Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.202.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
nicky.sl kaže...

 Sam si sebe po""o s ovom izjavom jer općepoznato je da firme ne kupuju aute koje će im stvarati probleme

Firme se rijetko zamaraju time, ionako je sve pokriveno leasingom.

Obično su financijski ili ugovorni odnosi bitniji.

 I opet onda dolazis do cinjenice da ispada su svi idioti jer uzimaju slabo pouzdane aute iznova...

 Koji idiot ce davat pare za leasing ili kredit ili kako god ako taj proizvod ne valja... WTF ?

 Ili ta prodaja auta ide ko cjepivo za isparilu plandemiju - ne valja qrca a prodaje se bolje nego kifle...

Truth in engineering.
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Čini se da slaboumnost vlada ovdje, kao i činjenica da ste u najboljem slučaju polovično pročitali mojih zadnjih par postova.

Ali neka, veselite se, nisam vam tata da vas učim čitati, pogotovo s razumijevanjem.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
Old Iggy kaže...

Firme se rijetko zamaraju time, ionako je sve pokriveno leasingom.

Obično su financijski ili ugovorni odnosi bitniji.

 I opet onda dolazis do cinjenice da ispada su svi idioti jer uzimaju slabo pouzdane aute iznova...

 Koji idiot ce davat pare za leasing ili kredit ili kako god ako taj proizvod ne valja... WTF ?

 Ili ta prodaja auta ide ko cjepivo za isparilu plandemiju - ne valja qrca a prodaje se bolje nego kifle...

Zašto neki proizvod ne bi valjao?

Budimo realni, u tih par godina jako je malo problema, a razlika u punom leasingu može biti velika. A kad je na servisu ionako obično dobiješ zamjensko vozilo.

Na stranu što se nama u flotama najgori pokazao baš VW (pravi IT auto, svako malo bi u workshop), a onda ni BMW nije briljirao.

Aute uzimaš na leasing gledajući budžet, ponude paketa, a ne kvalitetu plastike, buku na 180 i slično.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Čini se da slaboumnost vlada ovdje, kao i činjenica da ste u najboljem slučaju polovično pročitali mojih zadnjih par postova.

Ali neka, veselite se, nisam vam tata da vas učim čitati, pogotovo s razumijevanjem.

 Mislim da mozemo prestati sa VAG-om,kiom,BMW-om jer se necemo oko nicega sloziti.  Ne mislim se ovdje na forumu vrijedati radi takvih stvari. Ako ti mislis da je KIA bolji proizvod od VAG-a,BMW-a super za tebe. Uzivaj u svojem xceedu i to je to.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

tvrda činjenica je da vag nije nikada na vrhu top ljestvica najpouzdanijih auta, čak štoviše, koreanci su tu itekako ispred, a ni o nekoj extra kvaliteti interijera tu realno nemamo kaj pričati ispod audija a4.. u višoj klasi možemo reći da je audi vjerojatno vrh ponude što se interijera tiče..

sve je to negdje prosjek, pljuvanje po vagu je samo samo rezultat, ilitiga kontraefekt neobjektivne glorifikacije njihovih auta.. tko kaže da se između jednog golfa i ceeda tu ne radi o malim nijansama je slijepa budala, ništa više.. svijet nije isključivo crno-bijel, nule ili jedinice, budite ozbiljni ako želite biti shvaćeni ozbiljno 

 

nego, idemo malo pljuvati po mercedesu.. već godinama ne znaju složiti interijer da neki drek valja i to u top klasi, već su postali meme po tom pitanju..

 

također pozivam vozače vw-a da posnime ovakve squeek'n rattle testove, pogotovo nakon parsto tkm u 2.0+ dizelu..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako god bilo svi su pološili materijale iznutra, a poskupili maksimalno. Ako se išta bolji paket opreme naruči to košta na osnovnu cijenu brdo para i nema mi nikakve velike razlike, niti opravdanja u tome koliko je koja marka poskupila. A da su koreanci najvise napredovali zadnjih godina jesu sigurno. Međutim neka se uljuljaju, ako misle da će to biti dovoljno da duže ostanu tu gdje jesu. Vag grupacija smatram da stagnira već par godina i ne vidim baš da će ići na bolje. Neka vozi tko što voli, a kamo sreće da svi imamo love dovoljno da kupimo ono što u biti i želimo...

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2022 14:28 (bNeo).
3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

I Dacia je generaciju prije bila 68t kn sad je najnize 114

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

tvrda činjenica je da vag nije nikada na vrhu top ljestvica najpouzdanijih auta, čak štoviše, koreanci su tu itekako ispred, a ni o nekoj extra kvaliteti interijera tu realno nemamo kaj pričati ispod audija a4.. u višoj klasi možemo reći da je audi vjerojatno vrh ponude što se interijera tiče..

sve je to negdje prosjek, pljuvanje po vagu je samo samo rezultat, ilitiga kontraefekt neobjektivne glorifikacije njihovih auta.. tko kaže da se između jednog golfa i ceeda tu ne radi o malim nijansama je slijepa budala, ništa više.. svijet nije isključivo crno-bijel, nule ili jedinice, budite ozbiljni ako želite biti shvaćeni ozbiljno 

 

nego, idemo malo pljuvati po mercedesu.. već godinama ne znaju složiti interijer da neki drek valja i to u top klasi, već su postali meme po tom pitanju..

 

također pozivam vozače vw-a da posnime ovakve squeek'n rattle testove, pogotovo nakon parsto tkm u 2.0+ dizelu..

 Sjedneš u takav i uživaš u orkestru npr. starom cestom Zagreb-Popovača, taman na cilju prijaviš se za odmor u žutoj kući.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

tvrda činjenica je da vag nije nikada na vrhu top ljestvica najpouzdanijih auta, čak štoviše, koreanci su tu itekako ispred, a ni o nekoj extra kvaliteti interijera tu realno nemamo kaj pričati ispod audija a4.. u višoj klasi možemo reći da je audi vjerojatno vrh ponude što se interijera tiče..

sve je to negdje prosjek, pljuvanje po vagu je samo samo rezultat, ilitiga kontraefekt neobjektivne glorifikacije njihovih auta.. tko kaže da se između jednog golfa i ceeda tu ne radi o malim nijansama je slijepa budala, ništa više.. svijet nije isključivo crno-bijel, nule ili jedinice, budite ozbiljni ako želite biti shvaćeni ozbiljno 

 

nego, idemo malo pljuvati po mercedesu.. već godinama ne znaju složiti interijer da neki drek valja i to u top klasi, već su postali meme po tom pitanju..

 

također pozivam vozače vw-a da posnime ovakve squeek'n rattle testove, pogotovo nakon parsto tkm u 2.0+ dizelu..

Iako se slažem s iznesenim treba napomenuti da je na snimci Mercedes GLE ili GLS proizveden u Americi. Ti primjerci su daleko lošije kvalitete i s više kvarova nego oni proizvedeni u Sindelfingenu. Nešto kao Jugo kojem ulje curi od prvog dana vs Fiat. Ista stvar je i s američkim BMWima - apsolutno najveći krš. Merc se jest jako srozao kvalitetom zadnjih godina, ali to je namjerno i nema sumnje da će isto napraviti i svi ostali. Cilj im je napraviti automobil koji je ispravan 4 godine, ali nipošto više. 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je KIA lijepa i ulazila je u moj cjenovni rang, pa sam ju uzeo. Servisi su mi jeftini, no neke dijelove je teže naći. Prilikom kupnje sam razmatrao druge aute, poput VW Shirocco, ali eto Pro Cee'd JD mi se baš jako svidio. Malo škripi platika kad se prijeđe preko rupe, ali nije me iskreno briga. Zvučna izolacija pri većim brzinama na autocestom nije najbolja, ali koliko se često vozim autocestom, lako to probavim. Auto lijepo leži na cesti s tvorničkim ovjesom. U dvije godine sam samo imao male servise, nikakvih većih kvarova, pa sam i tu zadovoljan.

 

U svakom slučaju, da imam više love, uzeo bih nešto drugo vjerojatno, ali ovo mi je super ispalo. Vjerojatno je tako i s drugim kupcima Kia vozila.

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
nine kaže...

tvrda činjenica je da vag nije nikada na vrhu top ljestvica najpouzdanijih auta, čak štoviše, koreanci su tu itekako ispred, a ni o nekoj extra kvaliteti interijera tu realno nemamo kaj pričati ispod audija a4.. u višoj klasi možemo reći da je audi vjerojatno vrh ponude što se interijera tiče..

Iako se slažem s iznesenim treba napomenuti da je na snimci Mercedes GLE ili GLS proizveden u Americi. Ti primjerci su daleko lošije kvalitete i s više kvarova nego oni proizvedeni u Sindelfingenu. Nešto kao Jugo kojem ulje curi od prvog dana vs Fiat. Ista stvar je i s američkim BMWima - apsolutno najveći krš. Merc se jest jako srozao kvalitetom zadnjih godina, ali to je namjerno i nema sumnje da će isto napraviti i svi ostali. Cilj im je napraviti automobil koji je ispravan 4 godine, ali nipošto više. 

 Svi Mercedesi u koje sam sjeo su bili uzasni. CLA35, G63, GLE, GLC (i coupe), C klasa, C cabrio. To je jednostavno tako, Mercedes je s uvodenjem MBUX i odlaska na komplet plasticni interijer postao auto za ljude kicastog ukusa. Nova C klasa nije nista bolja, tj. divovski tablet u sredini je samo otuzni trzaj u dizajnu.

 

Po pitanju kvarova, 70:30 na stranu elektronika vs mehanika, kako god, uzasno. Jedan senzor povuce cijeli auto, uz to povuce i software, pa je komplet za bacit.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, preporuka u Zagrebu gdje bi bilo najbolje servisirati BMW-a osim ovlaštenog servisa? Radi se o BMW 320d e91, 2011. godina. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 7:44 (hrčak).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka dobre krokodilke do 2-2.5 tone?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uzmi tri tone, većina od 2t je obični pleh. Za te veće od 3T postoje kitovi za popravak dok za manje ne.

 

https://top-alati.hr/podna-dizalica-3t-3

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, preporuka u Zagrebu gdje bi bilo najbolje servisirati BMW-a osim ovlaštenog servisa? Radi se o BMW 320d e91, 2011. godina. Hvala.

 Palic?

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ljudi,

trebam kupiti nove gume, najradije bi cjelogodišnje, međutim zbunjuje me jedna stvar. Idem ovu zimu do Austrije te na HAK stranicama piše sljedeće:

Za Austriju zimi: Gume moraju biti M+S i utori moraju biti duboki minimalno 4 mm.

Je li M+S guma cjelogodišnja guma? I gdje ja točno na gumi vidim dubinu utora? Gledam nešto ovako https://shop.autohrvatska.hr/contine...0f1a16bab.html ali ne znam jel ova guma zadovoljava uvjete za Austriju?

Molim vas za pojašnjenje

Battlelog:cro1911
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nova guma ima šaru 8mm, svaka, to nemaš šta brinuti.

 

M+S znači mud + snow, to je zimska guma. Neke zimske gume uz taj natpis imaju i pahulju na sebi, to ti je dodatna potvrda.

 

Cjelogodišnja je cjelogodišnja, uglavnom to ima u imenu ili se zna da je cjelogodišnja. S njom možeš voziti uvijek i svugdje, eventualno kada se sa tih 8mm potroši na tu granicu od 4 ili manje razmišljaš o zamjeni ako ide zima, ali do tada već uglavnom bude i potrošena guma pa je svakako zrela za zamjenu.

 

Sve se to da izgooglati za 10ak minuta. Ako godišnje praviš manje od 10k km, ne živiš u kraju gdje baš ima snijega onda je cjelogodišnja donekle prihvatljiva opcija. U svim ostalim slučajevima nije jer ne može guma imati jednako dobra svojstva na -10,-20 i +35.

 

Gume su jedina stvar na autu koja je zapravo u dodiru s podlogom i na njima ne treba štediti već kupiti najbolje. Ist stvar je i s kočnicama, jer nekad će 1, 2 metra kraćeg zaustavnog traka biti razlika između ničega i prometne.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hacker hvala na pojašnjenju, ali i cjelogodišnje gume imaju oznaku pahulje. Konkretno se radi o gumi koju sam linkao, u specifikacijama vidim oznaku pahulje, a guma je cjelogodišnja...

 

Godišnje radim između 15 i 20 000 km i živim u Zagrebu. Snijega praktički ne vidim... Brine me jedino Austrija jer ne želim dobiti po džepu gore.

Battlelog:cro1911
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Link nisi dobro zalijepio, ne može se na njega ući, pa zato nisam ni vidio. Po džepu nećeš dobiti sa novim cjelogodišnjim, ne moraš brinuti.

 

Specifikaciju gume gledaj na stranici proizvođača, ne trgovca, jer je u velikoj većini slučajeva kod trgovaca netočno, kao i za sve ostalo.

 

Ja radim oko 15 godišnje, nisam baš nešto u snijegu također, ali imam dva seta guma i felgi, na tu kilometražu ne bih sa jednim setom.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://shop.autohrvatska.hr/continental-xl-fr-allseasoncontact-03588170000-60420f1a16bab.html  naručit ću onda ove 4 gume... Zanima me trebam li paziti na nešto, odabrat ću dostavu doma.. Što je sa DOT brojem? Mogu li me nekako preveslati?

Battlelog:cro1911
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CoKsA kaže...

https://shop.autohrvatska.hr/continental-xl-fr-allseasoncontact-03588170000-60420f1a16bab.html  naručit ću onda ove 4 gume... Zanima me trebam li paziti na nešto, odabrat ću dostavu doma.. Što je sa DOT brojem? Mogu li me nekako preveslati?

 Ta trgovina obicno daje dobre dotove.. U travnju ove god sam dobio 3521 dot.

Na tvom mjestu radije bi uzeo hankook cjelogodisnju jer se po testovima drzi na samom vrhu uz michelin i goodyear a cijena nije nabijena kao ovima.. Imas na yt kanal tyre reviews pa mozes vidit tam cijeli test 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala Domac, pogledao sam video i stvarno se čini puno isplativije uzeti tu gumu.. Jel taj dućan pouzdan, iz kojeg si linkao sliku? Jer tu gumu nemaju u Autohrvatska

Battlelog:cro1911
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CoKsA kaže...

Hvala Domac, pogledao sam video i stvarno se čini puno isplativije uzeti tu gumu.. Jel taj dućan pouzdan, iz kojeg si linkao sliku? Jer tu gumu nemaju u Autohrvatska

 Pa to je intercars.. Imas ih po cijeloj hrvatskoj kao i tokic tako da je pouzdan.. Imaju ti i opciju montaze

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, preporuka u Zagrebu gdje bi bilo najbolje servisirati BMW-a osim ovlaštenog servisa? Radi se o BMW 320d e91, 2011. godina. Hvala.

 Palada  Sesvete, Gracin Veliko Polje, Rošćić Klinča Selo... sve provjereni meštri za BMW.

 

 Osobno moja odabir Palada.

 

Palić više voli da mu dolaze M i ostala skupa ekipa......tako da često ignorira ove sa ''slabijim'' bmweima....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...

Preporuka dobre krokodilke do 2-2.5 tone?

 winntec 3T

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, preporuka u Zagrebu gdje bi bilo najbolje servisirati BMW-a osim ovlaštenog servisa? Radi se o BMW 320d e91, 2011. godina. Hvala.

 Mustang servis, Alen Jozić, meštar za sve švabsko, BMW pogotovo.

20-30 minuta vožnje do njega imaš

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 20:32 (Jarvan).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, preporuka u Zagrebu gdje bi bilo najbolje servisirati BMW-a osim ovlaštenog servisa? Radi se o BMW 320d e91, 2011. godina. Hvala.

 Palada  Sesvete, Gracin Veliko Polje, Rošćić Klinča Selo... sve provjereni meštri za BMW.

 

 Osobno moja odabir Palada.

 

Palić više voli da mu dolaze M i ostala skupa ekipa......tako da često ignorira ove sa ''slabijim'' bmweima....

 barem na 316d nije tesko staviti //M znakic iza :)

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Doletio mi kamenčić na autocesti i samo krhnuo vjetrobransko staklo, e sad ne bi to bio problem da je negdje sastrane, nego točno na sredini di gledam kad vozim.. navodno se to da popravit, znate ko to rijesava i dal' to bude okej? Imam kasko i riješio bi to, sam da na kraju ne bude više štete nek koristi

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
FiTop kaže...

Doletio mi kamenčić na autocesti i samo krhnuo vjetrobransko staklo, e sad ne bi to bio problem da je negdje sastrane, nego točno na sredini di gledam kad vozim.. navodno se to da popravit, znate ko to rijesava i dal' to bude okej? Imam kasko i riješio bi to, sam da na kraju ne bude više štete nek koristi

 Slikaj kako je oštećeno, zvjezdasto ili ovalno.

Ako imaš kasko ide obični cijelo staklo, ovisno o oštećenju.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, preporuka u Zagrebu gdje bi bilo najbolje servisirati BMW-a osim ovlaštenog servisa? Radi se o BMW 320d e91, 2011. godina. Hvala.

 Palada  Sesvete, Gracin Veliko Polje, Rošćić Klinča Selo... sve provjereni meštri za BMW.

 

 Osobno moja odabir Palada.

 

Palić više voli da mu dolaze M i ostala skupa ekipa......tako da često ignorira ove sa ''slabijim'' bmweima....

 Ja imam dobro iskustvo s njim osobno. Nije M model, ali nije bas ni "slab". Kako god, Palic od mene ima preporuku. Znam da Baumgartner je imao okej uslugu, al on je sluzbeni.

Di2 & EPS FTW!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice