šta opet nije uredu.

Ja svakome govorim, nađite majstora koji ima fiksnu satnicu bez obzira na dijelove, to vam odmah u startu puno govori, pitajte ga hoće li vam dati cijeli rabat, ili dio, skroz transparentno, ako mogu vaši dijelovi, dogovorite se da će vam naplatiti u slučaju krivog dijela svaki sat auta na dizalici iako on ne radi, a vi se uvjerite da nabavljate dijelove od pouzdanog izvora. Jedina stvar koja je skroz realna, majstor vam može garantirati za svoje ruke ali ne i dijelove, tako da će te u slučaju kvara moći reklamirati dio, ali ne i ruke, njih će te morati platiti, a to je realno jer majstor ne zna odakle vam dijelovi...

 

A autodijelove nabavljajte od provjereno dobrog izvora, već sam gore napisao da i sam nudim autodijelove, imam i stranicu, forumaši imaju manji popust iako su cijene trajno niske, negdje su kao kod kreše, ali dobivate po šasiji u više programa provjereno odgovarajući dio...

Jedini razlog zašto se time bavim je u inat takvim majstorima, tu se ne može obogatiti preko noći niti ikako zapravo..

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 18:45 (Strm).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Iamdanny kaže...

Već sam rekao i ranije, spominjem opet. Kada mi je mehaničar dao račun (uvijek ga je ispostavio), cijene dijelova koje su bile navedene nisu previše odstupale od onih koje sam uspio sam najjeftinije pronaći na web shopovima. Valjda ste Vi i svjesni da netko ko svaki dan uzima nekoliko stotina/tisuca € djelova zasigurno ima puno veći rabat od bilo kojeg krajnjeg korisnika.

To koliko je on platio djelove, a koliko računa ruke je njegova stvar. Meni je kao krajnjem korisniku najbitnije da mi je ukupna cijena prihvatljiva, a još bitnije da sam zadovoljan s kompletnom uslugom za tu cijenu.

Dvaput sam imao slučaj reklamacije. Jedanput je bio baš kod zamašnjaka. Počeo je opet lupkati nakon 2 tjedna. Otišao sam kod mehaničara, on pogledao i rekao doći za 3 dana. Ja sam ostavio auto, on je izvadio taj neispravni opet, meni stavio novi (drugu marku koja je po mojim istraživanjima bila skuplja), a ja sam mu na nagovaranje uspio ostaviti 50kn za gablec. Ni to nije htio uzeti.

Drugi put je bio dihtung poklopca ventila. Procurio opet za 10 dana. Ista priča. Došao, on već prije naručio drugi, promjenio i tjt. Bez drame, bez nadoknade i sl.

Meni takve stvari vrijede više od 20-30% koliko bih MOŽDA uštedio da sam kupujem djelove.

Druga su priča oni koji bezobrazno sve precjenjuju. Kod takvih se ide samo jednom. 

 Kod nas je cijena kvacila kod majstora sa njegovim rabatom bila 8500 kn a isto takvo uzeo preko web shopa za 5200, za 2 dana bilo kod mene. To bas nije mala razlika, za sitne dijelove ko mali servis razumijem ali necu svjesno popusit preko 3000 kn za istu stvar 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Iamdanny kaže...

Već sam rekao i ranije, spominjem opet. Kada mi je mehaničar dao račun (uvijek ga je ispostavio), cijene dijelova koje su bile navedene nisu previše odstupale od onih koje sam uspio sam najjeftinije pronaći na web shopovima. Valjda ste Vi i svjesni da netko ko svaki dan uzima nekoliko stotina/tisuca € djelova zasigurno ima puno veći rabat od bilo kojeg krajnjeg korisnika.

To koliko je on platio djelove, a koliko računa ruke je njegova stvar. Meni je kao krajnjem korisniku najbitnije da mi je ukupna cijena prihvatljiva, a još bitnije da sam zadovoljan s kompletnom uslugom za tu cijenu.

Dvaput sam imao slučaj reklamacije. Jedanput je bio baš kod zamašnjaka. Počeo je opet lupkati nakon 2 tjedna. Otišao sam kod mehaničara, on pogledao i rekao doći za 3 dana. Ja sam ostavio auto, on je izvadio taj neispravni opet, meni stavio novi (drugu marku koja je po mojim istraživanjima bila skuplja), a ja sam mu na nagovaranje uspio ostaviti 50kn za gablec. Ni to nije htio uzeti.

Drugi put je bio dihtung poklopca ventila. Procurio opet za 10 dana. Ista priča. Došao, on već prije naručio drugi, promjenio i tjt. Bez drame, bez nadoknade i sl.

Meni takve stvari vrijede više od 20-30% koliko bih MOŽDA uštedio da sam kupujem djelove.

Druga su priča oni koji bezobrazno sve precjenjuju. Kod takvih se ide samo jednom. 

 Kod nas je cijena kvacila kod majstora sa njegovim rabatom bila 8500 kn a isto takvo uzeo preko web shopa za 5200, za 2 dana bilo kod mene. To bas nije mala razlika, za sitne dijelove ko mali servis razumijem ali necu svjesno popusit preko 3000 kn za istu stvar 

 Ovo moram priznati da je bezobrazluk čisti, takva pohlepa ne traje vječno. Brzo se takve stvari pročuju.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema


Šta vi kažete za robotaxije od 197M eura?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...


Šta vi kažete za robotaxije od 197M eura?

 Index objavio da nista od toga, par minuta nakon Jutarnji objavio kontra clanak da ipak idu.

 

Dalje ne trebam, cim se mi borimo oko PR stuntova, nista od toga, umjesto da je debata o samom proizvodu.

Di2 &amp; EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vidim jučer je Cyber čudo došlo do novinara. Ne znam za vas, ali meni je gadno to za pogledati

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Vidim jučer je Cyber čudo došlo do novinara. Ne znam za vas, ali meni je gadno to za pogledati

 u odnosu na sto ti je gadan?

 

u odnosu na Alfu Giuliu, vjerovatno da, u odnosu na bilo koji drugi pick up truck, meni je i izgledom i tehnologijom i inzenjerskim dostignucima prejebeno vozilo i da sam amerikanac koji si ga moze priustiti ne bi kupio niti jedan drugi pick up 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
sstrmi kaže...


Šta vi kažete za robotaxije od 197M eura?

 Index objavio da nista od toga, par minuta nakon Jutarnji objavio kontra clanak da ipak idu.

 

Dalje ne trebam, cim se mi borimo oko PR stuntova, nista od toga, umjesto da je debata o samom proizvodu.

 

Okršaj kod P. R. korala


Portal Index jedva da je objavio kako je propao projekt robotaksija Mate Rimca, a Jutarnji je brže-bolje objavio potpuno suprotno

 

Nije potrebno biti sudski vještak za medije ili forenzičar za žurnalističku patologiju da bi se zaključilo kako je članak u Jutarnjem listu vjerojatno naručen s funkcijom kontrole štete koju će izazvati onaj na Indexu. Potonji je očito rađen prije, odnosno kontakt sa Rimčevim pulenima je poduzet ranije, dok bitne informacije u onome prvom ustvari potječu od četvrtka, tek dan uoči objavljivanja. Zato naposljetku raspolažemo dvjema bizarno različitim perspektivama koje inače prikazuju jedan te isti fakat, to da prototipa robotaksija nema iako ga je moralo biti, pa u jednom slučaju imamo kritiku toga, a u drugom slavlje zbog vijesti da prototip navodno samo što nije.

 

Cijeli osvrt imate ovdje:

https://www.portalnovosti.com/okrsaj-kod-p-r-korala

 

Magia Posthuma
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Sad kad je počelo ovo kišno vrijeme, skužio sam da su mi gume za qrac. Imam neke Kleberove 195/65 15 i teški su očaj po kiši. Što je najgore, stavljene 2021 i pređeno max. 15k km s njima. Dakle, nije baš da su stare i izvozane.

 

U usporedbi sa starim Uniroyalkama, razlika nebo i zemlja po kiši. Neusporedivo.

 

Sad se sve mislim uzeti neke bolje, bar 2 nove i staviti ih naprijed. Ima netko preporuku?

 

Ekipa koja ti preporučuje Michelin Pilot Sport 4S (odlična guma) ne zna da ta guma ne postoji u dimenziji koju tražiš. Međutim, prvo trebaš reći tražiš li ljetne, zimske ili cjelogodišnje gume.

Magia Posthuma
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zaboravio skroz. Ljetne.

S ovima je postalo strašno koliko se mora paziti kada padne kiše. S nijednim gumama do sad mi nije bilo oako.

Ništa ne ostavljam nezavrš
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Zaboravio skroz. Ljetne.

S ovima je postalo strašno koliko se mora paziti kada padne kiše. S nijednim gumama do sad mi nije bilo oako.

 

Od jeftinijih za nekih 60 eura, Uniroyal RainExpert 5 ili Hankook Ventus Prime 3 K125, od skupljih za nekih 80 do 100 eura Continental Premium Contact 6 ili Michelin Primacy 4.

Magia Posthuma
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Moj glas ide za premium contact 6, imao primacy 4 ali mi se nisu svidjele po mokrom, znale su proklizati pri kretanju na mokroj podlozi.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Zaboravio skroz. Ljetne.

S ovima je postalo strašno koliko se mora paziti kada padne kiše. S nijednim gumama do sad mi nije bilo oako.

 Kumho PS71, dugo godina su imale odlicne rezultate na kisi. I obicno su bile 20-25% jeftinije od ostalih marki, sad ne znam iskreno jesu im digli cijene, kao i svemu.

Di2 &amp; EPS FTW!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima koji tu mehanicar iskustva sa 1.5TSI/TFSI 110kw (2018>, Golf7 ili A3, 50-100tkm), znam da su neki 1.4tsi bili losi i iskreno od tad mi se zgadil vw benz, kakvi su ovi ? Radi se cca 5-7tkm godisnje...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3dfx kaže...
sstrmi kaže...

Vidim jučer je Cyber čudo došlo do novinara. Ne znam za vas, ali meni je gadno to za pogledati

 u odnosu na sto ti je gadan?

 

u odnosu na Alfu Giuliu, vjerovatno da, u odnosu na bilo koji drugi pick up truck, meni je i izgledom i tehnologijom i inzenjerskim dostignucima prejebeno vozilo i da sam amerikanac koji si ga moze priustiti ne bi kupio niti jedan drugi pick up 

 Koja su to tehnološka i inženjerska dostignuća u Cybertrucku?

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1.5 TSI je evolucija 1.4 TSI. Popravili su najveće probleme, ali neki (potrošnja ulja) ostali. Za 5-7 tisuća km godišnje je OK odabir, samo redovito održavaj i mijenjaj ulje i bit će to OK.

Obavezno prije kupovine isprobaj ima li auto problema s kretanjem iz prve dok je hladan, čitao sam da tu imaju nekih problema.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

Koja su to tehnološka i inženjerska dostignuća u Cybertrucku?

 Bog nedao da kupci RAMa postanu kupci Cybertrucka.

 

https://www.carscoops.com/2020/12/study-finds-ram-2500-drivers-have-more-than-twice-dui-citations-compared-to-national-average/

 

(Studija je time upečatljivija jer DUI po podacima najviše skupljaju - radnici u pickupovima te bogataši u skupim uvezenim limuzinama, a Cybertruck spaja oba svijeta - skupi Pickup!)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
1.5 TSI je evolucija 1.4 TSI. Popravili su najveće probleme, ali neki (potrošnja ulja) ostali. Za 5-7 tisuća km godišnje je OK odabir, samo redovito održavaj i mijenjaj ulje i bit će to OK.

Obavezno prije kupovine isprobaj ima li auto problema s kretanjem iz prve dok je hladan, čitao sam da tu imaju nekih problema.

Ulje tak i tak mjenjam na 5k, a ovaj "kangaroo" efekt je navodno rjesiv sa updateom softwarea, a neki cak govore da je problem sa nekim zicama do ECUa koje su "labave", a ovoga, DSG ? Oni imaju DQ200 ? Ako da onda to necu nit gledat...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ima koji tu mehanicar iskustva sa 1.5TSI/TFSI 110kw (2018>, Golf7 ili A3, 50-100tkm), znam da su neki 1.4tsi bili losi i iskreno od tad mi se zgadil vw benz, kakvi su ovi ? Radi se cca 5-7tkm godisnje...

 Ako kupuješ VW onda kupuješ samo TDI.

TSI i FSI su im zadnja smeća. 1.5 tsi ima ACT tak da ti još samo više potencira moguće kvarove.

 

1.4 TSI EA211 je nešto bolji jer su izbacili lanac i stavili remen, ali dalje ima problema sa turbom, zagrijavanjem itd. Uglavnom kramperaj. Koliko su im TDI dobri toliko su im TSI/FSI loši.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 0:09 (Memphis).
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz, 

kako je počela stezati zima tako su došli i problemi sa zaleđivanjem. Svako jutro se mučim ući u auto jer sve smrzne. Kvaka smrzne i jedva na silu ju moram povući da se odledi, vrata gepeka se zalede i moram ga lupkati po znaku Seata di se otvara da se odvoji, vrata se zalijepe iako sam namazao gume sa glicerinom i svejedno ih treba povlačiti je**čki da se odlijepe i otvore. Jel postoji kakvo riješenje ili sredstvo koje bi to sprječavalo? Barem da se mi kvaka ne zaleđuje? Jel sigurno za lak špricati sa sredstvom za odleđivanje stakla? Danas sam imao auto pod ceradom i svejedno mi se sve steglo i smrzlo, ali ne toliko koa inaće..

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hm...

 

probaj neko sredstvo za gume s silikonom i grafitom...

 

a za kvake - ostavi auto na suncu da se odledi sve do kraja i osuši i onda lagano naprskaj WD-40 unutra, obriši ga samo s laka...

 

e da, WD-40 ne ide na gume !!!!

Ju je je? Je ju je!
4 mjeseca
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

uskoro se bliži tehnički gdje k'o prstom u govno sam ubo da moram pred blagdane odrješit kesu... Imam situaciju da sam nedavno udario u mačku i otepo maglenku te mi je malo branik napukao (neosiguran sam), radi se o Golfu VI te me zanima mogu li proći tehnički bez maglenke? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice